Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Altså..Ble litt bekymret når krøllerten plutselig fikk "kramperykninger" i senga i morges. Trodde et øyeblikk det var no anfall! Men neida, det var "mårrastå" og ufrivillig utløsning virker det som :-o måtte bytte på senga gitt :-SS herregud e det mulig :-P

Flere som har det slikt? Hvor vanlig er det egentlig.. Håper ikke dette blir en trend, så han må vises bort fra vår seng..

  • Svar 73
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Det kan være at denne hunden gnir seg slik for å vaske seg, siden han faktisk ikke når ned for å slikke seg ren. Pga rasens konstruksjon slikker de gjerne på poten, gnir den på utstyret og så slikker

Er litt interessert i å høre om de som mener hunden skal få ha sitt seksualliv (jokke på tepper/bamser, sleike seg til de kommer ol) også da mener at de ska få utføre det samme på andre hunder/tisper.

Bulbus glandis

Skrevet

Opplevde det selv med Mio da han var rundt året. Hadde da hatt en lang togtur (Oslo - Trondheim) så inn i et fremmed hus med flere lekre puddeldamer. På morningen våknet jeg av at han lå på gulvet og ikke skjønte bæret når han kom. Det har kun skjedd denne gangen.

Vet om flere som har opplevd det med sine hanner rundt 1-års alder, og da i forbindelse med "stress"/store omveltninger med mye nye inntrykk.

Skrevet

Her var det null stress (finnes ikke mye av det i den kroppen) , kun lang sovemorgen og slapp pelskos. Han var våken og like rolig både før og etter. Ingen løpetisper, og opplever han som sen i puberteten. Han er ett år.

Skrevet

Vi hadde en hanhund i familien da jeg vokste opp som lå å slikket på seg selv til det gikk utover hundeputa hans... Den var full av litt lyse streker og måtte vaskes ofte. :P


Usj.. Slike ting minner meg på hvorfor jeg ikke vil ha hanhund. HELDIGVIS fikk jeg overtalt mannebeinet til at valpen som kommer en gang i fremtiden skal være en tispe.

Bare den slikkingen på tisse-flekker gjør meg gal.

Skrevet

Dalmisen min satt seg på rompa og putta stasen inn kjeften, betjente seg selv han. Heldigvis kastrert, så det ble ikke så mye gris. Såvidt jeg husker, var dette en av årsakene til at han ble kastrert (fikk han brukt). Ekle bikkja.

Skrevet

Aldri opplevd med min egen, men våknet på overnattingsbesøk hos en venninne en gang av at hunden hennes lå på gulvet og... ja. Han fikk noen stygge gloser slengt etter seg og sluttet kjapt :P Opplever jeg noe sånt med min egen kastrerer jeg altså.

Skrevet

Det rare var at det var ingen som helst "griseoppførsel" i forkant. Han lå bare langstrakt og helt avslappet, før plutselig den ukontrollert "ristingen" begynte. Jeg tenkte først epileptisk anfall..

Skrevet

Jada, kjent fenomen for meg. Har hatt en hanne som med ujevne mellomrom hadde våte drømmer hele livet sitt, fra kjønnsmodning. Han lå IKKE i senga mi for å si det sånn... Har også passet en dober som etter han ble ungdom også ble vekket av våte flekker på kroppen.

Skrevet

For noen grisete hannhunder dere har :lol:

Takk og pris har jeg aldri opplev noe sånt... han hadde en periode med "selvbetjening" som Mumle Mu kalte det, men endte aldri i noe mer enn frustrasjonsklynking. Og var over på noen uker, var bare midt i verste kjønnsmodning 6-7mnd gammel. Jeg trodde han hadde forhudsbetennelse eller noe da, så dro til dyrlegen :P Som konstanterte at dette gjorde han nok ikke fordi det var vondt :P *flaut*

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Takk for mange gode tips 😌 Det er ikke noe problem hos veterinær, hun er veldig snill ved håndtering og sånn da  ☺️
    • Hun er ung, og har dårlige erfaringer. Jeg tenker at det kan hjelpe å gi henne tid, og trene i utstillingslignende settinger. Tren uten å stille opp for dommeren, belønn masse, og gå ut igjen av ringen uten å stille opp for visning. Tren også på oppstilling og visning for seg selv uten for ringen og i andre settinger, hjemme, på parkeringsplassen, i parken osv. Gå videre med å trene i utstillingsring og stille opp, men la treningsdommer bare belønne uten å ta på henne. Og selvfølgelig respektere alle signaler på at hun er utrygg, la henne selv ta initiativ. Om utstilling ikke er viktig for dere er det såklart like greit å droppe det, men det kan nok fint gjøres å gjøre positivt igjen med trening og tålmodighet. Og det er viktig at hun f.eks. kan stå på et veterinærbord og bli undersøkt også.
    • Har ei tispe på snart 2 år. vi har drevet litt med utstilling siden hu var valp fra 4 måneder til hu ble ca 1 år. Den første tiden på treninger gikk det veldig bra , hu er sosial hund utad og elsker oppmerksomhet og byliv. Etter en tid begynte hu å rygge fra dommeren i ringen , kunne sette seg og rygge unna men vi fikk allikevel satt hun opp igjen og fikk bra premier på utstillinger . Helt til vi kom til den 5 siste utstillingen, da gikk det bra første dagen men 2 dagen da vi gikk i ringen gikk det bra helt til vi skulle stille henne opp, hode og tenner gikk fint helt til dommer skulle kjenne mot rygg da rygger hun bakover og klappet med tennene mot dommer .  Så jeg tok en avgjørelse med å si vi trekker oss .. her innså jeg kanskje at hun har jo prøvd å gitt oss tegn litt hele veien med å sette seg og rygge unna, men folk rundt trodde det var kun trass siden hu er en bestemt tispe .  etter dette oppsøkte jeg fysioterapeut og tok MR og røntgen av henne og det ble påvist betennelse på begge sider i lysken/ hoften. Det vi så når fysio skulle gå over hu var at det var tydelig vondt . Men nå i dag 1 år etterpå med gjentatte behandlinger og styrke treninger har hu endelig blitt friskemeldt og vi kan gå tilbake til det normale. Vi har vært med 2 ganger på utstillingstreninger , første gangen gikk veldig bra . Men det var folk som hu kjenner i miljøet fra før  .2 gangen oppsøkte vi nytt sted , hu var veldig glad for å komme og se så mange hunder og mennesker og hu hilste og koste med flere .  Men da vi løpte i ringen og skulle stille henne opp før treningdommeren rakk å ta på henne «snappet « hun . Så da gikk vi ut av utstilling posisjonen ,da gikk hun bort til dommer og damen og nusset og koste med dem.. utenfor ringen er det heller ikke noe problem .  Så nå lurer jeg på om jeg bare skal droppe utstilling helt for hennes del, når jeg ser at det minnesbilde fra smerte fra siste utstillingene sitter i henne så sterkt ..  Hun er jo en fantastisk og glad hund ellers. Vi skal vertfall ha en lang pause og fokusere på  noe annet og bare være hund. Har noen opplevd noe lignende, og er det beste å bare droppe utstilling helt ?
    • En viktig del av å drive med utstilling er jo å lære hundene å slappe av i buret når de ikke er i ringen. Det er ikke bare oppbevaring.  Og har du flere hunder så ville jeg enten hatt med hjelpere eller bare én hund på utstilling om gangen, ihvertfall til de er vante til omgivelsene og slapper av i buret.
    • Tenkte jeg skulle prøve det også men er så redd hunden rømmer ut av gitteret. Opplevde det med hunder før mens jeg gikk i ringen så kom de løpende inn i ringen. Veldig festlig. Ikke i det hele tatt.    Men nå har jeg nye hunder så har ikke turt å prøve på dem men hadde vært så enklere å bære inn enn de tunge gitterbura.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...