Gå til innhold
Hundesonen.no

Hvilken rase ser mest ut som en HUND synes du?


Recommended Posts

Skrevet

Jeg er nok enig med Pippin&Symra - støvere er hunder for meg. I tillegg raser som har ulvelignende bygning, altså med stående ører, normal kropp og normal, hengende hale. Jeg mener vel at alle hunder burde være bygd over den lesten - bare med variasjoner i pels, farge, størrelse etc.

  • Like 2
  • Svar 71
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Golden og labrador retriever.. Uten tvil. På en andreplass må det være f.eks. beagle. Enig i at harehundene også er litt HUND.

Kelpie, den ligner ikke på noe annet enn en hund. Alle andre raser er enten hund med lange ører, hund med lang pels, hund med ...... Kelpie er bare hund.

Lassie faktisk, sikkert pga tv-titting fra barndommen av.

Posted Images

Skrevet

To småjenter passerte oss på tur i går. Den minste sier: "Se på den søte chihuahuan, da". "Det der er ikke en chihuahua" sier den andre. "Hva er det da?" "Det er en hund." "Det er akkurat en sånn hund jeg skal ha når jeg blir stor" sier den minste. Så da vet dere det. Tinka er en hund!

  • Like 3
Skrevet

Hund:

Ståører, ikke for lang pels, rett hale (ikke krøllhale).

Siberian husky er en typisk HUND :) Flere andre passer inn i bildet "hund". Feks kelpie, schæfer (brukstypen da).

( litt morsomt er det jo- Ferale hunder som formere seg over generasjoner går mer og mer mot den typen hund)

  • Like 1
Skrevet

To småjenter passerte oss på tur i går. Den minste sier: "Se på den søte chihuahuan, da". "Det der er ikke en chihuahua" sier den andre. "Hva er det da?" "Det er en hund." "Det er akkurat en sånn hund jeg skal ha når jeg blir stor" sier den minste. Så da vet dere det. Tinka er en hund!

Hehe,nesten som det nabogutten sa en gang;

"Før ønsket jeg meg chihuahua, men nå ønsker jeg meg en hund i steden."

(Jeg har ikke noe imot chi'er altså :) )

  • Like 2
Skrevet

Man kan jo for eksempel ta den type hund man tenker på når man leser en bok og de omtaler en hund i boka. Uten å beskrive den. :) Hva er det vi ser for oss? :) Jeg tenker ikke automatisk på egen rase, den er litt spesiell, men det heller da mot den type jeg nevnte tidligere. Mest sannsynlig en med ståører, gjerne svart :P

Guest Michellus
Skrevet

Hunder med ståører, lang snute, lang "hengehale" og kort-mellomlang pels. Så malle, schäfer, AH osv.

Skrevet

Man kan jo for eksempel ta den type hund man tenker på når man leser en bok og de omtaler en hund i boka. Uten å beskrive den. :) Hva er det vi ser for oss? :) Jeg tenker ikke automatisk på egen rase, den er litt spesiell, men det heller da mot den type jeg nevnte tidligere. Mest sannsynlig en med ståører, gjerne svart :P

Ja, det er da jeg ser en støver. :)

Skrevet

Åh, tenk om colliene fortsatt hadde sett slik ut! :heart:

De finnes fortsatt, bare sjekk ut Koios sin tråd her inne ;)

Klarer ikke å tenke noe annet enn raser jeg (eller evt blandinger av raser).

Men det jeg ser på som en hund er vel an ganske normalbygd hund med hengeører. For meg blir det litt farget av oppvekst med kleiner münsterländer, men også labrador, golden retriever (og da mener jeg godt bygde varianter, ikke feite tønner).

Skrevet

Golden og labrador retriever.. Uten tvil. :P

Golden-Retriever.jpg

Enig!

Kelpie, den ligner ikke på noe annet enn en hund. Alle andre raser er enten hund med lange ører, hund med lang pels, hund med ... Kelpie er bare hund.

Enig igjen!

Jeg ser for meg Golden Retriever når jeg tenker på en hund, men hver gang jeg skal beskrive hvordan kelpie ser ut til folk som ikke har sett rasen, så sier jeg hund. Det er rett og slett bare det de ser ut som. En hund.

Skrevet

Modern sendte meg for en stund siden en liten tegning jeg hadde tegna på barneskolen. Den så kanskje mest ut som en spisshund uten krøllhale, for meg er det det som ser mest ut som en HUND, og har visstnok vært det ganske lenge :D

Skrevet

Schaeferhund-201100279560.jpg

Noe sånt, noe, sånn cirka. Schäferhund er det første som faller inn. Eventuelt en husky av noe slag.

Rektangulær, sterk men likevell smidig, ståører, lett svaiet hale, lang snute, 'normale' vinkler, hverken overbygd eller svak bakpart/rygg, gode labber og mellom/stor.

Skrevet

Hund= Norsk elghund grå,buhund eller en harehund av noe slag.... Helt sikkert noe som sitter igjen fra barndommen,da det var sånne jeg så flest av :) .

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Det kan jo være det. Den våkner av at du er oppe og sliter med å finne roen igjen etterpå kanskje. Det er ikke uvanlig at det kommer perioder med mer stress eller usikkerhet eller hvor hunden ikke hører etter el. Så i utgangspunktet hadde det ikke bekymret meg noe særlig, men du som eier og som den som kjenner hunden godt må jo kjenne litt på om du tenker det kan være noe mer eller noe annet, for det kan jo også skje. Isåfall får man jo vurdere en tur til veterinær.  Men sannsynligvis bare en periode som går over igjen. Blir hunden veldig urolig ville jeg forsøkt å ha den inne med meg for trygghet og lukket døra for å begrense muligheten til å tasse rundt.
    • Det er gull verdt ja å finne en gruppe, side eller lignende hvor man finner folk som har bra informasjon å dele. Så kan man sparre litt med ekte folk istedet for å måtte finne ut alt på egen hånd.  Kan ingenting om fugl dessverre, annet enn at det er fine (og litt krevende) dyr på sin egen måte. Veldig spennende da 😁
    • Det kommer jo en del brukere inn her som har fått sin første hund, eller planlegger å kjøpe hund, og ikke kan noe særlig fra før. De fleste her svarer så godt vi kan, og har ganske mange års erfaring etterhvert. Og de fleste av oss er vel klar over at vi ikke startet ut som eksperter, vi heller, og har lært av våre feil opp giennom tiden. Det er mye å lære og navigere, og ikke minst å gjenkjenne god og dårlig informasjon og råd. Nå er jeg selv i den situasjonen. For de som ikke har vært lenge på forumet så er jeg altså kronisk syk med ME. Jeg har vært frisk nok til å drive aktivt med hundesport i mange år, men blitt gradvis dårligere. De siste årene med hundene var det stort sett korte turer, og nå er jeg for syk til å ha hund igjen etter at de vi hadde ble gamle. Derfor har jeg begynt å se på fugl som mulighet for litt selskap hjemme. Jeg passer en kanarifugl nå, og prøver å lære meg mest mulig om fuglehold. Og det er jamen ikke lett! Jeg hadde undulater som tenåring (litt sammenlignbart med de som vokste opp med hund som barn?), men mye både holdninger og kunnskap har jo endret seg siden den gang. Det å finne grupper å stille spørsmål i (jeg er ikke på Facebook), finne miljøer, og lære meg å se hva som er gode og dårlige kilder til kunnskap er virkelig en jobb.  Det er veldig interessant å være "på den andre siden" av det jeg vanligvis er. 
    • Hunden min på 9 måneder har plutselig begynt å bjeffe og å stresse om natta. Jeg må ofte på do om natta og etter jeg er ferdig så bjeffer hunden på alt og alle. Bjeffer for seg selv og går urolig i huset. Er dette spøkelsesalderen? Tenåringsfase?
    • Shit, 17 år, det er virkelig en brukbar alder.    Kjipt når det blir sånn. Håper det går seg litt til igjen. ❤️ 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...