Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

11072523_10204311048079823_6644807008463

Fant ikke noe bedre bilde for øyeblikket. 5cm bredt halvstrup fra CM design, i skinn. Er veldig fornøyd så langt. Synes det er vanskelig å finne vanlige halsbånd til min som passer skikkelig, og synes halvstrup føles litt mer solid.

Skrevet

Bruker mye forskjellig, og det jeg bruker er jeg såklart fornøyd med :) Går stort sett i sele fra rogz eller diverse halsbånd fra collarmania. Favoritt leiebåndet er faktisk kjøpt på coop, med feste i begge ender, og akkurat passe lengde.




Nala-og-Casper-arstad-august-2014-08-15-
Favoritthalsbåndet tror jeg er dette, et bredt halvstrup.

Lofoten-2014-2014-07-07-274.jpg

Sele fra rogz.

Han har sinnsykt mange halsbånd, seler og bånd, så det ville blitt å kuppe tråden totalt å legge bilder ut av alt.

Skrevet

Å legge ut alle gidder jeg ikke, han har jo to knagger bare med lærhalsbånd. :P

Men er veldig glad i retriverkobbelet fra ruffwear, det bruker jeg daglig. Ellers foretrekker jeg halvstrup fra ruffwear og et kort kobbel fra Trines hundeartikler.

post-10791-0-29488900-1434102345_thumb.j

post-10791-0-82789900-1434102354_thumb.j

Skrevet

Mine går aldri med halsbånd utenom når de har på leiebånd. Har ikke noe fancy bånd til noen, bare enkle flate, litt brede uten strup. Sånne som de fra CM-design står på ønskelisten til de tre store, men vanskelig å finne uten strup. Whippetene har vanlige myndebånd i polstret lær, sånne som er bredere på midten.

Bruker lenke når vi trener/starter, men bare fordi det er påbudt på prøver.

Har bare fettlær eller gummierte liner, med og uten hank, alt etter hva vi gjør. Hater å ha tjukke leiebånd!

Skrevet

Mocca har så mye utstyr og bruker forskjellig til hva slags tur vi skal på. Favoritthalsbåndet må være den brede halsstrupen fra CM design. Ellers bruker vi mest rukka selen eller zero dc ute på tur, i tillegg til baggen kobbler:

11297748_10205684180917518_1457340954_n.

11210322_10205541081420120_2049080616_n.

Skrevet

Har fryktelig mye utstyr jeg også så vi varierer veldig. Det eneste som er fast er skinnbånd på 3 meter :) Jeg får helt fnatt av de korte standard 1.80 båndene!

  • Like 1
Guest Klematis
Skrevet

Bruker rødt,nylon halvstrup eller sort lærhalsbånd med steiner på,og en enkel nylonsele fra Trixie til lappen. Kobbel er tre meter med refleks,farge lilla og sort fra Arivo.no. Mr chihuahua bruker ikke halsbånd,han bruker en lærsele,eller selevest fra Puppia,og tre meter flexibånd.

Skrevet

Nonstop camo halsbånd og brunt lærkobbel som er kjempemykt er det det går i for det meste. Ellers er det Hurtta sele fra limited serien med rosa foring og turkis tekst sammen med enten sitt turkise strikkobbel eller flexibånd fra refleksserien med langt gult bånd :) Edit: æsj bildene kom ikke med, skal se om jeg får ordnet noen mindre bilder.

Skrevet

Har en hau forskjellige greier, men det vi bruker mest er standard gummiert plastline, sort flexibånd eller helt vanlig lærbånd på enten 1,5m eller 2m.

Han har alltid på seg et halvstrup halsbånd med tag hengende på, i tilfelle han kommer seg løs. For øyeblikket et sort nylon trixie halvstrup med kjetting.

Storfan av Zero DC Short selen, den blir ofte brukt. :)
10801945_10152715800060423_4096988495991

Har også en Hurrta sele, men den er dessverre litt for kort. Derfor har jeg tatt på polstring, men den gnager uansett ved mye bruk.
10534094_10152487056605423_6953860698204

Skrevet

Har en hau forskjellige greier, men det vi bruker mest er standard gummiert plastline, sort flexibånd eller helt vanlig lærbånd på enten 1,5m eller 2m. 

Han har alltid på seg et halvstrup halsbånd med tag hengende på, i tilfelle han kommer seg løs.  For øyeblikket et sort nylon trixie halvstrup med kjetting.

Storfan av Zero DC Short selen, den blir ofte brukt. :)

Postet bilde

Har også en Hurrta sele, men den er dessverre litt for kort. Derfor har jeg tatt på polstring, men den gnager uansett ved mye bruk.

Postet bilde

Det er Hurtta selen jeg har, og de har som kjent ikke en passform som passer alle men på min raring passer den veldig fint.
  • Like 1
Skrevet

Det er Hurtta selen jeg har, og de har som kjent ikke en passform som passer alle men på min raring passer den veldig fint.

Ja det er noe dritt xD Min er jo et evig prosjekt å finne ting som passer til, ikke en gang Zero DC selen passer optimalt, men bedre enn alt annet jeg har prøvd på ham.

Hurrta selen passer flott på svigermor sin hund da i det minste. :P

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Men hvis hun spiser opp maten er det vel bare å enten gi henne mer, eller mer energirik mat? Høyenergifôr for jakthunder er for eksempel et godt alternativ.
    • Maten blir som oftest spist opp med en gang. Jeg har sett at hun spiser både tørr for og vom men hun spiser ikke nok siden hun fortsatt er undervektig. Skal bestille en time hos vetrinæren.
    • Mat fremme hele tiden er generelt en dårlig metode for småspiste hunder. Noen få, små måltider om dagen er bedre.  Antar du har testet med vårfôr og råfôr også.  Jeg ville nå uansett tatt en tur til dyrlegen og utelukket at det er noe galt, og få en profesjonell vurdering på om hunden er undervektig eller bare naturlig tynn.
    • De får mat til forskjellig tidspunkt. Hunden virker helt frisk og rask. Ellers hadde jeg tatt hun med til veterinæren alt. Når jeg gir henne godbiter vil hun alltid ha.  Hun er også lavere enn rasestandarden i mankehøyde og er ellers liten på alle områder.
    • Parasitter er det ikke da hun også lever med andre hunder og de er normalvektige. Ellers hadde de også blitt smitta. Hun får lik mat som de andre. Noen ganger er det mat fremme hele dagen mens andre dager blir det spist opp. Har ikke merka noen forskjell men gjør dette for at det skal være en forandring. Har prøvd flere for. Burde jeg da dra til dyrlegen for å sjekke stoffskifte?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...