Gå til innhold
Hundesonen.no

Hvis du måtte byttet rase i morgen, hvilken?


Recommended Posts

  • Svar 138
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Jeg ville nok valgt en dansk-svensk gårdshund eller en bichon havanais. DEN så dere ikke komme!

Joda, jeg skjønner deg godt jeg - hvem som ikke vil ha en sånn fin liten bustete fotvarmer og turkamerat?

Mitt evige dillemma.. Det er jo så mange jeg helst skulle vært innom og en del forskjellige raser med vidt forskjellige egenskaper og bruksområder så det er så vanskelig og sammenligne.. Nå har jeg jo

Skrevet

Atte hæ :| :| Bytte rase?!?! Ehm. Hmm. Vel, jeg har hatt noen belgere hjemme i perioden, men det er veldig få nå om dagen som jeg syns er pene, også synes jeg de tenker litt for raskt for meg :aww: Nei hmmm.... En gruppe 1 hund ihvertfall.

Eller kanskje Stor Puddel? jeg trivdes VELDIG med det når jeg bodde med dem :heart: MEN jeg vet ikke om jeg hadde vært konsekvent nok til å hatt den i full pels.

Hmmm.

Hvit Gjeterhund kanskje?

Skrevet

Aussie, hadde det ikke vært for at de rett og slett blir for tunge så hadde det allerede vært det. Merker at jeg sliter ut Yang (BC), han er verdens lateste valp så fort vi kommer inn. Spiser og koser :)

Sent from my GT-I9305 using Tapatalk

Skrevet

Hvis det ikke skulle vært portis (som jo alle vet at er den eneste(!) rasen jeg ønsker meg) og ikke papillon.... Hm. I morgen? Da tror jeg faktisk det måtte ha blitt en bearded collie, briard (litt for stor i leiligheten min) eller... puddel av noe slag, kanskje? Mellompuddel? Skulle jeg vært hel gæær'n kunne jeg faktisk vurdert wheatenterrier, selv om den er veldig ulik det jeg tror jeg vil ha på mange måter.

Vanskelig spm. egentlig. Jeg vil ha en hund jeg kan stille ut, som ikke røyter mye, som kan være med på "alt" av aktiviteter (ski, løping, sykkel, fjelltur), som har masse humor og sprell i seg og som kan like agility og masse andre hundesporter som jeg vil prøve mer av. Og for ikke å glemme - den MÅ ha lang/bølgete/krøllete pels. Også kan den ikke være alt for liten, minst 15 kg. Den må være godlynt, like folk, ha lite jaktinnstinkt, være førerorientert og like å omgås andre hunder.

Om det beskriver mine tanker om en portis - indeed! :P Det er jo mange raser som sikkert passer inn i disse (litt flåsete) kriteriene, men det er alltid noe som mangler.

Helt ærlig - jeg vet ikke hva jeg ville hatt!

Skrevet

Svensk lapphund eller lapsk vallhund :P Kanskje juks det :lol:

Jeg digger jo kelpie, men det er ikke helt realistisk. Kanskje flat? De er jeg svake for :)

Skrevet

Helt garantert italiensk mynde! Sitter og vurderer om jeg skal ha en italiener eller whippet som nummer 2, vanskelig å bestemme seg, så kanskje jeg bare får en av hver! 3 hunder er vel ikke for mye... :innocent:

Skrevet

Realistiske drømmer er lapphund, lundehund, kineserpuff, kh collie, flatcoat, basenji, puddel, dsg, mopseblanding (tenk mops/dsg omg :icon_suspicious:), broholmer.
Drømme-drømmer er hovedsaklig hunder som er for mye for meg eller som ikke finnes på dette kontinentet - bruksschäf, alaska husky, bc, azawakh, afghansk mynde med kortere pels muligens afghaner/saluki blanding??, random lurcher, pit bull, ridgeback, stramhudet shar pei, techichi/deer chihuahua.

Jeg har lyst til å prøve de forskjellige sennenhundrasene, også.

Skrevet

Den dansk-svenske skulle helst vært sjokolade med tan, i alle fall med mørkt hode og lite hvitt på kroppen, mens pelsdotten skulle helst vært grå med bølger... :wub: Akk, disse guilty pleasure-hundene... :P

  • Like 3
Skrevet

Boxer, engelsk - eller fransk bulldog, amerikansk staff eller pit bull (om de hadde vært lovlige)
Elsker "bulletrynet" og har en Amerikansk Bulldog <3

Guest Michellus
Skrevet

Om jeg ikke kunne hatt groenendael.. Om jeg kunne valgt innenfor variantene, så hadde det blitt terv eller malle. Om variantene regnes som samme rase, sååå hadde det blitt hollender, schäfer, kelpie eller border collie faktisk. Mest sannsynlig en av de to først nevnte :)

Skrevet

Mest sannsynlig hadde det blitt omplasseringshund, og då hadde det nok vore fleire raser eg hadde styrt unna, og fleire raser det godt kunne ha blitt. Men, tja, golden, labrador, boxer eller dalmatiner kanskje? Mest truleg golden eller lab.

Skrevet

Hvis jeg fortsatt skulle hatt en gjeterhund - working kelpie. Hvis det var helt utelukket hadde jeg kjøpt meg borzoi på flekken. :drool:

  • Like 1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Det kan være mange grunner til at en hund ikke fungerer i hundemøter. Mye av grunnlaget legges i valpekassa, hvordan mor og søsken interagerer, og sosialisering med andre hunder i valpe- og unghundtiden. I tillegg kommer rasetypisk adferd og arvelighet. Avhengig av adferden til mor og hva slags sosialisering hunden har fått i ung alder så har hunden lært seg hvordan den skal eller kan oppføre seg rundt andre. Eller ikke lært det, forsåvidt. Det er aldri for sent å trene på sosialisering, men er viktig å lese språket til alle de involverte hundene og gå inn og avbryte adferd som ikke er greit. Hvis andre hunder sier fra og setter grenser uten at hun respekterer det er det ditt ansvar som eier å fjerne henne fra situasjonen. Om hun får fortsette lærer hun jo bare at det er greit å holde på slik.
    • Kan en hund ha null sosiale ferdigheter med andre hunder? Hun har konflikter med alle hunder hun møter. Akkurat som hun ikke skjønner at hun er for mye og ikke tar til seg til at andre hunder sier i fra til henne? Hun tar jo ikke hintet.
    • Det er nok ikke pga navnene du ikke har fått svar🙂I mange år nå har det vært fryktelig liten aktivitet på forumet her. Syntes alle navnene var fine jeg likte Lilly best. Masse lykke til med valp!!
    • Da får jeg prøve å se etter ett annet navn til den kommende valpen min da. Siden ingen av dem falt i smak. Har dere noen andre forslag på fine navn til tispe?
    • Hva gjør dere om 10-15 år? Kommer dere til å fortsette å ha ny hund da? Det er umulig å vite men hva tror dere? Hvor gamle er dere? Jeg selv aner ikke. Ser ingen liv utenom hund men nå har jeg hatt hund hele voksne liv. Men om jeg skal fortsette med hundetrening,kurs,utstilling vites ikke. Da må jeg ha noe annen hobby men jeg vet ikke hva. Hva tror dere dere skal?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...