Gå til innhold
Hundesonen.no

Hundeutstilling på TV


Recommended Posts

Skrevet

Er ikke alltid det at man ikke har tid. Kuma dreit akkurat idet vi kom inn i hallen i Bø i år. Ikke fordi han ikke var blitt lufta, han hadde nemlig hatt tre kvarter med luftetur før vi dro, men fordi han er så jævla sær på bæsjeplasser og holder seg til han MÅ. :P

Ja, men hun sa jo at hunden ikke hadde blitt luftet :whistle: .

  • Svar 265
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Så, jeg har ikke tv-kanaler, men det fiksa Janka! Hun satte opp laptopen sin foran tv-en, også Skypa vi. :lol:

Uthevet/understreket = helt enig. Og tenker de burde hatt med en sånn som meg som "joda, jeg bader nå hunden så den er ren" og "trene utstilling? Neida, putter på en utst lenke så går det som det går"

Det verste er jo at man synes dette er helt normalt... ....

Skrevet

Huff, følte virkelig med panikken til Adriane når Samuel ble borte. Fy flate så j*** på et ukjent sted i nytt land osv :(

Samme her, kjente panikken helt hit... For en grusom opplevelse :(

Skrevet

FLAUT at folk er så opphengt i resultater at de glemmer å lufte hundene sine på en hundeutstilling...

Har hunder en bæsjeknapp? Hvor hen er den? For jeg må innrømme at bæsje i ringen har mine gjort (både utstillingsring og LP-ring faktisk), samtlige av de har vært lufta i forkant, men siden de er levende vesener, så hender det at shit happens.. Bokstavelig talt :P Så hvis du har en hemmelig knapp eller noe som gjør at de tømmer seg helt, så vær så snill og fortell meg hvor du fant den hen? :)

Ah. Ikke noe hundene mine har behov for, med andre ord. Flaks for pudlene det :P

Skrevet

Jeg synes kanskje dagens episode var litt kjedelig jeg.... Ble litt lei meg på Adriane sine vegne da hun mistet kineseren, det var tungt å se på hvor opprørt hun ble og jeg skjønner godt hennes reaksjon.

Men resten synes jeg var litt "meh".... koselig med de eldre i dyrebutikken da!

  • Like 1
Skrevet

Har hunder en bæsjeknapp? Hvor hen er den? For jeg må innrømme at bæsje i ringen har mine gjort (både utstillingsring og LP-ring faktisk), samtlige av de har vært lufta i forkant, men siden de er levende vesener, så hender det at shit happens.. Bokstavelig talt :P Så hvis du har en hemmelig knapp eller noe som gjør at de tømmer seg helt, så vær så snill og fortell meg hvor du fant den hen? :)

Som sagt.. hun står jo der selv og sier at de ikke har luftet den? Jeg syns det er et annet tilfelle enn det du beskriver, hvor man har prøvd å lufte og dekke hundens behov i forkant.

  • Like 1
Skrevet

Som sagt.. hun står jo der selv og sier at de ikke har luftet den? Jeg syns det er et annet tilfelle enn det du beskriver, hvor man har prøvd å lufte og dekke hundens behov i forkant.

Ja, den har åpenbart ikke blitt luftet nok når den gjør fra seg i ringen, men det er ikke hennes hund hun går med, og du hoppet til konklusjonen om at resultater var så viktig at man ikke gadd å lufte bikkja først. Det er ikke nødvendigvis riktig scenario det heller, eller fikk du med deg noe jeg ikke fikk med meg?

Skrevet

Måten serien er filmet og klippet får det til å virke som om det er en komi-serie med ulike karakterer!

Jeg tror det er meningen så det skal ha underholdningsverdi for de som ikke egentlig er interesserte i hunder. :)

De prøver jo litt å "drite ut" de de filmer virker det som.

Jeg syntes uansett at det kommer godt frem hvor høyt de elsker hundene sine (ihvertfall i denne episoden) og det liker jeg.

Stakkars Adriane! :o Fikk nesten litt panikk selv.

Skrevet

Ja, den har åpenbart ikke blitt luftet nok når den gjør fra seg i ringen, men det er ikke hennes hund hun går med, og du hoppet til konklusjonen om at resultater var så viktig at man ikke gadd å lufte bikkja først. Det er ikke nødvendigvis riktig scenario det heller, eller fikk du med deg noe jeg ikke fikk med meg?

Det var sånn jeg tolket det, ut ifra hvordan det er klippet.

Skrevet

Det var sånn jeg tolket det, ut ifra hvordan det er klippet.

Vel. Bæsjing i ringen fremmer ikke akkurat vinnersjansene dine. Ei nøden bikkje beveger seg heller ikke spesielt pent. Å ikke lufte bikkja for å få bedre resultater slår meg som en skikkelig dårlig ide.

Skrevet

Uff fikk helt vondt når hun mistet hunden sin. Følte litt på panikk følelsen ja :P

Ja, grøss altså - det der må jo være den ultimate skrekkopplevelse. Herregud, jeg tror jeg hadde blitt panisk altså.

  • Like 1
Skrevet

Kjedelig for de som likte serien.

Selv syntes jeg det ble litt for ekstremt.

Hadde de kanskje vist litt forskjellige hundesporter og også noen vanlige folk så kanskje flere ville sett på.

  • Like 2
Skrevet

Åååh nå skal de kansellere resten av serien. For lite seere. Kjipt! :(

Ja det skulle ikke forundre meg, endelig en serie jeg liker så da må den jo kanselleres.

Kjente jeg begynte å bli passelig bitt av utstillingsbasillen og, tror jammen jeg må skaffe meg utstillingshund snart :P

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Første spørsmål er jo om du har bilder av hunden og om hunden faktisk er undervektig eller bare en slank, men frisk og helt funksjonsbeskrivelse type. Det er jo ikke til å stikke under en stol at de aller fleste hunder er tjukke i varierende grad og at de aller fleste som synes hunden sin er tynn egentlig har en helt frisk hund i ok vekt, om enn på den slanke enden av skalaen.  Så er det noen som har en bygning/kroppsholdning som kanskje fremhever bein osv litt mer enn andre også. Karperygg, hoftebein som stikker ut litt selv når hunden ikke er påfallende de tynn osv. I tillegg er jo hunden din relativt ung enda og det tar litt tid å få på plass skikkelig muskelmasse osv på en del hunder. Det er sjeldent hunder sulter foran matskålen , men er man urolig så er selvsagt veterinær en grei plass å starte.  Utover det. 1. Avklare om hunden faktisk er undervektig eller om det bare er utenfor din preferanse eller hva du er vant til. 2 bygge muskler. Både gjennom målrettet trening/aktivisering og ved å sørge for at hunden får i seg ett godt for med nok proteiner osv. 3. Om hunden faktisk er for tynn, få i den mer kalorier. Det kan være å gå over på feks høyenergi fôr, mer kalorier, mer fett, mer proteiner uten å øke mengde mat fysisk.altså enklere å få i hunden mer. I verste fall kan man tilsette rent fett. Har hunden god matlyst så er det selvsagt bare å øke mengde også.  Er det en hund som har tendenser til å stresse litt så kan det hjelpe mye å trene litt på å stresse ned også. Stress brenner mange kalorier 
    • Tilvenn munnkurv, ha halsbånd og ett litt kort bånd hengende på hunden om det kan hjelpe deg å få lettere kontroll uten å bli fysisk med hunden. Bur, grind og gitter kan også brukes når man trenger det. Evt ha en plass å binde fadt hunden i bånd på plassen sin.  Her trengs det nok også en del rotrening, lydighetstrening og grensesetting for å hjelpe hunden å skru av litt å roe ned. Kanskje er det også nødvendig å se litt på mengde aktivitet, om hunden får nok positivt outlet samt type aktivitet, om det er aktivitet som bygger oppunder en godsliten og fornøyd hund eller om det er aktivitet som bygger opp stress og uro.  Mange unghunder kan streve med ganske mye stress i perioder gjennom pubertet,  så det kan "bare" være derfor, noen hunder er generelt mer stresset og er litt sånn hele livet også. Men ofte kan det jo påvirkes delvis av oss iallefall.   Uansett så er det nok på tide å få "tatt noen kamper" og ikke bare prøve å unngå det. Tren der det er vanskelig og der reaksjonene kommer litt. Bruk hjelpemidler (bånd, munnkurv), vær tålmodig. Jobb med impulskontroll, lydighet og generell kontroll. Er du usikker på hvordan så ville jeg tatt kontakt med noen kompetente hundetrenere og fått hjelp i hjemmemiljø   
    • Nå er Zelda rett nok bare valp enda, men jeg opplever rasen som mer som en varsler enn vokter, og foreløpig er det igrunn lite varsling og på min iallefall.  Lite alvor.. Helt sikkert noen individuelle forskjeller selvsagt,  men generelt sett. Virker som hyggelige hunder, glad i folk, mye lyd dog (i lek osv når de blir ivrige). Min oppfatning av rasen er at det er ganske moderate og relativt enkle hunder med passelig aktivitetsnivå for folk som liker å være ute og kanskje trene litt hundesport, men uten å bli ekstremt liksom.  Litt avhengig av hvordan man definerer ting og hva man sammenligner med. Veldig fysiske og sprettne hunder med mye humor og tøys. 😄 
    • Velkommen tilbake!
    • Å, så herlig! Jeg har siklet på den rasen innimellom. Arbeidshund med en del vokt, jeg har hørt den beskrevet som en blanding av rottweiler og berner sennen? Håper du poster her og oppdaterer, veldig spennende!
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...