Gå til innhold
Hundesonen.no

Game of Thrones - for oss som ikke har lest bøkene (USA sendetid). Advarsel: spoiler av nyeste utgitte episode.


Recommended Posts

Skrevet

Jeg og sambo så de to første. Om vi ser resten blir det jo såååå lenge til neste episode? :o Eller kommer de også ut tidlig? >_> Hva tror dere? Jeg har såå lyst til å se, men jeg VIL IKKE sitte å vente 3-4 uker på neste episode... :P

Jeg kommer til å vente, nå som det endelig har kommet så har jeg hvertfall ikke tenkt til å vente en måned til "neste" gang jeg ser på!

  • Svar 1.3k
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Regner med det ikke bare er meg...  

Da første scene starta, trudde jeg det var et tilbakeblikk. Og så forsto jeg... Å sitte i storsalen på Colosseum og kjenne gåsehuden reise seg antakelig simultant med 900 andre og kjenne applause

Hurra! Vant billetter til premieren av første episode som vises på Colosseum!!! 

Posted Images

Skrevet

Er det enda værre enn tidligere sesonger? :(

Ja.

Men jeg forstår jo hvorfor. Det virker allerede som de sliter med å få en flyt pga alle karakterene og det er jo utrolig mye forklaring og oppbygging som må til.

Store deler av historien er fjernet eller så er hele greia endret hos de fleste karakterene..

Skrevet

Jeg eier ikke selvkontroll, så jeg har allerede sett 4 episoder av sesong 5. :cool: Det var jo så spennende!

Skrevet

Har store forhåpninger til hva Daenerys får til med dragene!

Jaa! Ble så glad når jeg så han der Drogon komme tilbake til mammaen sin akkurat når hun trengte han som mest. Slavefolket var jo lynings på henne og mistet all respekt for henne som dronning når hun tok livet av han som hadde tatt livet av han som ventet på rettsak... Men nå som Drogon er tilbake roer de seg nok kjapt ned igjen så de ikke blir dragemat

:D

Skrevet

Det så jeg ikke i episode 1, så der kom du med spoiler! :shocked:

Ånei! Unnskyld. :( Har redigert det inn i spoiler-tag nå, så forhåpentligvis ødelegger jeg ikke for flere nå :ermm:

Skrevet

Ånei! Unnskyld. :( Har redigert det inn i spoiler-tag nå, så forhåpentligvis ødelegger jeg ikke for flere nå :ermm:

Fort gjort! Skal prøve å glemme det ;)

Skrevet

Har store forhåpninger til hva Daenerys får til med dragene!

Jeg er spent selv jeg, siden det avviker såpass mye fra bøkene :P

For alt jeg vet blir hun dragemat :|

Skrevet

Jeg er spent selv jeg, siden det avviker såpass mye fra bøkene :P

For alt jeg vet blir hun dragemat :|

I følge en av skuespillerene skal det skje noe som er enda værre enn "The Red Wedding", så hvem vet hva som skjer! :| Jeg har ikke lest boka, så vet ikke hva som kommer til å skje :)

Skrevet

I følge en av skuespillerene skal det skje noe som er enda værre enn "The Red Wedding", så hvem vet hva som skjer! :| Jeg har ikke lest boka, så vet ikke hva som kommer til å skje :)

Jeg har lest bøkene og aner heller ikke :lol:

Det eneste jeg vet er at manusforfattere vet "fasiten" på bokserien og derfor kan ofre hva de vil av karakterer som kanskje fremstår som viktige for oss, men som ikke er med i sluttscenene i bøkene.

For alt jeg vet dør Dany i neste bok liksom, og da kan man jo like gjerne knerte henne nå for å gjøre serien mer dramatisk.

Eller Arya, Tyrion etc. ..

Skrevet

Det så jeg ikke i episode 1, så der kom du med spoiler! :shocked:

Fort gjort! Skal prøve å glemme det ;)

Altså, det står i overskrifta at det kommer spoilere her, så om man ikke vil lese spoilere, så bør man muligens ikke lese tråden i det hele tatt?

Skrevet

Åh gud, jeg dør om Daenerys dør. :( Men den ene dragen ser jo iallefall ut til å kanskje kunne temmes litt! Og ryktene sier jo at Bran skal fly, så kanskje er det han som ender opp som drage-rytter :D

Syns synd i de to som sitter innestengt, men hva skal man gjøre.. :hmm:

Altså, det står i overskrifta at det kommer spoilere her, så om man ikke vil lese spoilere, så bør man muligens ikke lese tråden i det hele tatt?

Pew! Nå fikk jeg litt lettere samvittighet ^^;

Skrevet

Altså, det står i overskrifta at det kommer spoilere her, så om man ikke vil lese spoilere, så bør man muligens ikke lese tråden i det hele tatt?

Det som står i overskriften tolker jeg som er spoiler av den nyeste episoden som er utgitt. Ikke det man har fått tilgang til som egentlig ikke er kommet ut enda, ei heller fra bøkene. Det som Aussieglis nevner tror jeg er fra de 4 (?) episodene som er lekket.

@Aussieglis du trenger ikke å ha dårlig samvittighet, altså :) Det går helt bra!

Skrevet

Jepp, kun spoilere frem til episodene som er lagt ut :)

Jeg skjønner ingenting av historien til hun "røde dama".. Og husker ingen navn.. Lol. Tror jeg må sitte med en GOT wiki foran meg ved neste episode :P

Jeg blir mer og mer spent på historien til Sansa. Liker henne mer og mer, og tror hun kan bli en skikkelig sterk og viktig figur etterhvert. Hun blir bare sterkere og sterkere... Håper ikke han sadisten hun skal giftes vekk til klarer å ødelegge henne...

Skrevet

Er det trygt å lese denne tråden dersom eg følger USA si sendetid og berre har sett episode 1 av sesongen, eller har ALLE her sett til og med 5? Er veldig lite gira på å bli spoila..

Skrevet

Har kun sett den ene som har kommet ut fra HBO. Selv om jeg har kjempe lyst å se mer, så må jeg ha noe å se frem mot, så jeg avstår fra fristelsen.

En karakter som visst nok er ganske fremtredende kommer til å dø i årets sesong. Det er en av skuespillerne som har lest bøkene som visst nok skal dø, og det er ikke så mange av skuespillerne som har lest bøkene.

Skrevet

Det handler jo om episoder som er utgitt med USA sendetid, dvs. at ting fra de episodene som er 2-5 som også har blitt lekket skal feks IKKE skrives om.. Kun episode 1 hittil! Redigerte et sitat nå, men kjedelig å få vite sånt.. :hmm:

Skrevet

Jeg har kun sett episode 1, men nå begynner den virkelig å fjerne seg fra bøkene - alt kan tydeligvis skje (og så håper jeg at serien kan avvike fra bøkene vedr hovedpersoner som dør.. )

Skrevet

Lurer på om jeg blir mest sur hvis alle dragene dør og ikke en av hovedpersonene :P Men skal vel se det at når vedkommende evt. dør, så blir jeg sur likevel. Har sansen for Tyrion, så da henger vel han i en tynn tråd! Liker også hun som skal gifte seg med Tommen (er det ikke?). Blir ganske overrasket om Aria eller Sansa forsvinner, men hvem vet med denne serien!

Skrevet

Jeg har kun sett episode 1, men nå begynner den virkelig å fjerne seg fra bøkene - alt kan tydeligvis skje (og så håper jeg at serien kan avvike fra bøkene vedr hovedpersoner som dør.. )

Om Mance Rayder er død har de droppa masse plott der fra bøkene (kanskje liksågreit, sånn egentlig, lklarte ikke helt å engasjere meg i det i boka heller).

Jeg liker at det ikke er helt denne samme historiene i bok og film, blir bare enda mer spennende :)

Skrevet

Jeg har min helt egen drømmeslutt i hodet, så om GOT ikke slutter slik jeg ønsker går jeg inn i langvarig depresjon og muligens får noen raserianfall. :sleep:

Guest Michellus
Skrevet

Jeg jublet og sang når Joffrey døde og nå har jeg Cersei i kikkerten.. Og seff han derre ekle duden jeg plutselig glemte hva het..

Edit: Ramsey Bolton, selvfølgelig!

Lol, jeg ser på første episode igjen nå. Jon Snow kler ikke kort hår :lol:

Btw, noen som er med på R+L=J teorien her eller?

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Tydeligvis. Har snakket med mange som har blitt "tvunget" til å kjøpe hund.  Personlig så ble jeg paff, og skuffet- fra en seriøs oppdretter som kydde så og vær så imøtekommende til skikkelig skarp sur stemme...    
    • Så bra du tenker på økonomien før du skaffer hund! Det koster en del, og som du har erfart kan det fort komme på ekstra kostnader. Når det gjelder timing så er det noen faktorer. Hvis du ikke allerede har vært i kontakt med oppdrettere så kan det ta tid å finne et valpekull med leveringsklare valper. Noen oppdrettere har reservert alle valpene før de er født. Så start med å kontakte ulike oppdrettere og sjekke tid for valpekull, om foreldrene oppfyller avlsrådene til raseklubben osv. Hvis dere skal flytte, slik jeg forstår det, så kan det være greit å ha kommet noenlunde i orden før en valp kommer i hus. Er huset "valpesikkert"? Er det hage/uteområde som er inngjerdet, er dette noe dere tenker å gjøre eller ha på plass før valpen kommer? Er det noen store oppussingsprosjekter i ny bolig som kan være greit å ha unnagjort før man får en nysgjerrig og aktiv krabat i hus? Personlig foretrekker jeg å få valp i sommerhalvåret, når man uansett er mye ute. Det gjør dotreningen så mye enklere enn å måtte pine seg ut i -15 annenhver time, og stå og vente på at valpen skal gjøre fra seg. Siden du kommer til å være hjemme så er ikke alenetrening et stort problem, men en valp er aktiv, så det kan være greit å få valp i en rolig periode, kanskje ikke rett før eksamensperioden f.eks. Når det er sagt så kommer jo alt an på når den rette valpen fra den rette oppdretteren er leveringsklar. Når valpen først er i hus så må man tilpasse seg det, men det virker jo som dere har gode forutsetninger tenker jeg.
    • Jeg synes golden virker som et bra alternativ for dere. Siden du er vant til husky så er du vant til høyt aktivitetsnivå, og det virker som du er forberedt på og klar over at golden trenger litt mer mental aktivisering, men også er mer førerorientert og lettere å trene. Den store negative faktoren for min del med golden er at de røyter MYE. Her er det enten mye børsting og støvsuging og/eller ofte bading. Men hvis dere fikser det synes jeg det høres ut som en golden vil trives hos dere. Det er mange raser som kunne passet, jeg tenker flatcoated retriever, belgisk fårehund, finsk lapphund eller setter. Men jeg synes golden virker som et veldig godt alternativ for dere.
    • Hei! Jeg (dame 23) og samboeren min (29) vurderer å gå til anskaffelse av en hund. Jeg er ganske turglad av meg og driver med friluftsliv som hobby (hengekøyeturer, fjellturer, teltturer, fisketurer osv.) samboeren min er mer hjemmekjær og liker å ta det mer med ro, det gjør også jeg i perioder. Pga. en kronisk sykdom kan hverdagen min være uforutsigbar, men så lenge jeg holder meg i aktivitet og med måte så pleier det å gå greit. Vi ser etter en hund som kan være med på alt. Alt fra familiebesøk til fisketurer til ferier med bobil og hele pakka. Vi ser etter en følgesvenn rett og slett, som ikke skal sitte alene hjemme hele dagen, men som kan inkluderes i våres hverdag. Vi bor ganske landlig og selv om leiligheten vår ikke er så stor, vurderer vi golden retriever som rase. Vi trenger en hund som kan være aktiv, men også tåler ett par dager på sofaen. Vi ser etter noe allsidig, en rase som er litt morsom og rampete, men også lett kan trenes og formes slik vi ønsker. Det er så utrolig mye å velge mellom og det er så mange raser jeg kunne tenkt meg. Jeg er oppvokst med støvere og jeg og min mor skaffet oss husky når jeg var 17, hun har vært min følgesvenn i så mange år allerede. Men nå har jeg lyst på en hund jeg kan forme litt mer slik jeg vil. Jeg er åpen for tips til hunderase som kunne passet annet enn en golden retriever også! Det viktigste for meg er at det er en rase som vi har kapasitet til å ha, slik at vi får en godt balansert hund som får behovene sine møtt. 
    • Hei! Jeg er ei jente på 23 år. Jeg og min samboer planlegger å flytte hjem igjen til bygda jeg opprinnelig kommer fra. Det er veldig landlig og utrolig fine fjell og skogsturer. Jeg er selv et friluftsmenneske og elsker alt av hengekøyeturer, teltturer, fisketurer og fjellturer. Samboeren min kommer til å være i jobb når vi flytter hjem og jeg skal starte lærerutdanningen min over nett. Vi har derfor snakket om å kanskje skaffe oss en valp til høsten. Vi har særlig sett på golden retriever som et alternativ for oss. Jeg kommer til å få hjemme og kunne ærlig trengt de rutinene som kommer med å ha valp. Samboeren min har ikke hatt egen hund før, men jeg er vokst opp med hund (Schiller støver, finsk støver, mops, malteser, sibirsk husky) jeg har selv vært med på å oppdra disse hundene (særlig huskyen da jeg var litt eldre når vi fikk henne) men sammen med familie. Jeg synes det er vanskelig å skulle vente på riktig timing. Jeg er selv i arbeid akuratt nå og sparer aktivt for å kunne ha råd til en hund i fremtiden. Vil jo såklart ikke gå til anskaffelse av en valp uten å ha nok oppsparte midler til forsikring og uforutsette avgifter. Vi har allerede en katt fra før som har astma som trenger oppfølging og behandling. Det er ikke slik at vi drar så mye på ferier, og om vi gjør det så har det vært hjem til bygda eller på Norgesferie, og da er pus med (han ble vandt til med reising fra ung alder), og det skulle hunden også fått være. Men er det riktig tidspunkt? Det er dette jeg sliter litt med å bestemme. Hvor lenge skal vi vente før vi evt anskaffer oss hund? Bare vet vi når det er tid for ett nytt familiemedlem? Jeg har egentlig allerede ventet tålmodig i 4 år, men det har aldri vært den rette tiden for ett så stort ansvar. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...