Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Pøbelvalpen jobber med å få opp ørene...
Ca 1 uke mellom de to bildene.

På nederst bildet vil han bare påpeke at det er urettferdig å anklage hunder for å grave i bedet, selv om de tilfeldigvis har jord på labbene og rundt munnen...

post-10311-0-39773800-1440667550.jpg

post-10311-0-48912200-1440667572_thumb.j

  • Like 11
  • Svar 2k
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Tror vi får valp på fredag! Hvis det går etter planen og oppdretter og valp virker fornuftige så blir hun med oss hjem. Kopiert bildelink fra oppdretter sin Facebookside.

Da er hun endelig hjemme! Ventetiden er over og 17 timers reise for å hente valp er overstått ^^

Endelig er jenta mi født En av disse herlighetene kommer til meg i slutten av juni. 3 tisper og 1 hannhund. Far er flotte Quinlent James Dean og mor er vakre CH Cometstaff Day For

Posted Images

Skrevet

Floppy ører :wub: Er visst ganske varmt i Ungarn for tiden, stakkaren kommer til å få sjokk når han kommer til Norge :P

11898578_937515076321873_710679078893594

Hihihi, ja det er en viss temperaturforskjell :)

Spennende å følge dere

  • Like 1
Skrevet

Valpen nærmer seg fem måneder med stormskritt, og jeg må innrømme at han begynner å se ganske voksen ut, selv om jeg ikke synes at han vokser noe særlig, men så ser jeg jo ham hver dag da. :aww:

Her er det litt surt i dag, men jeg fikk tatt et bilde av ham i morges i et heldig øyeblikk hvor ørene stod begge to. :teehe:

image.jpg1_zpstobw6itc.jpg

Vi trener stort sett på grunnleggende ting som sitt, dekk, innkalling og utgangsstilling, og nå kjenner jeg at jeg begynner å knekke koden litt med ham. Det er gøy og han er flink. :ahappy: Hittil har jeg synes at setterne har vært enklere å trene på noen områder nemlig. :P:aww:

Men altså, at det skulle være mulig å bli så glad i en hund på så kort tid...! :wub: :wub: :wub:

  • Like 12
Skrevet

Så mange fine valper. Smelter helt her.

Kjenner tiden går såååå sakte.

De små er 3 1/2 uke gamle❤️

Du har lov å dele bilder du også altså... *hint hint*

:)

Skrevet

Valpen nærmer seg fem måneder med stormskritt, og jeg må innrømme at han begynner å se ganske voksen ut, selv om jeg ikke synes at han vokser noe særlig, men så ser jeg jo ham hver dag da. :aww:

Her er det litt surt i dag, men jeg fikk tatt et bilde av ham i morges i et heldig øyeblikk hvor ørene stod begge to. :teehe:

image.jpg1_zpstobw6itc.jpg

Vi trener stort sett på grunnleggende ting som sitt, dekk, innkalling og utgangsstilling, og nå kjenner jeg at jeg begynner å knekke koden litt med ham. Det er gøy og han er flink. :ahappy: Hittil har jeg synes at setterne har vært enklere å trene på noen områder nemlig. :P:aww:

Men altså, at det skulle være mulig å bli så glad i en hund på så kort tid...! :wub: :wub: :wub:

Har han fått navn nå? :lol:

  • Like 1
Skrevet

Du har lov å dele bilder du også altså... *hint hint*

:)

Skulle gjerne gjordt det, men får ikke lastet opp flere bilder.

Har visst nådd den magiske grensen :(

Skrevet

Skulle gjerne gjordt det, men får ikke lastet opp flere bilder.

Har visst nådd den magiske grensen :(

Du kan laste opp på photobucket og lime inn linken her (trykk på bildesymbolet over posten, og lim inn der)

Tror det funker å linke fra facebook også, om bildet ligger der.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Ikke et dumt spørsmål i det hele tatt! Det er faktisk veldig lurt å tenke på både helse, mengde og hva slags belønning man bruker. Til valp ville jeg brukt små, myke godbiter som er lette å spise raskt. Poenget er at bitene skal være bittesmå, spesielt når du belønner ofte. Bruker du mye godbiter i trening, kan du gjerne ta litt av dagsrasjonen og bruke den som treningsmat. I starten belønner man ofte, fordi valpen skal forstå hva som lønner seg. Etter hvert som atferden blir mer stabil, kan du begynne å belønne mer variert: noen ganger godbit, noen ganger ros, noen ganger lek, noen ganger å få snuse, hilse eller løpe videre. Lek kan også være en veldig god belønning, særlig for valper som synes drakamp, jaktlek eller leke sammen med deg er gøy. Du trenger ikke ha alle lommer fulle for alltid, men i valpeperioden er det smart å ha belønning lett tilgjengelig. Etter hvert faser du ikke belønningen helt ut, men du belønner sjeldnere og mer strategisk. Jeg har skrevet mer om ulike typer belønning her: Belønning – hvordan og med hva belønner jeg hunden min?
    • Jeg har en venninne som har to hunder mad navn Emmy og Lilly, så det var litt morsomt! Jeg synes Emmy er finest av de tre
    • Ja, det kan absolutt virke som om en hund har “null sosiale ferdigheter”, spesielt hvis hun har hatt lite gode erfaringer med andre hunder, dårlig sosialisering, mye stress eller har lært at konflikt er den tryggeste strategien. Men ofte handler det ikke om at hunden “ikke gidder å forstå”, men at hun blir så stresset, usikker eller gira at hun ikke klarer å lese signalene godt nok. Da kan hun enten bli for intens, gå for tett på, overse dempende signaler eller reagere kraftig når andre hunder sier ifra. Jeg ville ikke latt henne “finne ut av det selv” med andre hunder hvis det stadig ender i konflikt. Da får hun bare mer trening i feil strategi, og de andre hundene får en dårlig opplevelse. I stedet ville jeg jobbet med veldig kontrollerte møter: god avstand, rolige hunder, korte økter, parallelle turer og pauser før det bikker over. Målet er ikke nødvendigvis at hun skal bli sosial med alle hunder, men at hun lærer å være rolig rundt andre hunder uten å måtte bort, mase, kjefte eller skape konflikt.
    • Hei! Jeg ville vært litt forsiktig med å tolke dette som “bølling”, selv om det kan se sånn ut. Hos usikre hunder kan bjeffing fort bli en strategi som fungerer: “jeg bjeffer, og da får jeg mer kontroll / den andre hunden holder avstand”. Selv om nabohunden er snill, betyr ikke det nødvendigvis at Lilje opplever situasjonen som trygg. Jeg ville derfor ikke latt henne være tett på ham når hun kjefter, men heller bruke ham som en trygg treningshund på større avstand. Gå parallelle turer der hun slipper direkte kontakt, blikk og press. Belønn rolig atferd, snusing, kontakt med deg og det å kunne se ham uten å reagere. Hvis hun begynner å kjefte, er dere sannsynligvis for nærme eller situasjonen varer for lenge. Målet er ikke at hun skal “skjerpe seg”, men at hun lærer en annen strategi enn å skremme bort. Og for nabohundens skyld er det helt fair å skjerme ham fra å bli kjeftet på tett oppi. Jeg ville fortsatt brukt snille hunder i treningen, men med mer avstand, kortere økter og mindre direkte samhandling. Jeg har skrevet mer om dette her: Hunden bjeffer på andre hunder – hva kan du gjøre?
    • Hei! Dette høres ut som en hund som allerede går med ganske høyt stressnivå, og da kan bilkjøring fort bli veldig overveldende. Særlig for en omplasseringshund som fortsatt er i en ny situasjon. Jeg ville forsøkt å dele biltreningen opp i veldig små steg, og ikke bare “kjøre mer” for at hun skal venne seg til det. Start gjerne med bilen helt i ro: gå bort til bilen, belønn, gå vekk igjen. Etter hvert kan hun være inni bilen uten at dere kjører, så med motoren på, og til slutt veldig korte kjøreturer. Målet er at bilen gradvis blir forutsigbar og trygg, ikke noe hun må “holde ut”. At hun ikke takler å være alene i bilen, ville jeg trent på separat og på samme måte: så korte avstander/sekunder at hun ikke rekker å få panikk. Jeg har skrevet en mer konkret steg-for-steg-guide her: Biltrening for redde hunder
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...