Gå til innhold
Hundesonen.no

Hvor gamle er sonenhundene?  

117 stemmer

  1. 1. Hvor gamle er hundene dine?

    • Valp
      29
    • 1 år
      20
    • 2 år
      32
    • 3 år
      33
    • 4 år
      16
    • 5 år
      32
    • 6 år
      13
    • 7 år
      17
    • 8 år
      13
    • 9 år
      8
    • 10 år
      9
    • 11 år
      8
    • 12 år
      6
    • 13 år
      2
    • 14 år
      0
    • 15 år
      0
    • 16år og eldre.
      1


Recommended Posts

Skrevet
1 time siden, Titovn skrev:

Elvis fyller 11 år i slutten av Juni i år! Kiska fyller 2 år i Mai :o 

What! Er hun 2 allerede snart! Hun var jo i hvert fall nettopp valp! :o Og Elvis snart 11! :o Han er enda 5-6 i mitt hode! (ulogisk iom han er eldre enn Rocky, men :lol: ) 

  • Svar 96
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Toddy og Nico er 1 år, Jonas ( som ikke bor hos meg lengre ) nærmer seg et medisinsk mirakel.  Han blir 18 i februar    

Keo blir 3 år

Fra valp til voksen! 

Posted Images

Skrevet
Harly er 5 år og Lykke er 3 år.

På tur i dag fikk jeg spørsmål om de var valper.... :whistle:

Får jeg regelmessig spørsmål om også, på seksåringen [emoji1]

Sent fra min SM-G903F via Tapatalk

Skrevet
3 timer siden, mokken skrev:

Harly er 5 år og Lykke er 3 år.

På tur i dag fikk jeg spørsmål om de var valper.... :whistle:

Jeg får motsatt på Minion, fra hun var valp. "Er hun veldig gammel eller?" :lol:

  • Like 3
Skrevet

Har 2 godt voksne gutter, begge 9 år, Hampus og Linus.

Og 2 litt yngre, begge 5 år, Gåttfred og Dina.

Synes tiden har gått skremmende fort, og kan ikke helt se for meg at noen av disse 4 ikke skal være her for evig...

Skrevet
15 timer siden, Rocket skrev:

What! Er hun 2 allerede snart! Hun var jo i hvert fall nettopp valp! :o Og Elvis snart 11! :o Han er enda 5-6 i mitt hode! (ulogisk iom han er eldre enn Rocky, men :lol: ) 

Jeg vet, det har nylig gått opp for meg også :lol: En liten tabbe jeg har gjort, er jo at jeg ansett henne som "valp"/ung altfor lenge ift. trening, mtp. å øke kriterier og slikt. Var vel først etter røngtingen det slo meg at hun begynner jo å bli voksen :innocent: Men ja, Elvis begynner å bli hvit i ansiktet nå faktisk :o Studerte det på morgningen i dag, haha! Heldigvis er han relativt sprek enda og de fleste nye jeg møter ville aldri tippet at han var 10+ år, så det er jo bra og godt å høre :D Tenker det samme om Rocky forresten, helt vilt at han blir 9! Nei han er fortsatt 5-6 i mitt hodet han :lol: 

  • Like 1
Skrevet

Aiko er 6,5 år, men føles veldig mye eldre ut og samtidig som en valp. :heart:

Imouto er 5 år, og føles ikke spesielt voksen. :P Bortsett fra at hun er roligere enn før og ikke MÅ ha 1 mil tur hver dag. Det er ganske digg, egentlig.

  • Like 1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Hvor ofte blir det valper sånn ca. Etter hver parring? Skjønner det er umulig å vite men sånn ca.    Vet at det ofte går tom også.
    • Så fin hun er gratulerer! Moro med sjelden rase. Har kun truffet 1 her i Trondheim jeg. 
    • Fosterfugler har jo navn, og *hvis* jeg skulle ende opp med egne ville det nok enten blitt en foster som blir værende, eller uansett adoptert. Men det er denne avveiningen med å kunne reise bort mens jeg fortsatt er i stand til det da.
    • Ja, til fosterhjem!! Er alltid behov for det. Du er jo allerede i gang med læring ser jeg😄 Har du tenkt navn ennå...😜
    • Haha, det blir nok meget lavterskel. Jeg vil jo helst ha pelsdyr, men selv kaniner eller hamster er for krevende (og jeg vil ha noe som er våken om dagen). En stor utfordring blir også dette med reising, selv om vi per i dag har en dyrepleier som leier i kjelleren vi kan spørre om hjelp. Mest aktuelt er kanskje å være fosterhjem for fugleteamet.no, da kan jeg reise bort om vinteren og ha fugler om sommeren.  Men ja, de er følsomme og intelligente dyr, som også krever sitt. Plass, og helst frivflyvning (inne), og så er det tusen ting man må være forsiktig med. Pyrolyse og teflon er frarådet i hjem med fugl, for eksempel. Selv mistenker jeg det er litt forskjell på en ettromsleilighet i en blokk og en stor enebolig med god ventilasjon, men forsiktig må man jo uansett være. Jeg har allerede lært at de vanlige frøblandingene som selges til fugl er "fast food" og at de egentlig skal ha pellets som er laget av insekter, mineraler osv. Og noen dager tenker jeg at jeg orker ikke mer ansvar for dyr. Jeg har hage, om jeg ikke orker å stelle den og noen planter dør er det ingen krise. Dyr er det verre med.  Vi får jo låne litt iblant også. Jeg skal heldigvis passe kanarifugl en måned til, så får vi se hvor lei jeg er etter det.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...