Gå til innhold
Hundesonen.no

Sier hunden din i fra når den må på do?


Orca
 Share

Recommended Posts

Jeg kjeftet også på første hunden min, han begynte da å bæsje bak tv'en for å unngå kjeft. Men til og med han lærte seg å si i fra etterhvert.

Jeg har ikke opplevd at hundene må på do når de er inne etter at jeg begynte å fôre på rått. :-) Men jeg er ute regelmessig sånn at de ikke trenger å gå å holde seg for lenge.

Endret av :)Kine
Lenke til kommentar
Del på andre sider

  • Svar 70
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Vi har en bjelle(PoochieBell) hengende ved døra, hvis dyra må ut ringer de bare i bjella. Fungerer veldig fint

Jeg hadde strengt tatt tenkt å skrive det samme nå som den gangen, men jeg tenkte jeg skulle forsøke å være litt mindre hoverende og litt mer hyggelig... . For ja, jeg lufter fortsatt min hund så ofte

Pga denne tråden lot jeg meg lure av Aiko da vi var på jobb i går! Den slue sniken stønna, la seg demonstrativt på strategiske plasser, lage små, ynkelige pipelyder, stirra mot døra osv, inntil j

Hun sier ifra dersom hun MÅ på do, enten det er fordi hun har tømt vannskåla og må tisse selv om det ikke er lenge siden vi har vært ute, eller fordi hun er dårlig i magen. Hun sier ifra ved å pipe, mens hun går frem og tilbake til utgangsdøra - så det er umulig å ikke forstå. De gangene jeg mistenker at hun gjør det for å komme seg ut på tur lar jeg henne bare være på plenen bak blokka et par minutter før vi går rett inn igjen, for masing for å komme ut på tur er helt uaktuelt.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

  På 10/28/2013 at 7:10 PM, Shlush skrev:

De sier ifra om de er dårlige men ellers så sier de aldri ifra om de må ut ellers :-) Sikkert fordi de blir luftet før de må!

Noen har ikke selskapsblære og må av og til veldig plutselig!

Farlig å generalisere vettu :sleep:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Fjotten gir ikke beskjed før det er veldig på tide, da blir han pipete og rastløs. Men da er det som sagt såpass på tide at han bør få komme ut før det kommer til at han begynner å pipe. Han går aldri på do inne, tisset to ganger og bæsjet en gang inne som valp, og aldri siden. Så her er det opp til meg å passe på at han får komme ut jevnlig.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Det hender nok at de (les Tinka) syns det er på tide å komme seg ut i verden og livet, men det er nok ikke fordi hun må på do. Når hun virkelig må på do, blir hun glassaktig i blikket og peser. Scilos legger seg ned på magen. Tror han klemmer igjen fanten for å holde seg. Det er nok tilfeller at det bare er å hive på seg støvlene og jakka og si unnskyld for at jeg sonet så altfor lenge :) Men de holder seg, altså. Det er ikke noe hyggelig å oppdage at hundene er så nødne. Da har de sansynligvis holdt se en stund og det er jo ikke noe godt.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Tja, det kommer seg. Han er jo valp, så noen ganger må han tisse NÅ (f.eks. i lek), og da kommer det gjerne på gulvet. Når han ikke blir overrasket av egen blære piper han, også går han frem og tilbake mellom døra til yttergangen og verandadøra. Han sier ikke ifra hver gang da, og kan gjerne gå litt rundt helt "vanlig" også setter han seg ned og tisser. Prøver så godt jeg kan å gå ut med han ofte nok til at han skal slippe å måtte både si ifra og å måtte tisse på gulvet, men det er ikke bare-bare med valp :)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg tror ikke dyret her rekker å si ifra at han må tisse da han får småturer gjennom hele dagen.

De gangene han har vært dårlig i magen på natta derimot har jeg fått klar beskjed om at han må ut og det NÅ. Da sitter han der han er og uler helt grusomt for å vekke meg.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

De sier fra om de må ut. Som oftest er de dårlige i magen da, og da er det ikke tvil om at de trenger å komme seg ut. Og ikke noe problem med å våkne av de. Vida piper og tasser, Noomi ligger da ved siden av meg i senga og holder verdens største pipekonsert.

Noomi var flink som valp også, siden hun hatet å gå på do inne. Hun synes fortsatt avføring er litt ekkelt, så ikke så stor sjanse for at hun skal rulle seg i ekle ting på tur. :P

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Ja og iblandt så er det dumt :lol:

Det er mekanisme å gi en reaksjon når de går til altandøren og titter. Så gamla benytter seg av det for at jeg reise meg og gi henne mat eller følge henne på soverommet for å legge seg (DVs VI skal legge oss har hun bestemt).

Lenke til kommentar
Del på andre sider

  På 10/29/2013 at 11:39 AM, JeanetteH skrev:

Ja og iblandt så er det dumt :lol:

Det er mekanisme å gi en reaksjon når de går til altandøren og titter. Så gamla benytter seg av det for at jeg reise meg og gi henne mat eller følge henne på soverommet for å legge seg (DVs VI skal legge oss har hun bestemt).

Blaze har oppdratt deg bra :lol:

Det er vel sjelden behov for å si fra om at man må ut her i heimen også, men OM det er krise, så vandrer Willy litt rastløst rundt, stirrer på meg og peser litt.... tror jeg iallefall - jeg husker faktisk ikke helt. Det skjer ytterst sjelden. Da han var liten valp, lærte han fort at han kunne gå til døra, og så gikk den av en eller annen merkelig grunn opp :).

  • Like 1
Lenke til kommentar
Del på andre sider

  På 10/29/2013 at 12:20 PM, AnetteH skrev:

Jeg synes dere kan sende disse gå til døra vibbene til pi, istedenfor å tisse på gulvet, så gå til døra for å rase rundt ute mens jeg vasker gulv :-P

Bedre å ha en valp som pisser på gulvet enn i senga og være husrein ellers. :D

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Min går til døra, men det er ikke alltid fordi hun må på do. Hun har nemlig lært seg at når hun går ut, får hun godbit når jeg roper henne inn igjen, så de fleste gangene går hun bare rett ut døra og inn igjen, i håp om det er nok for å få noe godt.

Sent from my GT-I9295 using Tapatalk

Lenke til kommentar
Del på andre sider

  På 10/29/2013 at 12:27 PM, SandyEyeCandy skrev:

Bedre å ha en valp som pisser på gulvet enn i senga og være husrein ellers. :D

Ja true. Jeg har byttet senge tisser med jeg tror jeg måtte tisse nå tisseren :-P

For altså.. Pi sover jo fint 10 timer i senga uten å bevege på seg :-P duste valp :-P

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Guest Klematis

Han var ikke renslig før han hadde passert et år. Nå er han 1,8 år, og han sier ikke i fra. Han satt et par ganger ved verandadøra da han var litt yngre, men ikke nå mer. Merket det en dag jeg var hos en venninne, hun skulle ut å røyke, jeg og hunden ble med ut, og han stupte nesten ut døra, og satte seg rett nedenfor trappa,og gjorde det han bare måtte.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Er ikke schæfer en sosial stor malle? Hodet skrudd riktig på har vel ingen av dem, og med den helsa blir det aldri schæfer her i huset, selv om det er mange flotte.
    • asså, hadde jeg kun hatt meg selv å tenke på så hadde jeg nok skaffet meg malle. Jeg liker hunder som er litt små gale eller litt spesielle 😂🙈 Men mtp mannen, familie, skaffe pass til hunden, håndtering, osv osv 😂 … så vurderer jeg også schæfer. Men drømmen er en sosial stor malle med hodet riktig skrudd på 😄 Tror egentlig kull og oppdretter er mer avgjørende enn rase akkurat nå. Men det blir nok ikke før sommeren 2027 uansett. Så har god tid. 😊 hvor er din fra? 
    • Jeg leser og leser på disse brukskravene, men kan noen forklare meg med teskje hva en korthåret collie må ha? Og er det det samme som fks i Sverige?    Vi ønsker og jakte cert I Sverige, men da må brukskravet være på plass - jeg har fått det forklart- men jeg forstår like lite 😂
    • *Dobbelpost fjernet*
    • Ble utsatt for Evighetshunden/ (Tasseladden) på Instagram og ble syk av dårlig samvittighet for å fore med ~50% Farmina, som jeg trodde var et BRA for, men som hun rangerer nær bunnen, marginalt bedre enn RC og Hills. Føler meg bedre nå, etter å ha undersøkt litt om Købers, som hun mener er veldig mye bedre. Råfor på hennes måte er uaktuelt av praktiske årsaker, og pga trening foretrekker jeg minst 50% tørrfor.  Den nagende dårlige samvittigheten mtp hundens velvære i alderdommen, der riktig kosthold gjennom livet gjør en massiv forskjell.. Gjør det egentlig det? Golden retrieveren jeg vokste opp med på 80-90-tallet ble foret EKSKLUSIVT på Pedigree fra REMA. Han fikk mørk kokesjokolade som godbiter. Han var sunn og frisk og sprek og aktiv og glad til han var 12 år før han som eneste tegn på alderdom fikk vondt for å gå ned trappene fra 4. etg i blokk. Han ble avlivet som  13-åring fordi han ble syk av sorg da faren min, hans best buddy for life døde, og han var såpass gammel, så.. Pedigree, fra REMA, hele livet.  Jeg sier ikke at det er et bra for, jeg bare nevner det for å hjelpe om andre sliter med for-og-helse-angst.  
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...