Gå til innhold
Hundesonen.no

Imagecopys første mellompuddel-kull


Recommended Posts

Skrevet

Da er vi i gang!

Mor: Se Upp Hit and Run "Leah"

HD: A

AA: A

PL: 0/0

Øyne: uten anmerkning februar 2014

PRCD-PRA: A

leahd4a2012.jpg?w=640&h=480

Leah D4A 2012

Far: No Ch. Se Ch. Mon Charme Diamant Noir “Morris”

HD: A

AA: A

PL: 0/0

Øyne: uten anmerkning september 2013

PRCD-PRA: B (bærer)

PRCD-PRA status på valper blir enten fri eller bærere, ingen affiserte :)

morrisbc3b82014.jpg?w=640&h=360

Morris NKK Bø 2014

Dette er en kombinasjon jeg har stor tro på. Det er ingen hemmelighet at jeg er dypt og inderlig forelsket i Leah, og egentlig syns at hennes eneste feil er at hun egentlig tilhører datterbarnet :P Belgerpia og jeg var på NKK Bø bl.a. for å hilse på Morris, og jeg tror jeg trygt kan si at vi hadde veldig sansen for denne gutten, han er søt og mild, med høy lekelyst, uten miljøberørthet, og ingen problemer med å leke og bli pilla på av fremmede damer.

Leah startet løp 12. juni, og vi planlegger en date med Morris neste lørdag (om hun ikke skulle finne ut at hun skal stå enda tidligere), da skulle terminen bli sånn i slutten av august en gang :ahappy:

Både Morris og Leah er sorte med anlegg for brunt, så jeg forventer både sorte og brune valper (teoretisk sett skal 25 % av valpene bli brune). Begge to god pelskvalitet (tett og passe stiv), så jeg regner med at det blir nok pels :P

Valpene bør bli sosiale og fulle av lekelyst og kamplyst, sunt bygde med fart i beina, og være passelig morsomme for de fleste ;)

  • Svar 399
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Gratulerer så mye med vel overstått! Høres ut som en perfekt start på livet for kvintetten. Er det bare jeg som tenker at 2ne burde ha et Puddelrock-navnetema? Appetite for Destruction, The Hair

Små fylliker

Posted Images

Skrevet

Åååh! Har lenge hatt lyst på puddel, men blir nok hakket for lite :(

Tsk, mellompuddel er akkurat passe de ;) Ikke så små at de er småhunder, og akkurat så stor at du er glad de ikke er større når det er tid for pelsstell *ler*

Skrevet

Åååååååhhh! Dette hadde vært et kull jeg virkelig kunne tenkt meg valp fra hvis puddel fortsatt sto på lista.

Go Leah! :D

Skrevet

Åååh! Har lenge hatt lyst på puddel, men blir nok hakket for lite :(

Sent from my iPhone using Tapatalk

Hakket for lite?? :P De har jo en perfekt størrelse jo... :ahappy:

Men det er jaggu bra at jeg har nok med han jeg allerede har :D Ellers hadde jeg blitt veldig fristet til å kjøpe meg en sånn lekker sak.... :wub:

Lykke til med valpekull, @2ne :D

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Min golden (jakt) røyter bare to ganger i året, men de vanlige goldene jeg vokste opp med røyta helt sykt mye😅 Ellers er de veldig fine hunder, så lenge de får brukt hodet nok. 
    • Jeg har min med på trening i all slags vær, og da kan det fort bli timer i bilen. Men ved å parkere i skyggen (hvis mulig), silvershade duk og alle vinduer åpne pluss glippe på bagasjerommet (med krok) så er det alltid behagelig i bilen, selv i 30 varmegrader. 
    • Det kan være mange grunner til at en hund ikke fungerer i hundemøter. Mye av grunnlaget legges i valpekassa, hvordan mor og søsken interagerer, og sosialisering med andre hunder i valpe- og unghundtiden. I tillegg kommer rasetypisk adferd og arvelighet. Avhengig av adferden til mor og hva slags sosialisering hunden har fått i ung alder så har hunden lært seg hvordan den skal eller kan oppføre seg rundt andre. Eller ikke lært det, forsåvidt. Det er aldri for sent å trene på sosialisering, men er viktig å lese språket til alle de involverte hundene og gå inn og avbryte adferd som ikke er greit. Hvis andre hunder sier fra og setter grenser uten at hun respekterer det er det ditt ansvar som eier å fjerne henne fra situasjonen. Om hun får fortsette lærer hun jo bare at det er greit å holde på slik.
    • Kan en hund ha null sosiale ferdigheter med andre hunder? Hun har konflikter med alle hunder hun møter. Akkurat som hun ikke skjønner at hun er for mye og ikke tar til seg til at andre hunder sier i fra til henne? Hun tar jo ikke hintet.
    • Det er nok ikke pga navnene du ikke har fått svar🙂I mange år nå har det vært fryktelig liten aktivitet på forumet her. Syntes alle navnene var fine jeg likte Lilly best. Masse lykke til med valp!!
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...