Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

  • Svar 216
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Ja, altså folkens. Ikke meningen å høres ut som en sur grinebiter, men folk har jo faktisk lagt ned en innsats både for å arrangere secret santa, og for å kjøpe fine gaver, lage hint og sende i posten

Jeg åpner alltid gavene fra venner aleine på julemorgenen, og fikk denne superfine julestrømpa full av deiligheter for både meg og jentene: Og følgende hint: To søte jenter og en kjekk mann All

Jeg fikk gaven ganske tidlig, så er imponert over at jeg har klart å vente til i dag med å åpne. Men i min pakke lå det: Sjokolade, øredobber, litt hårstyling-ting og salt lakris

Posted Images

Skrevet

Jeg åpnet pakken før jeg dro hjemmefra fordi det rett og slett ikke var plass i kofferten. Jeg tok med meg kortet der jeg regnet med at hintet sto, men der sto det at hintet var på en av pakkene. post-7160-1419501388,9011_thumb.jpg Siden tre av pakkene hadde bilde av en hund, så tenker jeg fortsatt litt. Så langt i julen har jeg ikke funnet frem laptopen og det et litt knotete å lete på sonen på mobil, så jeg kommer sterkere tilbake senere i dag. Sent from my iPhone using Tapatalk Edit: kan det være LilleZara med tanke på dachsen? Unnskyld hvis jeg staver feil for jeg er fortsatt på mobil og jeg får heller ikke notifications til å virke.

Skrevet

Jeg fikk nydelig te med sirup til og en super leppepomade! Jeg føler meg relativt sikker på at gaven er fra @Enits og at det er stakkars Lumi som har fått en pelsdott avklippet samt at kortet hintet sto på var fra forever living. ;) Bildene kom oppned og sidelengs men får ikke fikset fra tapa!

post-12441-1419504735,981_thumb.jpg

post-12441-1419504758,1071_thumb.jpg

Skrevet

Gaveeeeeee!

Eg fikk kjempefint garn! Som skal bli til deilige pulsvanter. :D

Og ei bok. Eg elskar bøker, og får ikkje bøker så ofte lengre sidan eg jobbar i bokhandel, men hemmelig venn har faktisk plukka ei bok eg ikkje har lese! Tusen takk!

Skjønner ingenting av hintet... Sommerfugl, badeand og sverd?!

post-4632-1419505631,8316_thumb.jpg

Skrevet
Jeg fikk nydelig te med sirup til og en super leppepomade! Jeg føler meg relativt sikker på at gaven er fra @Enits og at det er stakkars Lumi som har fått en pelsdott avklippet samt at kortet hintet sto på var fra forever living. ;)Bildene kom oppned og sidelengs men får ikke fikset fra tapa!
Jaaa det er meg :) og pelsen er faktisk fra mezzi <3 Godt du ble fornøyd, også er det honning, ikke sirup :D
Skrevet

Jeg åpnet pakken før jeg dro hjemmefra fordi det rett og slett ikke var plass i kofferten. Jeg tok med meg kortet der jeg regnet med at hintet sto, men der sto det at hintet var på en av pakkene. attachicon.gifImageUploadedByTapatalk1419501387.291465.jpg

Siden tre av pakkene hadde bilde av en hund, så tenker jeg fortsatt litt. Så langt i julen har jeg ikke funnet frem laptopen og det et litt knotete å lete på sonen på mobil, så jeg kommer sterkere tilbake senere i dag.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Edit: kan det være LilleZara med tanke på dachsen? Unnskyld hvis jeg staver feil for jeg er fortsatt på mobil og jeg får heller ikke notifications til å virke.

Oi,haha,tenkte ikke på at det var bilder på de andre tingene!:P Men du gjettet riktig da! :)
  • Like 1
Skrevet

Oi,haha,tenkte ikke på at det var bilder på de andre tingene!:P Men du gjettet riktig da! :)

Tusen takk for gaven! Lady kommer til å sette stor pris på de og selv onkel har en pause fra lavkarbokuren siden desember ikke var en optimal måned for slikt, så starter jeg på ny frisk i januar. Og da vil jeg trenge noe å hjelpe meg i gang eller rettere sagt, til å slutte med sjokolade :D

Sent from my iPhone using Tapatalk

  • Like 1
Skrevet

Vi har også åpnet gave! 

 

Postet bilde

Oooog en Jumbone som Pluto fikk før bildet ble tatt :P Utrolig mye godt! Ligger også en pakke med kjempekule servietter under dropsene. De sugerørene der har vi faktisk fra før av, så de kommer alltids godt med. Det blir brukt masse av de her :) Gutta fikk de porsjonsboksene med nommenom mens vi feiret julaften, og det gikk ned på høykant. Schmakos'ene ble knertet like før bildet ble tatt, og pus likte det også! 

Postet bilde

 

Postet bilde

Pluto med Jumbone og Bjørn med den andre nammenammen. 

 

På kortet sto dette:

God jul! 

Håper tingene faller i smak! Den store er ment for Pluto, og den lille til Bjørn. Eller så kan de dele. Esken de kommer i er en del av hintet! Stor hilsen fra hemmelig venn m/mann, dronningen, skeptikeren, idioten og den store lille i paraplybyen :D

 

Dermed gjetter jeg på  @Wachita 

 

Tusen takk for en utrolig flott gave :D

Riktig! så bra det falt i smak :D
Skrevet

Jeg har ikke bilder jeg heller, men fikk en fantastisk gave!! En kjempefin strikket lue som jeg elsker, en varmeflaske som jeg har sovet med hver dag og kjempegod pukka-te! Imponert over mengden gaver!

Min hemmelige venn skrev at hun bor i byen mellom de syv fjell. Hun har jo en hund av en av Norges vanligste raser, men han er litt forvokst. Navnet til hunden er hentet fra min bror bjørnen, og navnet til til nissen er også fra dyreverden. Det må da være @Kråka? Tusen Takk!!

Skrevet

Jeg har ikke bilder jeg heller, men fikk en fantastisk gave! En kjempefin strikket lue som jeg elsker, en varmeflaske som jeg har sovet med hver dag og kjempegod pukka-te! Imponert over mengden gaver!

Min hemmelige venn skrev at hun bor i byen mellom de syv fjell. Hun har jo en hund av en av Norges vanligste raser, men han er litt forvokst. Navnet til hunden er hentet fra min bror bjørnen, og navnet til til nissen er også fra dyreverden. Det må da være @Kråka? Tusen Takk!

Hvor tidlig åpnet du gaven? :innocent::lol:

Skrevet

Da har jeg fått summet meg litt etter en kjempefin julaften i går, og her er min sonengave:
24des14_sonenpakke1_zps13602f5b.jpg

24des14_sonenpakke2_zpsd36b62cb.jpg

Synes gaven var kjempefin! Så tusen takk til min hemmelige sonennisse

kortet:

24des14_sonenpakke3_zpsf85340b2.jpg

24des14_sonenpakke4_zps269ff847.jpg

Jeg er ganske så sikker på at min hemmelige nisse er @SoppenCamilla

  • Like 4
Skrevet

ImageUploadedByTapatalk1419449035.384562.jpg

Fikk dette! To mørke sjokolader, en kulepenn som skremte livet av meg, og en søt and :D Khal fikk noe tørket kjøtt, antageligvis kanin som falt VELDIG i smak! Han ville heller ha dem enn det svære beinet han fikk fra oss ;p

Utifra hintet som ligger hjemme, så tipper jeg det er fra @Raksha!

oi denne så jeg ikke, men ja. Riktig :lol: vart ikke meningen å skremme deg med pennen da :lol:
Skrevet

oi denne så jeg ikke, men ja. Riktig :lol: vart ikke meningen å skremme deg med pennen da :lol:

Haha! Jeg ante ikke at den lagde lyd og blinket, så jeg hadde den nesten helt inntil ansiktet mitt og trykket den ned xD var ikke helt forberedt på den! Khal syns den var fryktelig spennende da! Og han luktet kjøttet ekstremt godt! Han elsket det :D
Skrevet

Da formoder jeg at Le Sopp ikke er min hemmelige nisse, og neste gjett er en dogo-eier som jeg mener jobber i zoobutikk, nemlig @Ozzy!

Bingo :) Bra gaven falt i smak :)

Skrevet

Bingo :) Bra gaven falt i smak :)

Tusen takk! Pulsvarmerne er allerede tatt i bruk - jeg er sær, for jeg liker ikke lenge ermer, men fryser på hendene. Så nå har jeg strikkajakke med ermene dratt opp til albuene, og pulsvarmere - veldig fornøyd :D

  • Like 1
Skrevet

Stemmer :)

Jeg har fått en kjempefin pakke, med en superfin kalender med engelsk springer spanieler (åååhh... elsker den!), og pipeleke og grisehale til Derek :D Tuuusen takk! (Har dessverre bare mobil, så får ikke lagt inn bilde nå). Men fra hvem? Har prøvd å lete meg fram til antall hunder og hunderaser blant deltakerne, men nå går hjernen min i kryss etter en lang julaften, så jeg får tenke mer i morgen... Men takk, i hvert fall!

Ok, jeg prøver: @?

Skrevet

Pakket opp gaven min før jeg reiste avgårde, men glemte dessverre å ta bilde så får gjøre det i morgen. Men fikk utrolig kule mummi-pepperkakeformer. Hintene på min var at vedkommende har møtt meg, har en hund og har vært på sonen siden 2008. Og da tror jeg det må være @SiriEveline ?

@Belgerpia korrekt :)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Kan noen andre ta ham med ut når du kommer hjem?  Altså, når du kommer hjem, ignorere ham til du har fått tatt av deg og satt deg ned. Om han så begynner å mase om å få komme ut, at noen andre tar ham med ut litt. Det kan nok ta en del tid å snu denne adferden.  Det har jo også mye å si hvem som fôrer, går tur og trener med en hund. Gjør du det meste der, eller varierer det? Kan noen andre ta mer ansvar? 
    • Jeg har litt utfordringer med whippet hannen min på 5 år. Det er veldig tydelig at jeg er hovedmennesket til hunden, han søker til meg, det er meg han blir mest glad når kommer hjem men det er også meg han maser mest på. Jeg jobber langvakter, og når jeg er på jobb så er hunden helt rolig. De andre i huset forteller at han ligger å slapper av og er rolig og snill stort sett hele dagen. Når jeg kommer hjem blir han jo veldig glad for at jeg kommer, men jeg får nesten ikke satt meg ned før han  begynner med klynking/gråting og skal ha meg med ut - jeg tar han da som regel med meg ut, selv om de hjemme forteller at det ikke er lenge siden han var ute. Etter vi har vært ute, så kan gjerne klynkingen fortsette litt, og det kan til tider også være klynking på natten. Akkurat nå er vi i en ekstra tøff periode, da det er løpetid på byggefeltet og hannhunden har det veldig tøft, han spiser nesten ikke og sover ikke - noe som igjen gjør at jeg heller ikke sover, for jeg må være med han for at han ikke skal holde hele huset våkent om natten. Jeg har tilbrakt nettene på et rom med han i bånd og med hørselvern på for å få sove. Jeg begynner å bli rimelig desperat 🙈😭 Jeg har avtale med dyrlege om å prøve ut kjemisk kastrasjon, slik at vi kanskje kan slippe dette igjen. Men jeg er også redd for at han skal reagere dårlig på det - at han kanskje blir mer klynkende og "masete". I kveld når jeg kom hjem fra jobb så har jeg ignorert hunden, jeg har vært ute med han, men ikke "snakket" til han eller anerkjent han på annet vis, det føles ikke bra men tenker kanskje at det er noe jeg bør gjøre i en periode? Er dette helt feil tenkt av meg? Noen som har råd og veiledning for å kanskje få en litt mer selvstendig hund når også jeg er hjemme?
    • Bare det at noen har tenkt tanken er for meg helt på trynet. Og det er en herlig ironi i at de ikke tester produktene sine på dyr, men selger til dem... Hjelpes, hvem er disse folka😄
    • Det er vel de fleste enige om at vi ikke gjør. Sikkert noen influensere som får betalt for å mene at det gjør vi. Det latterlige er jo at de hevder å ikke teste på dyr, så jeg lurer litt på denne...
    • Er dette noe vi trenger til hundene våre? https://www.tv2.no/nyheter/holdt-pa-a-falle-av-stolen/19203815/
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...