Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Ja nye isbjørner skal innta heimen her. :)

Mor

Min vakre Sasha. Verdens vakreste frøken i mine øyne. ;)

En behagelig ekstremt rolig frøken. Som nyter livet til det fulle så lenge hu er med hu mor. :D

Helsemessig er hun fri for patella og HD.

Utstillingsmessig har hun flere ckr, men desverre bare en masser av reserve cert. Men det kommer vel der også.

28265_404137132351_918689_n.jpg

Far

Verdens vakreste hannhund han selvfølgelig, hehe.

Han er en veldig snill herremann. Glad i alle er han, og får han kos så er han i himmelen.

Kan være litt lyd i han, ikke plagsomt mye, men for meg plagsomt nok innimellom. Jeg hater bjeffing. :P

Elsker å leke med sønn sin, da har han det himla kjekt. :)

Helsemessig er han fri for patella, men ikke røntget enda.

Utstillingmessig har han gjort det mer enn godt. Flere BIR, Ck, Cert. Mangler bare stort certet for Nuch tittelen.

561483_10151522457757352_344650079_n.jpg

Litt rusfete her stakkars :P Men er nyeste bildet. Hadde sitti i bilen noen timer når vi var på vei hjem ifra østlandet.

Denne komboen har jeg gleda meg til i evigheter, og vi traff blink, hehe. :D

Ultralyd for noen uker siden sa 3.

Men hun ble bare større og større. Men jeg tenkte, jaja, sikkert mye fostervann.

Røntgen idag

1393695_10151634402162352_2116898569_n.j

Kjapp telling viser altså 6 valper. :o

Vi trodde det kunne være en 7. , men tok da ett bildet til som kunne bekrefte 6.

Hun er idag på 56. Forrige kullet fikk hun på dag 57, natt til dag 58.

Så jeg håper for hennes del at vi kan begynne å si hei hei allerede imorra natt.

Det er veldig tungt for frøkna forståelig nok.

Det skal beholdes en tispe, som er meningen skal på foravtale, men det skulle nå Bamse å. :P Han bor her enda etter 10mnd . :P

  • Like 6
Skrevet

Lykke til! Gleder meg til å se bilder av mange små vrengte polarvotter! :D Også krysser vi fingrene for at far blir fri-røntget! (Er Sasha røntget for AD?)

  • Like 1
Skrevet

Lykke til! :D Hvorfor er ikke faren røntget enda?

Uff ren sløvhet fra vår side. :/

Og hver gang vi skulle få gjort det så har ting skjedd så det ikke ble gjort når det skulle.

Så derfor er det ikke gjort, men skal gjøres.

Lykke til! Gleder meg til å se bilder av mange små vrengte polarvotter! :D Også krysser vi fingrene for at far blir fri-røntget! (Er Sasha røntget for AD?)

Nei ikke AD røntget.

AD har vært så godt som ikke eksisterendes på japsene.

Om jeg ikke husker helt feil, så er det 2 som har fått C av de som er røntget. Ellers har alle A.

Om jeg ikke husker helt feil da.

Skrevet

Wow! Herlig kull :D Hvorfor er det "bare" jeg som alltid skal ha valp og får hannhundkull?? :P

Gleder meg til valpespam! :wub:

Veldig typisk det vel, hehe. :)

Jeg er helt sjokka over å ha fått SÅ mange tisper. :D

Har 1 mulig hannhundbestilling og en haug med tispebestillinger, hehe. :) Så passa meg midt i blinken å få så mangen tisper. :D

Skrevet

Wow! Herlig kull :D Hvorfor er det "bare" jeg som alltid skal ha valp og får hannhundkull?? :P

Gleder meg til valpespam! :wub:

Det er ikke bare deg. Jeg sitter her med fire hanner selv. :P

  • 4 weeks later...
Skrevet

Bilder. :D

Glemt det gitt. :P

1396057_10151642021582352_1263487685_n.j

Liten tass som hadde funni seg ekstra valpene til Sasha.

For jada, hun klarte å få innbillt drektighet. Blir jo ikke helt det, men like fullt, hun adopterte 2 ekstra valper en ukes tid.

Måtte fjerne løpetispen jeg hadde her hjemme, og da var alt greit.

995888_10151664347722352_270545945_n.jpg

Noen tar livet mer med ro enn andre.

1381296_10151672190417352_2030031644_n.j

Bruke søsken som pute funker fint som søren det.

1426162_10151674598772352_1208495266_n.j

Mat falt ismak første gang. :P

Skålen forsvant under der. Hehe.

1537_10151679581257352_172287349_n.jpg

Veies i bakebolle :P

Funker det, selv om det er blitt litt dårligere plass med tiden. :P

Så de må velves utav igjen fordi de stort sett sovner oppi der. :P

999765_10151686227712352_754694669_n.jpg

Fått virret rundt i stuen.

Og det er da grådig morro. :D

Godt det står splett nytt teppe i gangen som skal skiftes ut når tassene har flytta. :P

  • Like 8

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Da snakker vi en helt annen arbeidskapasitet, tilnærmet border collie. Men hvis det er aktuelt, så ja. Og så har de MYE lyd. Mer enn de andre lapphundene. Jeg synes de er dritfine, men lyden (og røytingen) hadde vært uaktuell for meg.
    • Lapsk vallhund kanskje? Kjenner ingen personlig, men kjenner til en oppdretter, og forstår det slik at det er mer å hente der enn hos finsk og svensk
    • Korthåret collie var det første som slo meg. Gjeterhundtype men stort sett avlet som selskapshund nå. Røyter en del, men er ganske førerorientert og spennende rase. Generelt vil du se på raser som er avlet for å samarbeide med fører. Det er noen typer jakthunder som ikke skal jobbe selvstendig, men på førers kommando, f.eks, apporterende o.l., som typisk retrievere og spanieler. Og så har du gjeterhunder som er de klassiske som er forholdsvis førerorienterte og lette å trene, men som også krever en del både fysisk og mental akvitisering. Så kommer det litt an på om det spiller noen rolle med bjeffing, for eksempel. Dansk/svensk gårdshund har en del jaktinstinkt men er også ganske førerorientert og lett å trene. Finsk og svensk lapphund, mye pels, mye lyd, litt mer selvstendig enn mange gjeterhunder, men morsomme hunder. Schapendoes, pumi, tibetansk terrier, bearded collie kan være alternativer. 
    • Hvilke av de sjeldne mellomstore hundene passer best til å trene lydighet og å gå skogsturer med? Skriver sjeldne da jeg er ganske kjent med de som er mest populære. Gjerne med minst mulig jakt siden jeg ikke skal trene jakt og ønsker at hunden skal gå løs på turer hvis den blir lydig nok. Pelsstell betyr ikke noe og vakt betyr heller ikke noe da vi bor på bygda. Ønsker hunderase mellom 10-30 kilo da jeg ikke har styrke nok selv og jeg ikke ønsker altfor stor hund. Kanskje prøve agility også.
    • Min golden (jakt) røyter bare to ganger i året, men de vanlige goldene jeg vokste opp med røyta helt sykt mye😅 Ellers er de veldig fine hunder, så lenge de får brukt hodet nok. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...