Gå til innhold
Hundesonen.no

Oppgraderte hundesonen


Recommended Posts

  • Svar 1.1k
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Ingen som klarer å være takknemlig for at noen faktisk ønsker at sonen skal bli bedre og klare å yte maksimalt?  Greit nok at det har oppstått problemer. Men det er slikt som skjer når man tar 5-6 å

Jeg vet du synes vi har litt tungt for det altså 2ne, men du trenger ikke å gjenta det FIRE ganger altså - det hadde kanskje holdt med to...  

Har det vært noe problem tidligere med slettede bilder? Ja, gamle tråder kan ha mange ødelagte bildelinker, men er det egentlig så farlig? Er det ikke viktigst at forumet er levende her og nå (og at t

Posted Images

Mulig jeg er alene om dette, men jeg synes det er ganske "problematisk" at forumet lagger såpass. Det føles ikke som man er her live lenger. Som at jeg for eksempel ikke ser at jeg allerede har skrevet dette innlegget og postet dette. Slik blir det dobbelposter av...

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Orker ikke skumme hele tråden for å sjekke om dette er svart på tidligere.

På mobilversjonen er rapporter-funksjonen på hvert innlegg visualisert som et lite flagg i lys grå farge. Når jeg scroller, blir flaggene på innleggene jeg "trykker på" for å scrolle i mørk farge - det ser ut til at de blir "aktiverte". Det skjer ingenting annet, og om jeg trykker på selve flagget for jeg opp rapporteringsfunksjonen. Jeg lurer bare på om jeg driver og peprer moderatorene med rapporter uten å mene det? 

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Det tok forresten 7+ timer før jeg så mine egne innlegg i denne tråden. Det er drittirriterende, og det er slik andre steder på sonen og. Hvorfor kan dere ikke bare gjøre slik det var før, at svarene vises med en gang? Det blir litt teit å ikke få sett/redigert egne innlegg før det har gått flere minutter eller timer, alt ettersom.  

Edit: og dette så jeg med en gang, er ikke det litt rart? Mens jeg fortsatt ikke ser mitt eget svar i en annen tråd som jeg skrev for en stund siden. Mystiske greier :)

Endret av Lola Pagola
  • Like 1
Lenke til kommentar
Del på andre sider

@Lola Pagola jeg blir nødt til å se om jeg finner noe på Google ang. dette. Så lenge vi ikke finner en fellesnevner eller klarer å reprodusere feilen er det tilnærmet lik umulig for meg å løse det. Gjelder dette alle nettleser? 7 timer er ikke cache. Forumet var satt opp til å caches i 30 sekunder. Nå er det justert ned til 15 sekunder.

  • Like 1
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Takk @Debbie, bruker du mobil eller en pc/mac? Hvilken nettleser bruker du. Hvilken hastighet har du på internett? Ta gjerne en Speedtest.net og gi meg resultatet.

Hos meg laster forumet raskt både på mobil og desktop. Har testet forumet på Mac i Safari, Chrome og Firefox.

 

Jeg forstår at dette er veldig kjedelig, men som nevnt over er det vanskelig å gjøre noe med feil jeg ikke klarer å reprodusere.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Det går tregt hos meg også. Det kan ta opp til ti sekunder før jeg får lastet "nytt innhold". Ikke hver gang men innimellom. Det er likt på mobil (iPhone) og i Chrome på MacBook. Har en download speed på 25 og en upload speed på 26,7 mbps.

Jeg skjønner godt at det er irriterende at man har blitt usynlig og at innleggene ikke registreres i forumets aktivitet selv om det lagres. Det er lenge siden feilen ble meldt første gang av @Maria. 23. sept i dette innlegget.

 

ETA: Jo, får opp feilmelding noen ganger. Bad Gateway 502 (tror jeg). Skal ta screenshot neste gang os poste :)

Endret av Mari
  • Like 1
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg opplever litt småfeil hele tiden, og merker jeg bruker forumet mindre... Kjedelig at det er sånn. Fra en PC til en annen dukker ulike feil opp. Fra en PC (jobb) blir jeg usynlig... På mobil kommer jeg ikke til siste innlegg mm. 

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Kan legge det ut her, er ikke så hemmelig :) www.equiforum.net

 

Vet det har vært litt trøbbel der også, noen småting som vi har hatt her, men stort sett har det gått greit, det meste er Tapatalkrelatert.

 

Nå virker det som det går litt raskere her, men det har vanligvis tatt litt tid å laste en ny side i en tråd :)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Guest *Kat84*

Det begynner å bli rimelig slitsomt med alt det mailer som kommer om absolutt alt. 
Er det mulig å få varsler her når noe nytt har kommet i en tråd, når en har blitt sitert, eller noen har likt uten å få varsel på mail om det? 

Eller må man ha alt eller ingenting her? 
Tidligere fikk man ikke varsler, men etter oppgradering informeres det litt i overkant ;) 

 

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Det begynner å bli rimelig slitsomt med alt det mailer som kommer om absolutt alt. 
Er det mulig å få varsler her når noe nytt har kommet i en tråd, når en har blitt sitert, eller noen har likt uten å få varsel på mail om det? 

Eller må man ha alt eller ingenting her? 
Tidligere fikk man ikke varsler, men etter oppgradering informeres det litt i overkant ;) 

 

Trykk på bjella øverst i høyre hjørne og velg varslingsinnstillinger. Scroll deg nedover og huk av for epostvarslinger der du ikke vil ha det, og huk på der du vil ha notification. Piece of cake. Jeg vet ikke hvor mye du har undersøkt selv, men jeg synes iallfall akkurat det var lett å finne fram til. :)

 

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Veldig frustrerende at man ikke kommer til sist leste innlegg i en tråd men må leite seg frem til hvor man var forrige gang. 

I tillegg så driver ord å slår seg sammen, endrer seg eller driver med valgfri linjeskift nå man skriver, noe som gjør at man tidvis bruker fryktelig lang tid på å skrive et kort innlegg. 

Jeg  bruker mobil ca 90 %av tiden jeg er på sonen, og så lite brukervennlig som det er for tiden så kjenner jeg at jeg nærmer meg en grense for hva jeg gidder å bruke tid og energi på. Dessverre :(

  • Like 1
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Veldig frustrerende at man ikke kommer til sist leste innlegg i en tråd men må leite seg frem til hvor man var forrige gang. 

Trykk på stjerna/rundingen som er rett på venstre side av trådtittelen så kommer du til sist leste innlegg. :)

  • Like 2
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Haha, kattejaging er nok ekstremt krevende. Men jeg var impornert over Grisha Stewart som fikk en jack russel til å ikke jage ekorn ved bruk av BAT (behaviour adjustment training, egentlig et litt teit navn på en metode siden mye trening er nettopp for å justere adferd, men det er nå det det heter). 
    • Han har helt rett! Når de er over 10 får de lov å gjøre som de vil! (I min bok)
    • Det er vanskelig å akseptere at de begynner å bli gamle. Det er mye mer vi kan gjøre for hundene nå enn de gjorde før i tiden, selv om jeg også synes det er urimelig å holde dem i live "så lenge som mulig" for egen del. Men så lenge vi faktisk kan lette livene deres i alderdommen så gjør vi jo helst det. Jeg antar at hun er fulgt opp og sjekket hos dyrlege siden hun går på rimadyl. Jeg er usikker på om det kan (eller bør) kombineres med librela eller andre smertestillende mot forkalkninger, så sjekk det. De siste årene hadde jeg månedlig fysioterapi for hundene, og kan anbefale det. En hundefysio kom hjem til oss og masserte og behandlet stivheter i kroppen, og hundene var betydelig bedre av det. 13 år er en anstendig alder, og jeg tenker nok at uansett alder så er det nok dessverre på tide å innstille seg på at hun ikke kommer til å leve evig.  
    • Hei. Registrerte meg nettopp. Har alltid hatt mine egne meninger om hundehold. Nå begynner min kjære Lady (13 år gammel Border Collie) å tydelig vise tegn på at hu er gammel. Hu har alltid hatt fri tilgang til tørrfor (og vann seff) - ok hu er litt feit - men å begynne å måle opp ting nå? nei. Hu skal ha fri tilgang som alltid. Prøver så godt jeg kan å ordne slik at hu skal ha det bra - vi sitter en plass i naturen - jeg får hu til å ligge / bli - også hiver jeg diverse godbiter (markies) ut over et område som hu går og snuser og leter opp. Hu har gått på "Rimadyl" i et par år (ettersom jeg har forstått så skal dette hjelpe på forkalkninger i ryggsøylen + at de skal være mildt smertestillende (?) I gamle dager var hu en atlet. Endeløs energi. Nå når jeg skal prøve å gå en tur så "stopper hu meg" - hu går foran - og ser på meg, ser tilbake - hvis jeg snur meg så springer hu rett hjem - tydelig at hu vil bare hjem og ligge uttafor døra (bor på gård) så jeg sitter der og liksom bare bekymrer meg. I know - gammel hund. Men jeg vil at hu skal ha det bra - så lenge som overhodet mulig - Jeg jobber ikke - det er bare meg og hu. Jeg synger alltid en sang om morgenene - "God morgen, god morgen lille golli klump - osv" (I know pretty cringe) hu digger det - kos og hale som går. Hu har vært min love - ikke bare for de siste årene - alltid. Orker ikke tanken på at hu skal dø. Fokk det. Det virker som hu har det greit om natta - men noen ganger er det slikking / pesing - som om hu stresser med noe eller har det vondt (og det er vondt å høre på). Noen netter er det helt stille. Ok. I know. Hvis hu lider så skal hu selvfølgelig få slippe, men vi tar ikke livet av våre gamle bare fordi de plutselig må i rullestol eller blir demente. Hu var med på en hel runde disc golf i dag - men måtte hjelpe hu opp fra et dillete område (hu satte seg fast, klarte ikke å komme seg opp) - egentlig så fatter jeg ikke helt hvorfor i helsiken jeg lager denne posten. Er som regel uenig med de fleste. Men hvis noen har noen ideer / gode forslag så hallelujah.
    • Min første.. er noe som hører med i en dagbok, og i dag er det Edes første diare som er tema -_- Stakkars gutt. Han har vært så snill og god gutt så lenge nå, han fortjener ikke det der. Så snill og god at han valgte gå på badet og ha diare der mens jeg sov. Like a sir.  For å alltid se på den lyse siden av ting, å slippe vaske sofa og tepper og sånt er gull. Dette kunne vært meget verre. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...