Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

  • Svar 242
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Alv, til tross for for schæfer 43 år Rett etter kom noen i hvite frakker å la meg inn her: Har heldigvis både pen og snill pleier som passer på meg i tykt og tynt da

Dette er meg; jeg er gammel nok til å være moren til de fleste her inne... Jeg jobber bla annet i brannvesenet ... og så pusler jeg på med blodsporkurs

Heeeeeeeei! Soppen, 25 år Bildene er tatt av Monica og Vivere! Også et mobilbilde sammen med Skinny, sånn at dere ikke tror jeg ikke er glad i henne!

Posted Images

Skrevet
9 timer siden, Snøfrost skrev:

Så moro å se bilder av dere alle sammen :)
Håper denne tråden får litt mer liv fremover. Kanskje jeg til og med klarer å kjenne igjen noen av dere om vi skulle havne på samme sted en gang. Jeg er ELENDIG til å kjenne igjen folk fra nett :lol:

Jeg kjenner sjeldent igjen person/eier, men kjenner igjen bikkja med en gang, haha! Så, det er større sjanse for at jeg kjenner igjen folk om de har med bikkja :D

Skrevet

Liker meg ikke foran kamera, men enig at det er spennende å se ansiktene bak nickene.. man har liksom gjort seg opp en mening på forhånd hvordan folk ser ut :P Litt usikker om jeg har postet her før, men nå gjør jeg detuansett på nytt. Første bildet er et par år gammelt, det andre er tatt i høst. 

FB_IMG_1451942794120.jpg

Snapchat-4978606411345616175.jpg

  • Like 10
Skrevet

Og dette er slik jeg vil se ut, og så ut i 2012. (Ganske stor forandring på bare 3-4år... )
Jeg har så vanvittig mye kule klær som jeg ikke passer inn i lenger, nå går det stort sett i fleece, ull og andre praktiske klær. Jeg har liksom ingen stil. 

(Den jakka er strl 36.... nå er jeg en L på en god dag og ellers en XL.) 
578998_10150708707325423_81309239_n.jpg?

412336_10150708712620423_1626488255_o.jp


Men nå skal jeg slutte å legge inn bilder. :lol: Tror dere vet hvordan jeg ser ut nå. 

  • Like 6
Skrevet

De av dere som kjenner meg eller har meg på snapchat vet at jeg er selfiequeen :lol:

Men tror da jeg fant to som ikke har funnet veien fra snapchat :D

Skal me sjao! I sort kjole, rett over ett år siden, bursdagen min. Da fylte jeg 24 og har nå bikket de nitriste 25.

Med nisselue.. Tatt i desember som var :)

PS. Yes, jeg er veldig veldig blek.. :lol:

moimoi.jpg

moinisse.jpg

  • Like 9
Skrevet

Heter fremdels Cathrine og har blitt 27år.

Første bilde med Prikk, tatt på tur i dag..

Andre bildet av bare meg, tatt for rundt 1mnd siden..

3f3a56f5455e3eafae7f47073def2321.jpg

89dbd638849f0da9a04c1130b05475c6.jpg

Sent fra min SM-G920F via Tapatalk

  • Like 8
  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Dette avhenger nok en del av individ, men jeg tenker nå at både puddel og bichon-rasene er gode alternativer. Jeg mistenker at puddel generelt er mindre sære enn bichon, men de har også sine særegenheter. Jeg vil anbefale dere å dra på utstilling eller rasetreff for de ulike rasene og møte ulike individer og oppdrettere og eiere av alternativene, så får dere litt mer følelse med hvordan de er. En del av de små terrierrasene kan også være allergivennlig. De er strihåret og må nappes. Men de kan også være en del striere, ha mye jaktlyst og krever mer aktivitet.
    • Det kan være verdt å prøve ut ulike fôrtyper, men også gi lakseolje som tilskudd. Hvis hunden allerede er sensitiv så kanskje prøve ut sensitiv-fôr fra noen merker? RC er stort og kommersielt, og er nok helt greit fôr. Selv brukte jeg svenske Robur kombinert med Vom de siste årene og var veldig fornøyd med det. Acana og Orijen er populære merker som er ganske bra. 
    • Hei! Jeg har en Engelsk Toy Terrier gutt på litt over 4år. Han mister nesten all pels på vinteren for så å bli litt bedre på sommeren. Har pels på hodet og labber og litt på ryggen. Men han er så å si nakenhund nå. Pratet med ei som hadde samme problemet med sin Dvergpincher. Men så var det ei venninne av hu som passet hunden i en måneds tid. Og hun hadde visst byttet ut fôret og hunden hadde plutselig fått fin pels over hele. Hun husket ikke hvilket fôr det var, men hun trodde det ble solgt på butikken. Jeg bruker Royal Canin Small Dogs. Og det hadde hun og brukt, men hun synes ikke det var et bra fôr... Har en gutt til som har helt fin pels. De spiser de samme tingene. Ingen av de tåler noe med and i, de blir skikkelig dårlige i magen av det. Lurer på om det er noen andre som har hatt samme problem med sin hund og funnet en løsning?  Det skal sies at han er veldig følsom til vaskemiddelet vi bruker når klærne hans vaskes så vi bruker Nautral for det er det mildeste jeg har funnet.
    • Hei! Vi har en hund som begynner å bli en gammel mann og jeg er derfor på leting etter det som skal bli familiens neste familiemedlem etter han blir borte. I den forbindelse trenger jeg deres kloke hoder. Vi er en familie på tre, med et barn på 8 år. På grunn av allergi har vi vurdert det slik at Bichon Havanais og dvergpuddel fremstår som de mest aktuelle rasene.   Vi har en Havanais nå og han er litt spennende eksemplar. Fra han var valp har han vært ganske sær. Han er blant annet veldig lite kosete, ekstremt lite tilpasningsdyktig og har alltid hatt vanskeligheter med å slå seg til ro, så jeg kjenner vel han egentlig ikke igjen når jeg leser typiske rasebeskrivelser (nå fikk jeg dårlig samvittighet, så må legge til at han selvfølgelig er verdens beste hund!). Sønnen min har noen utfordringer blant annet på skolen og han trenger derfor å komme hjem til en bestevenn. Det var i søken på dette jeg kom over puddel, som jeg ser ofte blir brukt som terapihunder. Men når jeg leser rasebeskrivelser virker det som om Havanaise i all hovedsak er fantastiske med barn, mens det for puddler fremstår mer som om de kan være gode med barn. Så jeg lurer på om dere har noen erfaringer med disse rasene, gjerne begge? Vi kommer til å dele ansvaret med min mor som bor i samme hus, så den kommer ikke til å være noe særlig alene. Pelsstell er heller ikke noe problem. Krysser fingrene for at noen kan hjelpe oss i valget:)
    • Da er operasjon utført og alt gikk fint, vi er snart igjennom første døgnet og ho har gjort sitt benødne også slapper mye av i senga si. Ho har ikke spist enda men det kommer med tiden tenker jeg etter narkose og sånt så er jo det veldig normalt så. Godbiter har ho spist men ikke veldig mat interessert enda. Men alt i alt virker det veldig bra med ho ettersom forholdene. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...