Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

  • Svar 54
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Nå har vi 9 hunder til omplassering på Tunge hundepensjonat. Ta en titt! Kanskje din drømmehund dukker opp? Del gjerne linken videre http://firbente.wordpress.com/omplassering/

Er det. Men etter å ha sett så mange positive historier kan jeg jo også være så heldig. Men generelt veldig skeptisk så skal være nøye på prøvetid og sånt og riktig hund må komme for omplassering

Synes det er morsomt at dere har BC/whippetmix inne. Før jeg skaffet Winnie for 4 1/2 år siden så fantes det et kull med nettopp samme mix og jeg vurderte å kjøpe en slik... Men ble altså renraset, vo

Skrevet

Jeg falt for Obelix. For en nydelig hund! Hadde ting vært annerledes, hadde jeg gjerne vurdert ham. Håper han (og alle de andre, selvsagt) kommer til gode hjem. :wub:

Skrevet

Så mange fine hunder! :)

Dalmatineren kan dere sende inn info om til dalmatinerklubben, så kommer han gratis opp på omplasseringssiden der. Han var litt av en rugg ja :D Hva heter han på stamtavlen?

Hvis du har hund som skal omplasseres, vær snill å sende inn flg.: Hundens registrerte navn (far og mor), kallenavn, kjønn, fødselsdato, farge, kontaktperson m/telefonnummer og/eller e-postadresse, evt. hjemmesideadresse. Bilder vedlegges i jpg-format.

[email protected]

Skrevet

Synes det er morsomt at dere har BC/whippetmix inne. Før jeg skaffet Winnie for 4 1/2 år siden så fantes det et kull med nettopp samme mix og jeg vurderte å kjøpe en slik... Men ble altså renraset, voksen hund først. :)

  • Like 1
Skrevet

Åh Peppes! :wub: Og så såg eg bloggen, Noah! :wub:

Så fantastisk at du viser fram omplasseringshundane på den måten! Og så vondt for hjertet mitt, eg vil jo ha alle saman. :icon_redface:

Skrevet

Så mange fine hunder, håper dere finner fine hjem til de alle :) Obelix hadde passet fint hos meg tror jeg, om det hadde passet med en til akkurat nå.. og Lucy var jo bare kjempesøt!

Skrevet

Åååh de er bare så nydelige alle sammen. Ikke lett å la være å beholde noen selv. Spesiellt Obelix og Noah har sjarmert meg :wub:
og Topsy og Peppes og og ja alle sammen :shocked::huh::icon_confused:


Takk for tips Lola Pagola :) skal sjekke det ut


Synes det er morsomt at dere har BC/whippetmix inne. Før jeg skaffet Winnie for 4 1/2 år siden så fantes det et kull med nettopp samme mix og jeg vurderte å kjøpe en slik... Men ble altså renraset, voksen hund først. :)

Peppes er knallkul. Han er som de fleste whippeter. Rolig inne og full fart ute. Veldig trygg og stabil hund



Åh Peppes! :wub: Og så såg eg bloggen, Noah! :wub:

Så fantastisk at du viser fram omplasseringshundane på den måten! Og så vondt for hjertet mitt, eg vil jo ha alle saman. :icon_redface:

Noah er såå nydelig og kjempe herlig personlighet. Han var litt forsiktig i begynnelsen og så meg ann på avstand, men etter litt så kom han bort å gnei seg inntil meg for å få kos, satt bamse og løp som en tulling etter ball. Så i pappirene hans den kvelden og han kan masse triks.
Hjertet mitt får veldig vondt, men er så fantastisk å være med på å gi de gode hjem. Her om dagen omplasserte jeg en hund som har vært her i 7 mnd. ENDELIG fikk han sitt eget hjem <3



Hva er Topsy blanding av? Ser ut som labrador/BC-mix.

Usikker på hva Topsy er blanding av, men jeg også har tippet Bc/labrador

  • Like 1
Skrevet

Peppes er bror til hunden til foreldrene mine regner jeg med. Hvis han er like herlig og god, så er han en fin fin hund altså!

Skrevet

Å så gøy:D Har du noen bilder?:)

Det ligger noen i disse trådene :)http://hundesonen.no/forum/topic/60354-felix-en-blanding/page-2

http://hundesonen.no/forum/topic/68181-pskebilder-fra-trndelag/

Ellers har jeg vel noen på mobilen osv :) blir vel tatt noen julebilder når jeg reiser hjem :)

Har sagt til mamma og pappa hele tiden at jeg angra på at jeg ikke tok med meg to valper hjem den gangen jeg fløy ned til Haugesund for å hente han. Felix er blitt skikkelig fin kar altså :)

Skrevet

Såå gøy å se bilder av Felix:) Da er de fra samme kull ja. Er rottweiler og schæfer i han her også. Jeg synes de/du burde ta Peppes også :innocent:
Jeg ble så sjarmert så hadde Peppes i hytta mi i en uke :rofl:

Skrevet

Fine hunder, men Topsy :wub:

Kan jeg få spørre hvorfor gebyret er ulikt på de forskjellige hundene?

Kommer ann på om det er rasehund med/uten pappirer, om det er blandingshund og alder

Skrevet

Såå gøy å se bilder av Felix:) Da er de fra samme kull ja. Er rottweiler og schæfer i han her også. Jeg synes de/du burde ta Peppes også :innocent:

Jeg ble så sjarmert så hadde Peppes i hytta mi i en uke :rofl:

Hehe, jeg hadde definitivt vurdert det selv hvis jeg ikke bodde her ! De ble litt syke da jeg viste de annonsen på finn. Men så skal de være fornuftige :P Hadde han vært nærmere tror jeg faktisk de ville vurdert det, de er seriøst fortapt i Felix. Han er visst verdens beste :)

Gjest
Dette emnet er stengt for flere svar.
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Enig! Heftig lyd er no go for meg også
    • Da snakker vi en helt annen arbeidskapasitet, tilnærmet border collie. Men hvis det er aktuelt, så ja. Og så har de MYE lyd. Mer enn de andre lapphundene. Jeg synes de er dritfine, men lyden (og røytingen) hadde vært uaktuell for meg.
    • Lapsk vallhund kanskje? Kjenner ingen personlig, men kjenner til en oppdretter, og forstår det slik at det er mer å hente der enn hos finsk og svensk
    • Korthåret collie var det første som slo meg. Gjeterhundtype men stort sett avlet som selskapshund nå. Røyter en del, men er ganske førerorientert og spennende rase. Generelt vil du se på raser som er avlet for å samarbeide med fører. Det er noen typer jakthunder som ikke skal jobbe selvstendig, men på førers kommando, f.eks, apporterende o.l., som typisk retrievere og spanieler. Og så har du gjeterhunder som er de klassiske som er forholdsvis førerorienterte og lette å trene, men som også krever en del både fysisk og mental akvitisering. Så kommer det litt an på om det spiller noen rolle med bjeffing, for eksempel. Dansk/svensk gårdshund har en del jaktinstinkt men er også ganske førerorientert og lett å trene. Finsk og svensk lapphund, mye pels, mye lyd, litt mer selvstendig enn mange gjeterhunder, men morsomme hunder. Schapendoes, pumi, tibetansk terrier, bearded collie kan være alternativer. 
    • Hvilke av de sjeldne mellomstore hundene passer best til å trene lydighet og å gå skogsturer med? Skriver sjeldne da jeg er ganske kjent med de som er mest populære. Gjerne med minst mulig jakt siden jeg ikke skal trene jakt og ønsker at hunden skal gå løs på turer hvis den blir lydig nok. Pelsstell betyr ikke noe og vakt betyr heller ikke noe da vi bor på bygda. Ønsker hunderase mellom 10-30 kilo da jeg ikke har styrke nok selv og jeg ikke ønsker altfor stor hund. Kanskje prøve agility også.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...