Gå til innhold
Hundesonen.no

Dobbeltdyne eller to dyner i dobbeltseng


Recommended Posts

Skrevet

Jeg haaaater dobbeltdyne!!!! Jepp... vi har det nemlig... Har hatt det i snart 9 år tenker jeg... På starten hørtes det ut som en god ide, nyforelska som jeg var og greier, men det gikk over gitt :P Nå har jeg utstyrt meg med en av dynene til gjestesenga, slik at jeg kan ha den hvis jeg mister dyna om natta. Jeg er ganske så sær da, og liker ikke å ligge tett inntil noen eller puste noen i ansiktet om natta :lol:

  • Svar 93
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Er ikke ordet dyne et fryktelig pussig ord? Men her går det i enkeltdyner med ekstra lengde.

Da har jo partneren mulighet til å rulle seg inn i sin, og umulig å varme kalde tær på de.

Nå er jo jeg ganske så kort, så vanlig er helt passe for meg. Den er lang nok til at jeg kan liksom brette den under føttene, og det er så digg! Natt til i dag sov jeg og mannfolket med dobbeltdyn

Skrevet

I senga vår (180) MÅ jeg ha to dyner. Kjære vene, kunne aldri tenke meg å dele dyne med noen andre. Jeg ligger ofte med dyna klemt mellom knærne og slenger meg rundt og sover generelt veldig urolig. Sambo ligger musestille. Vi hadde aldri blitt enige om hvordan vi skulle ha brukt dyna altså. Også klarer jeg meg fint med vanlig lengde :)

Skrevet

2x200x220, ingen tvil. Jeg kan ikke fordra kalde tær under samme dyne, også mye enklere med to ettersom han er frossenpinne og bruker tykk dundyne hele året, mens jeg tuller meg inn i en tynn med labbene utenfor :P

Men det genial med dobbeldyne er at det er veldig enkelt å varme egne frosne tær på samboers bein eller rygg. :sleep:

Skrevet

Å! Jeg så for meg med hodet i hver sin ende! :lol:

Haha, å nei. Jeg orker ikke å lukte på føttene hans om nettene. Og jeg deler benplassen min med 2 katter og, så det hadde blitt dårlig plass xD

Skrevet

Haha, å nei. Jeg orker ikke å lukte på føttene hans om nettene. Og jeg deler benplassen min med 2 katter og, så det hadde blitt dårlig plass xD

Ja, det var flere grunner til at jeg syntes det var merkelig :lol: :lol:

Skrevet

Men det genial med dobbeldyne er at det er veldig enkelt å varme egne frosne tær på samboers bein eller rygg. :sleep:

Haha, akkurat det som er problemet! Jeg er aldri den med kalde tær :lol:

  • Like 1
Skrevet

Fysj a mei, dobbeltdyne er helt skrekkelig!

Jeg vil ha dyna for meg selv og dra den hit og dit etter behov :aww: Dobbeltdyne er hat, jeg sov faktisk dårlig jeg da.

Bare pakke seg inn på den ene siden, og hvis den andre er alt for varm så er det feil, er han for kald så er det ihvertfall feil, og ligge inntilhveranre hele natten er ihvertfall også feil. Får jo ikke sove da :rolleyes:
Og drar du fra meg dyna, så blir jeg ikke happy altså :whistle:


Enkeltdyner. En til hver :aww:

Skrevet

Det beste er egentlig to dobbelt dyner... :innocent: Men det var kanskje ikke noe alternativ?

Her har vi en dobbeltdyne som Sambo, jeg og Gry ligger under, og Bridie oppå :P Jeg ligger mellom sambo og Gry :P

Skrevet

Vi bytta til dobbeltdyne for noen måneder siden,vi skulle bare prøve for det virker mer koselig :)

Jeg tenkte at :"Ja,dette kommer jo til å gå "bra". Blir nok med den ene natta".

Og jeg må si jeg er positivt overrasket! Jeg har utrolig god plass,og faktisk mye dyne til å tulle meg inn i (uten å stjele fra han andre),trenger ikke være borti hverandre i det heletatt i løpet av natten :lol:

Skrevet

Nå som jeg er ganske nyforelsket og ekkel av meg hadde dobbeldyne vært helt herlig! vi kan ligge fotflettet en hel natt og ligge og holde rundt hverandre mens vi sover.. Null stress..

Men bytter mannen jobb (som gjør at jeg da ser han i ukedagene også, noe jeg ikke gjør nå) hadde jeg nok foretrukket to ekstra lange enkeltdyner :lol: (som vi har nå.. eller.. JEG har.. han bare "bor" visst her :D )

Han har dobbeltdyne i heimen sin, og er bastant på å ha det i nye heimen han driver og bygger også. Så da får jeg testet ut dobbeldyne.. så! To be continued! :D

Skrevet

Prøvde dobbeltdyne i helgen, og jeg sov overraskende godt! Men det hadde nok mye med at jeg var dønn sliten når vi la oss :P Hjemme må jeg ha to enkle, jeg hater menneskelig nærkontakt om natta (men jeg ligger å holder rundt Tuva da, vi ligger i skje :lol: ) vinterdynene er ekstra lange, mens høst og sommer dynene er standard størrelse, skulle egentlig ønske de var ekstra lange og. Elsker å tulle meg inn i dyner og puter! Ååå jeg elsker å sove!

Skrevet

vi kan ligge fotflettet en hel natt og ligge og holde rundt hverandre mens vi sover.. Null stress..

Det gjør vi enda etter fem år. Jeg er akkurat som en baby og må ligge helt tett til han. Da sover keg best :)

Skrevet

Dobbeldyne er gull *Hjerte hjerte* Har hatt dobbeldyne i 10 år og enkeldyne finns ikke.
Jeg føler jeg ikke har dyne nok med enkeldyne. Hvis kjæresten bestemmer seg for å ha enkeldyne helt i orden for meg bare mer dyne til meg :D Og ikke noe mer stress å bytte på dobbel enn enkel.. Bare vanesak :)

Skrevet

Vi bytta til dobbeltdyne for noen måneder siden,vi skulle bare prøve for det virker mer koselig :)

Jeg tenkte at :"Ja,dette kommer jo til å gå "bra". Blir nok med den ene natta".

Og jeg må si jeg er positivt overrasket! Jeg har utrolig god plass,og faktisk mye dyne til å tulle meg inn i (uten å stjele fra han andre),trenger ikke være borti hverandre i det heletatt i løpet av natten :lol:

Er jo det jeg har prøvd å si! Man får mye mer dyne og har god plass. Enkelt dyne får jeg knapt rundt meg jo.. :-P dobbelt dyna ruller jeg rundt meg på en kanten og er tullet godt inn og slipper å ligge inntil t :lol: jeg orker ikke å sove innad noen :-P
  • Like 2

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Så fint at dere allerede har veileder og atferdsspesialist på laget, og at dere har testet både mer og mindre aktivitet. Det dere beskriver høres ut som en valp som ligger så høyt i grunnstress at han ikke klarer å regulere seg ned igjen. Da hjelper det sjelden med mer trening, for problemet er ikke mangel på aktivitet, men at nervesystemet aldri får landet. Det jeg ville prøvd: senk totalbelastningen kraftig i 10–14 dager. Korte, kjedelige turer, ingen søk, ingen kurs. Bytt aktiviteten mot ting som nedregulerer: tygging, slikkematter, snacks strødd i gresset. Og når han faktisk ligger rolig av seg selv, legg en godbit stille mellom labbene hans uten å si noe. Ro som blir belønnet, kommer oftere. At han blir «svart i øynene» og umulig å avlede tyder på at han er langt over terskel, og da lærer han ingenting. Nevn gjerne smerteutredning for veterinæren også, mage og ledd kan gi akkurat dette bildet. Jeg har skrevet mer om ro-trening her om dere vil ha en konkret plan: https://oslohundetrener.no/ro-trening-hund-slik-laerer-hunden-a-finne-ro-i-hverdagen/
    • Godt tenkt å forberede seg før katten kommer, det er da du har mest påvirkning på resultatet. Det viktigste er ikke utstyret, men introduksjonen. Planlegg at de to første ukene skjer bak grind eller lukket dør: la dem lukte på hverandre gjennom døra, bytt tepper mellom dem, og belønn hunden hver gang den er rolig i nærheten av kattelukt og kattelyder. Først når hunden kan se katten uten å låse seg fast, tar dere korte, rolige møter med hunden i bånd. Katten trenger alltid en fluktvei: høyder, hyller og minst ett rom hunden ikke har tilgang til. Kattedoen løser du enklest med en barnegrind hunden ikke kommer forbi, eller en hevet plassering katten lett når. Og følg med på hunden din underveis: stirring, stivhet og jaging betyr at dere har gått for fort frem, ikke at det er umulig. Gjør det kort og gøy, og gi det uker heller enn dager. De fleste hunder kan lære å leve fint med huskatten sin.
    • Gratulerer med valp på vei! I stedet for å anbefale en bestemt skole vil jeg gi deg spørsmålene jeg selv ville stilt før påmelding, for det varierer mer mellom instruktører enn mellom skoler. Spør konkret: Hvilke metoder bruker instruktøren, og brukes det noen form for korreksjon eller «konsekvens»? Du vil ha et tydelig ja til kun belønningsbasert trening, ikke et vagt «vi tilpasser oss hunden». Hvor mange valper er det per instruktør? Seks er mye bedre enn tolv. Og handler kurset om hverdagen (ro, håndtering, alenetrening, trygg sosialisering) eller mest om sitt og dekk? For en setter-valp er det første langt viktigere. Be gjerne om å få se på en kurstime før du melder deg på. En seriøs instruktør sier ja til det. Jeg jobber selv som hundetrener i Oslo, så jeg lar andre svare på de konkrete skolene, men jeg har skrevet om hva god sosialisering faktisk er, om du vil lese mer: https://oslohundetrener.no/hva-er-sosialisering-og-hvorfor-er-det-viktig-for-valpen/
    • Dette høres utrolig slitsomt ut, og jeg skjønner godt at dere er på bristepunktet. To ting ville jeg gjort først, før noe trening: en veterinærsjekk av valpen (urinveisinfeksjon er en klassiker bak plutselig tissing inne) og skikkelig rens av madrass og dyner. Vanlig spray fjerner ikke lukten for hundenesen, og så lenge det lukter toalett, forblir det et toalett. Så til bjeffingen. Akkurat nå har hundene lært at bjeffing åpner døra, så det er den vanen vi må snu, ikke hundene det er noe galt med. Men vi starter ikke om natta. Tren på dagtid: lukket dør i tre sekunder, åpne mens det er stille, belønn. Bygg langsomt opp. Gi dem samtidig en skikkelig god liggeplass utenfor soverommet som fylles med tyggeben og gode ting, så stedet får verdi i seg selv. Det er ikke noe quick fix her, men med en gradvis plan er det absolutt løsbart. Med tre hunder samtidig kan det være verdt å få en trener til å se på helheten hjemme hos dere.
    • Får bare prøve meg frem litt, skal kjøpe sånn for å se. Umulig å vite før man har prøvd 😉 Takk for nyttig info Molly.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...