Gå til innhold
Hundesonen.no

Fortell noe nytt om deg selv!


Recommended Posts

Guest Yellow
Skrevet

Jeg har fregner OG synes det er søtt.

Jeg har kjørt moped i to sesonger uten å kunne vikeplikt. (Fant jeg ut av i etterkant.)

Jeg forgiftet en venninne på vgs. så hun havnet på sykehuset. (Uten intensjon.)

Før jeg ble myndig fikk jeg min mor til å tro at jeg ferierte hos faren til en venn som bodde på landet, mens jeg og to andre klassekamerater egentlig bodde på hotell i en by i Nederland.

Jeg har hatt bl.a en kråke en periode som likte å sitte på skulderen utendørs, og eid et jordekorn som bodde hovedsakelig løs på mitt store soverom.

En gang brukte jeg en halv dag på å finne alle cirkusplakatarer satt opp i området, for å kaste dem.

Jeg skulket en gang skolen for å dra på et arrangement, det jeg derimot ikke visste var at lærerens skulle overraske alle elevene med å dra dit allikevel, og jeg møtte dem såklart på samme buss.

  • Svar 393
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

En gang var jeg på konsert i Storsalen i Studentersamfundet i Trondheim. Jeg hadde vel muligens drukket en halvliter eller to. Da bandet (et engelsk band som heter Blue aeroplane) tok pause klarte jeg

Jeg var et barn som levde meg veldig inn i historier og lagde mine egne versjoner av virkeligheten for å gjøre livet mer spennende. Utrolig slitsomt for foreldrene mine den perioden jeg var besatt av

Når jeg forteller ting om meg selv på nett så pleier jeg alltid å ta testen: Kunne jeg ropt dette ut gjennom vinduet? Tipper arbeiderne som bygger hus rett over gata hadde ramla ned fra stillasene

Posted Images

Skrevet

Jeg klarer ikke spise i nærheten av noen som har MASSE pålegg på brødskivene sine :| .

Hvorfor i all verden ikke det? :P Hva har det for betydning hvor mye eller lite pålegg noen velger å ha på maten sin?? :icon_confused:

  • Like 1
Skrevet

Glemte å fortelle at jeg har både truck og lift lappen :aww:

Også jobbet jeg litt på malersalen til Nationaltheatret under studietiden, sist de satte opp Erasmus Montanus brukte de fortsatt de kulissene jeg var med på å bygge.

Jeg har studert kunstfag på College i England, men droppet ut etter jeg kom inn på St.Martin fordi jeg visste jeg ikke orket å jobbe med kreative fag allikevel. Det startet et lite ras av møter med engelske skolepsykologer som trodde jeg led av en alvorlig depresjon.

Man sier nemlig ikke fra seg en sånn plass uten å ha rablet totalt visstnok.

Beste avgjørelsen i mitt liv.

Skrevet

Glemte å fortelle at jeg har både truck og lift lappen :aww:

Jeg også! Eller ikke lift da, men truck og kran.

Også er navnet mitt med i rulleteksten på en film om Thamshavnbanen, som sikkert ingen har hørt om :P

Jeg har ikke sett den selv en gang, bare hjalp til litt på settet.

Skrevet

Også er navnet mitt med i rulleteksten på en film om Thamshavnbanen, som sikkert ingen har hørt om :P

Jeg har ikke sett den selv en gang, bare hjalp til litt på settet.

Jeg har hørt om Thamshavnbanen - og har også fått en skikkelig fin omvisning på Bårdshaug herregård om gamle Thams og historien rundt :).

  • Like 1
Skrevet

Jeg også! Eller ikke lift da, men truck og kran.

Også er navnet mitt med i rulleteksten på en film om Thamshavnbanen, som sikkert ingen har hørt om :P

Jeg har ikke sett den selv en gang, bare hjalp til litt på settet.

I have! Men så jobber jeg i Orkanger og da skulle det kanskje bare mangle :lol: Ikke sett filmen da. Og ikke hatt omvisning på Bårdshaug, men har vært der endel ganger :lol: (sjefen velger liksom alltid bårdshaug når vi fra jobben skal ut og spise)

  • Like 1
Skrevet

Så koselig at dere har vært på Bårdshaug Herregård, der er jeg "oppvokst" siden mamma jobbet der i nesten 20 år :D

Har jobbet der noen år selv også :)

  • Like 2
Skrevet

"Min" første hund var en langhårscollie.

Det var familiens hund, men mitt ansvar siden jeg var den som ønsket hunden mest.

Dagmammaen vi hadde i hele barndommen hadde to langhårscollies, så det var faktisk den rasen ( bortsett fra AH) jeg hadde mest erfaring med frem til jeg ble voksen.

Skrevet
  • Jeg er fobisk redd for å bli tjukk, uten at jeg har noen form for spiseforstyrrelse
  • Jeg blir fort brun om sommeren og har bikiniskille hele året
  • Jeg liker ikke bøker og filmer som har lagt handlingen til båt eller fly. Båt i regnvær er det aller værste.
  • Jeg syns det første året med barn, er det aller beste :)
Skrevet

Jeg var i sin tid storfan av Bon Jovi. Har vært på fire konserter med dem i tre forskjellige land - reiste til Finland med tog og ferje alene som 18-åring for å se dem på konsert. Hadde ikke råd til fly, tok 1,5 døgn hver vei i reise for en tre timerskonsert. Sto i kø 6-8 timer foran inngangspartiet på alle konsertene. Hadde rommet tapesert med plakater, inkludert døren, taket og innsiden av skapdørene. (Da jeg tok dem ned telte jeg dem - hadde over 100 plakater av BJ alene, samt ganske mange andre også). Var med i fanklubben, kjøpte bootlegs fra undergrunnskataloger (før internet kom), skrev fanfictions... I en periode så jeg to-tre musikkvideoer av dem hver morgen før jeg reiste på skolen - det var viktigere for meg å få sett dem enn å nå bussen, og mer enn èn gang løp jeg opp bakkene fordi jeg var sent ute.

Jeg er en type som går inn for ting 110% når jeg først finner noe jeg brenner for. Jeg er glad jeg hadde avbalanserte foreldre som levde med at datteren var en fanatiker i noen år. :D

  • Like 1
Skrevet

Jeg har også truck lappen, hadde ADR (men gadd ikke ta den på nytt etter 5 år) også har jeg C lappen, ble neeesten utdannet yrkessjåfør, men jeg hoppet av etter 1 år i læra, men kjørte i flere år etter det for det :)

Skrevet

En gang var jeg på konsert i Storsalen i Studentersamfundet i Trondheim. Jeg hadde vel muligens drukket en halvliter eller to. Da bandet (et engelsk band som heter Blue aeroplane) tok pause klarte jeg ikke å dy meg, jeg gikk opp på scenen og satte meg ved trommesettet og begynte å tromme som et uvær. Siden hele salen klappet og heiet så lot bandet meg holde på. :icon_redface: Ok, fire - fem halvlitere da.

  • Like 17
Skrevet

  • Jeg har 7 søsken, både "helsøsken" og "halvsøsken". Tenk dere forklaringproblemet mitt da jeg var 5-6 år og akkurat hadde begynt på skolen? "Mamma har 5 unger, pappa har 5 unger, men jeg har 7 søsken" :lol:

  • Jeg tåler ikke ketchup for alt i verden, så jeg plasserer meg alltid veldig strategisk når jeg spiser middag og vet at noen i rommet kommer til å spise det. Lengst mulig unna den personen!

  • Jeg klarte å gå på trynet ned ei kinotrapp, min eneste bekymring var at jeg håpte kinovakta ikke så meg. Jeg hadde på meg sorte klær, så det gjorde han heldigvis ikke heller... Der jeg lå på gulvet og hadde så vondt i ankelen at jeg hadde lyst til å hyle :aww:

  • Jeg må alltid være den siste som har tatt på nesen min, til en hver tid. Den føles helt merkelig om noen andre har tatt på den etter meg.

  • Jeg er 153
Skrevet

  • Jeg har 7 søsken, både "helsøsken" og "halvsøsken". Tenk dere forklaringproblemet mitt da jeg var 5-6 år og akkurat hadde begynt på skolen? "Mamma har 5 unger, pappa har 5 unger, men jeg har 7 søsken" :lol:

2x3 halvsøsken og 1xheil?

Eg ser dårlig, har (omtrent) ikkje luktesans, og har no begynt å høyre dårleg. :D

Eg kan ikkje følge ei oppskrift om det så stod om livet, endar alltid med å slumpe ting eller bruke erstatningar. Min mat blir aldri vellykka, og når den blir "ok" så får eg aldri til å reprodusere den. :P

Var lenge redd for å gå på kino, i tilfelle jorda gikk under medan me var der inne og me ikkje merka det pga høg kinolyd/during i salen. :icon_redface:

Har ikkje spesielt stort behov for å reise/oppleve verda, og hater å fly, men vil (tilbake) til Island. Ofte.

Likar ikkje unger, i det heile tatt. Tykkjer dei fleste(= alle utan min eigen) er usmakelige før dei er (minst) 13-14, og later som eg er begeistra når folk rundt meg skal befolke verda. Gler meg alikavel til mine søsken evt skal få små, for då har eg nokon å strikke til.

Veldig glad i å teikne/male/strikke/lage-ting, men fullfører aldri noko som helst og har huset fullt av halvferdige prosjekt, der huset i seg sjølv er eit halvferdig oppussingsobjekt.

Skrevet

Mamma hadde 3 unger, møtte pappa og fikk meg + broren min, pappa giftet seg på nytt og fikk 3 unger til. Så jepp :P

Eg tenkte lenge på den. :D Takk for hjernetrimmen!

Skrevet

Eg tenkte lenge på den. :D Takk for hjernetrimmen!

Jeg har hørt så mange forklaringer på den der, at jeg blir like overrasket hver gang noen tenker rett på første forsøk! :D

  • Like 1
Skrevet

Å kom på en til!

Jeg er egentlig kjempe allergisk mot hund, og burde ha dødd av allergi for årevissiden hvis man se på hvor mye utslag jeg har på prøver...

Noe annet ''nytt'' jeg hadde nesten fagbrev på hest, men droppa ut siste året (bonden solgte gården, gadd ikke jobbe på en annen gård milevis unna)

Skrevet

Jeg har hatt bl.a en kråke en periode som likte å sitte på skulderen utendørs, og eid et jordekorn som bodde hovedsakelig løs på mitt store soverom.

Oh! Da jeg var ruuundt 10-11 år fant jeg en hareunge som satt fast i skigarden rundt hytta, og da jeg prøvde å hjelpe den sa pappa at mora nå ville avvise ungen fordi jeg hadde tatt i den. Så da ble den med hjem som venn til kaninen min. Pappa sa også at den kom til å dø innen få dager, men jeg klarte å holde liv i den og stelte den så godt det var mulig. Xeno (haren) og Amber (kaninen) hoppa og spratt rundt meg dag inn og dag ut :wub: Xeno var skikkelig rævdilter, og gikk etter meg overalt for å slikke meg på ankelen. :P Han var dritsøt :wub::wub: Dessverre kom en rev seg inn i innhegningen hans da han nærmet seg året, og da var det no more Xeno :icon_cry:

Skrevet

* Jeg har dykkerlappen og har dykket med haier ved flere anledninger.
* Jeg har kysset en vill Morey eell:
moray_eel_img_2426.jpg

*Jeg ble kretsmester i sprangridning i Oslo / Akershus i …2002?
* Jeg har flashet lastebilsjåfører med stumpen mens vi kjørte tvers over Australia for å ha noe morsomt å gjøre.
*Jeg har stått midt i den australske villmarken og kunne stå og se rett fram og til alle kanter og uansett hvor jeg så( bortsett fra rett ned da) så jeg stjerner.
*Jeg var på audition til å bli en "Kristin maskot" ved OL i 94
* Jeg har sunget sammen med Sissel Kyrkjebø i Oslo Spektrum (sammen med resten av barnekoret, men dog :P )
*Jeg har ETT skjegghår på haka som må nappes omtrent hver 3. mnd ( :P )
*Jeg er tante til to som er eldre enn meg.

  • Like 4
Guest Yellow
Skrevet

Oh! Da jeg var ruuundt 10-11 år fant jeg en hareunge som satt fast i skigarden rundt hytta, og da jeg prøvde å hjelpe den sa pappa at mora nå ville avvise ungen fordi jeg hadde tatt i den. Så da ble den med hjem som venn til kaninen min. Pappa sa også at den kom til å dø innen få dager, men jeg klarte å holde liv i den og stelte den så godt det var mulig. Xeno (haren) og Amber (kaninen) hoppa og spratt rundt meg dag inn og dag ut :wub: Xeno var skikkelig rævdilter, og gikk etter meg overalt for å slikke meg på ankelen. :P Han var dritsøt :wub::wub: Dessverre kom en rev seg inn i innhegningen hans da han nærmet seg året, og da var det no more Xeno :icon_cry:

Thnå, men da ga du han et fint og forlenget liv iallefall. :) Kråka var også et resultat av et barn som skulle redde alt, og en dag var den tydeligvis blitt god nok til å fly og bare fløy høyt avgårde og så seg aldri tilbake, hehe.

Skrevet

I dag drepte jeg en maur. Det er første gang i mitt liv at jeg har drept et annet levende vesen med vilje - noen sinne. Den var på vei mot Tuva, jeg hadde ikke noe valg :lol:

:lol:

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Nå vet jeg ikke om alle instruktørene til Norges Hundeskole, men jeg har ikke kjent eller møtt mange instruktører derfra med adferdskompetanse. Dognanny kjenner jeg ikke til, men jeg synes bakgrunnen kanskje var litt tynn. Selv om dere ikke ser noe mønster i adferden og han er røngtet fri så kan det godt være muskulære eller skjelett-problemer som bygger seg opp over tid og trigger på ulike tidspunkter, når det bare renner over. Og når du nevner at han har hatt ryggproblemer så blir jeg raskt mye mer oppmerksom på at det kan være noe uoppdaget der.  Bruker dere halsbånd eller sele? Hvis dere bruker halsbånd ville jeg forsøkt en godt tilpasset sele. Om dere allerede gjør det ville jeg faktisk forsøkt halsbånd, for å se om det gjør noen forskjell. Som du sier, ut fra det du beskriver, kan det høres ut som stress, frustrasjon og overtenning. Har dere forsøkt å kutte langt ned på kravene? Og kutte ned på aktiviseringen? Det er ikke det vanligste, men det hender også at hunder er overaktiverte og overstimulerte. Og selv om det er en aktiv rase så finnes det alltids unntak.  Korte, rolige turer, med litt løping om det ikke trigger for mye, og mer ro og hvile hjemme. Prøv å ikke stille for mye krav, gi ham litt mer slakk, litt mer "forberedelse" på at "nå skjer ting", og om mulig la han heller gå en kort tur i lengre bånd og gå hjem før det smeller. Alt dette er såklart forslag til ting å prøve ut, uten at jeg har sett hunden og situasjonene. Dere trenger definitivt en kompetent adferdsekspert til regelmessig oppfølging. https://www.atferdskonsulenter.no/finn-konsulent/hund#Innlandet-hund Kjersti Bjøntegaard kan jeg personlig anbefale. Vi brukte henne mye med vår til dels krevende ridgeback unghund. Turid Hovland kjenner jeg bare såvidt til, men i likhet med Kjersti har hun en solid og god utdanning og mye god kompetanse ser jeg. Ta kontakt med en av dem, og de kan sannsynligvis anbefale andre om de selv ikke har kapasitet. De kan godt mulig også anbefale en fysioterapeut. I Oslo kan jeg anbefale smarthund.no (Hilde Iren).
    • Går det an å bruke kickspark i langrennsporene? Eller der de har oppkjørte løyper? Finnes det ski på dem? Har lyst på men må se om jeg kan kjøre det først da de vanlige veiene her jeg bor blir strødd. Hvordan trener man da hunden til å trekke? 
    • Glemte å legge til at vi gjør daglig korte økter med søk, hjernetrim, lek, «skattejakt» etter godbiter og leker både inne og ute. Øver mye på håndteringstrening ol.  Å han mestrer alt annet som en drøm, ingen problemer med å være hjemme alene, stueren på 1-2-3, trygg og veldig fin hund på alle andre måter, akkurat det vi så for oss. «Bare» dette ene problemet som skygger over så mye av det som har gått bra..
    • Tusen takk for utfyllende svar! Det er absolutt slitsomt ja.. Burde selvsagt lagt til at han er røntget og resultatene viste plettfri både AD og HD. Vi fikk i tillegg tatt et pr ekstra bilder av ryggen hans da han har hatt noe smerter i ryggen ila året, men heller ingen avvikende resultat der. Skal sies at veterinærene som har sett på han når har har hatt vondt i ryggen (ved to anledninger) kan ikke finne noe ved kontroll og de mener det kan være muskulært. Så absolutt ikke umulig at en fysioterapeut hadde vært hensiktsmessig mtp akkurat det.  Men for å gi litt mer utfyllende kontekst så skjer ikke disse utbruddene i forbindelse med noe som skulle utløse noe smerter og dermed utløse utbrudd. Som regel så kommer det i etterkant av at han har rullet i snø/gress feks, eller at vi har måttet begrense han mye, mye kort bånd. Eller hvis vi «maser» på han eller krever noe av han, gå pent og ikke dra feks. Så det lille vi ser av et mønster er at det henger sammen med stress eller frustrasjon, og overtenning. Å vi har lite tro på at han gjør det fordi det er en form for lek for han, fordi det aldri ender positivt for verken han eller oss. Han vinner aldri disse kranglene, men det gjør ikke vi heller..🥲 For å svare litt på punktene du spør om (setter stor pris på at det spørres, da vi ofte opplever at folk antar at vi er problemet og gjør alt feil, uten å spørre) 1. røntgen er tatt, og kontakte fysioterapeut er ikke en dum ide.  2.riktig og nok aktivitet synes jeg også vi har godt dekket. Han får 3 turer om dagen, en kort på morgenen og en på kvelden (ca 30 min) i tillegg til en lengre tur på 45-75 min etter arbeidstid. Vi bor for tiden i leilighet i Oslo så å lufteturene skjer i bånd. I tillegg er vi ofte i skogen og på privat hundejorde der han få løpe løst. 3. munnkurv og grime har vi også kjøpt ja, å på kurset vi gikk rett før jul fikk vi hjelp til innlæring av disse. Munnkurven har vi skjønt at er litt for liten så den har blitt tilsidesatt. Og grime øver vi fortsatt på, men den blir også et stressmoment for han og han klikker ofte både av å ha den på og få den av. Så vi har ikke kommet så langt at vi kan gå tur med den enda, da det ender mer manisk graving for å få den av, til tross for at vi prver å flytte fokuset hans fremover. Men vi håper å få den bedre til etterhvert. 4. Har vært i kontakt med oppdretter ang dette å til tross for å ha drevet oppdrett i 25år så har heller ikke hun hørt om denne oppførselen. Foreldre er helt fine. De søsknene vi vet om er ikke utenfor «normalen» av unghund oppførsel. 5. Mulig vårt neste steg igjen blir å kontakte en adferdskonsulent ja, som er spesialisert innenfor mer adferd enn trening. For som sagt så har vi forsøkt å trene dette bort på forskjellige måter uten å nå frem. Trenger nok noen som kan evaluere hele han og mønstrene hans, å det er det vi har trodd vi har fått tidligere. Men som regel er det en og en time, å om han ikke klikker ila den timen så får man heller ikke sett problemet. Å da er vi ofte like langt, å ender med å bli fortalt treningsmetoder vi kan prøve men som overhodet ikke fungerer når han tipper, å dermed blir et større stressmoment for han.    Vi holder til i Oslo nå men flytter til Nes i mai. Instruktørene vi har hatt på besøk er en vi fikk anbefalt fra oppdretter, fra Hamar. En dame fra hundeskolen som holdt valpekurset, Norges hundeskole. Og en vi fikk anbefalt, frøken dognanny.  Vi var ikke missfornøyde med noen av disse men har forstått at de kanskje ikke har den rette kunnskapen for vårt problem..
    • Dette høres slitsomt ut for dere! som du sier, dette er ikke normalt, ikke for noen raser, jeg håper dere kan få hjelp. Bra du nevner at dere har vært til veterinær. Er han røntget? Jeg ville også fått besøk av en hundefysio som kan sjekke muskulaturen, de har ofte bedre kompetanse på muskulære problemer. Kan jeg spørre hvilke instruktører dere har hatt inne og hvilken kompetanse de har? Hvor i landet bor dere? Det er stort spenn i kompetanse og metoder. Jeg stoler på de fleste jeg kjenner til som er listet på https://www.atferdskonsulenter.no/finn-konsulent/hund, men der er det også variasjon i kompetanse. Et annet spørsmål er om dere har hatt inn instruktører som hovedsaklig driver med hundetrening, eller om dere har hatt inn hundetrenere med fokus og kompetanse på adferd. For noen er det stor overlapp, mens andre er det skille. Er det standard eller jaktgolden? Har du snakket med oppdretter? Hvordan er mentalitet på foreldre og søsken? Erfaringsmessig er det uansett dumt å vente på at en hund skal "vokse av seg" noe som helst av problemer. En del adferd må man riktignok bare forebygge og "holde ut", men jo mer en hund får "øvd" seg på adferd, jo bedre sitter den. Ting jeg ville sjekket ut/prøvd. 1. Fysioterapeut. Rønting av hofter og albuer hvis dette ikke er gjort enda. 2. Nok og "riktig" aktivisering. Utelukke ballkasting og annen jaktlek som kan forhøyd stress. Mentale oppgaver som søk, trening av triks og lydighet i korte økter hver dag, og nok fysisk aktivitet. Minst 1-2 timer tur med snusing og varierende tempo daglig. 3. Lære inn å ha på munnkurv med positive metoder og bruke den på tur. Eventuelt også grime. 4. Snakk med oppdretter, om de kan være til hjelp og kan si noe mer om foreldre og søsken. 5. Finne riktig hundetrener. Det kan dessverre være en krevende oppgave. Men jeg har enda en del kontaktnettverk hvis du oppgir hvor i landet du bor.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...