Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

  • Svar 73
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Profine, Kjempefornøyd!

Ja, når jeg leste merket på fôret var det øyeblikkelig mengden avføring som slo meg, men så leste jeg videre og skjønte at du tenkte det samme. Har aldri brukt merket sjøl, men har reagert på at hund

4 voksne hunder. Hampus og Dina går på Hills W/D, + rå kjøttdeig av svin eller kylling. Linus og Gåttfred går på Proplan med laks + rå kjøttdeig av svin eller kylling. Proplanen kjøper jeg på P

Skrevet

Fôrer etter Prey Model-metoden.

1 hund.

Får ikke noen rabattordning på det, men finner jo mye salgsvarer og hamster litt i sesong. :)

Skrevet

Forer nå på RC 4800 eller Eukanuba jogging and agility.

1 hund

ingen rabatter (sett bortsett fra at jeg alltid kjøper for hele året eller mer når det er salg og får 50% på alt :) ) Går jeg tom så er det enten de to eller vanlig RC adult som gjelder.

Skrevet

Blondie spiser Apetitt. Der får vi hver 6 sekk gratis, men vi har også den fordelen at hun ofte vinner apetitt. Nå har hun forsørget seg selv i 6 måneder :aww: Hun får også litt V&H av og til.

Tidi spiser Robur og V&H. Robur får jeg hver 10 eller 11 sekk gratis, og V&H er det hver 11 pølse gratis.

Skrevet

Kua, dvergpicher får RC medium adult. Ingen rabatt.

Ymse, korthåret vorsteh, får sportsmans pride valp. fordi han er vant med det. 300 ish for 15 kg pga medlemskap i njff. Ekstreme mengder avføring så vurderer å gå over på RC når jeg er ton for SP

Skrevet

Hva fôrer du på?

Akkuart begynt på med Orijen, regional red.

Hvor mange hunder har du?

1 hund, en hann på snart 3 år

Hva slags rabbatt ordning får du?

Ingen rabbatt ordning.

Skrevet

Vom og hundemat, provit frossenfor, annet rått kjøtt og bein.

Får det meste til innkjøpspris+moms fra jobben, ellers handler jeg litt i medlemsbutikken på slakteriet der mamma og pappa leverer dyrene sine. Ellers om det er tilbud på ting i matbuikkene, kjøper sjeldent kjøtt til full pris til hunden.

Evt Carnilove de gangene det er vanskelig å fore rått, f.eks lengre teltturer om sommeren.

Skrevet

V&h + TOTW innimellom, har 3 hunder. Ikke noe spesiell rabatt (fikk 25% på TOTW før) men handler direkte av v&h og 100 kg i slengen, så det blir billigere.

Skrevet

Hva fôrer du på? Vom og hundemat & ProPlan laks innimellom.
Hvor mange hunder har du? 5/6 hunder alt ettersom hvem er hjemme. Minimum 5.

Hva slags rabbatt ordning får du? Kjøper 5 kg pølser av V&H, betaler rundt 2000 kr (kanskje noen hundrelapper mer, de har nettopp forandret på prisen) for 200 kg. Kjøper 10 sekker av PP 18 kg per sekk for ... kr. (Jeg husker ikke, mannen alltid som henter) men blir å bytte til RC, lettere å komme i kontakt med dem enn proplan.

Skrevet

1 papillon; Khela får litt eukanuba men hovedsaklig V&H. Er vel noe hver etterellerannetende sekk gratis, men siden hun spiser så ekstremt lite har vi vel ikke kjøpt nok forsekker til å få en gratis enda :lol: Også er det vel hver 5. pølse gratis eller noe på v&h om jeg husker rett.

14 huskyer: Tequila får det samme som resten av huskyene, V&H og Labb. Kjøper direkte av V&H i store kvanta (som regel minst 200kg), og det er jo billigere. Har en avtale med Labb så vi får det mye billigere, men hvor mye vet jeg ikke siden det er brodern som står for det. Jeg bare betaler 1500 for 6 mnd for Tequila for "kost & losji" :P

Skrevet

Fôrer på V&H valp, de har allikevel Brit ett eller annet tilgjengelig i skåla. Går sikkert en desiliter i uka av det. :lol: Nå er det tomt for Brit, så da skal jeg kjøpe Labb/ Apettitt et eller annet. Og annet rått. Varierer, kjøper gjerne noe billig.

Har to hunder.

Får ikke noe rabatt, men betaler likevel ikke mer enn 290 kr pr 20kg. Nå har det gått opp litt, aner ikke hva de nye prisene er. På Labb (eller var det Appetitt?) får vi hver 6. sekk gratis.

Skrevet

1stk berner: Vilkårlig vom og hundemat (kylling/33/valp), kjøtt og bein og innmat når jeg gidder å styre med det, diverse rester/matavfall. Tror kaaanskje vi betaler et par kroner mindre siden vi fyller fryseren

Skrevet

Hva fôrer du på?

Jatzy spiser Royal Canin Medium Adult, har prøvd det meste på henne, men RC er det som fungerer best.

Yoshi spiser Eukanuba Medium Puppy, men skal bytte til RC på ham, synes han bæsjer mye av Eukanuba(det gjorde Jatzy også den gangen hun gikk på det )

Hvor mange hunder har du?

2, en valp og en voksen.

Hva slags rabbatt ordning får du?

Ingen spesifikk, er jo ikke oppdretter.

Skrevet

Whippet 6 mnd. spiser RC medium junior. Har et rabattkort på ene dyrebutikken her i byen, men husker ikke hva det "er på". Funderer på å gå over til Eukanuba, må sammenligne innholdet, han elsket i alle fall smaksprøven :P

Sent from my GT-I9506 using Tapatalk

Skrevet

To hunder, ein får Orijen(bc), andre får Hills spesialfor(labradorblanding), ellers hadde begge fått Orijen. Orijenhunden får og litt rått, den andre får bittelitt innimellom. Ingen rabatt.

Skrevet

En hund, bruker Royal Canin og V&H. Har ingen rabattordning men ettersom at jeg jobber i dyrebutikk så får jeg jo brekk-fòr og dato-fòr. Sjeldent jeg benytter meg av de sekkene da prinsen er kresen og rynker på nesa av det meste. :lol:

(Men kunne valgt å få gratis fòr til Ozzy fra RC, men pus får det i stedet da han spiser for mer enn bikkja)

Skrevet

Hva fôrer du på? Vom&Hundemat valpefor

:| Er det noe du ikke har fortalt oss?? Harru fått deg valp? :lol:

Hva fôrer du på?

Willy får ProPlan med laks og Vom&Hundemat nr 25 - og litt den med lam og ris (men den er noe himla griseri, så det gidder jeg ikke igjen).

Sofi får nå en blanding av ProPlan Puppy Large, ProPlan Puppy m laks og Brit Care (som vi fikk med fra oppdretter) + Vom&Hundemat valp.

Hvor mange hunder har du?

2, en valp og en voksen.

Hva slags rabatt ordning får du?

Kjøper ProPlan på Plantasjen og får hver 8. sekk gratis :). Ellers ingenting.

Skrevet

Er på vei til å skifte over fra RC Hypoallergenic pga utslett til Orijen Adult. Ser ut til å fungere utmerket! Bestilte ny sekk i dag, 13 kg til kr 798,- på morene.no. Da kom frakt i tillegg. Animail hadde noen kroner billigere, og gratis frakt hvis du bestiller over 1000 kr, men jeg trenger ingenting ellers, så da det ble morene.no.

Har en hund. Ingen rabatt.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Bare det lille du beskriver om dognanny gjør at jeg vil fraråde hva som helst hun anbefalte ihvertfall. Som dere jo har oppdaget så er det å korrigere, rykke eller kjefte på en allerede frustrert hund ikke konstruktivt. Det er helt fint å høre hva dere har prøvd å hva som skjer. Men jeg lurer litt på, hva skjer om dere deler opp turene? Maks 15-20 minutter på en tur. Skjer det like ofte på morgen og kveld som på den lengre turen på dagtid? Et par enkle oppgaver i løpet av turen (som allerede er grundig innlært inne og som han kan), en enkel sitt, kontakt, håndtarget e.l. Da tenker jeg en kort stopp og en øvelse, maks to repetisjoner, og så rusle videre. Hvis dere får lært inn igjen grime så kan det være tryggere med å prøve halsbånd, men det er nok lettere for dere å få hjelp av en instruktør som ser dere og hunden. Jeg er helt sikker på at dette er løsbart, selv om dere er kjempetålmodige og har prøvd masse allerede! Håper vi får en oppdatering her også når dere har fått litt hjelp.
    • Takker igjen for godt svar! Vi har brukt både sele og halsbånd, med de siste 6 mnd har vi utelukkende brukt sele som sitter godt. Har flere ganger vurdert å bruke halsbånd i stedet men ser at vi ikke tørr da han helt sikkert hadde klart å vri seg ut av det når han klikker. Flere ganger har jeg vært redd for at han skal komme seg ut av selen når vi krangler. Han river å sliter, ruller å hopper. Eneste gangene jeg er trygg på at han ikke kommer seg ut av sele/halsbånd er om han er bundet fast, for da står han helt stille. Og både sele og halsbåndene vi har brukt er passer han og er justerbart. Vi brukte også retrieverkobbel i starten (fikk anbefalt det av oppdretter) men bruker ikke det lengre. En av teknikkene dognanny viste oss var å bruke retrieverkobblet til å "få han av oss" når han hopper på, ved å rykke i båndet, men det fungerte i en halv dag så trosset han det også å vi ønsker ikke å bli stående å rykke i et så tynt med kraftig bånd, det økte bare stressnivået hans.  Vi har ila året som har gått tenkt at han kan være både over og understimulert og gjort endringer i hverdagen i perioder for å justere aktivitetsnivået både opp og ned. Men det har ikke blitt bedre. I periodene vi har justert det ned ser vi at han blir verre, og gjerne mer pågående inne også. Noe vi mener taler imot at han er overstimulert. Og vi har siden han var liten forsøkt å gjøre tydelig skille på at lek og oppgirende aktiviteter skjer ute, mens inne er det ro.  Mulig jeg ordla meg litt feil i forrige kommentar, men vi krever stort sett ingenting av han ute. Det resulterer i at vi henger etter han å han drar som en galing. Men slik har det blitt fordi hver gang vi prøver å lære han noe ute (gå pent, søke kontakt med oss, sladretrening ol) så ender det etter et pr min med et nytt utbrudd. Så frustrasjoenen vår kommer av at vi føler vi er i en ond sirkel. Han vimser rundt å vet ikke hva som er forventet av han > vi forsøker å korrigere han å lære han noe/forstyrre han ved å gi han en oppgave eller mål med turen > han klikker > vi rykker tilbake til start. Slik har det blitt da vi har tenkt at vi kanskje bare må stå i disse episodene til han lærer seg hvordan han skal oppføre seg på tur, det er jo tross alt en rase som er lærevillig og gjerne vil ha en oppgave. Men selv etter lengre persioder der vi prøver igjen å igjen så later det ikke som at han forstår tegningen. Så de siste pr månedene så har vi ikke krevd eller forventet noe av han. Å selv når han er løs å kan løpe som han vil, feks på inngjærdet hundepark (Maridalen hundepark og Nordkisa hundepark) å vi forsøker å kalle han inn, så kommer han løpende (som jo er bra) men kommer da flyvende med sine 40 kg rett på oss å begynner å bite. Så kort sagt så klikker han både av for mye frihet, for lite frihet, lite/ingen forstyrrelse fra oss og for mye forstyrrelse fra oss... Mulig jeg høres ut som jeg bare kommer med motargumenter til alle forslag, å det mener jeg ikke! Men vi har virkelig prøvd alle vinklinger og teknikker vi kan tenke oss til og finne ut + litt til.  Men tusen takk for konkrete tips til adferdskonsulenter og fysio 😀
    • Nå vet jeg ikke om alle instruktørene til Norges Hundeskole, men jeg har ikke kjent eller møtt mange instruktører derfra med adferdskompetanse. Dognanny kjenner jeg ikke til, men jeg synes bakgrunnen kanskje var litt tynn. Selv om dere ikke ser noe mønster i adferden og han er røngtet fri så kan det godt være muskulære eller skjelett-problemer som bygger seg opp over tid og trigger på ulike tidspunkter, når det bare renner over. Og når du nevner at han har hatt ryggproblemer så blir jeg raskt mye mer oppmerksom på at det kan være noe uoppdaget der.  Bruker dere halsbånd eller sele? Hvis dere bruker halsbånd ville jeg forsøkt en godt tilpasset sele. Om dere allerede gjør det ville jeg faktisk forsøkt halsbånd, for å se om det gjør noen forskjell. Som du sier, ut fra det du beskriver, kan det høres ut som stress, frustrasjon og overtenning. Har dere forsøkt å kutte langt ned på kravene? Og kutte ned på aktiviseringen? Det er ikke det vanligste, men det hender også at hunder er overaktiverte og overstimulerte. Og selv om det er en aktiv rase så finnes det alltids unntak.  Korte, rolige turer, med litt løping om det ikke trigger for mye, og mer ro og hvile hjemme. Prøv å ikke stille for mye krav, gi ham litt mer slakk, litt mer "forberedelse" på at "nå skjer ting", og om mulig la han heller gå en kort tur i lengre bånd og gå hjem før det smeller. Alt dette er såklart forslag til ting å prøve ut, uten at jeg har sett hunden og situasjonene. Dere trenger definitivt en kompetent adferdsekspert til regelmessig oppfølging. https://www.atferdskonsulenter.no/finn-konsulent/hund#Innlandet-hund Kjersti Bjøntegaard kan jeg personlig anbefale. Vi brukte henne mye med vår til dels krevende ridgeback unghund. Turid Hovland kjenner jeg bare såvidt til, men i likhet med Kjersti har hun en solid og god utdanning og mye god kompetanse ser jeg. Ta kontakt med en av dem, og de kan sannsynligvis anbefale andre om de selv ikke har kapasitet. De kan godt mulig også anbefale en fysioterapeut. I Oslo kan jeg anbefale smarthund.no (Hilde Iren).
    • Går det an å bruke kickspark i langrennsporene? Eller der de har oppkjørte løyper? Finnes det ski på dem? Har lyst på men må se om jeg kan kjøre det først da de vanlige veiene her jeg bor blir strødd. Hvordan trener man da hunden til å trekke? 
    • Glemte å legge til at vi gjør daglig korte økter med søk, hjernetrim, lek, «skattejakt» etter godbiter og leker både inne og ute. Øver mye på håndteringstrening ol.  Å han mestrer alt annet som en drøm, ingen problemer med å være hjemme alene, stueren på 1-2-3, trygg og veldig fin hund på alle andre måter, akkurat det vi så for oss. «Bare» dette ene problemet som skygger over så mye av det som har gått bra..
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...