Gå til innhold
Hundesonen.no

Pearl`s Legacy`s G kull "Go big or go home"


Recommended Posts

Skrevet

Åh, så kjekt! Blir kjempekjekt å følge henne videre. Tror fargene kommer til å bli nydelige :)

Å, jeg har ikke valgt min valp enda. Jeg bare kaller henne for kua mi :D

  • Like 2
  • Svar 183
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

I år ble det virkelig "Go big or go home" og vi kunne jo ikke bare dra hjem - Så det ble go big. Her er G kullet 2015! Den store drømmen min er endelig realisert, vår Pearl`s Lega

Tusen takk alle sammen! Vi tok oss en tur ut i går (natt) bildene er tatt ved midnatt på en vakker liten plass som heter Følvika. Enya storkosa seg på stranda og i fjæra Dag 49

Ikke noe å si... Enya er bare fantastisk Video kommer, om noen vil se

Skrevet

Haha, det er vanskelig å bestemme seg! Egentlig litt glad for at jeg bare har to å velge i selv. Nå er det masse valpestæsj til jenta mi på vei i posten, seler, halsbånd, leker, og diverse som jeg tenkte at hun og vi bare "måtte" ha. Gleder meg til alle de fine årene vi skal få sammen :D :D

Det kommer flere bilder senere i dag av småknøttene som i morgen er 1 uke gammel :wub:

Er det noe interesse for videoer av dem?

  • Like 1
Skrevet

Også trenger jeg navnetips til jenta mi!

Jeg liker ikke standard hundenavn som Lady og Zita. Er veldig fornøyd med navnevalgene på de andre som er Enya, Pixel, Pearl osv. Har alltid drømt om ei tispe som heter Rhani, men siden Vegard i oppdrettet har en hannhund som heter Dani føler jeg at jeg ikke kan bruke det :P Er veldig glad i Rav (eller Raw) men tar gjerne mot forslag :D Ser ikke bort fra at hun blir hetende Pearl`s Legacy`s Hurricane på stamtavla.

Skrevet (endret)

Gratulerer Alzenas! Blir digg for deg med valp:-)

Mitt ynglingsnavn er Venus, nesten vanskelig å gi det bort;-)

Er jo en planet, men også den romerske gudinne for kjærlighet.

(Personlig ville jeg uttalt det som på engelsk, Viinus)

Endret av 13de
Skrevet

Opal, Emerald, Click, Navi (fra Zelda-spillene)

Elsker forøvrig at du mest sannsynlig skal ha Hurricane som navnet på din egen! Elsker den sangen av 30STM :wub:

  • 2 weeks later...
Skrevet

Tusen takk for forslag, tar gjerne mot flere! Klarer ikke helt å bestemme meg, vanskelig dette med navn.

Storkoser meg med småttisene mine som akkurat ble 2 uker gamle:-) Ingen av dem har åpnet øynene enda, men regner med det blir full action fra helga. Snart skal den ordentlige valpekassa inn som har stått å ventet i garasjen.

Alle valpene har kommet, og bikket 1 kg. Det er helt utrolig hvor mye enkelte av dem har gått opp (spesielt den med sort bånd, en skikkelig plugg!)

Det kommer bilderas i morgen :)

11725216_10152849051081968_925869094_o.j

11725096_10152849050761968_859064961_o.j

  • Like 7
Skrevet

Valpene er 17 dager gamle, og nå har de første begynt å åpne øynene. Hurraaaa :D

I morgest våknet vi opp til at lille frøken lilla hadde tatt seg en tur, og når man først skal på utflukt - Hvorfor ikke stikke en tur å hilse på brannmann Sam? :lol: :lol:

jjj_zpshckgiw7e.jpg

3_zpsk9fjrt9x.jpg

1_zpsqfwulp86.jpg

Hallo verden :heart:

2_zpsukvapd2i.jpg

  • Like 9
Skrevet

Noen headshots fra i går kveld :wub:

Det er 3 ledige gutter i kullet, 3 er solgt. Valpene blir 4 uker nå på søndag :)

Frøken lilla

Tispe.%20Kua_zpsefyevtfm.jpg

Frøken gul

Tispe_zpsfi1k256f.jpg

Her grønn

Gutt.%20Groslashnyt%20halsbaringnd_zpswz

Herr sort

Hannhund.%20Sort%20halsbaringnd_zpsglwts

Herr turkis

Gutt.%20Lyseblaring_zpso0iielza.jpg

Herr blå :)

Gutt.%20Blaring%20halsbaringnd_zpsolqlb8

  • Like 7
Skrevet

MBA_5166_zpscbsih9lu.jpg

Den lille kjekkasen Pearl`s Legacy`s Diamond Dust

Valpene er 4 uker gamle i morgen og jeg går bare rundt å smiler. De er så fantastiske alle sammen! Crufts valpegård er på vei i posten og vi har masse sol her oppe i nord. Jeg har i dag også funnet navnene på småttisene, temaet værfenomen ble jo valgt for lenge siden og jeg elsker navnene :)

Jeg har enda ikke blitt 100% sikker på hvem som blir mi lille Rav, men jeg er vel 90% sikker på hvem det blir. Jeg har bestemt meg for å ikke stresse valget mitt, så jeg venter nok ei god uke til før jeg annonserer noe som helst. Oppdretter og eier av Muffin har også gjort uttrykk for hvem hun liker best, og det er betryggende at vi er enige :)

Vel, så navnene er klare, og de blir slik som dette:

Pearl`s Legacy`s Hurricane

Tispe. Lilla halsbånd - Solgt

MBA_5206_zpsp5cwbrxv.jpg

Pearl`s Legacy`s Firestorm

Tispe. Gult halsbånd - Solgt

MBA_5183_zpspqumzpef.jpg

Pearl`s Legacy`s Diamond Dust
Hannhund. Grønt halsbånd - Denne herlige karen er ledig til riktig hjem:-)

MBA_5160_zpsktdoemsk.jpg

Pearl`s Legacy`s Dust Devil

Hannhund. Blått halsbånd - Solgt

MBA_5196_zps3oxrvn5f.jpg

Pearl`s Legacy`s Thunderstorm

Hannhund. Sort halsbånd - Ledig til riktig hjem

MBA_5225_zpsgaj0inca.jpg

Pearl`s Legacy`s Cyclone

Hannhund. Turkis halsbånd - Ledig til riktig hjem

MBA_5234_zpsvopyxwwr.jpg

  • Like 7
Skrevet

For noen utrolig skjønne hode-bildet :wub:

Tusen takk! Det syns jeg også, veldig fornøyd :)

Vi prøvde oss på oppstillingsbilder også, men det er for tidlig - Det var såvidt de sto på egenhånd. Legger heller ut når jeg er fornøyd med resultatet, så må jeg kanskje senke krava litt også :)

  • Like 1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Haha, det blir nok meget lavterskel. Jeg vil jo helst ha pelsdyr, men selv kaniner eller hamster er for krevende (og jeg vil ha noe som er våken om dagen). En stor utfordring blir også dette med reising, selv om vi per i dag har en dyrepleier som leier i kjelleren vi kan spørre om hjelp. Mest aktuelt er kanskje å være fosterhjem for fugleteamet.no, da kan jeg reise bort om vinteren og ha fugler om sommeren.  Men ja, de er følsomme og intelligente dyr, som også krever sitt. Plass, og helst frivflyvning (inne), og så er det tusen ting man må være forsiktig med. Pyrolyse og teflon er frarådet i hjem med fugl, for eksempel. Selv mistenker jeg det er litt forskjell på en ettromsleilighet i en blokk og en stor enebolig med god ventilasjon, men forsiktig må man jo uansett være. Jeg har allerede lært at de vanlige frøblandingene som selges til fugl er "fast food" og at de egentlig skal ha pellets som er laget av insekter, mineraler osv. Og noen dager tenker jeg at jeg orker ikke mer ansvar for dyr. Jeg har hage, om jeg ikke orker å stelle den og noen planter dør er det ingen krise. Dyr er det verre med.  Vi får jo låne litt iblant også. Jeg skal heldigvis passe kanarifugl en måned til, så får vi se hvor lei jeg er etter det.
    • Fulger er veldig spennende dyr! Håper du finner en god vei inn i "miljøet". Også gleder jeg meg til nerdetråder om hvordan aktivisere/mosjonere/fore fugl. Du har jo hageplass nok til stort utebur (om det er innafor da, kan jo ingenting om sånt jeg), er vel viktig med variasjon for fugler også, så kan de få litt uteliv når forholdene er rett... Oi, kjente jeg ble litt engasjert nå😄  
    • Det kan jo være det. Den våkner av at du er oppe og sliter med å finne roen igjen etterpå kanskje. Det er ikke uvanlig at det kommer perioder med mer stress eller usikkerhet eller hvor hunden ikke hører etter el. Så i utgangspunktet hadde det ikke bekymret meg noe særlig, men du som eier og som den som kjenner hunden godt må jo kjenne litt på om du tenker det kan være noe mer eller noe annet, for det kan jo også skje. Isåfall får man jo vurdere en tur til veterinær.  Men sannsynligvis bare en periode som går over igjen. Blir hunden veldig urolig ville jeg forsøkt å ha den inne med meg for trygghet og lukket døra for å begrense muligheten til å tasse rundt.
    • Det er gull verdt ja å finne en gruppe, side eller lignende hvor man finner folk som har bra informasjon å dele. Så kan man sparre litt med ekte folk istedet for å måtte finne ut alt på egen hånd.  Kan ingenting om fugl dessverre, annet enn at det er fine (og litt krevende) dyr på sin egen måte. Veldig spennende da 😁
    • Det kommer jo en del brukere inn her som har fått sin første hund, eller planlegger å kjøpe hund, og ikke kan noe særlig fra før. De fleste her svarer så godt vi kan, og har ganske mange års erfaring etterhvert. Og de fleste av oss er vel klar over at vi ikke startet ut som eksperter, vi heller, og har lært av våre feil opp giennom tiden. Det er mye å lære og navigere, og ikke minst å gjenkjenne god og dårlig informasjon og råd. Nå er jeg selv i den situasjonen. For de som ikke har vært lenge på forumet så er jeg altså kronisk syk med ME. Jeg har vært frisk nok til å drive aktivt med hundesport i mange år, men blitt gradvis dårligere. De siste årene med hundene var det stort sett korte turer, og nå er jeg for syk til å ha hund igjen etter at de vi hadde ble gamle. Derfor har jeg begynt å se på fugl som mulighet for litt selskap hjemme. Jeg passer en kanarifugl nå, og prøver å lære meg mest mulig om fuglehold. Og det er jamen ikke lett! Jeg hadde undulater som tenåring (litt sammenlignbart med de som vokste opp med hund som barn?), men mye både holdninger og kunnskap har jo endret seg siden den gang. Det å finne grupper å stille spørsmål i (jeg er ikke på Facebook), finne miljøer, og lære meg å se hva som er gode og dårlige kilder til kunnskap er virkelig en jobb.  Det er veldig interessant å være "på den andre siden" av det jeg vanligvis er. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...