Gå til innhold
Hundesonen.no

Skessa / DeepEyes Violently Happy V


Gjest
 Share

Recommended Posts

  • Svar 254
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Det er helt skammelig hvis det blir sånn at en ikke kan være flink, fornøyd og få til ting uten å være redd for at andre skal føle seg mindre suksessfulle eller pressa, og jeg er sikker på at de som h

Hun er bare noe av det skjønneste jeg har sett. Og Violently Happy, man finner vel neppe et mer passende nav på en sånn en kelpie.

Pass på når du går tur, så ikke en slem dame med springer spaniel kommer og kidnapper henne :-D Noe så nydelig!

Gratulerer med en super debut :D Skessa er super søt :wub:

Den karakteristiske kelpiebusten, ja. Mamma forstår ikke at det er slik kelpier leker, hun mener Tidi er veldig truende i språket :lol:

lol :-D folk tror kelpien min har store problemer pga busten :-P

  • Like 1
Lenke til kommentar
Del på andre sider

  • 4 weeks later...

I helgen har Skessa vært hos Jeanette (oppdretter) igjen for første gang siden hun dro derfra som valp.
Koset seg masse med oldemor og bestemoren sin! :ahappy:
(Kjenner jeg henne rett fikk de litt og bryne seg på også, med gæern valp!)

Her er hun på tur med kelpiemafiaen :ahappy:


10171920_10155090395925464_6003865278027

Hun var påmeldt valpeshow begge dager og ble henholdsvis BIR og BIM valp med flotte kritikker. :)

6801_10155111527970072_81193296610016669

A enough developed female, with a fox head, dry with tight lips. Under jaw needs to develop and get longer. Thin firm ears well carried. Good balance between scull and nose. Excellent neck transferring into topline. Enough angulations good thight feet. Straight double coat beautiful color. Promising female with good reach from the side.

:wub:


Fredag før hun ble levert til Jeanette var vi på trening i Sinsenhallen.

En kort film derfra hvor vi jobber litt med FVF:

...viste at det ble litt for vanskelig å skulle konsentrere seg om nyinnlæring med en så stor forstyrrelse som kameradamen var.

Fikk tatt tak i det tankemessig (ved hjelp av onlinetreningsgjengen) og derfor syntes jeg det ble mye bedre da vi var på trening igjen rett etter jeg hadde fått henne tilbake. :)

Blir forstyrrelsene for vanskelige, velger jeg å gjøre det lettere ved å fjerne meg fra dem, men skal også hjelpe henne til å klare det ved å ha korte økter, og belønne med leke innimellom godbitbelønningene for å holde på motivasjonen.

Vi har også fått en utfordring om at hun overkompanserer bakpartskontrollen ved å svinge seg for mye rundt meg. (For mye til venstre på en måte.)
Dette skal jeg jobbe med ved å være supernøye på hva som er riktig/ hjelpe henne til å velge riktig - og feile de der hun kommer for langt inn.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Hun er sååå herlig :D Man blir bare glad av å se filmer av hun :)

... Akkurat det med svingingen har My også. Tror det er et resultat av å bruke boks-metoden som en del av innlæringen av utgangsstilling :icon_redface: Har dere brukt boks-metoden?

Ehh.. ja! :D:whistle:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

  • 1 month later...
  • 2 weeks later...

Hvordan går det med Skessa? Savner oppdatering fra dere. :)

Å så hyggelig! :flowers:

Og tenk at jeg ikke så det før nå.

Skessa er nå 7 måneder og supervalpen har blitt byttet ut med et tenåringsmonster! *ler*

Men et veldig vakkert et da! :ahappy:

Lani og Skessa

10649678_10153086854501399_7146891640284

7 måneders bildene:

11055283_10153084245181399_2384611637326

11050661_10153084245301399_2243580679392

11006420_10153084245691399_7077876953897

Fra trening idag, tatt av Jeanette:

1962656_10155299905235072_49103485646374

11071727_10155299905655072_1155237428084

10710957_10155299907630072_1703543231577

11010513_10155299907580072_8695263533736

10599287_10155299907785072_8829229087364

Målte henne idag til 42,5 cm.

Mitt mål er at hun skal slå Opsis, om så bare med en halv cm! Så hun må vokse minst en cm til!

Lenke til kommentar
Del på andre sider

haha :D Jeg husker henne som 12 uker gammel liten baby kelpie, og har sett for meg at hun er like liten enda :wub:

Er hun liten til å være kelpie? Hva er standard der?

Da skjønner jeg. :ahappy:

Jeg tror @JeanetteH burde svare på det om standarden egentlig.

Er bare at jeg er vant til de litt større, spesielt siden min forrige var en ganske høy hannhund. :)

Endret av Gjest
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Da skjønner jeg. :ahappy:

Jeg tror @JeanetteH burde svare på det om standarden egentlig.

Er bare at jeg er vant til de litt større, spesielt siden min forrige var en ganske høy hannhund. :)

Skjønner ^^

For meg vil alle kelpier være små da :P Men man merker fort forskjell på bare små cm altså! Syns alle belger tisper er kjempe små, selvom de gjerne er store tisper!

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Guest Jonna

haha :D Jeg husker henne som 12 uker gammel liten baby kelpie, og har sett for meg at hun er like liten enda :wub:

Er hun liten til å være kelpie? Hva er standard der?

Tisper 43-48. Talli og Blaze er 49, og Arya - mammen til Skessa- er 46.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share




  • Nye innlegg

    • Litt kortere tur i dag, med Maps Timeline på. Viste seg at den kortere turen var 44 min uten stans. Ikke rart Ede ble sliten i går.  Det er altså padde flatt rundt her vi bor nå, og Mutterns gamle traver av en hjerne som har navigert i by og kuperte landskap hele livet, den tolker tydeligvis alt synlig som mye nærmere enn det egentlig er. Får mæppe rute i en æpp og sjekke nøyere før vi går nye turveier fremover. Ede har ikke oppdaget verken pinner eller bading ennå, og aner ikke hva slags paradis av et lykkeland mange andre hunder synes han sitter i her.
    • Han er utrolig søt og pen 😍 Jeg hadde slitt veldig med å ikke la det søte kjekkastrynet der få tvinne meg rundt potene. 
    • Takk, han er nuskesnusk kosemos søtnos når han ikke har biteraptus. Gikk en for lang tur i sted. Kjempekoselig på sandstrand i vindstille solnedgang og utforskning av ny og finere hjemvei, helt til han ble sliten og ville være hjemme uten å gå resten av veien som ikke luktet kjent. Veier ca 22 kg nå. Lettere å feilberegne sånt med mindre valp.  Tørst ble han også, og det er vanskelig å forklare en valp at det er dumt å drikke skittent sølevann når vi er hjemme om 5 minutter. Følte meg som en sadistisk mishandler hver gang jeg måtte dra ham unna en søledam.  Vel hjemme ville han jeg skulle legge meg sammen med ham (for å være sikker på at jeg ikke forsvinner ut av rommet? Han er skikkelig borrelås. Kun når han sover virkelig dypt jeg kan forlate rommet uten min personlige livvakt på post.) Han ble frustrert og prøvde bite og true og trekke meg til sengen. Han fikk viljen sin på det fordi han var ute av seg overtrøtt og trengte sove umiddelbart. Sover som en stein nå, og jeg tør ikke reise meg og gjøre noe, for tvert han er ute av dyp søvnfase våkner han av den minste bevegelse, spretter opp og er på jobb som personlig livvakt og assistent igjen. 
    • Jeg tyvtitter litt på insta, du er utrolig flink med ham og han virker jo som den perfekte hund. Jeg tviler ikke på at det er mye jobb og utfordrende i blant altså. Fortsett slik!
    • Hei og hå, lenge siden sist nå!  Tempo har blitt 1 år gammel 🎂 I den anledning har vi tatt HD og AD røntgen med topp resultat! HD: A og AD: 0. Veldig glad for det. Så da kan vi kjøre på med agility fremover uten å bekymre oss for den biten.  Vi har allerede gått et agilitykurs til etter jul, agility basic. Første kursdag gikk kjempebra. Han er en heit hund med mye motor, og kan fort gire seg opp litt vel mye og bikke over i stress. Men det var håndterbart på første treningen. Andre gang var han helt umulig. Det var en ganske utfordrende bane, og allerede hinder nummer 1 hadde vi utfordringer da det var et skrått hinder. Han koblet helt ut, gikk masse rundt og snuste, var lite samarbeidsvillig og jeg tenkte nesten at det bare var å gi opp agility. Satse på en mer beroligende sport. Men på siste kursdagen var han så fin å jobbe med igjen 😃 Vi må nok bare finne ut hvordan jeg best kan legge til rette for at han skal mestre oppgaven, og balansere det veldig i forhold til å ikke la han bikke over i for høyt stress. Jeg må også være nøye på å ikke la han ruse rundt på egenhånd, men gi han tydelige oppgaver.  Ellers trener vi jevnlig rally lydighet, lydighet i forbindelse med bruks, feltsøk og spor. Han har endelig kommet litt forbi den verste unghundsfasen hvor andre hunder er kulere enn alt, og klarer å fokusere mer og mer på trening. Deilig 😊 Feltsøk har vi trent mye alene, så han får påvirkning av at jeg går ut i feltet og ligger ut gjenstandene mens han er bundet fast i et tre. Jeg legger stort sett alltid 3-4 gjenstander ut, og lar han hente alle, med belønning i mellom. Vi har ikke trent på lydigheten på start enda. Med forrige kelpien fikk jeg kommentar på brukskurs at hun var "for lydig". De ville ha mer driv og lyst i søket, hvor jeg nok fort hadde krevd lydighet på startlinjen fra henne. Så nå prøver jeg å la Tempo få skikkelig søkelyst og driv med å ikke medta lydighetern helt enda. Så får vi se hvordan det går 🤣 Vi jobber iherdig med å få inn avlevering av gjenstander i utgangsstilling. Så langt får jeg han bare til å holde gjenstanden i utgangsstilling. Det å gå inn i utgangsstilling med en gjenstand i munnen, og sette seg, det er litt vanskelig enda. Jeg skylder på mannehjernen som ikke klarer å multitaske 🙈 I spor er han blitt mye flinkere til å plukke pinner. Nå trenger vi å trene mer på fremmedspor tror jeg. Vi er meldt inn i en brukshundklubb, og gleder oss til å få være med på både spor og feltreninger her fremover.  I starten av april reiser vi til Sverige for å gå MH. Det blir veldig spennende! 😄 Glemte nesten å skrive at vi har også debutert på utstilling! Jeg var skikkelig nervøs før vi skulle inn i ringen, og jeg har ikke vært nervøs på hundeutstilling på kanskje 16 år 😅 Dommeren så skikkelig streng ut, ringsekretæren og skriveren like så. Men da vi kom inn i ringen var dommeren så hyggelig! 😄 Første kommentaren vi fikk var "herlig humør". Da dommeren skulle ta på Tempo og stod først å snakket til han, så gjorde han alle triksene han kunne omtrent. Sitt, dekk, osv. Da sa dommeren "åå, kan du sitte, kan du dekke, du kan jo alt"! Så hyggelig opplevelse 😊 Vi var alene i ringen og Tempo stod som en påle! Det endte med BIR junior, BIR og CERT! Så da måtte vi ta med treningen å få gå i gruppen og Beste junior. Her fikk vi litt andre hunder sammen med oss i ringen, og Tempo var så morsom. Han løp rundt og virket som han tøffet seg for de andre hundene der han løp med halen rett til værs og bjeffet litt på de andre 🤣 Men alt i alt oppførte han seg ganske fint i grupperingen og.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...