Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet
Akkurat nå, Anette skrev:

æsj, barcelona tur utsatt. Så tett i bihuler, lunger og alt at å fly er veldig dumt (ialleafll når jeg ikke kan ta rinexin osv). Får ordne tur om to uker håper jeg, så blir mamma med om jeg ikke får tvingt med meg noen som prater bedre engelsk enn mamma (hun kan type veldig lite :P

Ikke ble det kurs, ikke tur, bleh! uflaks gå vekk!!!! :gaah:

God bedring! Men pick me! pick me! Jeg snakker godt engelsk når jeg kommer i gang! *drømme om barcelonatur* :lol: 

1 minutt siden, *Kat84* skrev:

Stakkars mann! :lol:

*fnis* Jaaa... Ække så greit å være Bonden alltid. :icon_redface:

  • Svar 4.3k
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Jeg fikk 5 på eksamen!  5!    

Sonen, hils på Lyn!  

Møtte en rosa goldendoodle på tur i dag. Den hadde tygget hull i en tube med konditorfarge, og husets femten år gamle datter hadde tatt ham i dusjen for å få det av. Men det kom ikke av, det bare ble

Posted Images

Guest *Kat84*
Skrevet
Akkurat nå, Raksha skrev:

*fnis* Jaaa... Ække så greit å være Bonden alltid. :icon_redface:

Haha, nei... Ikke greit å leve med meg heller alltid sikkert. Han har jo allerede måtte gi etter for ting som har vært totalt uaktuelt. Og jeg vet jo hvordan jeg skal få det som jeg vil så :D 

Og å innrømme at jeg tar feil...? Næh. Lettere å bare overse ting og la det gå over :icon_redface:

Skrevet

Nå ble jeg nettopp så sint at jeg ble svimmel, det har jeg ikke opplevd før tror jeg. Lokale kommentarfelt har en hatkampanje gående overfor ordføreren vår, og den er så preget av total mangel på kunnskap og IQ at det er nesten ikke til å tro. Nå blir hun og varaordføreren meiet ned for at de av og til har møter mens de går skitur, det skal disse skattebetalerne altså ha seg frabedt. :sint_01:

Skrevet

...venter jeg på besøk av en tispe med løpetid som (forhåpentligvis) skal bli mor til Nukis første valper. Meget spent!

  • Like 6
Guest Klematis
Skrevet

To fornøyde hunder slapper av etter to timer i skogen. Nuh skal jeg ligge med beina høyt.

Skrevet
1 time siden, Raksha skrev:

Åh jeg bruker garantert mer om jeg skal holde det fint. *misunnelig* :lol:  Og få hjelp av mannen :o Går det an? Har du mann som er hjemme innimellom du kanskje? :o:lol: 

 

Her kan iallefall bonden sette ut av oppvaskmaskinen innimellom. Ellers ligger han stort sett med nesa i sky og snorker hvis han er hjemme. Bønder ass...

Skrevet

Jeg brukte nettopp 45 min. på å støvsuge, tørke støv og vaske alle gulv i leiligheten. Fordelen med å bo på 45 kvadrat er at det går veldig fort å vaske :P Minuset er at det er mindre plass å legge "rot" på, så det virker fort rotete uten at det egentlig er det :P 

Jeg har kjæledyrabstinenser. Dette er første gang på 20 år at jeg ikke eier dyr i det hele tatt, og det er helt ekstremt stusselig. Problemet er at siden leiligheten er såpass liten har jeg ikke plass til så mye som et hamsterbur en gang. Kunne tenkt meg chinchillaer igjen, men de trenger stor plass. Marsvin er også trivelige, men igjen, ikke plass :( 

Skrevet

Vært på skitur et par timer med mann og puli. Perfekt pulivær. Ingen kladder og ikke for kaldt. 

Jeg trynet ikke en eneste gang! Full kontroll selv i nedoverbakke!  

Helt til jeg møtte ass.varehussjef midt i nedoverbakke og han brølte Hei for å skremme meg. Men jeg holdt balansen til hans store skuffelse.. Han ble mer sjokkert over å møte meg enn omvendt :lol: Annette på ski i folksom skiløype og uten husky liksom.  Helt merkelig,  jeg vet. ... Hadde ikke trodd det selv. 

Nico var sååå flink!  Hun storkoste seg og hadde faktisk ikke tid til å bjeffe på alle hundene en gang,  bare ca 1/4. Flink puli :D 

  • Like 3
Skrevet
Akkurat nå, Tricolor skrev:

Her kan iallefall bonden sette ut av oppvaskmaskinen innimellom. Ellers ligger han stort sett med nesa i sky og snorker hvis han er hjemme. Bønder ass...

:lol: Bønder... :lol: 

 

Nå har jeg laget klar middag, så da er det bare å vente på at enten jeg og barnet sovner på sofaen eller Bonden kommer inn og vil ha mat. Spent på hva som skjer først. :aww: 

 

Skrevet

Følte meg rimelige glemsk et øyeblikk,  husket ikke hvordan i alle dager man eierskifter norsk hund som er født før det var mulig digitalt. Fant ut av det heldigvis :aww: 

Ser ut som det blir en ekstra hund i flokken litt før tiltenkt.  

  • Like 6
Skrevet
2 timer siden, Raksha skrev:

Akkurat nå lurer jeg på hvor mye tid folk bruker på husarbeid pr dag. Det hadde vært litt interessant å vite. Samt hva folk definerer som husarbeid. Jeg snudde meg nemlig rundt og brått var det rotete her igjen :o:lol: Kjøkkenet har fått litt tlc, i stua er det stort sett barneleker som er rotet, så det får bare være. 

Støvsuger to-tre ganger i uka, bruker kanskje 20 min daglig i snitt. Gjør mer i helgene enn på ukedag. Men så er vi bare to voksne og en røytefri hund da, og bor i en oversiktlig og lettrydda leilighet på ca 80 kvm. Jeg er blant dem som liker å gjøre litt hver dag heller enn mye når det blir for ille, men vask av bad og større greier tar jeg ofte i helga.

  • Like 1
Skrevet
41 minutter siden, MarieR skrev:

Jeg brukte nettopp 45 min. på å støvsuge, tørke støv og vaske alle gulv i leiligheten. Fordelen med å bo på 45 kvadrat er at det går veldig fort å vaske :P Minuset er at det er mindre plass å legge "rot" på, så det virker fort rotete uten at det egentlig er det :P 

Jeg har kjæledyrabstinenser. Dette er første gang på 20 år at jeg ikke eier dyr i det hele tatt, og det er helt ekstremt stusselig. Problemet er at siden leiligheten er såpass liten har jeg ikke plass til så mye som et hamsterbur en gang. Kunne tenkt meg chinchillaer igjen, men de trenger stor plass. Marsvin er også trivelige, men igjen, ikke plass :( 

Kanin da? Eller katt?

Akkurat nå kjenner jeg at jeg muligens overdreiv litt da jeg gikk tur nettopp. Fortsatt forkjølt, men følte meg i bedre form og gikk derfor en litt lengre tur enn jeg egentlig burde. Legg til at jeg tok en "snarvei" og dermed vasset i dypsnø i 1 km. :whistle: Jaja, kan ha sofatjeneste resten av dagen med god samvittighet da, har to fornøyde hunder her. Den ene var med meg på tur, den andre aner jeg ikke hva har gjort (vært sammmen med TJ, og jeg har ikke spurt hva de har holdt på med) men han har krøllet seg sammen til en ball ved siden av meg her, og sukker fornøy innimellom. Så at det lå en liten tennisball på trappa da Bris og jeg kom hjem, så han har nok blant annet holdt på med det aller beste han vet her i verden (Decoys definisjon på lykke er nemlig gult, rundt og heter tennisball). :P 

  • Like 2
Skrevet

AN har vi landa i sofaen etter hyggelig kaffebesøk hos svigers. Sist vi var der med valpen var julaften, og du verden for en forskjell! Han har blitt mer voksen i hodet og mye roligere, det hjalp nok også at det lukter mer kjent nå. Og at vi begynte besøket med å gå tur med begge hundene sammen. Det var veldig fint å se at han fungerer så fint med Chow´en til svigers som jo tross alt er en sær gammel mann, men Uno har blitt mye flinkere til å lese ham , dempe og la ham være i fred. De rusla fint rundt hverandre og lukta på forskjellige steder, Leo kan lære Uno å ignorere folk som går forbi. Han oppførte seg fint inne også, holdt seg unna mens Leo fikk godbiter og lot være å gå etter ham så mye. Lå fint på teppet og tygde tyggebein mens vi skvaldra og drakk kaffe. Stolt av tullingen :wub: Slokna i bilen på vei hjem da! 

  • Like 3
Skrevet
25 minutter siden, Snøfrost skrev:

Følte meg rimelige glemsk et øyeblikk,  husket ikke hvordan i alle dager man eierskifter norsk hund som er født før det var mulig digitalt. Fant ut av det heldigvis :aww: 

Ser ut som det blir en ekstra hund i flokken litt før tiltenkt.  

Spennende! Hvadahvada :D 

Skrevet
1 minutt siden, Snøfrost skrev:

Jeg må bare 

Naisha_8mai13c.jpg

 

 

Så fin! Hvor gamle er de nå?

Akkurat nå, Snøfrost skrev:

Se bilde over ;) 

Er søstera til Fjellbris :) 

Vi postet likt :P 

Skrevet
Akkurat nå, Mud skrev:

Skal du lage rød husky til @JeanetteH ? :P

Der sa du noe, kanskje det? Hehe :) 

Akkurat nå, Teserere skrev:

Så fin! Hvor gamle er de nå?

Vi postet likt :P 

Blir 4 år 29. februar :) 

Blitt voksne hunder. 

  • Like 2
Skrevet

Vi har hatt en finfin skitur i dag - ca 12 km ble det vel - på folketomme skogsbilveger med bare hjulspor å gå i. Det er deilig å ha en stødig trekkhund foran - men ikke fullt så deilig når samme trekkhund mangler stoppknapp og ploging utgår fordi det enten er smale hjulspor eller veldig dyp snø...  men jeg overlevde og det var ingen dramatikk  på turen :)

Også har jeg allerede spist middag... kalkunkjøtt på en seng av grønnkål m hvitløk, stekt sopp, cashewnøtter og den gode kalkunsausen jeg laget på nyttårsaften. DET var snaddermat altså :). Også har jeg kokt 2,5 kg poteter som jeg nå skal lage potetmos av.

  • Like 5
Skrevet
Akkurat nå, Snøfrost skrev:

Der sa du noe, kanskje det? Hehe :) 

Blir 4 år 29. februar :) 

Blitt voksne hunder. 

 

 

@JeanetteH hadde kledd en husky !

 

Ser på hver gang vi møtes og klør i fingrene etter å dele snorene til Admiral P.  De er faktisk like irriterende som musikken hans. 

  • Like 1
Skrevet
10 minutter siden, Betty skrev:

Kanin da? Eller katt?

Akkurat nå kjenner jeg at jeg muligens overdreiv litt da jeg gikk tur nettopp. Fortsatt forkjølt, men følte meg i bedre form og gikk derfor en litt lengre tur enn jeg egentlig burde. Legg til at jeg tok en "snarvei" og dermed vasset i dypsnø i 1 km. :whistle: Jaja, kan ha sofatjeneste resten av dagen med god samvittighet da, har to fornøyde hunder her. Den ene var med meg på tur, den andre aner jeg ikke hva har gjort (vært sammmen med TJ, og jeg har ikke spurt hva de har holdt på med) men han har krøllet seg sammen til en ball ved siden av meg her, og sukker fornøy innimellom. Så at det lå en liten tennisball på trappa da Bris og jeg kom hjem, så han har nok blant annet holdt på med det aller beste han vet her i verden (Decoys definisjon på lykke er nemlig gult, rundt og heter tennisball). :P 

Kanin kunne gått, men jeg må i så fall høre om huseier syns det er greit med frittgående kanin her. Kjenner jeg er litt skeptisk selv om det skal gå an å få dem "husrene" :) . Katt går an, men jeg er egentlig ikke noe kattemenneske :P Alle kattene vi har hatt har blitt drept i trafikken i ung alder, og det er så trist. Å holde katter inne er jeg egentlig ikke noe fan av, men skulle jeg gått for katt nå hadde jeg nesten vurdert det tror jeg. Og det eneste kjæledyret jeg innerst inne egentlig har lyst på er hund. Ziva, mer spesifikt.

Hvordan går det med kroppen til Decoy nå? :)

Jeg har spist middag og ungen sover enda. Tror jeg skal ta en råsjans å hoppe i dusjen, hun kan jo sove i 15 minutter til syns jeg.

Skrevet
2 minutter siden, MarieR skrev:

Kanin kunne gått, men jeg må i så fall høre om huseier syns det er greit med frittgående kanin her. Kjenner jeg er litt skeptisk selv om det skal gå an å få dem "husrene" :) . Katt går an, men jeg er egentlig ikke noe kattemenneske :P Alle kattene vi har hatt har blitt drept i trafikken i ung alder, og det er så trist. Å holde katter inne er jeg egentlig ikke noe fan av, men skulle jeg gått for katt nå hadde jeg nesten vurdert det tror jeg. Og det eneste kjæledyret jeg innerst inne egentlig har lyst på er hund. Ziva, mer spesifikt.

Hvordan går det med kroppen til Decoy nå? :)

Jeg har spist middag og ungen sover enda. Tror jeg skal ta en råsjans å hoppe i dusjen, hun kan jo sove i 15 minutter til syns jeg.

Du kan jo få deg en mindre krevende hund? En som synes det er helt ok å bare gå til lekeplassen liksom ? En voksen rolig hund av en lite krevende rase? 

Jeg har "nedgradert " til puli og sofahusky pga ungen. Jeg kan ikke ha hunder som må ha lange turer hver eneste dag. Jeg er mye alene med de og barnet.  Det var selvfølgelig enklere når ungen lå i vogn , nå blir det ikke alltid lange turen. Da lar jeg huskien trekke ungen så han får jobbet litt. 

  • Like 2
Gjest
Dette emnet er stengt for flere svar.
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Hei! Jeg har en Engelsk Toy Terrier gutt på litt over 4år. Han mister nesten all pels på vinteren for så å bli litt bedre på sommeren. Har pels på hodet og labber og litt på ryggen. Men han er så å si nakenhund nå. Pratet med ei som hadde samme problemet med sin Dvergpincher. Men så var det ei venninne av hu som passet hunden i en måneds tid. Og hun hadde visst byttet ut fôret og hunden hadde plutselig fått fin pels over hele. Hun husket ikke hvilket fôr det var, men hun trodde det ble solgt på butikken. Jeg bruker Royal Canin Small Dogs. Og det hadde hun og brukt, men hun synes ikke det var et bra fôr... Har en gutt til som har helt fin pels. De spiser de samme tingene. Ingen av de tåler noe med and i, de blir skikkelig dårlige i magen av det. Lurer på om det er noen andre som har hatt samme problem med sin hund og funnet en løsning?  Det skal sies at han er veldig følsom til vaskemiddelet vi bruker når klærne hans vaskes så vi bruker Nautral for det er det mildeste jeg har funnet.
    • Hei! Vi har en hund som begynner å bli en gammel mann og jeg er derfor på leting etter det som skal bli familiens neste familiemedlem etter han blir borte. I den forbindelse trenger jeg deres kloke hoder. Vi er en familie på tre, med et barn på 8 år. På grunn av allergi har vi vurdert det slik at Bichon Havanais og dvergpuddel fremstår som de mest aktuelle rasene.   Vi har en Havanais nå og han er litt spennende eksemplar. Fra han var valp har han vært ganske sær. Han er blant annet veldig lite kosete, ekstremt lite tilpasningsdyktig og har alltid hatt vanskeligheter med å slå seg til ro, så jeg kjenner vel han egentlig ikke igjen når jeg leser typiske rasebeskrivelser (nå fikk jeg dårlig samvittighet, så må legge til at han selvfølgelig er verdens beste hund!). Sønnen min har noen utfordringer blant annet på skolen og han trenger derfor å komme hjem til en bestevenn. Det var i søken på dette jeg kom over puddel, som jeg ser ofte blir brukt som terapihunder. Men når jeg leser rasebeskrivelser virker det som om Havanaise i all hovedsak er fantastiske med barn, mens det for puddler fremstår mer som om de kan være gode med barn. Så jeg lurer på om dere har noen erfaringer med disse rasene, gjerne begge? Vi kommer til å dele ansvaret med min mor som bor i samme hus, så den kommer ikke til å være noe særlig alene. Pelsstell er heller ikke noe problem. Krysser fingrene for at noen kan hjelpe oss i valget:)
    • Da er operasjon utført og alt gikk fint, vi er snart igjennom første døgnet og ho har gjort sitt benødne også slapper mye av i senga si. Ho har ikke spist enda men det kommer med tiden tenker jeg etter narkose og sånt så er jo det veldig normalt så. Godbiter har ho spist men ikke veldig mat interessert enda. Men alt i alt virker det veldig bra med ho ettersom forholdene. 
    • Kan også si at det er mellomstor hund i størrelse. Men man skal unngå helt hopp eller generelle store bevegelser uansett i starten vet jeg godt. Så da sperrer jeg av for sikkerhetsskyld heller enn så være for mye hauk så jeg også får beholdt roen samtidig som gitt ho omsorgen også roen ho trenger er planen da. Samtidig kan jeg si at ho er veldig sterk hund generelt psykisk også fysisk for så kun være mellomstor hund. Bevarer roen når trengs og når ikke trengs vet ho hva ho skal. Bare håper ho forstår legge seg bra for kroppen som nevnt og det er en av de siste tingene jeg er usikker på rundt dette etter operasjon. Ho har nok noen år til igjen asså, frisk som en fisk og aller første ting som noen gang skjedd ho som trengt oppmerksomhet fra veterinær dette mtp fysiske ting eller psykiske ting. Kun vaksiner ellers ho trengt.  
    • Snakket med veterinæren og fikk beskjed om så kun ha valpen bortreist i 7 dager i hvertfall var nok. Utenom det har jeg fått lite informasjon egentlig. De skal informere meg mere i morgen når jeg leverer ho der for operasjonen tidlig på morgenen. Jeg kommer sperre av inngang til sofaen også området foran sofaen helt ærlig bare uansett er planen også legge dyne så pledd i hunde sengene vi har rundt her så ho får komfort også kan lage sin egen om føler for det tenkte jeg. Men er usikker på om dyr generelt etter operasjon legger seg bra mtp der dem sydd bare og der er jeg litt usikker. Ho får body selvfølgelig. Og hvis ho så får en liten tisse ulykke eller gjør fra seg inne bryr ikke jeg meg noe om helt ærlig etter operasjon, da kan uhell skje tenker jeg sånn sett for det er trossalt fjerne livmor også fjerne svulst i 1 jur hvis ikke det er spredt mer enn de funnet da. De håpet det gikk over av seg selv men sist time for sjekk etter innbilt svangerskap fikk jeg time for operasjon temmelig fort så det har blitt noe bedre samtidig ikke borte så de tok avgjørelsen for operere. De tok ultralyd første gang også når sjekket så de er nok veldig nøye her tenker jeg og jeg har tillit til dem på dette også tillit til at hunden klarer seg nok bra. Men mer nervøs rundt dette med gode ligge plasser også gi ho riktig komfort så jeg driver på lager områder avsperret rundt eksempel sofaen og tenker jeg bare sover i sofaen med ho i hundesengen sin første natten eller nettene om så jeg asså for det gjør meg null så lenge jeg har oversikt også får fulgt med på at ho har komfortabelt litt når første døgnene. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...