Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Jeg flyr direkte med FlyBe i morgen kl. 14.55 fra Gardermoen og vi skal bo på Ramada Encore Birmingham NEC tom. mandag :) Uten hunder, kun shopping i lange baner og hundenerding med likesinnede :ahappy::D Jeg er livredd for å fly og hadde to kjipe flyopplevelser t/r Gran Canaria for litt siden med masse turbulens og sterk vind. Da hjelper det ikke på at Birmingham er den mest forblåste plassen i England... :bye::icon_cry:

Men jeg gleder meg enormt til mitt aller første Crufts-besøk! :drool:

  • Like 6
  • Svar 492
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Jeg gremmes over å se slik behandling av hunder, virkelig gremmes . Jeg kan ikke forstå hvorfor det er nødvendig, for nei - pelsen BLIR ikke ødelagt av at hunden blir løftet skikkelig, det er bare tøy

Burde nesten blitt fratatt 1.plassen for å ha brutt reglene.

Posted Images

Guest Michellus
Skrevet

Lol. Jeg kom på i sta at Crufts begynner på torsdag :P Ble veldig glad når jeg så det :D

Skrevet

Storkoser meg. Og synes engelskmennene er så flinke til å finne på navn til hundene sine, jeg ler høyt Jumpin Jalapeno :P

Prima følger nøye med, og er ekstra ivrige på de handlerene som prater høyyyt :P

Og den border collien som snudde i lufta over hinderet :D

Skrevet

Og den border collien som snudde i lufta over hinderet :D

Viktig å få med seg hvor man skal etter hinderet! :lol:

Sitter å følger med litt mens jeg jobber med materialmekanikk. Gleder meg til Philippa Williams skal på med hundene sine! :D

Skrevet

Men de staffene imponerte ikke så mye, og fikk litt vondt av den som var så tjukk. Men sjarmis da :)

og gleder meg også til hun kommer på..

  • Like 1
Skrevet

Så gøy, jeg skal jammen følge med i helgen! :) Jeg har vært der før og reist med hund, men det var ganske slitsomt (fly til Belgia, kjøre via Frankrike og deretter over til England), og samme ruten tilbake. Finnes det enklere måter? Jeg har nesten alltid bursdag under crufts-helgen, og om Pim blir int uch i år så kan det hende at Crufts-tur står øverst på ønskelisten :D

Skrevet

Tror det kanskje har vært spurt om før. Men for meg ser de fleste ut som border collies, men speakeren sier stadig Working Collie.

Er rasen delt, som i golden feks?

Skrevet

Sitter på hotellrommet i Birmingham og skulle ønske tiden gikk litt fortere og at det snart var i morgen. Å gå gjennom NEC var en prøvelse, for jeg hadde så lyst til se alt i dag.

At NEC er stort, det visste jeg jo. Men, i dag skjønte jeg HVOR stort det er.

I kveld skal vi spise middag med en rasevenn og i morgen er det å treffe fler eksemplarer av rasen enn jeg noen gang har gjort. Og eierene dems da :) Og kanskje jeg shopper litt ...

  • Like 3
Skrevet

Tror det kanskje har vært spurt om før. Men for meg ser de fleste ut som border collies, men speakeren sier stadig Working Collie.

Er rasen delt, som i golden feks?

Nei, engelskmennene kaller BC for collie, som regel. De blir registrert i ISDS som working sheepdogs - border collie, for eksempel. Så det er rett og slett bare et begrep for border collie-rasen uavhengig, man hører innimellom både collie, working sheepdog, sheepdog, working collie osv. Men ja, rasen er delt i show og arbeidende, kanskje til og med i tre; show, sport og arbeidende, selv om de to sistnevnte generelt er mye av det samme :)

Guest Jonna
Skrevet

Sitter på hotellrommet i Birmingham og skulle ønske tiden gikk litt fortere og at det snart var i morgen. Å gå gjennom NEC var en prøvelse, for jeg hadde så lyst til se alt i dag.

At NEC er stort, det visste jeg jo. Men, i dag skjønte jeg HVOR stort det er.

I kveld skal vi spise middag med en rasevenn og i morgen er det å treffe fler eksemplarer av rasen enn jeg noen gang har gjort. Og eierene dems da :) Og kanskje jeg shopper litt ...

:lol: det er DIGERT jeg var der i 2004 og først siste dagen oppdaget vi at der faktisk var en hel hall til vi ikke hadde fått med oss!

Skrevet

En strihåret vorsther fra Norge ble best i sin klasse :) Og jeg passet den masse som valp, og ble spurt om jeg ville kjøpe den- litt gøy at sånt skjer da.

Akkurat nå er det pause, så jeg kan få gjort noe nyttig :P

  • Like 3
Skrevet

Jeg rakk ca 10 min før jobb, var redd for at det var over for dagen nå når jeg kom tilbake. Heldigvis ikke :)

Har slitt med å få tv'n til å spille av direkte fra youtube, men det går tydeligvis ikke når det er live.. Jaja

Skrevet

Dette bruker jeg å få med meg hvert år faktisk. Mye plystring (blir litt gal :P ), men jeg liker det godt! Artig når schæferen kom inn med geværet. Og jeg lo litt når han hoppet alt for tidlig over den grinden, hehe stakkars

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Da får jeg prøve å se etter ett annet navn til den kommende valpen min da. Siden ingen av dem falt i smak. Har dere noen andre forslag på fine navn til tispe?
    • Hva gjør dere om 10-15 år? Kommer dere til å fortsette å ha ny hund da? Det er umulig å vite men hva tror dere? Hvor gamle er dere? Jeg selv aner ikke. Ser ingen liv utenom hund men nå har jeg hatt hund hele voksne liv. Men om jeg skal fortsette med hundetrening,kurs,utstilling vites ikke. Da må jeg ha noe annen hobby men jeg vet ikke hva. Hva tror dere dere skal?
    • Var ingen av dem fine?
    • Hvilket navn er finest av Emmy, Lilly eller Sally?
    • Det er variasjon i egenskaper innad i rasen, men generelt vil jeg påstå at Hovawarten er mer samlet mentalt. De skal ha arbeids- og samarbeidslyst. Til forskjell fra mange av gjeterne kan de nok virke litt sta og egenrådige, men mitt inntrykk er at det veldig ofte er fører som ikke har knekt koden for å motivere til samarbeid med en hund som gjerne arbeider selvstendig. Det som gjør at jeg tror hoffen kan passe deg ut i fra din beskrivelse av ønsker er: - "atletiske og friske bruksschäfere der «mykere» egenskaper vektlegges" - Hoffen er en generelt frisk rase, med en funksjonell bygning. Det finnes dessuten et enormt helseregister hvor det er god oversikt over forskjellige sykdommer.  -  "Hunden som jeg ser etter er atletisk og lett, elsker å bruke nesen til f eks smeller, fungerer bra til lydighet, veldig lite skarp og ikke like mye drifter og «heithet» som hos de heftigste bruksschäfere, men ellers med forventede egenskaper av en schäferhund i en sunn kropp." - dette er for meg egentlig essensen av en hoffe. De er veldig alsidige uten å være ekstreme, og perfekte som aktive familiehunder med kapasitet for langt mer. De er atletiske og holdbare (noe variasjon i størrelse er det). Elsker å bruke nesa og trener gjerne lydighet. Den gjennomsnittlige hoffen har lite skarphet. De har (og skal ha) en del drifter, men de aller fleste er mer moderate enn de heftigste bruksschäferne. Det en skal være klar over, er at det er en vokter. De skal dog ikke vokte på alt og alle. Mine følger for eksempel gjerne med på det som skjer utendørs, men varsler kun i veldig spesielle tilfeller (hvis det plutselig står en ukjent hund på gårdsplassen eller om det er unormal aktivitet på natta). De reagerer for eksempel ikke om det banker på døra. Lager ikke lyd når jeg kommer hjem eller om noen de kjenner kommer inn uanmeldt når jeg ikke er hjemme. Vet ikke hvor du holder til, men send meg en PM om du har spørsmål og/eller eventuelt ønsker å møte en eller flere hoffer så skal jeg finne noen i nærheten av deg
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...