Gå til innhold
Hundesonen.no

Setter'n Skau


SiriEveline
 Share

Recommended Posts

For ca et år siden ble det annonsert et kull der faren viste seg å være bror til Iver (Bevinds MacIver for de som husker min mors forrige setter), når jeg skjønte hvem tispa Alisha var, så kjente jeg bare hele magen skrek at hvis jeg noensinne skal ha engelsk setter, så er dette kullet.

Etter å ha snakket litt med moren min og ikke minst daværende samboer (nå mannen) så fant vi ut at vi ihvertfall skulle kontakte oppdretter for å høre litt og dermed satt man plutselig på liste. Når det 16. oktober kom 6 vakre valper til verden, hvorav 4 hannhunder, så tikket det inn en melding om at hvis vi fortsatt var interesserte så var det hannhund der til oss!

 

Etter å ha hatt han en uke har vi blitt litt kjent, han er en stødig kar med en skikkelig god av og på bryter. Dette lover godt for fremtiden som er tiltenkt jakt og kanskje litt lydighet eller lignende.

12322554_10156252281045262_9165927692498

12371029_10156252281545262_6614110295617

12377918_10156252281555262_6483971744444

12377896_10156252281225262_1357484288099

  • Like 25
Lenke til kommentar
Del på andre sider

  • 9 months later...

Skikkelig dårlig til å oppdatere men nå har kjekkasen blitt et år og han er en fantastisk hund!

Rolig og avbalansert, men en god dose i futt i skauen! Vi har ikke fått testet fjellet helt enda, men regner med full futt der også.
 

Her er noen bilder fra bursdagsfeiring idag og jakt for noen helger siden. 

14711242_10157504015195262_501688386872314711042_10157504018805262_8852480819681

14625789_10157503967435262_410084237_o.j14632628_10157503967135262_2139215682_o.14625687_10157503967385262_665168296_o.j14572566_10157434534285262_891158999_o.j

  • Like 13
Lenke til kommentar
Del på andre sider

31 minutter siden, MarieR skrev:

Flott ES! :) Har han lite pels på ørene eller er de klipt? Han kledde det, i alle fall :D

Han har lite pels der ja :P Kommer nok litt mer med alderen, men onkelen hans hadde ganske like ører så ser for meg han har arvet noe av det samme.

Skal egentlig ikke ha noe å si på utstilling heller da det er helt innafor rasestandard, bare litt mer uvanlig :P

35 minutter siden, Sofie & Aska skrev:

Så søt han er!

Takk :)

27 minutter siden, Artemis skrev:

Så søt han er, og så stor han har blitt! :)

Takk! Ja plutselig ganske voksen :P Ironisk nok er han en av de minste i kullet, men det skal sies at de er i øvre del av skalaen.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Med denne innstillingen kommer du til å få mange overraskelser i hundeholdet ditt i årene som kommer:) 
    • Tenker at du først og fremst må stikke fingeren i jorda å innse hva slags gener valpen din har. Alle disse tre rasene har grunnleggende mye jaktinstinkt. Alt beror seg ikke på at du er flink til å trene hunden din i valpestadiet. Om du har valp etter foreldredyr/linjer med mye stress og lite impulskontroll har du mildt sagt en jobb foran deg Jeg hadde aldri, ALDRI stolt på min amerikanske bulldog alene rundt små dyr eller katter. Det ville høyst sannsynlig blitt blodbad. Ikke fordi han var slem, ond eller dårlig trent. Men fordi han hadde ett voldsomt jaktinstinkt. Jo før du innser at det mest sannsynlig kan være tilfelle med din hund og, dess bedre er det. Tilrettelegg for minimalt med triggere for hunden din og å holde dyra skilt når du ikke hjemme eller kan følge godt med på interaksjonen mellom dem er mitt beste tips til deg. Pluss, trene på impulskontroll og konsentrasjon. Atferden på hunden din kommer garantert til å forandre seg når den går igjennom de forskjellige kjønnsmodningsfasene - kanskje spesielt dersom du har hannhund.  Fortsett å trene gjennom hele livet til hunden din så minimerer du sjansen for at noe går galt. 
    • Jeg meldte en bekymring til mattilsynet i sommer. Hadde masse bevis på at dyrene ikke hadde det bra, hadde samtaler på telefon, SMS, mailkorrespondanse med saksbehandler fra Mattilsynet, pluss jeg lagde egen googledisk-folder med bilder og videoer av forholdene som hun/de fra Mattilsynet hadde fri tilgang til. Jeg vet også at Mattilsynet var der i hvert fall en gang på befaring. Det endte i at eieren fortsatt har dyrene, noe jeg syntes er heeelt hårreisende.  Hundene hadde tak over hodet, tilgang til mat og vann - så da var det ikke skjellig grunn til omplassering. På tross av at de konstant sto ute, sloss så blodet sprutet og ikke ble møkka for... Nå har jeg flytta, men da jeg fortsatt bodde i området stod det to voksne pluss fire/fem valper i samme hundegård. Alle utenom den ene var forholdsvis store driv- og jakthunder på rundt 25/30 kilo. Tror også at Mattilsynet har sykt mye å gjøre, med lite ressurser til å gjennomføre alt, at de kun har mulighet til å befare bekymringer der dyr er døende eller har veldig, veldig kummerlige livsforhold. Det du beskriver er selvfølgelig helt ******, men trolig ikke nok til at Mattilsynet kommer til gjøre noe.. Dessverre.
    • Som jeg nevnte så er alle rasene i blandingen kjente for å ha sterkt jaktinstinkt. Noe av denne kunnskapen kommer for min del fra Linn som har hatt ambull i mange år, og vi kjenner begge både oppdrettere og aktive hundesportsfolk med alle disse rasene og er aktive i sine respektive raseklubber. Det betyr ikke at det er umulig, men definitivt en langt større utfordring enn om du hadde kjøpt en labrador eller en cocker spaniel. Og det synes jeg oppdretter burde visst om med en slik kombinasjon, men tiltroen min til oppdrettere som blander slike raser er heller ikke veldig stor.  Det er jo uansett bra om det går fint, og så lenge man er bevisst på hva slags hund man har så er det bedre.
    • Hvor har du det fra??? Mage hunder blir feilaktig kalt for kattedrepere, uten at det er noe hold i det. Ja, hundene våre, uansett rase, har jaktinstinkt i større eller mindre grad, men at ambull er så mye verre enn mange andre hunder, har jeg vanskelig for å tro.  Nå kan jeg uansett fortelle at det gjøres store fremskritt her i huset. Hunden har lært seg å sitte når kattene passerer, og han viser en mye lavere interesse for de nå enn i begynnelsen. Han kan fint ligge rolig i ene enden av sofaen og en av kattene ligger i den andre delen uten at de gjør noe stort nummer av hverandre. Så jeg syns vi er på rett vei 🙂
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...