Gå til innhold
Hundesonen.no

En sonis-julefortelling KOMMENTARTRÅD


Recommended Posts

Skrevet

For å holde den andre tråden litt ryddigere tenker jeg at vi kan bruke denne tråden til å eventuelt kommentere i :) Det er jo sånn vi har gjort det før i alle fall.

  • Like 3
  • Svar 563
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Jeg har begynt å skrive, jeg, samme om dere vil eller ikke

Oi, det høres jo ut som... Nei, det blir for teit.

Oh jul med din glede! En vaske-ekte sporhund kom oss til unnsetning i dag! Dere kan tro det ble glede i leiren da det var @jaktlykke og Amigo som stillte seg klar til dysst til dagens ekspedisjon ov

Skrevet

Jeg bare elsker deg, Aya :D. Jeg satt her forleden og tenkte på om det kom til å bli noen julefortelling i år, også vips dukker du opp :bananas::bananas::bananas:. Men det er kanskje litt bekymringsfullt at det virker som om forfatteren allerede har vært i heimen og sett hvordan ting er her hjemme på Grønsvebakken? :whistle:

  • Like 6
Skrevet

:lol: Bra det blir godt mottatt! Det er jo så koselig med disse julefortellingene våre :) (Dessuten hadde jeg lyst til å utsette jobb bittelitt - er mandag morgen tross alt :P). Jeg har a) telepatiske evner, eller b) har snoket rundt hjørnene dine eller c) du har skrevet ganske mye og lagt ut flere bilder av Grønsvebakken. Helt opp til deg å velge det mest trolige alternativet :lol: :lol:

  • Like 2
Skrevet

:lol: Bra det blir godt mottatt! Det er jo så koselig med disse julefortellingene våre :) (Dessuten hadde jeg lyst til å utsette jobb bittelitt - er mandag morgen tross alt :P). Jeg har a) telepatiske evner, eller b) har snoket rundt hjørnene dine eller c) du har skrevet ganske mye og lagt ut flere bilder av Grønsvebakken. Helt opp til deg å velge det mest trolige alternativet :lol: :lol:

Tror jeg velger alternativ 1, jeg.... for jeg kan da aldri TENKE meg at jeg noen gang har outet oss selv noe særlig :aww:.

Jeg liker spesielt godt dette: "(med bare bittelitt kvister som hundene hadde dratt med seg inn)". *Tenke på sitt eget stuegulv fullt av leirepoter og sklitaklingsspor*

:D

:teehe:

  • Like 2
Skrevet

Jeg ikke skjønne, hva er dette? :P den julenissefortellingen?

Hvert år pleier vi å ha en sånn stafettpinnefortelling, hvor man skriver et avsnitt hver, og utfordrer andre til å fortsette historien, med stor avslutning til jul. Du finner den under "en sonis-julefortelling"-tråden (som blir klistret når moderator får tid, så den blir lettere å se og ikke forsvinner i mylderet av tråder). :) Det er bare ment som fjas og morsomheter!

  • Like 1
Skrevet

Så moro! :D For oss som ikke følger helt med, er mye av dette hentet fra Akkurat nå tråden? Har Siri invitert folk på julebesøk i tråden lit på spøk?

Jeg liker spesielt @Lola Pagola på biljakt, skriver inn "kristen selger" i søkefeltet :lol:

  • Like 2
Skrevet

Har Siri invitert folk på julebesøk i tråden lit på spøk?

Jeg har invitert de som måtte føle seg ensomme på julaften til å komme til meg - sånn helt seriøst altså - og nå ser det jammen ut til at det blir fullt hus og hæla i taket :D.

  • Like 7
Skrevet

God start på historien. Flink forfatter som husker å få med seg ting sonisene har skrevet. God fortellerevne også.

Blir moro å lese fortsettelsen

@Siri jeg synes det er veldig fint gjort av deg å invitere eventuelt ensomme folk på julaften <tommel opp>

  • Like 1
Skrevet

@Siri jeg synes det er veldig fint gjort av deg å invitere eventuelt ensomme folk på julaften <tommel opp>

Å, men det er jo egentlig bare en vinn-vinn-situasjon det :).

Skrevet

Jeg har invitert de som måtte føle seg ensomme på julaften til å komme til meg - sånn helt seriøst altså - og nå ser det jammen ut til at det blir fullt hus og hæla i taket :D.

Så den delen med at folk kommer i historien er sann også? :D

Kjempe koselig gjort, og jeg tror dere får en superkoselig jul :ahappy:

Skrevet

Jeg har invitert de som måtte føle seg ensomme på julaften til å komme til meg - sånn helt seriøst altså - og nå ser det jammen ut til at det blir fullt hus og hæla i taket :D

Sånt noe gjør meg så ufattelig glad! Du er god du :ahappy:

Fantastisk morsom historie allerede, gleder meg til å lese fortsettelsen :D

Sent from my iPhone using Tapatalk

  • Like 1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Har gått helt fint med tispen min, ho spiste andre dagen mer normalt og nå spiser ho som før igjen. Ho går veldig bra også er veldig aktiv nå både før også etter fjernet stingene så tror det er temmelig individuelt det der egentlig fra hund til hund. Tispen min har endelig lagt på seg mer igjen også etter operasjonen da ho gikk ned i vekt før operasjonen ettersom tilstanden så det begynner bli veldig bra 😊
    • Har nylig vært gjennom det samme med min tispe på snart 9 år. Hun var for det meste i sengen sin den første uken, så vi gå henne våtfor og vann ved sengen (hun nektet å spise tørrfor, så hun fikk vårfor i ca 10 dager). hun beveget seg litt mer etter 7 dager, men ble ikke seg selv før stingene ble tatt av
    • Dette avhenger nok en del av individ, men jeg tenker nå at både puddel og bichon-rasene er gode alternativer. Jeg mistenker at puddel generelt er mindre sære enn bichon, men de har også sine særegenheter. Jeg vil anbefale dere å dra på utstilling eller rasetreff for de ulike rasene og møte ulike individer og oppdrettere og eiere av alternativene, så får dere litt mer følelse med hvordan de er. En del av de små terrierrasene kan også være allergivennlig. De er strihåret og må nappes. Men de kan også være en del striere, ha mye jaktlyst og krever mer aktivitet.
    • Det kan være verdt å prøve ut ulike fôrtyper, men også gi lakseolje som tilskudd. Hvis hunden allerede er sensitiv så kanskje prøve ut sensitiv-fôr fra noen merker? RC er stort og kommersielt, og er nok helt greit fôr. Selv brukte jeg svenske Robur kombinert med Vom de siste årene og var veldig fornøyd med det. Acana og Orijen er populære merker som er ganske bra. 
    • Hei! Jeg har en Engelsk Toy Terrier gutt på litt over 4år. Han mister nesten all pels på vinteren for så å bli litt bedre på sommeren. Har pels på hodet og labber og litt på ryggen. Men han er så å si nakenhund nå. Pratet med ei som hadde samme problemet med sin Dvergpincher. Men så var det ei venninne av hu som passet hunden i en måneds tid. Og hun hadde visst byttet ut fôret og hunden hadde plutselig fått fin pels over hele. Hun husket ikke hvilket fôr det var, men hun trodde det ble solgt på butikken. Jeg bruker Royal Canin Small Dogs. Og det hadde hun og brukt, men hun synes ikke det var et bra fôr... Har en gutt til som har helt fin pels. De spiser de samme tingene. Ingen av de tåler noe med and i, de blir skikkelig dårlige i magen av det. Lurer på om det er noen andre som har hatt samme problem med sin hund og funnet en løsning?  Det skal sies at han er veldig følsom til vaskemiddelet vi bruker når klærne hans vaskes så vi bruker Nautral for det er det mildeste jeg har funnet.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...