Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Hvor mange har livsforsikring eller ikke? Hvorfor? Hva lønner seg? Fordeler og ulemper?

Livsforsikring kan gi erstatning dersom hunden skulle dø på grunn av en sykdom eller en ulykke.

Skrevet

Har livsforsikring på yngste hunden. Har dessverre opplevd å miste flere unge hunder til sykdom, så det har faktisk vert greit å få igjen nok penger til ny hund. Usikker på om neste blir livsforsikret.

Skrevet

Jeg har livsforsikring for at jeg skal ha muligheten til å kjøpe meg ny hund hvis jeg ønsker.. Noe som er kjekt når man har mistet 1 i året i det siste..

dessuten, det er jo ikke livsforsikringen som koster noe på forsikringen.. Så de 200kr i årene er liksom verdt det for meg :)

Sent from my iPhone using Tapatalk

Skrevet

Vi har grei økonomi, så en engangssum på 10-15k for en ny hund, dersom vi skulle ønske det, er ikke den største utfordringen. Dermed ikke livsforsikring. Hadde jeg visst at vi måtte spare i over et år for å få råd til en ny hund ville jeg nok vurdert det.

Skrevet

Jeg har ikke livsforsikring på noen av mine. Neste hund derimot kan det tenkes at jeg skal ha det på, fordi rasen nærmer seg 20k, hvilket er et stort innhogg i min økonomi. Så neste gang skal det sterkt vurderes.

Skrevet

Har det på gutta mine. Veldig glad for det da jeg mista tre unge hunder på et drøyt år. Det er heller ikke den som koster i forsikring. Par hundre i året.

Skrevet

Vi har på alle våre. Nå har det vel aldri skjedd at vi har fått utbetalt noe da. For bikkjene bruker å bli gamle og grå. Men det kan jo skje ting med jakthunder, og flere av dem har ganske høye forsikringsbeløp.

Men så er jeg overbevist om loven om all f*enskap, så jeg er sikker på at om jeg kutter ut forsikringen på en hund, så blir den kjørt i hjel eller noe dagen etter. Så da er det best å ha dem forsikret :P

Skrevet

Jeg hadde ikke livsforsikring på min hund. Kan si jeg har "angret" litt på det nå i etterkant, da hunden ble avlivet pga sykdom da han var 5 år gammel. Neste hund kommer til å ha livsforsikring det er jeg ganske sikker på.

Skrevet

Hadde det på Ozzy. Var uaktuelt å kjøpe ny hund når han døde, er det nå også og jeg aner ikke når jeg er klar for en ny egen hund.

Hadde det jo så jeg kunne kjøpe ny valp når han ikke var mer, men det er fortsatt utenkelig 9 mnd senere.

De pengene brukte jeg på meg selv rett og slett. Som en smal trøst oppi alt det vonde.

Guest Klematis
Skrevet

Jeg tegnet livsforsikring for 3 år siden, men da jeg fikk meg ny hund nå, tegnet jeg ikke livsforsikring.

Hvis èn av dem dør, synes jeg at det holder med èn hund. Tror jeg.

Og det er tvilsomt at begge dør samtidig.

Så jeg tenkte å si opp livsforsikringen på førstemann, men som Pringlen sa, så kan du jo banne på at hvis jeg gjør det, løper han ut i veien neste uke...

Skrevet

Har det på Koda. Som er par andre har nevnt, er det jo en veldig liten sum i året. Når man lever av aap, er det ikke bare å spytte ut flere tusen uten å spare en stund først.

Sent from my iPad using Tapatalk

  • Like 1
Skrevet

Det har variert. Har på de tre jeg har nå. Viktigste for min del er uansett en solid veterinærforsikring.

Skrevet

Jeg har det på Blaze, men ikke Felix. Oppdretter til Felix er nemlig medeier, og skal ha halve av den summen jeg evt. får igjen, så da ser jeg ikke vitsen.

Skrevet

Jeg har ikke livsforsikring, har faktisk ingen forsikring på nåværende hund. Har istedenfor en sparekonto der jeg setter inn endel i måneden som kan brukes på evt veterinærregninger eller ny hund. Men selvfølgelig skal Tetris bli gammel og grå uten noen alvorlige sykdommer eller skader!

  • Like 2
Skrevet

Jeg har ikke livsforsikring, har faktisk ingen forsikring på nåværende hund. Har istedenfor en sparekonto der jeg setter inn endel i måneden som kan brukes på evt veterinærregninger eller ny hund. Men selvfølgelig skal Tetris bli gammel og grå uten noen alvorlige sykdommer eller skader!

Og det hadde vel egentlig lønnet seg for de aller fleste :)

  • Like 1
Skrevet

Jeg har det på alle mine. Hvis noen blir syke og må avlives, får jeg penger igjen og det er greit å vite. Fikk igjen på min første hund.

MEN jeg opplevde å ikke få utbetalt livsforsikring på Chanti som jeg valgte å avlive før operasjon, og forsikringsselskapet mente at jeg ikke hadde gjort det jeg måtte før avlivning. Men jeg gjorde det i samsvar med veterinær og veterinæren skrev det i journalen som ble sendt inn at det ble anbefalt etter dyrevernsmessige årsaker. Men det hjalp ikke, så det var veldig kjipt, og jeg hadde ikke krefter på den tiden å skulle klage.. Så med andre ord: man må gjøre alt man kan før en avlivning ellers så dekkes det ikke. Men veldig synd at man ikke kan vurdere dette selv ut ifra situasjonen og at man i værste fall må pine hunden en stund. :/ (virker det som, ut ifra dem)

Skrevet

Jeg har Agria, og ikke livsforsikring på mine to. Synes ikke det er noen vits. Hadde det før, men fjernet det. Unødvendig utgift. Sparer heller til ny hund selv hvis det blir aktuelt.

  • 2 weeks later...
Skrevet

Hvor mange har livsforsikring eller ikke? Hvorfor? Hva lønner seg? Fordeler og ulemper?

Livsforsikring kan gi erstatning dersom hunden skulle dø på grunn av en sykdom eller en ulykke.

Jeg har livsforsikring i agria.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Dette avhenger nok en del av individ, men jeg tenker nå at både puddel og bichon-rasene er gode alternativer. Jeg mistenker at puddel generelt er mindre sære enn bichon, men de har også sine særegenheter. Jeg vil anbefale dere å dra på utstilling eller rasetreff for de ulike rasene og møte ulike individer og oppdrettere og eiere av alternativene, så får dere litt mer følelse med hvordan de er. En del av de små terrierrasene kan også være allergivennlig. De er strihåret og må nappes. Men de kan også være en del striere, ha mye jaktlyst og krever mer aktivitet.
    • Det kan være verdt å prøve ut ulike fôrtyper, men også gi lakseolje som tilskudd. Hvis hunden allerede er sensitiv så kanskje prøve ut sensitiv-fôr fra noen merker? RC er stort og kommersielt, og er nok helt greit fôr. Selv brukte jeg svenske Robur kombinert med Vom de siste årene og var veldig fornøyd med det. Acana og Orijen er populære merker som er ganske bra. 
    • Hei! Jeg har en Engelsk Toy Terrier gutt på litt over 4år. Han mister nesten all pels på vinteren for så å bli litt bedre på sommeren. Har pels på hodet og labber og litt på ryggen. Men han er så å si nakenhund nå. Pratet med ei som hadde samme problemet med sin Dvergpincher. Men så var det ei venninne av hu som passet hunden i en måneds tid. Og hun hadde visst byttet ut fôret og hunden hadde plutselig fått fin pels over hele. Hun husket ikke hvilket fôr det var, men hun trodde det ble solgt på butikken. Jeg bruker Royal Canin Small Dogs. Og det hadde hun og brukt, men hun synes ikke det var et bra fôr... Har en gutt til som har helt fin pels. De spiser de samme tingene. Ingen av de tåler noe med and i, de blir skikkelig dårlige i magen av det. Lurer på om det er noen andre som har hatt samme problem med sin hund og funnet en løsning?  Det skal sies at han er veldig følsom til vaskemiddelet vi bruker når klærne hans vaskes så vi bruker Nautral for det er det mildeste jeg har funnet.
    • Hei! Vi har en hund som begynner å bli en gammel mann og jeg er derfor på leting etter det som skal bli familiens neste familiemedlem etter han blir borte. I den forbindelse trenger jeg deres kloke hoder. Vi er en familie på tre, med et barn på 8 år. På grunn av allergi har vi vurdert det slik at Bichon Havanais og dvergpuddel fremstår som de mest aktuelle rasene.   Vi har en Havanais nå og han er litt spennende eksemplar. Fra han var valp har han vært ganske sær. Han er blant annet veldig lite kosete, ekstremt lite tilpasningsdyktig og har alltid hatt vanskeligheter med å slå seg til ro, så jeg kjenner vel han egentlig ikke igjen når jeg leser typiske rasebeskrivelser (nå fikk jeg dårlig samvittighet, så må legge til at han selvfølgelig er verdens beste hund!). Sønnen min har noen utfordringer blant annet på skolen og han trenger derfor å komme hjem til en bestevenn. Det var i søken på dette jeg kom over puddel, som jeg ser ofte blir brukt som terapihunder. Men når jeg leser rasebeskrivelser virker det som om Havanaise i all hovedsak er fantastiske med barn, mens det for puddler fremstår mer som om de kan være gode med barn. Så jeg lurer på om dere har noen erfaringer med disse rasene, gjerne begge? Vi kommer til å dele ansvaret med min mor som bor i samme hus, så den kommer ikke til å være noe særlig alene. Pelsstell er heller ikke noe problem. Krysser fingrene for at noen kan hjelpe oss i valget:)
    • Da er operasjon utført og alt gikk fint, vi er snart igjennom første døgnet og ho har gjort sitt benødne også slapper mye av i senga si. Ho har ikke spist enda men det kommer med tiden tenker jeg etter narkose og sånt så er jo det veldig normalt så. Godbiter har ho spist men ikke veldig mat interessert enda. Men alt i alt virker det veldig bra med ho ettersom forholdene. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...