Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

  • Svar 457
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Spis noe som minner om mat i steden? 

Jeg har en hel haug men innså at jeg ikke har kjøpt et eneste et av dem. Så jeg går rundt med reklame for alt fra Språkrådet til Glasgow University Real Ale Society. Men de hadde f.eks. her: http://w

Oh gawd yes  

Posted Images

Skrevet
De to øverste var som den jeg har, altså ikke veldig lang. Den nederste var passe lang, men såklart dyr :P

Men takk!

Skal sjekke ut fra spar kjøp også :)

  • 4 weeks later...
Skrevet

Jeg vet ikke helt om dette er rett tråd, men jeg lurer på om det går an å få kjøpt slike silikon-striper som ofte er på treningstøy, feks nederst på tights på innsiden for at de ikke skal skli oppover....

skjønner dere hva jeg mener? ofte er de på bikinier og bh'er som er uten stropper også

Edit: her er et bilde

Silicon-strips.png

  • Like 1
Skrevet

Jeg vet ikke helt om dette er rett tråd, men jeg lurer på om det går an å få kjøpt slike silikon-striper som ofte er på treningstøy, feks nederst på tights på innsiden for at de ikke skal skli oppover.... 

 

skjønner dere hva jeg mener? ofte er de på bikinier og bh'er som er uten stropper også

 

Edit: her er et bilde

 

Postet bilde

Har brukt sånn stilikon på tube (fåes på butikker med mye hobbyartikler) til å lage sklisikre potesokker til en hund. Kanskje det funker?

Sent fra min D6603 via Tapatalk

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
Skrevet

Handlenett, sånn gjenbrukssak, der man ikke ser ut som vandrende reklame for rema, ica eller kiwi...

De eneste preferansene på farge er at jeg ikke vil ha rosa eller hvitt. :)

Skrevet

Handlenett, sånn gjenbrukssak, der man ikke ser ut som vandrende reklame for rema, ica eller kiwi...

De eneste preferansene på farge er at jeg ikke vil ha rosa eller hvitt. :)

Jeg har en hel haug men innså at jeg ikke har kjøpt et eneste et av dem. :P Så jeg går rundt med reklame for alt fra Språkrådet til Glasgow University Real Ale Society. Men de hadde f.eks. her: http://www.hippo.no/Hjem/Handlenett/Bomull

Pass på å kjøpe med lange nok håndtak om du skal bære lengre enn mellom butikken og bilen. Veldig greit om håndtakene er så lange at bærenettet kan henge på skuldra.

  • Like 3
Skrevet

Handlenett, sånn gjenbrukssak, der man ikke ser ut som vandrende reklame for rema, ica eller kiwi...

De eneste preferansene på farge er at jeg ikke vil ha rosa eller hvitt. :)

Jeg kjøpte i nylon på ebay som poser til valpepakkene. Kjempebillige, lange hanker, og de kan pakkes sammen til lommebokstørrelse.

281934_10152316642881985_504054274777122

  • Like 2
Skrevet

Handlenett, sånn gjenbrukssak, der man ikke ser ut som vandrende reklame for rema, ica eller kiwi...

De eneste preferansene på farge er at jeg ikke vil ha rosa eller hvitt. :)

ark bokhandel hadde noen kule tidligere :D

ellers har de vel hatt slikt på søstrene grene også, men usikker på om de har nå :)

  • Like 1
Skrevet

Dressjakke med lommer ca str 44, helst i litt frisk farge.

Gjerne limegrønn, turkis, kongeblå, lilla eller orange. :)

(Ikke rosa eller rød).

Skrevet

Har sett den men er redd den blir for mørk mot svart hund :)

Det tror jeg ikke du skal være så bekymret for, men hvis den viser seg å være for mørk kan du jo bare sende den i retur uten at det koster deg noe.

Skrevet

Det tror jeg ikke du skal være så bekymret for, men hvis den viser seg å være for mørk kan du jo bare sende den i retur uten at det koster deg noe.

Får prøve e å se om jeg finner noe sommerrester et sted, vil helst ha noe som er mer kontrast til hunden :)

Skrevet

Det skjønner jeg :) Alternativt så finnes det jo hvite og grå.

Hvit vil jeg ikke ha, den er ren i maks 5 min :lol:

Og grått da må jeg isåfall ha nytt skjørt/bukse i tillegg, treffer neppe nøyaktig med det grå skjørtet jeg har :)

  • Like 1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Har ikke vært borti det selv personlig, men har hørt om andre som har det; og som da har betalt 'ekstra'. Dette har vært blandingsrase i tillegg.   Men som Simira skriver, avtalebrudd ja.
    • Det er avtalebrudd. Jeg har aldri hørt om eller vært borti det, men hvis de har annonsert en "vare" til en pris så er de forpliktet til den prisen hvis de har inngått en avtale med kjøper uten at noe annet er nevnt.  Hvis de FØR avtale om kjøp sier at annonsen bare er veiledende og valpen koster så mye mer så er det noe annet.  Jeg ville uansett tenkt meg grundig om før jeg evt. kjøpte av en slik oppdretter.
    • Jeg har opplevd det selv, nær familie har opplevd det, og mange jeg kjenner.    De er interessert i et kull, setter seg på valpeliste, blir godkjent som valpekjøpere, møter oppdretter. Oppdretter kyder av kjøper,og forteller at det er akkurat slike kjøpere hen er ute etter, og er veldig nøye med hvem hen selger til. Så skal valpen hentes, penger overleveres- og da har prisen vært en annen en det som sto i annonsen.  Oppdretters unnskyldninger er: Det er veldig gode valper Alle andre tar de prisene Raseannonsen er bare veiledende De har så mange på liste at de velger de som betaler mest   Og hvis en setter spørsmåltegn med det så: Ja hvis du ikke gidder å betale så mye så har jeg mange andre i kø Disse linjene selges ikke til hvilken som helst pris har du  et problem med det så er du ikke rett kjøper..   Har dere vært borti dette? 
    • Det kommer an på hunden, treningen og målet.Jeg vil alltid belønne innkalling og innkallingstrening med noe av de beste godbitene hunden kan få, fordi det er den absolutt viktigste treningen. Men belønning er ikke bare godbiter. Belønning er alt hunden vil ha. For noen hunder er det kos, mange liker leker, men godbiter er ofte den beste måten å belønne presist på. I valpe- og unghundtiden ville jeg alltid hatt en godbitpose tilgjengelig på meg, og gjerne en draleke/tauleke. De fleste som driver aktivt med hund bruker godbitposer som er enkle å åpen og lukke, og som flyttes over i lommen på det man har på deg. De første par årene er det mye godbiter "hele tiden", fordi hunden skal lære så mye nytt. Hva slags godbiter kommer an på hvor matfokusert hunden er og hva den liker. Her må du prøve deg fram litt. Til enkle hverdagsøvelser som "sitt", "gi labb" osv. kan du godt bruke tørrfõr fra dagens matrasjon hvis hunden er matglad. Godbiter fra butikk eller dyrebutikk er som oftest helt ok, men å skjære opp rent kjøtt fra påleggsskiver eller ost for eksempel er gjerne billigere. Rester av pannekaker, fiskepudding, pølser osv. er fint. Skinkeost på tube er en annen variant. Variasjon er også generelt fint. Ferske godbiter er ofte mer populært og sterkere enn tørre godbiter.  Når valpen/hunden har lært en øvelse kan man fase ut belønningen, men det kan være lurt å belønne innimellom og forsterke øvelsene over tid. Om belønningene plutselig forsvinner kan hunden miste motivasjonen for det, om den ikke finner belønning i øvelsen i seg selv. Jeg belønnet fortsatt mine hunder på 13 og 17 for innkalling (alltid), og innimellom for kontakt, lydighetsøvelser osv., men ikke hver gang slik jeg ville gjort med en valp eller unghund for eksempel.
    • Hei!  Sikkert dumt spørsmål, men jeg er likevel usikker. Det står at man skal bruke godbiter og belønne alt i starten, det er jeg helt med på, men hva slags godbiter belønner man med? Tenker på helseaspektet, dette kommer jo i tillegg til for. Hva slags godbiter bruker man til valp, og har man alle lommer fulle til en hver tid, belønner man hele tiden i lang periode? Når faser man ut? Hva slags godbit bruker man? 😊
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...