Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

  • Svar 173
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Sjekk DE muskla, da...

Shiba, snart 3.5 år, særdeles veltrent:

Bilder av Casper i god form (ca 3 og 5 år)

Posted Images

Skrevet

Ozu har kraftige muskler i bakbeina, spesielt med tanke på at han bare er 1,5 år gammel. Men ingen vits i å legge ut bilder av pelsdotten, ingenting viser på ham. :P

Skrevet

Synes det er veldig vanskelig å se på flatten, men han har noen muskler under all den pelsen sin, bare ikke så bulende muskler. Samme med basenjien, han buler ikke av muskler, han har ganske slanke forbein, også er bakbeina litt breiere.

11157080085_2c75c4e24f_c.jpg

8699013455_0500374ae5_c.jpg

9240345248_578f27d6c7_c.jpg

  • Like 2
Skrevet

Et lite sidespor, men mye, store muskler trenger ikke være et godt mål på hvor god form en hund er i. Mange hunder bygger mye muskler av å gå sakte i bånd på asfalt, mens andre som løper timesvis i skogen daglig aldri vil få store muskler. Den siste er i mye bedre form selv om den ikke har like imponerede muskler. Har dere noen gang sett en langdistansehusky eller fuglehund med store muskler?

jeg syns da mange av korthårsjaktundene har store muskler, ikke bullemuskler men godt markerte muskler. Det er vanskeligere å se på de med pels.

Guest Snusmumrikk
Skrevet

jeg syns da mange av korthårsjaktundene har store muskler, ikke bullemuskler men godt markerte muskler. Det er vanskeligere å se på de med pels.

Ja, selvfølgelig. Jeg tenkte settere osv. Vorsteh og pointer kan få ganske mye muskler. Men det trenger ikke bety at de er bedre trent en den slanke setteren med lange slanke muskler.

Skrevet

Ja, selvfølgelig. Jeg tenkte settere osv. Vorsteh og pointer kan få ganske mye muskler. Men det trenger ikke bety at de er bedre trent en den slanke setteren med lange slanke muskler.

Det er jeg enig i! :) Ymse har allerede godt markerte muskler i baken, men han er ikke i superform :P

Skrevet

Jeg kommer aldri til å få hunden min så veltrent at det synes slik som på hundene her :lol:

1229851_10153307152315341_1970203203_n.j

Men i vind og nedrøytet får han i det minste synlig midje (eller, det har han forsåvidt alltid, sånn egentlig). Jeg jobber dog stadig med å bygge opp god muskulatur på ham, jeg tror ikke han er en slapp tjukkis under pelsen :lol:

  • Like 5
Skrevet

Mener Cane var i grei form da dette bildet ble tatt, men det er jo verre å se på en hund med såpass med pels.
100703-02.jpg

Ida i grei form, men ser bare fronten da.
hundFuscienne.jpg

Et til av Cane. Det var den pelsen igjen da. :P
081209-04.jpg

  • Like 5
Skrevet

Tavien får lett definerte muskler, men hun ser ikke ut til å bli bulete i muskulaturen.

1382098_10200978527489592_2079123415_n.j

1003728_10200555410991944_2040841178_n.j

Men fra rett vinkel ser hun ganske flatpakket ut, uansett kondisjon *fnis*

575838_10200240599681858_66398860_n.jpg

  • Like 4
Skrevet

Har ikke hunder i spesielt god form nå, annet enn ok kondisjon (særlig salukien, men han holder lenge uansett om han er i form eller ei). EDIT: Med kondisjon mener jeg da her utholdenhet :)

Saluki i god form er et pent syn:

577710_10150894095025970_1875434966_n.jp

579890_10150894029140970_19325054_n.jpg

  • Like 13
Skrevet

Maja: syns hun er i super form for alderen og mtp at hun mangler høyre hoftekule! :)

972351_10151541385724471_2075753256_n.jp

970683_10151541384919471_539475095_n.jpg

Begge bildene er fra den hoftekuleløse siden. Den har alltid vært mindre muskulert enn det andre låret. Men begynner å få mer muskler der nå, noe som er veldig artig og positivt. :)

Vanskelig å se noe med en hårete hund, men man får jo litt peiling.

  • Like 2
Skrevet

Fordelen med lukiser er at man fort ser musklene :wub:

9328673022_ea370c5f13_c.jpg

Minuset er at man ser likefort at dem forsvinner, men DET får dere ikke se bilde av :lol: (ok - så ille er det ikke, men selv ikke myndene får muskler gratis.)

  • Like 4
Skrevet

Fordelen med lukiser er at man fort ser musklene :wub:

9328673022_ea370c5f13_c.jpg

Minuset er at man ser likefort at dem forsvinner, men DET får dere ikke se bilde av :lol: (ok - så ille er det ikke, men selv ikke myndene får muskler gratis.)

I sommer lot jeg faktisk Calle sine lårmuskler forvitre litt med vilje, med lite tur, og kun turer i bånd (det var en periode det var ekstra varmt, og han ikke hadde spesielt stort behov for tur). Jeg syns de var for markerte, og at han var noe ubalansert (veldig sterk bakpart, og en noe veik front). Men det skal ikke mange øktene til, så er lårene hans skikkelig harde igjen :) Til våren skal vi begynne å klatre, begge to (trenger treningen jeg også), så han får bygget en god front.

  • Like 2
Skrevet

I sommer lot jeg faktisk Calle sine lårmuskler forvitre litt med vilje, med lite tur, og kun turer i bånd (det var en periode det var ekstra varmt, og han ikke hadde spesielt stort behov for tur). Jeg syns de var for markerte, og at han var noe ubalansert (veldig sterk bakpart, og en noe veik front). Men det skal ikke mange øktene til, så er lårene hans skikkelig harde igjen :) Til våren skal vi begynne å klatre, begge to (trenger treningen jeg også), så han får bygget en god front.

Det samme så jeg på Lupin da han var på sitt tynneste - hadde råe lårmuskler som virkelig bulte, men resten av han så ut som den var sammensatt av piperensere. :lol: Skikkelig vakkert...

Skrevet

Dyrlegen skrøt av Scilos og hans sterke, godt muskulerte kropp for et par år siden. Fint at hunden er i god form, men store bolemuskler syns jeg er lite pent både på mennesker og dyr :) Jeg liker lange, slanke guttemuskler, jeg :lol:

  • Like 2

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Som sagt, få en instruktør til å komme hjem til deg og se situasjonene og få hjelp til et opplegg. Dette er en hund som trenger konsekvent gjennomgående trening og rammer i hverdagen. Men få utelukket først at det ikke er noe smerter eller andre ting som påvirker adferden også.
    • Men når jeg skiller dem så biter hun meg. Hun blir helt vill i blikket og i kroppen og alt. De kan aldri være alene sammen. Jeg kan heller ikke la hun være på ett rom og jeg ber hun bli når den andre er på andre siden av døra. Da løper hun og biter meg i bånda. Eller i armen. 
    • Jeg har kjøpt nye håndklær, nytt sengetøy, nødklær og et par mer brukbare klespakker fra Finn, men mange av de såkalt berikede klærne er helt unike og har høy affeksjonsverdi. Bl.a. den nevnte singletten, som var det første fairtrade sertifiserte plagget jeg fant. Original Max Havelaar, fra før de byttet navn til Fairtrade. Den kostet omtrent 250 kr for tjue år siden og har trofast holdt stand gjennom hver eneste sommer siden. Med alt arbeidet jeg har lagt ned i den nå, så er Gucci fast fashion for tacky træsh hoes til sammenlikning.  Fordi jeg har vært en så etisk bevisst shopper og bygget en garderobe jeg kunne gå moralsk rakrygget i, så er det ikke bare, bare for meg å handle nytt. Favorittbutikken Libe er nedlagt, og jeg liker ikke kolleksjonene de gode merkene (som Komodo og Monkee Genes) har for øyeblikket. Nudie har heldigvis jeans jeg liker, men utover dem ser det svart ut. Derfor velger jeg redde det som reddes kan.  Alt av ulltøy må byttes fordi proteinfibre går bokstavelig talt i oppløsning i høy pH. Ikke bare undertøy som ikke er så farlig hvordan ser ut, men affeksjonsverdi Komodo blazer, kåpe, skjerf og lue, kjole, skjørt og flere bukser. Det er virkelig en smerte å vente på plagg jeg vil ha fra de merkene jeg liker. Trendene for tiden faller ikke i smak. Nøstebarn har fortsatt de samme plaggene de alltid har hatt, men er selvsagt utsolgt for de riktige fargene.  Jeg drar det antakelig så langt at jeg demonterer en jakke vevd og sydd i Sverige, fra et svensk merke som gikk konkurs og ikke lenger tilbyr noe nytt, for å unngå skade elgskinnet på utsiden mens jeg renser innsiden.  ..ikledd pølsedrakt fra Biltema, fordi jeg ikke hadde nevneverdig lyst til å legge penger i kassa til noen såkalt grønn butikk da jeg trengte emergency beskyttelse mot klima etter den fanatiske grønnskallen fra den sekterisk klorofyllkommunistiske kloakken av ruspsykotisk økolååågiske fotsoldater fra MDG beriket både garderoben min og miljøet med det ufortynnede insektsmiddelet sitt. Biltema klær med pølsemotiv på var det mest aggressive motsvaret jeg kunne finne som traumeterapi. Made in China av helt ny polyester, fraktet fossilt fra andre siden av planeten og med bilder av svinekjøtt på. Jeg slo til og det føltes bra.     
    • Er det ikke bedre å kaste klærne og kjøpe nye, det burde dekkes av innboforsikringen? Litt jobb, men føles tryggere likevel?
    • Det hjelper også å legge den i glovarmt vann etter vask, for å drepe mikroorganismene før du tørker den hurtig et varmt sted med god ventilasjon. De formerer seg lett under tørkeprosessen om du ikke har kverket dem skikkelig. Vaskemiddel hjelper bare med å få hardføre mikroorganismer delvis ut av stoffet, det dreper dem ikke, mange blir sittende igjen, og vannet i maskinen holder ikke 60° lenge nok. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...