Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Godbitbag er i alle fall brukbart da... jeg fikk et hvitt skjerf der det sto "I love dogs", ser ut som noe en fem-åring ville ha likt. :hmm:

jeg vil ha godbitbag :-(

  • Svar 561
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Blir trippelpost dette, men det får gå.. Sendte jo mail til NKK ang. rosetten for to dager siden og se hva som lå i postkassa mi i dag

hurra! huskyklubben vant pris for beste rasestand vi har stått på stand i går og i dag og rigget stand torsdag. Mange medlemmer av klubben har bidratt, og det er moro!

Folk kommer jo likevel, dobbel vinnerutstilling veier opp for mye. Men når finnene klarer å skrive kritikker på WDS så burde man strengt tatt klare det på NV, NordV og EDS også

Posted Images

Skrevet

Jeg oppdaga etter ganske mange måneder at knertis ikke hadde fått registrert reservecert. Det var fra en liten utstilling, så det betyr jo egentlig ingenting, men rett skal være rett. :P Jeg har også spurt om å få kjøpe rosetten, men får overhodet ingen respons. Poenget mitt er at jeg skjønner godt at rosetter betyr noe (spesielt mtp hva Bella akkurat har gått gjennom), og at det nok er lurt å ta hånd om sånt så raskt som mulig. :) Tipper NKK har ekstra fokus på å rette opp feilregistreringer akkurat i disse dager.

Nora har ikke fått registrert certet hun fikk da hun ble beste tispe i Letohallen i mars :P

Burde kanskje sende en mail på det etter hvert også..

Jeg har heller ikke fått svar ang. rosetten enda, men er ikke mer enn et par dager siden jeg sendte mail, så venter til neste uke før jeg evnt. sender ny mail :)

Rett skal jo være rett uansett :). Jeg aner faktisk ikke hvilken adresse det er lurt å sende til? Jeg vurderer om jeg kanskje skal få ringsekretæren til å gjøre det i stedet for meg (ja, hun er en god venninne liksom, så det er ikke så sært som det høres ut *ler*).

Og jeg skjønner at det betyr litt med den rosetten ja, etter alt hun har gått gjennom i det siste :)

Edit: Jeg sendte mail nå til [email protected] - og det ble rettet med en gang :).

Ah, jeg sendte til ei som heter Mona jeg :ahappy: Har ikke blitt rettet enda, men er ikke noe hast heller.

Send mail og du får rosetten i posten bare vi har fått de på plass i huset :)

Å så bra :) Har sendt de mail, så da rekner jeg med det ordner seg!

  • Like 1
Skrevet

Rett skal jo være rett uansett :). Jeg aner faktisk ikke hvilken adresse det er lurt å sende til? Jeg vurderer om jeg kanskje skal få ringsekretæren til å gjøre det i stedet for meg (ja, hun er en god venninne liksom, så det er ikke så sært som det høres ut *ler*).

Og jeg skjønner at det betyr litt med den rosetten ja, etter alt hun har gått gjennom i det siste :)

Edit: Jeg sendte mail nå til [email protected] - og det ble rettet med en gang :).

Jeg skulle sendt mail dit med en gang. Fikk aldri noe svar fra den mailadressen jeg sendte til, så jeg sendte til denne i dag og fikk svar etter 4 minutter om at resultatene var rettet :D

Og at de skulle sende rosetten så fort de har fått pakket ut :)

  • Like 6
Skrevet

Blir trippelpost dette, men det får gå..

Sendte jo mail til NKK ang. rosetten for to dager siden og se hva som lå i postkassa mi i dag :D

post-609-0-41416900-1417109205.jpeg

  • Like 19
  • 2 weeks later...
Skrevet

OK, nå lurer jeg litt på NKK her altså (sorry @Belgerpia... :)). Jeg har på FB spurt om ikke NV også var definert som Dogs4All og dermed gir flere poeng for BIR i rasevinnerkonkurransen hos NKK. Får til svar at nei, NV er ikke det og det er bare NORDV som gir ekstra poeng. OK - jeg blir jo litt vrang pga svarene som blir gitt - for først er svaret at det kun er årets siste utstilling som gir ekstra poeng, men det står det ingenting om i statuttene for dette, der står det bare at det er utstillingen Dogs4All som utløser disse poengene. Jeg lurer jo da på om ikke både NV og NORDV bør gi ekstra poeng, for ut fra hva jeg har fått med meg var alle de tre dagene omtalt som Dogs4All - ikke bare lørdag og søndag. Svaret jeg får er fortsatt at nei, det var bare NORDV som inngikk i Dogs4All-begrepet. Javel... Dette betyr jo for min hund at han blir nr 2 som årets rasevinner. Han ble BIR på NV og fikk 5 poeng der - hadde han fått 8 poeng for BIR i stedet for 5 ville han blitt nr 1 (jeg er fortsatt ikke sikker på om jeg godtar forklaringen fra NKK :aww:...).

Men altså - i dag får jeg diplom i posten der det står at Willy har blitt årets rasevinner 2014... ehhhhhhh.... javel? Jeg vet ikke helt hva jeg skal tro, jeg nå... :icon_confused:.

Edit: Dette står i statuttene:

Statutter Årest mestvinnende rase

Etter vedtak i NKKs hovedstyre av 08.12.10 (HS-sak 182/10) vil det bli innført en årskonkurranse for mestvinnende hund innen hver rase på NKKs utstillinger.

Tittel: "Årets mestvinnende (rase) på NKKs utstillinger".

Etter vedtak i NKKs hovedstyre av 23.02.11 (HS-sak 182/10) er statuttene for årskonkurransen for mestvinnende hund innen hver rase justert. Følgende regler gjøres gjeldene med virkning f.o.m 2012:

Poengsystem:

NKKs internasjonale utstillinger: BIR 5 poeng og BIM 3 poeng.

Dogs4All: BIR 8 poeng og BIM 5 poeng.

Hunden må ha oppnådd BIR eller BIM på minst to av NKKs internasjonale utstillinger. Alle plasseringer i løpet av året legges sammen. Hunden med flest poeng totalt er vinner av årskonkurransen. Ved poenglikhet vinner den som har flest BIR. Ved likt antall BIR vinner den hunden som har blitt BIR på de(n) utstillingen(e) hvor flest i rasen deltok. Ved evt fortsatt likhet kåres to vinnere.

  • Like 1
Skrevet

Willy står fortsatt som nr 2 på nkk sin side. Må titte over om det egentlig hadde blitt omvendt på AK også, om ikke lik poengsum.

Nei, det hadde blitt ett bytte på nr 2 og 3, lik poengsum på 1 og 2. Men da slått ut på antall.

Skrevet

Men altså - i dag får jeg diplom i posten der det står at Willy har blitt årets rasevinner 2014... ehhhhhhh.... javel? Jeg vet ikke helt hva jeg skal tro, jeg nå... :icon_confused:.

De har sikkert sendt deg den i håp om at du slutter å spørre om det :lol:

  • Like 9
Skrevet

De har sikkert sendt deg den i håp om at du slutter å spørre om det :lol:

:lol: det var min første tanke også.

Skrevet

De har sikkert sendt deg den i håp om at du slutter å spørre om det :lol:

:lol: det var min første tanke også.

Stoppe kjeften på maskjerringa liksom? :lol: :lol:

  • Like 2
Skrevet

Jeg har derimot ikke fått diplom :P

Du har byttet adresse siden, og tipper den kommer på katalog adressen :P

Skrevet

Du har byttet adresse siden, og tipper den kommer på katalog adressen :P

har videresending i 6 mnd ;) ser det er mange som har fått idag på facebook så jeg satser på at postmannen har min om et par dager :P

Skrevet

Venter spent på det jeg også.

Jeg måtte bestille diplom med NordJV på og den er kommet med tittel, men står ikke i Dogweb enda. Og nå er det en mnd siden snart.

  • Like 1
Skrevet

Ikke jeg heller...

:lol:

Hahaha, der verste var at jeg ikke stusset over det en gang. Stakkars Lola som ikke hadde fått diplomet sitt! Før den smileyen etterpå :lol:

  • Like 2
Skrevet

Nå er titlene registrert, i alle fall Bella sin :D

Må vel sjekke om mine har fått sine titler også da :D.

... og jeg spikker fortsatt fliser på dette med poeng fra NV for årets rasevinner. Når NKK hevder at det bare var Nordisk vinner som inngikk i Dogs4All-begrepet - hvorfor står det da Dogs4All 14-16 november i alt materiale fra utstillingen??? Ja, jeg kjenner jeg blir grinete og vrien... :lol:.

Skrevet

Nå er titlene på mine også registrert - men guess what? Vinnertitlene til Yasmine fra Danmark - som ble registrert forrige uke - er borte igjen!!! ERREMULIG?????

Guest Belgerpia
Skrevet

Nå er titlene på mine også registrert - men guess what? Vinnertitlene til Yasmine fra Danmark - som ble registrert forrige uke - er borte igjen!! ERREMULIG?????

De ligger der de, om det var dansk vinner og dansk juniorvinner??

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Har hatt tispe med løpetid før, men dette er en ny opplevelse. Frøkna er 2 år, og har sin 4. løpetid nå. Og det er en helt annen opplevelse enn hennes tidligere løpetider, og andre tisper i heimen. De to andre løpetidene hennes har vært rolige, hun har vært nedstemt, men ellers ikke noe spesielt. Vi er på dag 9-10, og den litt triste hunden som har hengt med hodet i et par uker, har plutselig et stort,litt manisk glis, hun jukker på beina våre, og også på ryggen min da jeg skulle fyre i ovnen før i dag. Hun piper og synger,sutrer og er som en klistremerke på oss både dag og natt. Jeg antar vi er inne i stådagene. På tur tisser hun hele tiden,mens hun løfter beinet høyt, og tisser gjerne på gjerder og annet som stikker ut.(Hun får ikke lov til det) Vi har ei annen tispe i huset uten løpetid, men hun oppførte seg aldri slik da hun hadde løpetid, ikke en annen tispe vi hadde heller, så dette er jo en interessant opplevelse! Den andre tispa vår er nesten 10 år eldre, og ser ut som om hun tenker sitt om småen som er heelt smårar om dagen🤭 Jeg ser for meg at min lille neppe er den eneste som blir litt spesiell på denne tiden,hører gjerne om flere!
    • Det høres utrolig slitsomt ut, og dere har prøvd det meste jeg ville anbefalt. Både cocker spaniel og puddel er jo raser som kan ha en del lyd, og ved å kombinere dem med litt ulike forutsetnigner så kan det rett og slett være genetikk, og dermed veldig lite å gjøre noe med.  Jeg går ut fra at han også er sjekket hos veterinær og at stoff- og hormonnivåer er noenlunde normale? Antar dere også har prøvd Adaptil og lignende? Er det like ille om det f.eks. står på radio i bakgrunnen? Har dere prøvd å enten redusere mengden aktivitet betraktelig over en periode, eller å endre balansen mellom mental og fysisk aktivitet annerledes? Det er ikke alltid at mer aktivisering er løsningen, for noen er det også mindre. Er han kastrert? Det er ikke noe som anebfales som en første løsning, men for meg høres det ut som dere har prøvd det meste annet av profesjonell hjelp. Hvis han ellers er trygg og velfungerende ift. sosiale situasjoner med folk og andre hunder, så ville jeg forsøkt evt. kjemisk først for å se hvordan det går.  
    • Hei. Jeg har en cockapoo gutt på 5 år som har noen «problemer» som vi sliter med. Helt siden var liten har han hatt et skikkelig stort varsler innstinkt som har blitt værre med årene. Han varsler på hver minste ting som skjer utenfor huset (av og til inne), og sliter veldig med å roe seg ned igjen. Han varsler på naboer som smeller med bildører, folk utenfor i gata som snakker, hunder som bjeffer, tuting, folk som går forbi vindu, katter i hagen, lillebror som løper inne, om vi bruker høy stemme osv osv. Det siste året har han også av og til begynt å varsle at vi åpner ytterdøra, eller at vi bare sier så lite som «hei» i en telefonsamtale fordi han tror det kommer noen. Ringeklokka og banking på vindu/dør er også veldig vanskelig, og han stopper ikke å bjeffe før han får se hvem som kommer og får hilse. Hvis vi stenger han inne på et annet rom bjeffer han enda mer og slutter ikke. Det er værst på kvelden, ofte etter vi har gått lang tur. Han klarer ikke roe seg, og ligger ofte i flere timer å bare knurrer og bjeffer på ting vi ikke hører eller ser. Dette har også gjort han har har en forferdelig av-knapp fordi han alltid ligger på vakt. Selv etter flere år med konstruktiv rotrening hver dag, skal det mye til for at han går å legger seg av seg selv på kvelden. Vi har prøvd ekstremt mange måter å trene dette vekk, uten at noe har hatt noe innvirkning. Vi har snakket med veldig mange hundetrenere, hatt besøk av adferdskonsulent og prøvd stressreduserende tilskudd i maten. Vi har prøvd alt fra desenstering på lyder, ignorering, sladretrening, klikkertrening, sende han på plassen sin, sende han på et annet rom til han roer seg ned, vært streng, søksaktiviteter for å distrahere han og ros og kos når han roer seg. Det begynner virkelig å bli et problem, da det er stressende for oss, men ikke minst for hunden.    Han syns også det er vanskelig å roe seg når vi får besøk. Vi vet at dette ikke grunner i redsel fordi han vil rett opp på fanget til besøket og ha kos, men vi merker også at han stresser mye mer. Det er absolutt ikke noe vondt i han, og han ELSKER andre mennesker (vil helst hilse på alle), men vi merker at varsler innstinktet tar overhånd i hverdagen og gjør det vanskelig for han. Det skal også sies at han er verdens beste hund å ha med på tur og bjeffer aldri da, men med en gang han kommer inn inntar han rollen som vokter uansett om vi er i vårt eget hus eller et annet.    Sånn at det er sagt så vet vi også at problemene ikke skyldes for lite aktivisering da vi driver med hundesport og har en veldig aktiv livsstil sammen.    Vi er ganske rådville nå og begynner å bli rimelig lei av at vi sjelden får mer enn 10-30 min stillhet av gangen. Sliter også på oss mentalt da vi prøver så veldig hardt uten at vi får noe resultat. Heller ikke gøy å få besøk eller kommentarer om at vi ikke har trent hunden vår, når det er det jeg bruker største delen av tiden min på. Veldig usikker hva problemene bunner i, men virker som han har hatt et høyt stressnivå hele livet.    Noen som har erfaring med dette og har tips for å gjøre hverdagen litt enklere?
    • Det krysser vi også fingrene for. For akkurat nå er vi tidvis ganske slitne her hjemme🤪
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...