Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

11072523_10204311048079823_6644807008463

Fant ikke noe bedre bilde for øyeblikket. 5cm bredt halvstrup fra CM design, i skinn. Er veldig fornøyd så langt. Synes det er vanskelig å finne vanlige halsbånd til min som passer skikkelig, og synes halvstrup føles litt mer solid.

Skrevet

Bruker mye forskjellig, og det jeg bruker er jeg såklart fornøyd med :) Går stort sett i sele fra rogz eller diverse halsbånd fra collarmania. Favoritt leiebåndet er faktisk kjøpt på coop, med feste i begge ender, og akkurat passe lengde.




Nala-og-Casper-arstad-august-2014-08-15-
Favoritthalsbåndet tror jeg er dette, et bredt halvstrup.

Lofoten-2014-2014-07-07-274.jpg

Sele fra rogz.

Han har sinnsykt mange halsbånd, seler og bånd, så det ville blitt å kuppe tråden totalt å legge bilder ut av alt.

Skrevet

Å legge ut alle gidder jeg ikke, han har jo to knagger bare med lærhalsbånd. :P

Men er veldig glad i retriverkobbelet fra ruffwear, det bruker jeg daglig. Ellers foretrekker jeg halvstrup fra ruffwear og et kort kobbel fra Trines hundeartikler.

post-10791-0-29488900-1434102345_thumb.j

post-10791-0-82789900-1434102354_thumb.j

Skrevet

Mine går aldri med halsbånd utenom når de har på leiebånd. Har ikke noe fancy bånd til noen, bare enkle flate, litt brede uten strup. Sånne som de fra CM-design står på ønskelisten til de tre store, men vanskelig å finne uten strup. Whippetene har vanlige myndebånd i polstret lær, sånne som er bredere på midten.

Bruker lenke når vi trener/starter, men bare fordi det er påbudt på prøver.

Har bare fettlær eller gummierte liner, med og uten hank, alt etter hva vi gjør. Hater å ha tjukke leiebånd!

Skrevet

Mocca har så mye utstyr og bruker forskjellig til hva slags tur vi skal på. Favoritthalsbåndet må være den brede halsstrupen fra CM design. Ellers bruker vi mest rukka selen eller zero dc ute på tur, i tillegg til baggen kobbler:

11297748_10205684180917518_1457340954_n.

11210322_10205541081420120_2049080616_n.

Skrevet

Har fryktelig mye utstyr jeg også så vi varierer veldig. Det eneste som er fast er skinnbånd på 3 meter :) Jeg får helt fnatt av de korte standard 1.80 båndene!

  • Like 1
Guest Klematis
Skrevet

Bruker rødt,nylon halvstrup eller sort lærhalsbånd med steiner på,og en enkel nylonsele fra Trixie til lappen. Kobbel er tre meter med refleks,farge lilla og sort fra Arivo.no. Mr chihuahua bruker ikke halsbånd,han bruker en lærsele,eller selevest fra Puppia,og tre meter flexibånd.

Skrevet

Nonstop camo halsbånd og brunt lærkobbel som er kjempemykt er det det går i for det meste. Ellers er det Hurtta sele fra limited serien med rosa foring og turkis tekst sammen med enten sitt turkise strikkobbel eller flexibånd fra refleksserien med langt gult bånd :) Edit: æsj bildene kom ikke med, skal se om jeg får ordnet noen mindre bilder.

Skrevet

Har en hau forskjellige greier, men det vi bruker mest er standard gummiert plastline, sort flexibånd eller helt vanlig lærbånd på enten 1,5m eller 2m.

Han har alltid på seg et halvstrup halsbånd med tag hengende på, i tilfelle han kommer seg løs. For øyeblikket et sort nylon trixie halvstrup med kjetting.

Storfan av Zero DC Short selen, den blir ofte brukt. :)
10801945_10152715800060423_4096988495991

Har også en Hurrta sele, men den er dessverre litt for kort. Derfor har jeg tatt på polstring, men den gnager uansett ved mye bruk.
10534094_10152487056605423_6953860698204

Skrevet

Har en hau forskjellige greier, men det vi bruker mest er standard gummiert plastline, sort flexibånd eller helt vanlig lærbånd på enten 1,5m eller 2m. 

Han har alltid på seg et halvstrup halsbånd med tag hengende på, i tilfelle han kommer seg løs.  For øyeblikket et sort nylon trixie halvstrup med kjetting.

Storfan av Zero DC Short selen, den blir ofte brukt. :)

Postet bilde

Har også en Hurrta sele, men den er dessverre litt for kort. Derfor har jeg tatt på polstring, men den gnager uansett ved mye bruk.

Postet bilde

Det er Hurtta selen jeg har, og de har som kjent ikke en passform som passer alle men på min raring passer den veldig fint.
  • Like 1
Skrevet

Det er Hurtta selen jeg har, og de har som kjent ikke en passform som passer alle men på min raring passer den veldig fint.

Ja det er noe dritt xD Min er jo et evig prosjekt å finne ting som passer til, ikke en gang Zero DC selen passer optimalt, men bedre enn alt annet jeg har prøvd på ham.

Hurrta selen passer flott på svigermor sin hund da i det minste. :P

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Som sagt, få en instruktør til å komme hjem til deg og se situasjonene og få hjelp til et opplegg. Dette er en hund som trenger konsekvent gjennomgående trening og rammer i hverdagen. Men få utelukket først at det ikke er noe smerter eller andre ting som påvirker adferden også.
    • Men når jeg skiller dem så biter hun meg. Hun blir helt vill i blikket og i kroppen og alt. De kan aldri være alene sammen. Jeg kan heller ikke la hun være på ett rom og jeg ber hun bli når den andre er på andre siden av døra. Da løper hun og biter meg i bånda. Eller i armen. 
    • Jeg har kjøpt nye håndklær, nytt sengetøy, nødklær og et par mer brukbare klespakker fra Finn, men mange av de såkalt berikede klærne er helt unike og har høy affeksjonsverdi. Bl.a. den nevnte singletten, som var det første fairtrade sertifiserte plagget jeg fant. Original Max Havelaar, fra før de byttet navn til Fairtrade. Den kostet omtrent 250 kr for tjue år siden og har trofast holdt stand gjennom hver eneste sommer siden. Med alt arbeidet jeg har lagt ned i den nå, så er Gucci fast fashion for tacky træsh hoes til sammenlikning.  Fordi jeg har vært en så etisk bevisst shopper og bygget en garderobe jeg kunne gå moralsk rakrygget i, så er det ikke bare, bare for meg å handle nytt. Favorittbutikken Libe er nedlagt, og jeg liker ikke kolleksjonene de gode merkene (som Komodo og Monkee Genes) har for øyeblikket. Nudie har heldigvis jeans jeg liker, men utover dem ser det svart ut. Derfor velger jeg redde det som reddes kan.  Alt av ulltøy må byttes fordi proteinfibre går bokstavelig talt i oppløsning i høy pH. Ikke bare undertøy som ikke er så farlig hvordan ser ut, men affeksjonsverdi Komodo blazer, kåpe, skjerf og lue, kjole, skjørt og flere bukser. Det er virkelig en smerte å vente på plagg jeg vil ha fra de merkene jeg liker. Trendene for tiden faller ikke i smak. Nøstebarn har fortsatt de samme plaggene de alltid har hatt, men er selvsagt utsolgt for de riktige fargene.  Jeg drar det antakelig så langt at jeg demonterer en jakke vevd og sydd i Sverige, fra et svensk merke som gikk konkurs og ikke lenger tilbyr noe nytt, for å unngå skade elgskinnet på utsiden mens jeg renser innsiden.  ..ikledd pølsedrakt fra Biltema, fordi jeg ikke hadde nevneverdig lyst til å legge penger i kassa til noen såkalt grønn butikk da jeg trengte emergency beskyttelse mot klima etter den fanatiske grønnskallen fra den sekterisk klorofyllkommunistiske kloakken av ruspsykotisk økolååågiske fotsoldater fra MDG beriket både garderoben min og miljøet med det ufortynnede insektsmiddelet sitt. Biltema klær med pølsemotiv på var det mest aggressive motsvaret jeg kunne finne som traumeterapi. Made in China av helt ny polyester, fraktet fossilt fra andre siden av planeten og med bilder av svinekjøtt på. Jeg slo til og det føltes bra.     
    • Er det ikke bedre å kaste klærne og kjøpe nye, det burde dekkes av innboforsikringen? Litt jobb, men føles tryggere likevel?
    • Det hjelper også å legge den i glovarmt vann etter vask, for å drepe mikroorganismene før du tørker den hurtig et varmt sted med god ventilasjon. De formerer seg lett under tørkeprosessen om du ikke har kverket dem skikkelig. Vaskemiddel hjelper bare med å få hardføre mikroorganismer delvis ut av stoffet, det dreper dem ikke, mange blir sittende igjen, og vannet i maskinen holder ikke 60° lenge nok. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...