Gå til innhold
Hundesonen.no

Game of Thrones - for oss som ikke har lest bøkene (USA sendetid). Advarsel: spoiler av nyeste utgitte episode.


Recommended Posts

  • Svar 1.3k
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Regner med det ikke bare er meg...  

Da første scene starta, trudde jeg det var et tilbakeblikk. Og så forsto jeg... Å sitte i storsalen på Colosseum og kjenne gåsehuden reise seg antakelig simultant med 900 andre og kjenne applause

Hurra! Vant billetter til premieren av første episode som vises på Colosseum!!! 

Posted Images

Skrevet

Dæm... nå kom jeg på at jeg sa ja til å få masse spoilere fra en som har lest bøkene. Endelig fikk mamma rett når hun alltid sier at man får dårlig dømmekraft i fylla (det skal hun aldri få vite iallefall).

Men veldig glad for den ene spoileren da!! :D Og sjokkert... så litt irriterende at det ikke blir noen overraskelse for meg.

  • Like 1
Guest Michellus
Skrevet

Jeg gleder meg til en viss liten drittunge av en konge dør i sesong 4 :D Jeg er midt i sesong 2 nå og serien er fortsatt like bra med masse puling, intriger og drap :D Og jeg digger fortsatt Tyrion :D

Skrevet

????? Har dere sett noe jeg ikke har sett??? (Nå er jeg kjempeglad jeg har lest bøkene altså.. dør ikke helt, bare litt, hvis jeg går glipp av en episode..) Kommer på CMore Series ikveld ihvertfall.

Skrevet

????? Har dere sett noe jeg ikke har sett??? (Nå er jeg kjempeglad jeg har lest bøkene altså.. dør ikke helt, bare litt, hvis jeg går glipp av en episode..) Kommer på CMore Series ikveld ihvertfall.

Har du ikke sett den siste? Som kom ut i dag. Hjerte og magen vridde seg skikkelig på meg i hvert fall.. Selv om jeg visste at det kom, men jeg visste ikke at det kom på den måten. Gawd, why

Skrevet

:(

Nedtur! Vanvittig spennende kamp, men er kjempeskuffa av resultatet. Hvordan skal Tyrion komme seg ut av dette? Man kan virkelig ikke ha favoritter i denne serien. :P Jeg har håp om at han kommer seg unna på et vis, det er flere i Kings Landing som ikke tror at han har forgiftet Joffrey, men om de gjør noe med det, vet jeg ikke.

Begynner å bli veldig typisk at Arya kommer frem bittelitt for sent.. Lurer på hva som skjer med henne nå, om hun treffer søsteren sin. Vet ikke om noen av dem kan være trygg der, da.

Og så til slutt Ser Jorah Mormont. Jeg skjønte at det var han som sendte info til Kings Landing da han klarte å stoppe Dany fra å drikke vinen som var forgiftet, men han har da vært en veldig verdifull medspiller for henne. Han er en av de få jeg føler Dany virkelig kan stole på.

Guest Michellus
Skrevet

Omg, I think I came a little during the last scene of the Royal Wedding :heart:

EN

DE

LIG!!!!!!

Skrevet

Jeg tror Tyrion kommer til å overleve til slutten av serien, G.R.R.Martin har uttalt flere ganger at det er yndlingskarakteren hans i boka, da lever vel han forholdsvis trygt? :P

Guest Michellus
Skrevet

Ok, jeg er på samme sted som dere nå, og jeg håååper Oberyn vinner!! Tyrion kan ikke dø :cry:

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Men hva gjør man om det ikke går? Og hvor lenge prøver man å få det til å funke? 
    • Det er veldig individuelt. Jeg har aldri hatt noe problem med hundene og sjelden kattene, men tok til oss en voksen omplasseringskatt som gikk etter hundene og angrep dem, han ble levert tilbake. Har tatt til meg både kattunger og voksene katter, men aldri prøvd med "ikke kattevante" voksene hunder. Har hatt Sheltie (gjeterhund) og aldri hatt noe problem, men har du hund med høyere gjeterinstinkter kan det bli problemer.  Noen ganger går det sånn også. Passhund (Jämthund) og ny ungkatt.  
    • Generelt sett, ja. Gjeterinstinktet er et "subsett" av jaktinstinkt. Det betyr ikke at det ikke kan gå, mange gjeterhunder lever jo for eksempel på gårder sammen med katter. Men å leve inne i samme hus blir fort noe annet igjen. Du kan jo snakke med oppdretter om hvordan foreldre og søsken evt. går med katt, og du vet kanskje selv hvordan hundene dine reagerer på katter og andre smådyr på tur? Selv om det er noe litt annet så gir det en indikasjon på hvor sterkt jaktinstinktet er.
    • Har gjetere høyt jaktinstinkt? Jeg har gjeterhunder.
    • Det kommer an på hunden og katten, gemyttene deres, og hvem som kom først i hus. Hunder med høyt jaktinstinkt (gjetere, mynder, terriere mm.) går generelt dårligere med katter fordi de trigges lettere til å jage dem. Vi hadde to katter da vi fikk hund, og det gikk aldri bra. Vi endte med å omplassere kattene. De var dog voksne omplasseringskatter som ikke var spesielt trygge i utgangspunktet, og vi kunne ingenting om hundetrening og fikk en rase med mye jaktinstinkt.  En voksen og trygg katt og en valp med mindre jaktinstinkt har større sjanse for at det går bra, eller en kattunge sammen med en voksen hund som ikke har vist mye interesse for å jage katter. De fleste kan trenes og tilvennes med litt kunnskap, men ikke alle. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...