Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Hvis jeg skriver det mange nok steder, så er sannsynligheten for at jeg ikke gidder å anstrenge meg for å finne fôrvert større, sant...? :innocent:

:lol: Hva skal du med forvert? Klart hun skal bo hjemme! :D

  • Svar 331
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Her er lille Mr. Krim, 8 uker i dag.

:wub:

Har sendt mail Vet ikke noenting enda, men får de nok valper og riktig kjønn så regner jeg med det blir en på meg, så fremt valpen virker stødig og grei. Har vært i kontakt med oppdretter tidligere

Posted Images

Skrevet

Blomstermalle - om alt klaffer og min drømmevalp finnes i det kullet som forhåpentligvis blir født sånn på sommeren engang...

Lydighet og kanskje bruks - og utstilling selvsagt, det er jo en grunn til at man kjøper blomstermalle

så spennende! De er jo virkelig vakre noen av de! :D

Skrevet

Schæfer fra Tyskland, skal brukes til IPO :-)

10257143_10152364335940638_1106143618110

Han var fin.

Vi skal ha en hann i ca 2018. :whistle:

Der er jo hele 2014, og veldig mye å følge med på med sine 573 svar ;-) Hadde vært hyggelig om det gikk an fortelle om sommervalpene i en egen tråd :-)

Helt enig. :D

Ikke glem Valpeprat og Min Hund". Bilder-bilder-bilder. :D

Skrevet

Verdens fineste lille finske lapphundskatt kommer hit i juni, sønn av den beste lapphunden i verden, min egen Frost!

Og ja, mer enn litt forelsket i mine egne hunder ;)

Hvor fra? :)

Skrevet

:lol: Hva skal du med forvert? Klart hun skal bo hjemme! :D

Åh, jeg lengter sånn etter henne at jeg nesten blir gal! :lol: Men jeg føler det blir litt mye med tre bikkjer når jeg leier stedet jeg bor og ikke har lappen. :P Sjøl om de to voksne er verdens enkleste frøkner... Men jeg leeengter sånn! Hun skal hete Bakuhatsugama. Det er kult av flere grunner:

1) Det er navnet på et ninjavåpen bestående av en kjetting med en beholder med eksplosiver i enden.

2) Det blir Hatsu på kort, og det betyr den første. Passende iogm at det blir min første egenoppdrettede hund.

:wub:

  • Like 4
Skrevet

Åh, jeg lengter sånn etter henne at jeg nesten blir gal! :lol: Men jeg føler det blir litt mye med tre bikkjer når jeg leier stedet jeg bor og ikke har lappen. :P Sjøl om de to voksne er verdens enkleste frøkner... Men jeg leeengter sånn! Hun skal hete Bakuhatsugama. Det er kult av flere grunner:

1) Det er navnet på et ninjavåpen bestående av en kjetting med en beholder med eksplosiver i enden.

2) Det blir Hatsu på kort, og det betyr den første. Passende iogm at det blir min første egenoppdrettede hund.

:wub:

Selvsagt skal hun bo hos deg. Du ser vel det selv? :ahappy:

Skrevet

Selvsagt skal hun bo hos deg. Du ser vel det selv? :ahappy:

Klart hun skal det.. Er bare Sandra som prøver å være vrang. Hatsu skal bo sammen med mamman sin, hun. :D

  • Like 1
Skrevet
Tenk deg de to der sammen, a! :lol: Stakkars Aiko. :teehe:
Det blir helt awsome! Aiko får være mer i fred mens mor og datter jager rådyr og graver hull under gjerdet. Hør da - det er jo reine idyllen :D Haha. Nei.. Det er kanskje greit å kjenne på magefølelsen? Plutselig kommer det en valp du ikke kan gi fra deg, så kan du eventuelt ta stilling til det da. Jeg veit at DU får til å ha 3 i alle fall :) Spørsmålet er vel egentlig hva du virkelig vil. Og det er det ikke sikkert du vet før du sitter med kullet "i hendene". ;)
  • Like 1
Skrevet

Hvor fra? :)

@Nemi, den lille skatten kommer fra Fjelldronningen. Har ikke helt gått opp for meg, de siste tre månedene har bare bestått av fantastiske dager og tider etter en lang og tung periode!

  • Like 3
Skrevet (endret)

Vi venter i disse dager et herlig kull fra to av våre beste hunder - tjuvparring - men kunne ikke blitt en bedre tjuvparring :lol: Var uansett planlagt, bare ikke helt ennå :P

Planen er å beholde en i alle fall(kaaaanskje to), og den skal gå Finnmarksløpet såklart :D;) Er i alle fall det vi håper på, og med den moren og den faren så er forutsetningene i det minste gode! Begge gikk til mål i FL50 i år, hun er superleder og han er superbulldozer bak, så vi håper på superbulldozerleder :D

Edit: Eh, jah, det er alaska husky det er snakk om! :)

Endret av Khela
  • Like 5
Skrevet

Skal besøke valpene i morgen. Spent! Veldig usikker på hvordan 7 timer i bil ned en aktiv 3 åring går :|

Masse lykke til :D

Jeg og søstern har reist utallige ganger i bil (typ 7-8 timer) som små og opp igjennom oppveksten. Jeg var (og er kanskje ennå :P ) særdeles aktiv, skravlete og urolig. Det gikk strålende, det! Bilbingo, mitt skip er lastet med, synge-maraton og ABC-CDer var blant mine favoritter selv da jeg var så liten. Jeg måtte underholdes i bilen til en viss grad, men det gikk alltid veldig bra altså! Så lykke til med både det å se på valp og kjøreturen :D Håper vi får valpebilder snart!

Skrevet

Tenkte jeg skulle lage meg en mellompuddel i år, forhåpentligvis ei tispe :P Hun skal være selskap, treningskompis og utstillingsstjerne, og potensielt mor til neste hund igjen. Vi tenkte vi skulle trene lydighet, bruks og kanskje retrieverjakt, hvis vi finner et miljø som vil ha oss med :ahappy:

Ann Cathrin Solbakken holder ofte retrieverkurs for pudler! :)

I natt drømte jeg at Hatsu og jeg (hun var svart) satt på toget dritlenge for å leke med puddlevalpen din (også svart). :icon_redface:

  • Like 2
Skrevet

Ann Cathrin Solbakken holder ofte retrieverkurs for pudler! :)

I natt drømte jeg at Hatsu og jeg (hun var svart) satt på toget dritlenge for å leke med puddlevalpen din (også svart). :icon_redface:

Takk for tips, googlet og fant hjemmeside som blir lagret for senere bruk :ahappy:

Denne sorte puddelvalpen var ikke tilfeldigvis en hannhund? For jeg er jo så optimist at jeg tror frøkna har tenkt å gi meg 8 sorte hannvalper :lol: Kan du få sort, forresten?

Skrevet

Takk for tips, googlet og fant hjemmeside som blir lagret for senere bruk :ahappy:

Denne sorte puddelvalpen var ikke tilfeldigvis en hannhund? For jeg er jo så optimist at jeg tror frøkna har tenkt å gi meg 8 sorte hannvalper :lol: Kan du få sort, forresten?

Hehe, det var ei tispe, og hun var ca like stor som Hatsu. Trur de var 12 uker elns, for vi fant nemlig ut at det var helt greit å ta en te hjemme hos deg for å la valpene hvile litt med Nora og Leah, for de var jo vaksinerte alle sammen. :D Herlighet!

Ja, jeg får nok bare sort og genetisk sesam (forhåpentligvis korrekt pelsa også). Knertis er genetisk sesam og Gunde har aldri gitt røde valper.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Tydeligvis. Har snakket med mange som har blitt "tvunget" til å kjøpe hund.  Personlig så ble jeg paff, og skuffet- fra en seriøs oppdretter som kydde så og vær så imøtekommende til skikkelig skarp sur stemme...    
    • Så bra du tenker på økonomien før du skaffer hund! Det koster en del, og som du har erfart kan det fort komme på ekstra kostnader. Når det gjelder timing så er det noen faktorer. Hvis du ikke allerede har vært i kontakt med oppdrettere så kan det ta tid å finne et valpekull med leveringsklare valper. Noen oppdrettere har reservert alle valpene før de er født. Så start med å kontakte ulike oppdrettere og sjekke tid for valpekull, om foreldrene oppfyller avlsrådene til raseklubben osv. Hvis dere skal flytte, slik jeg forstår det, så kan det være greit å ha kommet noenlunde i orden før en valp kommer i hus. Er huset "valpesikkert"? Er det hage/uteområde som er inngjerdet, er dette noe dere tenker å gjøre eller ha på plass før valpen kommer? Er det noen store oppussingsprosjekter i ny bolig som kan være greit å ha unnagjort før man får en nysgjerrig og aktiv krabat i hus? Personlig foretrekker jeg å få valp i sommerhalvåret, når man uansett er mye ute. Det gjør dotreningen så mye enklere enn å måtte pine seg ut i -15 annenhver time, og stå og vente på at valpen skal gjøre fra seg. Siden du kommer til å være hjemme så er ikke alenetrening et stort problem, men en valp er aktiv, så det kan være greit å få valp i en rolig periode, kanskje ikke rett før eksamensperioden f.eks. Når det er sagt så kommer jo alt an på når den rette valpen fra den rette oppdretteren er leveringsklar. Når valpen først er i hus så må man tilpasse seg det, men det virker jo som dere har gode forutsetninger tenker jeg.
    • Jeg synes golden virker som et bra alternativ for dere. Siden du er vant til husky så er du vant til høyt aktivitetsnivå, og det virker som du er forberedt på og klar over at golden trenger litt mer mental aktivisering, men også er mer førerorientert og lettere å trene. Den store negative faktoren for min del med golden er at de røyter MYE. Her er det enten mye børsting og støvsuging og/eller ofte bading. Men hvis dere fikser det synes jeg det høres ut som en golden vil trives hos dere. Det er mange raser som kunne passet, jeg tenker flatcoated retriever, belgisk fårehund, finsk lapphund eller setter. Men jeg synes golden virker som et veldig godt alternativ for dere.
    • Hei! Jeg (dame 23) og samboeren min (29) vurderer å gå til anskaffelse av en hund. Jeg er ganske turglad av meg og driver med friluftsliv som hobby (hengekøyeturer, fjellturer, teltturer, fisketurer osv.) samboeren min er mer hjemmekjær og liker å ta det mer med ro, det gjør også jeg i perioder. Pga. en kronisk sykdom kan hverdagen min være uforutsigbar, men så lenge jeg holder meg i aktivitet og med måte så pleier det å gå greit. Vi ser etter en hund som kan være med på alt. Alt fra familiebesøk til fisketurer til ferier med bobil og hele pakka. Vi ser etter en følgesvenn rett og slett, som ikke skal sitte alene hjemme hele dagen, men som kan inkluderes i våres hverdag. Vi bor ganske landlig og selv om leiligheten vår ikke er så stor, vurderer vi golden retriever som rase. Vi trenger en hund som kan være aktiv, men også tåler ett par dager på sofaen. Vi ser etter noe allsidig, en rase som er litt morsom og rampete, men også lett kan trenes og formes slik vi ønsker. Det er så utrolig mye å velge mellom og det er så mange raser jeg kunne tenkt meg. Jeg er oppvokst med støvere og jeg og min mor skaffet oss husky når jeg var 17, hun har vært min følgesvenn i så mange år allerede. Men nå har jeg lyst på en hund jeg kan forme litt mer slik jeg vil. Jeg er åpen for tips til hunderase som kunne passet annet enn en golden retriever også! Det viktigste for meg er at det er en rase som vi har kapasitet til å ha, slik at vi får en godt balansert hund som får behovene sine møtt. 
    • Hei! Jeg er ei jente på 23 år. Jeg og min samboer planlegger å flytte hjem igjen til bygda jeg opprinnelig kommer fra. Det er veldig landlig og utrolig fine fjell og skogsturer. Jeg er selv et friluftsmenneske og elsker alt av hengekøyeturer, teltturer, fisketurer og fjellturer. Samboeren min kommer til å være i jobb når vi flytter hjem og jeg skal starte lærerutdanningen min over nett. Vi har derfor snakket om å kanskje skaffe oss en valp til høsten. Vi har særlig sett på golden retriever som et alternativ for oss. Jeg kommer til å få hjemme og kunne ærlig trengt de rutinene som kommer med å ha valp. Samboeren min har ikke hatt egen hund før, men jeg er vokst opp med hund (Schiller støver, finsk støver, mops, malteser, sibirsk husky) jeg har selv vært med på å oppdra disse hundene (særlig huskyen da jeg var litt eldre når vi fikk henne) men sammen med familie. Jeg synes det er vanskelig å skulle vente på riktig timing. Jeg er selv i arbeid akuratt nå og sparer aktivt for å kunne ha råd til en hund i fremtiden. Vil jo såklart ikke gå til anskaffelse av en valp uten å ha nok oppsparte midler til forsikring og uforutsette avgifter. Vi har allerede en katt fra før som har astma som trenger oppfølging og behandling. Det er ikke slik at vi drar så mye på ferier, og om vi gjør det så har det vært hjem til bygda eller på Norgesferie, og da er pus med (han ble vandt til med reising fra ung alder), og det skulle hunden også fått være. Men er det riktig tidspunkt? Det er dette jeg sliter litt med å bestemme. Hvor lenge skal vi vente før vi evt anskaffer oss hund? Bare vet vi når det er tid for ett nytt familiemedlem? Jeg har egentlig allerede ventet tålmodig i 4 år, men det har aldri vært den rette tiden for ett så stort ansvar. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...