Gå til innhold
Hundesonen.no

Den store baby(og barne)tråden <3 2.0


Recommended Posts

Skrevet

Er det altfor tidlig å begynne å gi litt grøt om kvelden? De er 3 mnd., og helsesøster syntes ikke det var noen hast... Fikk ikke noe skikkelig svar på om jeg kunne eller ikke. Men jeg tror kanskje ikke melka metter like godt lenger. Plutselig må jeg opp og mate to ganger hver natt per unge! Og siden de spiser så mye, må de også skiftes bleie på om natta = lys våken unge som ikke sovner igjen på lenge!

Jeg likte jo å endelig kunne sove noen timer sammenhengende :( Ego, I know.

Jeg begynte å gi amalie grøt når hun var 3 mnd. Lagde den tynn men ikke flytende å gav med skje. Noen ganger i flaske med litt større hull på selve tuten :)

  • Svar 9.3k
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Da var vi blitt foreldre Lillegutt kom til verden klokken 11.45 i formiddag etter en litt dramatisk fødsel som endte i akuttsnitt. Han veier 3580 gram, er 49 cm lang og selvsagt helt perfekt Mor,

Siden nærmeste familie nå er informert så får jeg snike meg sånn litt småoffisielt inn her

03:22 kom verdens skjønneste tass. Han fikk det veldig travelt på slutten og kom ut med superheltarmen først. Veldig effektiv og grei fødsel. Lystgassen var noe drit, ble bare kvalm og svimmel, så da

Posted Images

Skrevet

Kjørte hjem fra jobben i går og hører på misjonen som vanlig, da begynner de og prater om mark i magen og jeg ler meg halvt ihjel og det minte meg om denne tråden... Golden forteller om hans erfaring med mark i magen til ungen sin, så slemt å le av meg, men det var så artig å høre på haha!

http://www.p4.no/player/?channel=1&type=podcast&id=581394

Begynner på 28 minutter! :D

  • Like 1
Skrevet

Det trengs også mange avlastnngshjem for barn. Det blir jo ikke like omfattende som et fosterhjem, men man hjelper et barn som trenger det.

Det varierer hvor mye utfordringer barnet har med seg.

Jeg har ønsker om at vi en gang frem i tid kan være fosterhjem, men om vi får det til er jeg ikke sikker på. Det varierer jo også veldig mye hva slags type behov barna har. Men så heldig som vi egentlig er i dette landet burde det jo heller vært kø av fosterhjem enn barn. Det er vondt å se konsekvensene for de barna som vokser opp uten å få dekket sine behov og har det vanskelig.

  • Like 3
Skrevet

Første tur uten baby - det var faktisk veldig godt! Har ikke gått lenger enn rundt fjøset eller et par lyktestolper bort i veien uten henne før, men nå tok jeg med hunder og lot lillemor være hos bonden og gikk. Var borte i 45 min. :ahappy:

  • Like 5
Skrevet

Besøkshjemsordning er jo også noe man kan tenke på :) Det har vi til min datter, gull verdt!

Også finnes det krisehjem, da tar man imot barn som må ut fra der de er i akutte tilfeller for eksempel.

:)

  • Like 1
Skrevet

Jeg er besøkshjem og storkoser meg med "jobben" :)

Jeg tror det kan være lurt å være besøkshjem før man bestemmer seg for å bli forsterhjem :)

  • Like 5
Skrevet

Kjørte hjem fra jobben i går og hører på misjonen som vanlig, da begynner de og prater om mark i magen og jeg ler meg halvt ihjel og det minte meg om denne tråden... Golden forteller om hans erfaring med mark i magen til ungen sin, så slemt å le av meg, men det var så artig å høre på haha!

http://www.p4.no/player/?channel=1&type=podcast&id=581394

Begynner på 28 minutter! :D

Ser for meg han sitter der i mørket med Maglite og lyser opp i hekken på sønnen sin :lol: .

  • Like 1
Skrevet

Nå har jeg sett hele dokumentaren som Marie la ut. Utrolig spennede å få se på innsiden av barnevernet! Jeg kjenner at jeg ikke hadde egnet meg som fosterhjem! Det må være vanskelig når man tar til seg et spedbarn og blir forespeilet å ta vare på det til han blir voksen, og så dukker det opp en far. Skjønner jo faren og da, men så vanskelig det må være å bestemme sånt!

Skrevet

Hipp hipp hipp hurra for Emilie!

Håper hun får en super bursdag med masse kos og gøy :D

Takk :D hun startet dagen med å sove til kl 1040, så vi kom sent til bhg! Der skal de feire med krone og frukt, også blir det full feiring her både i morgen og søndag. Litt i ettermiddag også da selvsagt :D

  • Like 1
Skrevet

Grattis med dagen Emilie! :wub: Håper den blir aldeles strålende :D

Baby sover. :o Sleit veldig med å få henne til å sove i går, mye vondt i magen og til slutt så overtrøtt at alt annet enn å ligge på meg og bli sunget for var fullstendig katastrofe. Men da hun endelig sovna og jeg fikk lirket henne over i senga si, så sov hun til halv 11! Opp til meg og ammes litt, og jeg listet meg opp og luftet hunder mens Bonden lå hos henne, men han ville jo opp til slutt og snek seg ut av seng og opp - hun sover enda! Helt alene i den digre senga. :lol: Døra står åpen så hører henne om hun begynner å knirke - men hun skal da få sove som hun vil. :ahappy: Begynt med nan igjen siden vi ikke får tak i hipp her nå, så får se om det funker eller om jeg må gå på tiggerferd til soniser for å få tilsendt hipp. :aww:

Stå opp og gå på badet alene er i grunnen en luksus jeg hadde avskrevet for lengesiden :lol:

  • Like 1
Skrevet

Gratulerer med dagen Emilie!

A er bedre. Takk og pris. Det skulle tatt seg ut om han gikk glipp av knerten i operahuset pga sykdom. Seriøst! Som han pleier å si.

  • Like 2
Skrevet

@Mari Hvordan går det med dere?

Godt å høre at Ask og Tuva er bedre :)

Isa ligger i mageleie på gulvet og styrer sånn som babyer pleier å styre med lekene sine. Bena går som trommevirvler. Det høres så grusomt vondt ut når hun dunker de i gulvet :(

  • Like 1
Skrevet

Bonden lekte med lillemor i dag, og rullet henne over på magen, hun rulle tilbake! Flere ganger, uten å bli sinna! :D

  • Like 8
Skrevet

Bonden lekte med lillemor i dag, og rullet henne over på magen, hun rulle tilbake! Flere ganger, uten å bli sinna! :D

Det har Tuva begynt med NÅ hun ;-)

Skrevet

Jaran klatret opp hele trappen idag. Med Lars bak seg da. Men ja, nå er det trappegrinder oppe og nede gitt. Gaah. Han har også skjønt det med å åpne skuffer og skap så det er gøy her fremover :P

  • Like 4
Gjest
Dette emnet er stengt for flere svar.
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Har hatt tispe med løpetid før, men dette er en ny opplevelse. Frøkna er 2 år, og har sin 4. løpetid nå. Og det er en helt annen opplevelse enn hennes tidligere løpetider, og andre tisper i heimen. De to andre løpetidene hennes har vært rolige, hun har vært nedstemt, men ellers ikke noe spesielt. Vi er på dag 9-10, og den litt triste hunden som har hengt med hodet i et par uker, har plutselig et stort,litt manisk glis, hun jukker på beina våre, og også på ryggen min da jeg skulle fyre i ovnen før i dag. Hun piper og synger,sutrer og er som en klistremerke på oss både dag og natt. Jeg antar vi er inne i stådagene. På tur tisser hun hele tiden,mens hun løfter beinet høyt, og tisser gjerne på gjerder og annet som stikker ut.(Hun får ikke lov til det) Vi har ei annen tispe i huset uten løpetid, men hun oppførte seg aldri slik da hun hadde løpetid, ikke en annen tispe vi hadde heller, så dette er jo en interessant opplevelse! Den andre tispa vår er nesten 10 år eldre, og ser ut som om hun tenker sitt om småen som er heelt smårar om dagen🤭 Jeg ser for meg at min lille neppe er den eneste som blir litt spesiell på denne tiden,hører gjerne om flere!
    • Det høres utrolig slitsomt ut, og dere har prøvd det meste jeg ville anbefalt. Både cocker spaniel og puddel er jo raser som kan ha en del lyd, og ved å kombinere dem med litt ulike forutsetnigner så kan det rett og slett være genetikk, og dermed veldig lite å gjøre noe med.  Jeg går ut fra at han også er sjekket hos veterinær og at stoff- og hormonnivåer er noenlunde normale? Antar dere også har prøvd Adaptil og lignende? Er det like ille om det f.eks. står på radio i bakgrunnen? Har dere prøvd å enten redusere mengden aktivitet betraktelig over en periode, eller å endre balansen mellom mental og fysisk aktivitet annerledes? Det er ikke alltid at mer aktivisering er løsningen, for noen er det også mindre. Er han kastrert? Det er ikke noe som anebfales som en første løsning, men for meg høres det ut som dere har prøvd det meste annet av profesjonell hjelp. Hvis han ellers er trygg og velfungerende ift. sosiale situasjoner med folk og andre hunder, så ville jeg forsøkt evt. kjemisk først for å se hvordan det går.  
    • Hei. Jeg har en cockapoo gutt på 5 år som har noen «problemer» som vi sliter med. Helt siden var liten har han hatt et skikkelig stort varsler innstinkt som har blitt værre med årene. Han varsler på hver minste ting som skjer utenfor huset (av og til inne), og sliter veldig med å roe seg ned igjen. Han varsler på naboer som smeller med bildører, folk utenfor i gata som snakker, hunder som bjeffer, tuting, folk som går forbi vindu, katter i hagen, lillebror som løper inne, om vi bruker høy stemme osv osv. Det siste året har han også av og til begynt å varsle at vi åpner ytterdøra, eller at vi bare sier så lite som «hei» i en telefonsamtale fordi han tror det kommer noen. Ringeklokka og banking på vindu/dør er også veldig vanskelig, og han stopper ikke å bjeffe før han får se hvem som kommer og får hilse. Hvis vi stenger han inne på et annet rom bjeffer han enda mer og slutter ikke. Det er værst på kvelden, ofte etter vi har gått lang tur. Han klarer ikke roe seg, og ligger ofte i flere timer å bare knurrer og bjeffer på ting vi ikke hører eller ser. Dette har også gjort han har har en forferdelig av-knapp fordi han alltid ligger på vakt. Selv etter flere år med konstruktiv rotrening hver dag, skal det mye til for at han går å legger seg av seg selv på kvelden. Vi har prøvd ekstremt mange måter å trene dette vekk, uten at noe har hatt noe innvirkning. Vi har snakket med veldig mange hundetrenere, hatt besøk av adferdskonsulent og prøvd stressreduserende tilskudd i maten. Vi har prøvd alt fra desenstering på lyder, ignorering, sladretrening, klikkertrening, sende han på plassen sin, sende han på et annet rom til han roer seg ned, vært streng, søksaktiviteter for å distrahere han og ros og kos når han roer seg. Det begynner virkelig å bli et problem, da det er stressende for oss, men ikke minst for hunden.    Han syns også det er vanskelig å roe seg når vi får besøk. Vi vet at dette ikke grunner i redsel fordi han vil rett opp på fanget til besøket og ha kos, men vi merker også at han stresser mye mer. Det er absolutt ikke noe vondt i han, og han ELSKER andre mennesker (vil helst hilse på alle), men vi merker at varsler innstinktet tar overhånd i hverdagen og gjør det vanskelig for han. Det skal også sies at han er verdens beste hund å ha med på tur og bjeffer aldri da, men med en gang han kommer inn inntar han rollen som vokter uansett om vi er i vårt eget hus eller et annet.    Sånn at det er sagt så vet vi også at problemene ikke skyldes for lite aktivisering da vi driver med hundesport og har en veldig aktiv livsstil sammen.    Vi er ganske rådville nå og begynner å bli rimelig lei av at vi sjelden får mer enn 10-30 min stillhet av gangen. Sliter også på oss mentalt da vi prøver så veldig hardt uten at vi får noe resultat. Heller ikke gøy å få besøk eller kommentarer om at vi ikke har trent hunden vår, når det er det jeg bruker største delen av tiden min på. Veldig usikker hva problemene bunner i, men virker som han har hatt et høyt stressnivå hele livet.    Noen som har erfaring med dette og har tips for å gjøre hverdagen litt enklere?
    • Det krysser vi også fingrene for. For akkurat nå er vi tidvis ganske slitne her hjemme🤪
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...