Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

  • Svar 1.5k
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Hoho! Det var visst en "feil" gjort av Samordna det der. Kort fortalt pga min bakgrunn fra Steinerskolen...MEN NÅ HAR SKOLENS INNTAKSSJEF LOVET PLASS FRA 5.AUG!! Sorry caps, men det er så glad jeg er

Jeg fikk B på masteroppgaven, og har dermed oppretthold snittet som gjør at jeg en gang kan søke PhD hvis jeg vil. Hurra!!

Jeg fikk A på masteroppgaven min Nå er jeg litt overrasket og veldig glad!

Posted Images

Skrevet

B på eksamen i sosiologi! Over all forventning.

Så bra!! Hva var oppgaven om?

Jeg venter utålmodig på siste karakter. Riktignok ikke sensurfrist før 19. januar, men ... :P Det er lov å håpe - vi var bare seks stk som avla eksamen, det burde ikke ta så lang tid da vel?

Skrevet

Så bra! Hva var oppgaven om?

 

Jeg venter utålmodig på siste karakter. Riktignok ikke sensurfrist før 19. januar, men ... :P Det er lov å håpe - vi var bare seks stk som avla eksamen, det burde ikke ta så lang tid da vel?

Om ulikheter er funksjonelt eller ikke, ut ifra ulike teoretikere og teorier - eller noe i den duren.

-

Ja, lov å håpe iallefall!

Skrevet

Fikk C på siste mattefaget, det litt surt - nok en gang like under B.... Meeen, med tanke på at 20% av studentene ikke fikk gå opp til eksamen, og at strykprosenten på selve eksamen var 38% så er jeg fornøyd likevel :D Målet mitt med faget var i utgangspunktet C, da det ikke er et fag jeg har prioritert. :)

  • Like 1
Skrevet

Hahaha!

Vi hadde kun en skoleeksamen denne høsten, og jeg satte meg som mål å gjennomføre den uten å åpne pensumboken professorene sverger til, som jeg personlig ikke synes er den beste.

Jeg gjennomførte, ja. Jeg fikk A. Haha :lol:

  • Like 4
Skrevet

Plutselig dukket eksamen opp i hode mitt igjen! Har klart å fortrenge det i julen og ikke tenke noe på det sisten sensurfristen ikke er før 5 januar men NÅ dukket tankene opp igjen. Er så utrolig spent på og jeg har bestått eller ikke og eventuelt hvilke karakterer. Sitter her også å lurer fælt på om jeg skal få bestilt noen bøker og få meldt meg opp til eksamen til våren eller ikke.

Shit! Vi har sensur på siste eksamen i morra! :frantics: det er den eksamen (metode og statistikk) som jeg er mest stressa for, resten har igrunn gått greit..

Ellers gikk det både opp og ned i høst.. B i husdyrbygg er jeg ganske fornøyd med da :D igrunn fornøyd med C i ledelse & entreprenørskap også :)

Edit: sjekka studentweb nå, er visst ikke sensur før 13.januar.. Må visst gå enda en uke i stressmodus for om jeg må ta den opp eller ikke :frantics:

Skrevet

Hvordan går man fram om man skal forberede fag? Går på uib, men finner ingen informasjon.. ;)

Du melder deg bare opp til faget på nytt på Studentweb :)

Slik var det hvertfall hele perioden jeg gikk der 2010-2013 ;)

Skrevet

Venter på karakterene i de 2 fagene jeg tok i november... Sensurfrist i dag men står på hjemmesiden at karakterene er ventet inn FRA i dag av så kanskje litt vell optimistisk å tro de komme i dag? :hmm: Nei får vell spenne meg selv opp og gjøre husarbeid og ikke sitte å trykke oppdater resten av dagen

Skrevet

Puh, første dag tilbake på skolen. Hadde ambisjoner om å lese et kapittel når jeg kom hjem.... har bare lagt på sengen og sett på serie... jaja, semesteret har jo bare akkurat startet. Kanskje i morgen! :P

Skrevet

Er det noen som vet hva som anbefales av lang og kort masteroppgave? Har det noe å si, annet enn hva man personlig ønsker? Hva har dere gjort?

Hva vil lang og kort masteroppgave si?

Skrevet

Jeg har ferie helt frem til 20 januar :) Deilig! Fikk igjen eksamenskarakteren i fysiologi i dag. Fikk A! :D 9 stykker av 134 studenter fikk det, så den betyr veldig, veldig mye for meg! :)

  • Like 10
Guest Michellus
Skrevet

Jaja, da blir det ikke noen studier på meg i år. Jeg må jobbe for å få inn penger siden jeg strøk på biologien (da henger jeg etter med 5 stp mer enn 60 igjen), vi har ikke bil lenger så jeg kommer meg uansett ikke bort. Så ****** fantastisk morsomt :D

Godt bikkjene er flinke til å trøste en..

Skrevet

Jaja, da blir det ikke noen studier på meg i år. Jeg må jobbe for å få inn penger siden jeg strøk på biologien (da henger jeg etter med 5 stp mer enn 60 igjen), vi har ikke bil lenger så jeg kommer meg uansett ikke bort. Så ****** fantastisk morsomt :D

Godt bikkjene er flinke til å trøste en..

uff :hug:

Fikk du ikke godkjent hele året når du først søkte? Jeg ligger på 55stp selv, så var glad når jeg fikk hele året 2014/2015 godkjent sånn at jeg KUNNE ha strøket til jul (heldigvis gjorde jeg ikke det da) uten å blitt blakk! Det hadde jeg nemlig ikke orket flere ganger for jeg gikk mitt første semester uten støtte!

Guest Michellus
Skrevet

uff :hug:

Fikk du ikke godkjent hele året når du først søkte? Jeg ligger på 55stp selv, så var glad når jeg fikk hele året 2014/2015 godkjent sånn at jeg KUNNE ha strøket til jul (heldigvis gjorde jeg ikke det da) uten å blitt blakk! Det hadde jeg nemlig ikke orket flere ganger for jeg gikk mitt første semester uten støtte!

Jeg kunne bare søke for høstsemesteret, da enkeltemnene mine var kun frem til desember. Altså jeg var ikke registrert som student fra januar 2015.

Føler med deg, jeg orker ikke studere uten noen inntekt. Det klarer jeg ikke. Legg på at bilen har gått til ******* liksom. Alltid noe, vettu :P

Skrevet

Jeg kunne bare søke for høstsemesteret, da enkeltemnene mine var kun frem til desember. Altså jeg var ikke registrert som student fra januar 2015.

Føler med deg, jeg orker ikke studere uten noen inntekt. Det klarer jeg ikke. Legg på at bilen har gått til ******* liksom. Alltid noe, vettu :P

Jeg hadde ikke noe valg der og da, visste det ikke før jeg var flyttet til ny by og skoleåret var alt i gang. Snakk om å haste seg inn i ny jobb da ja, haha!

Ja, alltid noe! Du burde kanskje ta noen "gratispoeng" nå på våren som kan begrense skaden på studiepoengene... feks ta noen "lette" fag.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Haha, det blir nok meget lavterskel. Jeg vil jo helst ha pelsdyr, men selv kaniner eller hamster er for krevende (og jeg vil ha noe som er våken om dagen). En stor utfordring blir også dette med reising, selv om vi per i dag har en dyrepleier som leier i kjelleren vi kan spørre om hjelp. Mest aktuelt er kanskje å være fosterhjem for fugleteamet.no, da kan jeg reise bort om vinteren og ha fugler om sommeren.  Men ja, de er følsomme og intelligente dyr, som også krever sitt. Plass, og helst frivflyvning (inne), og så er det tusen ting man må være forsiktig med. Pyrolyse og teflon er frarådet i hjem med fugl, for eksempel. Selv mistenker jeg det er litt forskjell på en ettromsleilighet i en blokk og en stor enebolig med god ventilasjon, men forsiktig må man jo uansett være. Jeg har allerede lært at de vanlige frøblandingene som selges til fugl er "fast food" og at de egentlig skal ha pellets som er laget av insekter, mineraler osv. Og noen dager tenker jeg at jeg orker ikke mer ansvar for dyr. Jeg har hage, om jeg ikke orker å stelle den og noen planter dør er det ingen krise. Dyr er det verre med.  Vi får jo låne litt iblant også. Jeg skal heldigvis passe kanarifugl en måned til, så får vi se hvor lei jeg er etter det.
    • Fulger er veldig spennende dyr! Håper du finner en god vei inn i "miljøet". Også gleder jeg meg til nerdetråder om hvordan aktivisere/mosjonere/fore fugl. Du har jo hageplass nok til stort utebur (om det er innafor da, kan jo ingenting om sånt jeg), er vel viktig med variasjon for fugler også, så kan de få litt uteliv når forholdene er rett... Oi, kjente jeg ble litt engasjert nå😄  
    • Det kan jo være det. Den våkner av at du er oppe og sliter med å finne roen igjen etterpå kanskje. Det er ikke uvanlig at det kommer perioder med mer stress eller usikkerhet eller hvor hunden ikke hører etter el. Så i utgangspunktet hadde det ikke bekymret meg noe særlig, men du som eier og som den som kjenner hunden godt må jo kjenne litt på om du tenker det kan være noe mer eller noe annet, for det kan jo også skje. Isåfall får man jo vurdere en tur til veterinær.  Men sannsynligvis bare en periode som går over igjen. Blir hunden veldig urolig ville jeg forsøkt å ha den inne med meg for trygghet og lukket døra for å begrense muligheten til å tasse rundt.
    • Det er gull verdt ja å finne en gruppe, side eller lignende hvor man finner folk som har bra informasjon å dele. Så kan man sparre litt med ekte folk istedet for å måtte finne ut alt på egen hånd.  Kan ingenting om fugl dessverre, annet enn at det er fine (og litt krevende) dyr på sin egen måte. Veldig spennende da 😁
    • Det kommer jo en del brukere inn her som har fått sin første hund, eller planlegger å kjøpe hund, og ikke kan noe særlig fra før. De fleste her svarer så godt vi kan, og har ganske mange års erfaring etterhvert. Og de fleste av oss er vel klar over at vi ikke startet ut som eksperter, vi heller, og har lært av våre feil opp giennom tiden. Det er mye å lære og navigere, og ikke minst å gjenkjenne god og dårlig informasjon og råd. Nå er jeg selv i den situasjonen. For de som ikke har vært lenge på forumet så er jeg altså kronisk syk med ME. Jeg har vært frisk nok til å drive aktivt med hundesport i mange år, men blitt gradvis dårligere. De siste årene med hundene var det stort sett korte turer, og nå er jeg for syk til å ha hund igjen etter at de vi hadde ble gamle. Derfor har jeg begynt å se på fugl som mulighet for litt selskap hjemme. Jeg passer en kanarifugl nå, og prøver å lære meg mest mulig om fuglehold. Og det er jamen ikke lett! Jeg hadde undulater som tenåring (litt sammenlignbart med de som vokste opp med hund som barn?), men mye både holdninger og kunnskap har jo endret seg siden den gang. Det å finne grupper å stille spørsmål i (jeg er ikke på Facebook), finne miljøer, og lære meg å se hva som er gode og dårlige kilder til kunnskap er virkelig en jobb.  Det er veldig interessant å være "på den andre siden" av det jeg vanligvis er. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...