Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

  • Svar 1.2k
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Som noen vet så holder vi på å lage en liten butikk på Dal (ved letohallen ) - her blir det da mulig å komme og hente varer og handle. Vi har stått på og malt og bygget ting i påsken og vi begynner å

Må bare skryte litt av Canider! Jeg bestilte et lite lass med godbiter for et par uker siden, og da pakken kom frem, var det litt kluss med smakene og det manglet en pose. Så jeg sendte mail og sa at

http://www.canider.no/ Vi selger naturlig snacks, godbiter og leker. Av natursnacks har vi grisehaler, lammeknoker, storfe knokeben, storfemuskler, okseører, storfe luftrør samt storfe sene 70 c

Posted Images

Guest lijenta
Skrevet

Når jeg får greie på hvilken dag sønnen skal flytte på og det ikke blir søndag så kan jeg hjelpe ned nedpakking

Tenkte å stikke bort og se på søndagen alikevell

Skrevet

@AnetteN jeg trenger noen tyggesaker, skulle gjerne hatt de flate spiserørene, vet du når ca dere får de inn igjen? :) de er noe av det Ecko liker best :)

Vi fikk 10 kg som skal pakkes om nå ganske straks, har også masse mer nytt som kommer av snacks. Okse lunger, hjerter osv. Lunger var en megahit her!

Takk til alle som vil hjelpe men jeg får det desverre ikke til å gå opp for det :hmm: neste år skal ikke alle hjelperne mine være i utlandet :lol:

@ hmm... turkis.. nei :hmm:

  • Like 1
Skrevet

Vi fikk 10 kg som skal pakkes om nå ganske straks, har også masse mer nytt som kommer av snacks. Okse lunger, hjerter osv. Lunger var en megahit her!

Supert! Da blir det tyggepåfyll etterhvert :)

Skrevet

Men... Når er butikken deres egentlig åpen? For jeg tenkte å ta en tur innom, men finner ikke tider :P

13-18 hverdager og 11-15 lørdag :)

Jeg får kanskje prøve å få tidene bedre på websiden! ;)

Jeg finner fortsatt ikke de supergrip-linene i nettbutikken... bare jeg som er dårlig til å lete?

Fått lagt de ut nå, og oppdaterer lager helt imorgen. Falt og skadet meg her om dagen så det ble litt amputert.

Jeg vet jeg er vrang :lol:

Jeg skal spørre Canada mannen pent :P

Nå har vi bestilt inn masse kule nyheter fra chuck it som kommer i slutten av september. Gleder oss massivt!

  • Like 3
Skrevet

Så på FB siden(kanskje din private) om leke med regnbuefarge- det har jeg lyst på- er det en mulighet?

Og så lurer jeg på om det er mulig å få en liten nettingbaseball med langt tau?

Skrevet

Så på FB siden(kanskje din private) om leke med regnbuefarge- det har jeg lyst på- er det en mulighet?

Og så lurer jeg på om det er mulig å få en liten nettingbaseball med langt tau?

Akkurat nå er vi tomme for regnbuefargede, men håper jeg får fler i pakken som kommer.

nettingbaseball med langt tau, ja hvor langt? :P ke-hu power er jo en slik en bl.annet

Skrevet

Vi fikk 10 kg som skal pakkes om nå ganske straks, har også masse mer nytt som kommer av snacks. Okse lunger, hjerter osv. Lunger var en megahit her!

Lurte på om det er mulig å bestille noen flate spiserør så jeg rekker å få det før høsteferien 2. september? Helt greit om det ikke gjør det altså, vet dere er travle så virkelig ikke meningen å mase. Om det ikke går finner jeg en plan B og så bestiller jeg fra dere senere i høst. :)

Skrevet

Kommer også i masse nye kule farger! Camo, turkis,og mange kombinasjoner vi ikke har hatt før. Så denne pakka blir kul! :)

Ohhh gleder meg :D Havner de i nettbutikken? Trur jeg må komme innom standen deres på EDS eller i butikken deres :D

Skrevet

 

Lurte på om det er mulig å bestille noen flate spiserør så jeg rekker å få det før høsteferien 2. september? Helt greit om det ikke gjør det altså, vet dere er travle så virkelig ikke meningen å mase. Om det ikke går finner jeg en plan B og så bestiller jeg fra dere senere i høst. :)

Jeg skal sette noen slaver til pakking av de i dag så kommer de seg ut i nettbutikken. Bring bruker 2-3 dager opp til deg :)

Ohhh gleder meg  :D Havner de i nettbutikken? Trur jeg må komme innom standen deres på EDS eller i butikken deres  :D

Ja de gjør det på sikt men desverre får vi de ikke før Eds :( de er overarbeidet og ordren min blir ikke behandlet før etter Eds. Kjempe nedtur!

Vi har dog noen leker som aldri har vært i Norge som kommer på fly nå :)

  • Like 2
Skrevet

Når får dere inn Silver Shade igjen?

Og hva er prisen på de to største?

Vi har fått inn nå ja, har bare ventet på de som forhåndsbestilte kom og hentet sine men nå har ingen avhentet så da legger jeg de ut ;)

@AnetteN finnes det Ke-Hu jordklode med ball i str S? :) Eller finnes de bare i M? :)

Ballen er small og medium på leka.

Vi har masse ke-hu,tug-e-nuff og crash test toys leker på vei nå frem til EDS :)

Skrevet

Ballen er small og medium på leka.

Mener du at dere har både med small og med medium på ke-hu leken? :) Finner bare med medium på nettbutikken men skulle gjerne hatt i small :)

Skrevet

Mener du at dere har både med small og med medium på ke-hu leken? :) Finner bare med medium på nettbutikken men skulle gjerne hatt i small :)

Medium er small og large er medium :P Ke-hu har gjort størrelsene skeivt men medium har small jordklodeball :)

Skrevet

Medium er small og large er medium :P Ke-hu har gjort størrelsene skeivt men medium har small jordklodeball :)

Åja sånn ja - måtte ha det inn med teskje jeg :D Haha men da forstår jeg :) Da får vi se om det ikke legges inn en bestilling iløpet av dagen :teehe:

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Mat fremme hele tiden er generelt en dårlig metode for småspiste hunder. Noen få, små måltider om dagen er bedre.  Antar du har testet med vårfôr og råfôr også.  Jeg ville nå uansett tatt en tur til dyrlegen og utelukket at det er noe galt, og få en profesjonell vurdering på om hunden er undervektig eller bare naturlig tynn.
    • De får mat til forskjellig tidspunkt. Hunden virker helt frisk og rask. Ellers hadde jeg tatt hun med til veterinæren alt. Når jeg gir henne godbiter vil hun alltid ha.  Hun er også lavere enn rasestandarden i mankehøyde og er ellers liten på alle områder.
    • Parasitter er det ikke da hun også lever med andre hunder og de er normalvektige. Ellers hadde de også blitt smitta. Hun får lik mat som de andre. Noen ganger er det mat fremme hele dagen mens andre dager blir det spist opp. Har ikke merka noen forskjell men gjør dette for at det skal være en forandring. Har prøvd flere for. Burde jeg da dra til dyrlegen for å sjekke stoffskifte?
    • Første som slår meg er parasitter eller stoffskifte. Om ikke hun har synlige parasitter av kjent type i avføringen, som kan fikses med en reseptfri markkur fra apoteket -> veterinær.  Det er antakelig stoffskifte, om hun alltid har vært sånn. Ikke sikkert at mer energirikt for løser det, for det kan hende hun instinktivt vil spise mindre av det for å holde systemet sitt i balanse. Selv har jeg alltid vært så tynn at folk blir støtt av det og skinny shamer skamløst. Det er åpenbart hormoner. Sult og apetitt regulerer seg veldig annerledes enn hos de som sliter med motsatt problem. Det er vondt for meg å "overspise" ifht eget system, hva som er passende eller utilstrekkelig for andre   Da jeg var gravid la jeg på meg "normalt" (mye, selv til gravid å være), men med hornonene ute av kroppen rant den vekten av igjen i en rasende fart selv om jeg fortsatt spiste mer enn tilstrekkelig for å skulle holde den, så hormoner, hornoner, hormoner.  Om hunden ellers virker frisk og rask.. Hvilke(n) rase(r) er hun?   
    • En dyrlegesjekk er absolutt lurt. Hun kan ha helseproblemer som gjør at hun ikke tar opp næring riktig. Hva dyrlegen sjekker kommer helt an på vurderingen av hunden, rase, vekt, hva hun spiser osv. Jeg antar du har prøvd ulike fõr og fõrtyper? Har du prøvd å gi mat til ulike tidspunkter? Det som funket best for min småspiste hund var å gi lite nok til at han alltid spiste opp. Du kan jo bare tenke deg selv om du ikke har matlyst, og stadig får servert mer mat enn du orker. Jeg fôret også en kombinasjon av rått og tørt, og varierte mellom typer og merker. Å ha litt lakseolje over maten kan også hjelpe.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...