Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

  • Svar 246
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Syns det er fækt hvordan alle guttene syns Ann Marielle er så deilig, og prøver seg på henne så fort de får sjansen. De liker å rote rundt, få oppmerksomhet, ta på pupper etc etc.. men så fort de ikke

Det som fasinerer meg mest med reality, er at det er kun MEG og MINE som har lov å lyge. JEG kan lyge andre rett oppi trynet, og det kan de jeg har allianser med også. Men om de utenfor alliansen gj

Jeg også digger Lorden! Så gjennomført klyse. Lyst til å se han i finalen for å se om det er jug at pengene ikke betyr noe!

Skrevet

Aurora når hun skulle velge mellom hvem hun skulle stemme ut: "For meg var det 50/50 på alle." :lol:

Heidi Alexandras "Mest sannsynligvis" har fått latterboblene til å sitte løst her i huset :teehe:

  • 3 weeks later...
Skrevet

Peace and love!

Noen som har spoiler for i morra?

Jeg har spoiler, men får ikke til å lage sånn dings med tableten. Hvis ingen andre har, kan jeg sende pm :P

Skrevet

imponerende ordforråd på disse folka :)  hører jeg "wooow" én gang til kaster jeg meg ut vinduet :)

Altså jeg liker de folka, men de som fikser klippene kan gjerne klippe de ut der de kan i stedet for å redigere det INN :lol:

Sent from my iPhone using Tapatalk

Skrevet

Wooooow, lurer litt på  IQ'en på noen av deltagerne :lol: 

Ja! Klarer ikke helt å bestemme meg for Aurora.. Hun bruker av og til litt bedre terminologi, altså hun har et rikere språk (som peker mot intelligens?), men samtidig så skjønner hun jo lite av hva som skjer rundt hun :lol:

Akkurat nå liker jeg alle bortsett fra Simone. Irriterende at hun endte med fredning enn at Aurora og Ann Mariell ga til feks Lene Angelica.. De tenker jo ikke så langt de to :P

Sent from my iPhone using Tapatalk

Skrevet

Jeg ser bare paradise sammen med samboeren, og han bortreist i 2 uker, men jeg sjekker superspoilertråd på et annet forum med ujevne mellomrom.

Spoiler for neste uke:

En som heter Arman sjekker inn. Han har tidligere vært en av de største

bloggerne i Rogaland. Sjekker visst inn to som er homofile.

Skjer med bloggerne i år?

Mr. og Mrs. Paradise uke.

Edit: Woopsies, de sjekker ikke inn enda.. (VET han sjekker inn etter hvert. Han har lagt ut bilde av han og resten av pærra-gjengen)

Skrevet

Nei!

Ikke forstår jeg hvorfor folk liker Labi heller, makan til slitsom fyr?

Han er litt skummel..

hmm kan man bli far av å ha sex uten prevensjon? :|

ER DET MULIG!!? :|

  • Like 3
Skrevet
Kan noen fortelle meg hva "druse" betyr? Føler meg som den gamle dumme kjerringa...
I hvilken sammenheng? :P Syns også Mats begynner å bli kjempeteit, spesielt det stygge gliset hans går meg på nervene. "Bros before hoes", jaja, han varer vel ikke lenge i et spill man trenger partner da :lol: Og Labi er jo den mannlige versjonen av Nikolina, rett inn i gamet etter en halv dag på hotellet :lol: Sent from my iPhone using Tapatalk
Skrevet

Er han derre Labi (trodde seriøst han het Lambi…) som sier druse.. Han sier det hele tiden, men jeg får ikke helt med meg i hvilke sammenhenger...

Nå kommer jeg bare på en betydning, fullt mulig det ikke er den. "Bare druse på" som i "bare kjøre på". Om det ga mening :lol: Skal prøve å følge med når han sier det og se om jeg kan "oversette" bedre :P

Sent from my iPhone using Tapatalk

  • Like 1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Hovedproblemet med cobberdog er at de selges som ferdig oppdratte, enkle, allergivennlige familiehunder, som kan puttes bort i et bur når man "ikke bruker dem". Jeg ser at du og familien ikke har den type hundehold, men jeg tenker at å støtte denne blandingsavlen bidrar til det. I tillegg er de slett ikke nødvendigvis allergivennlige, og pelskvalitet, røyting og pelsstell varierer veldig. I tillegg så selger folk masse puddelblandinger som cobberdog, som ikke har noe som helst å gjøre med den opprinnelige doodlen fra Australia som var blanding av puddel og labrador. Som du tydeligvis vet så avler Drøbak hundehotell og mange andre oppdrettere vilt og hemningsløst på alt av "allergivennlige" raser blandet med de "søte" rasene og selger det som cobberdog. Dermed er det også vanskelig å spore noe som helst av helsedata og "linjer". Jeg er helt enig i at det er mange søte doodler/cobberdogs der ute, men for meg ser mange av de ganske like ut mellompuddel eller noen av vannhundene med krøllete pels. Problemet for meg er at flertallet av dem er resultat av useriøs masseavl, og at de ikke gir deg noe du ikke kan få fra allerede eksisterende og godt dokumenterte raser. Useriøs og dårlig avl finnes definitivt i alle raser, men uten at jeg har statistisk dekning for det så mener jeg at mengden er større ved doodle/cobberdog, på grunn av prisene og "grunnlaget" for rasen (at de selges som allergivennlige, røytefrie og helst ferdig oppdratte). Så spørsmålet mitt går heller andre veien, hvorfor cobberdog heller enn en av de etablerte rasene? 
    • Hei.  Vi vurderer å få oss hund igjen en gang i løpet av det neste året. Vi har hatt en Toller tidligere, og er godt vandt meg aktiv rase. Vi kunne tenkt oss en hund som ikke røyter, og har så vidt snakket om Cobberdog.  Jeg vet mange her inne er veldig skeptiske og negative til cobberdog og doodleblandinger. Jeg er bare litt nysgjerrig på hva som er så negativt med Cobberdog.  Jeg har sett det er mye dårlig avl på cobberdog og generelt doodler. Jeg er veldig negativ til Drøbak hundehotell og måten de avler på. Vet også at mange er oppdrettere under deres paraply. Jeg har dog funnet et par oppdrettere i Norge som driver selvstendige oppdrett av cobberdog (+ en i sverige). De har blant annet importert linjer fra Australia, helsetester og registrerer foreldre og besteforeldre i eget register og har mentaltesting av valper før levering. Flere oppdrettere virker genuint opptatt av å avle gode individer og gjør sikkert mer enn mange oppdrettere av renrasede hunder. Det finnes mye grums av oppdrettere blant oppdrettere av rasehunder også.    Jeg vet mange mener man heller bør velge blant de renrasede hundene vi har som ikke røyter, men jeg har likevel falt for utseende, størrelsen og gemyttet til mange cobberdoger jeg har møtt.  Vi har ikke bestemt oss, og ser også på puddel og portugisisk vannhund f.eks.  Selv om jeg vrir hodet mitt og har lest veldig mye om og er veldig interessert i alt som kommer til hund, klarer jeg ikke å se det store negative med cobberdog. Er det så galt å ønske å lage en ny rase med egenskaper mange mennesker ser etter? Så lenge oppdrettet er etisk, bruker nye linjer, helsetester hundene og vil det beste for de?  Jeg legger ut denne meldingen fordi jeg oppriktig ønsker flere tanker. Håper folk kan være saklige og prøver å legge bort fordommene de har mot alt av doodler i diskusjonen. Vi har som sagt ikke bestemt oss, så vi vet ikke hva vi går for enda. 
    • Lapphundene er en helt annen type hund. De er gjeter- og arbeidshunder opprinnelig, selv om de fleste er familiehunder nå. De er også ganske selvstendige, men ikke på langt nær så sære som eurasier. Jeg har inntrykk av at finsk lapphund er litt enklere å trene enn den svenske, men det er såklart individuelle forskjeller også. 
    • Av alle disse rasene som er nevnt ville jeg gått for bearded collie eller sheltie til lydighet. Eventuelt korthårscollie. Men om du vil satse litt på høyere klasser så er ingen av disse ideelle, da ville jeg gått for en litt mer aktiv arbeidshund som retriever eller belger. På hobbynivå er de fleste av disse helt fine. Pumi kjenner jeg ikke særlig godt utover at de brukes en del i agility og bjeffer MYE. Har aldri sett dem i lydighet.
    • Høres ikke så bra ut da. Vurderer også svensk og finsk lapphund. Er det samme der?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...