Gå til innhold
Hundesonen.no

Den store baby(og barne)tråden <3 2.0


Kaja
 Share

Recommended Posts

Er det altfor tidlig å begynne å gi litt grøt om kvelden? De er 3 mnd., og helsesøster syntes ikke det var noen hast... Fikk ikke noe skikkelig svar på om jeg kunne eller ikke. Men jeg tror kanskje ikke melka metter like godt lenger. Plutselig må jeg opp og mate to ganger hver natt per unge! Og siden de spiser så mye, må de også skiftes bleie på om natta = lys våken unge som ikke sovner igjen på lenge!

Jeg likte jo å endelig kunne sove noen timer sammenhengende :( Ego, I know.

Jeg begynte å gi amalie grøt når hun var 3 mnd. Lagde den tynn men ikke flytende å gav med skje. Noen ganger i flaske med litt større hull på selve tuten :)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

  • Svar 9.3k
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Da var vi blitt foreldre Lillegutt kom til verden klokken 11.45 i formiddag etter en litt dramatisk fødsel som endte i akuttsnitt. Han veier 3580 gram, er 49 cm lang og selvsagt helt perfekt Mor,

Siden nærmeste familie nå er informert så får jeg snike meg sånn litt småoffisielt inn her

03:22 kom verdens skjønneste tass. Han fikk det veldig travelt på slutten og kom ut med superheltarmen først. Veldig effektiv og grei fødsel. Lystgassen var noe drit, ble bare kvalm og svimmel, så da

Posted Images

Kjørte hjem fra jobben i går og hører på misjonen som vanlig, da begynner de og prater om mark i magen og jeg ler meg halvt ihjel og det minte meg om denne tråden... Golden forteller om hans erfaring med mark i magen til ungen sin, så slemt å le av meg, men det var så artig å høre på haha!

http://www.p4.no/player/?channel=1&type=podcast&id=581394

Begynner på 28 minutter! :D

  • Like 1
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Det trengs også mange avlastnngshjem for barn. Det blir jo ikke like omfattende som et fosterhjem, men man hjelper et barn som trenger det.

Det varierer hvor mye utfordringer barnet har med seg.

Jeg har ønsker om at vi en gang frem i tid kan være fosterhjem, men om vi får det til er jeg ikke sikker på. Det varierer jo også veldig mye hva slags type behov barna har. Men så heldig som vi egentlig er i dette landet burde det jo heller vært kø av fosterhjem enn barn. Det er vondt å se konsekvensene for de barna som vokser opp uten å få dekket sine behov og har det vanskelig.

  • Like 3
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Første tur uten baby - det var faktisk veldig godt! Har ikke gått lenger enn rundt fjøset eller et par lyktestolper bort i veien uten henne før, men nå tok jeg med hunder og lot lillemor være hos bonden og gikk. Var borte i 45 min. :ahappy:

  • Like 5
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Kjørte hjem fra jobben i går og hører på misjonen som vanlig, da begynner de og prater om mark i magen og jeg ler meg halvt ihjel og det minte meg om denne tråden... Golden forteller om hans erfaring med mark i magen til ungen sin, så slemt å le av meg, men det var så artig å høre på haha!

http://www.p4.no/player/?channel=1&type=podcast&id=581394

Begynner på 28 minutter! :D

Ser for meg han sitter der i mørket med Maglite og lyser opp i hekken på sønnen sin :lol: .

  • Like 1
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Nå har jeg sett hele dokumentaren som Marie la ut. Utrolig spennede å få se på innsiden av barnevernet! Jeg kjenner at jeg ikke hadde egnet meg som fosterhjem! Det må være vanskelig når man tar til seg et spedbarn og blir forespeilet å ta vare på det til han blir voksen, og så dukker det opp en far. Skjønner jo faren og da, men så vanskelig det må være å bestemme sånt!

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Hipp hipp hipp hurra for Emilie!

Håper hun får en super bursdag med masse kos og gøy :D

Takk :D hun startet dagen med å sove til kl 1040, så vi kom sent til bhg! Der skal de feire med krone og frukt, også blir det full feiring her både i morgen og søndag. Litt i ettermiddag også da selvsagt :D

  • Like 1
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Grattis med dagen Emilie! :wub: Håper den blir aldeles strålende :D

Baby sover. :o Sleit veldig med å få henne til å sove i går, mye vondt i magen og til slutt så overtrøtt at alt annet enn å ligge på meg og bli sunget for var fullstendig katastrofe. Men da hun endelig sovna og jeg fikk lirket henne over i senga si, så sov hun til halv 11! Opp til meg og ammes litt, og jeg listet meg opp og luftet hunder mens Bonden lå hos henne, men han ville jo opp til slutt og snek seg ut av seng og opp - hun sover enda! Helt alene i den digre senga. :lol: Døra står åpen så hører henne om hun begynner å knirke - men hun skal da få sove som hun vil. :ahappy: Begynt med nan igjen siden vi ikke får tak i hipp her nå, så får se om det funker eller om jeg må gå på tiggerferd til soniser for å få tilsendt hipp. :aww:

Stå opp og gå på badet alene er i grunnen en luksus jeg hadde avskrevet for lengesiden :lol:

  • Like 1
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Gjest
Dette emnet er stengt for flere svar.
 Share

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Det kan være at strået har forårsaket et sår eller noe som holder på å gro. Hvis du er usikker, ta en telefon til dyrlegen og hør hva de sier. Jeg ville sett det an et par dager til om hunden ikke er plaget ellers.
    • For ca 3 dager siden startet hunden min å nyse noe voldsomt. Plutselig kom det masse neseblod, og mens jeg hastekjørte til vetrinæren kom det plutselig et gress-strå ut av nesa hans… Dro det forsiktig ut, og da stanset både blødning og nysing og lillemann var like kvikk og glad som ellers!  Bare snu bilen å komme seg hjem…  De siste to dagene har han gått rundt å «harket» innimellom. Det virker som om han har noe ubehag i halsen. Ser ingen gress eller noe annet som sitter bak i svelget… Såå kan det være ubehag fra strået som kom ut av nesa?  Eller bør jeg ta han til vetrinær og få sjekket? Føler meg som en hysterisk hundeeier her jeg sitter, så hvor lenge skal jeg se an «harking» før jeg ringer dyrelege?🤣 Han har ingen problemer med pust, og harkingen kommer hvis han blir litt gira 
    • Ede er bra i magen igjen, etter en lang periode på kost bedre egnet for gris enn en hund. He doesn't seem to mind ^^ Jeg uttalte nylig at det som en periode har tedd seg som Sir Edeward nå har begynt gjenoppta mange uvaner han hadde som yngre. Kampen om kjøkkenbenken, motvilje mot utgangsstlling, vil ikke slippe leker på kommando. Han har begynt te seg valpete igjen, på alle måter.  When Dickhead Awakes var en boktittel jeg lekte med da jeg planla hundeholdet. Selv om han fortsatt sitter og tisser som en jente og spiser som en toåring, så blir nok de neste sidene i denne dagboken hetende nettopp det.
    • Labrador Golden  Toller?  Det jeg gjorde når e skulle velge rase var å møte opp på treninger/konkurranse jeg synes var spennende og snakke med eiere og observere rasene e likte. Da får en bedre feeling for hvordan rasene er, hvis man møter flere individ av samme rasen. Mitt forslag -lykke til!  
    • Jeg tror hun bjeffer når hun blir stressa. Det brukes som en protest, under stress, som et språk hun bruker for det aller meste nå på sine eldre dager. Det hender hun tisser litt inne,som regel på min side av senga. Hun skjønner ikke helt greia med å gå på do før vi skal dra lenger. Hun er vant til åpen dør til hagen, så vi må følge henne rundt for å passe på at hun gjør det hun må før vi drar. Kom på at hun heller ikke vil være i et annet rom når vi er hjemme. Hun vil ikke ligge og hvile på et annet rom,da må vi være der sammen med henne. Vi hadde en som skulle reparere komfyren her ved to anledninger. Da var mannen oppe med reparatøren,mens jeg og hundene var i kjellerstua og på soverommet. Den ene gangen hadde jeg radioen på,da fikk hun ikke med seg at han kom. Den andre gangen bjeffa hun omtrent hele tiden de tre timene mannen var her. Hun vil ha tilgang til hele huset, slik hun har hatt siden vi flyttet hit for snart 6 år siden, og stengte dører er ikke greit. Da bjeffer hun hele tiden. Hun vil ikke være på soverommet og kjellerstua med stengt dør, ikke på soverommet, og hun vil ha oversikten slik at hun kan gå der hun føler for selv. Hun er fysisk sprek, men jeg er usikker på det mentale. Hun inviterer junior til lek selv,og synes det er veldig gøy en stund,men når hun ikke orker mer,så er hun så mild at hun ikke sier i fra klart nok til den yngste. Og junior er sterkere og naturlig nok mer utholdende,så da blir det for mye for henne. Junior vil mer enn gjerne løpe, leke og herje hele tiden,så vi må inn for å stoppe det ofte. Hun begynner jo å roe seg litt mer, men er fortsatt ganske umoden som lapphunden ofte kan være ganske lenge. Og da blir det mye bjeffing. Da skiller vi de. Det er jo ikke så lett å få gjort når de er alene,og derfor tenker vi det er best for den gamle at de er hver for seg. Men,hun bjeffer når de er alene sammen og junior ligger og sover også,så hvorfor,det vet vi ikke. Det eneste som stopper bjeffingen i alle situasjoner stort sett,er så lenge hun har en frossen kong eller noe annet å tygge på. Da er det som regel stille til hun er ferdig med det, og så er det på igjen med bjeffingen. Hun elsker mat,går helt i transe og koser seg så hun er helt i sin egen verden. Så ja,det er ikke bare en ting, men det mest utfordrende akkurat nå,er at det blir vanskelig når de ikke kan være alene i samme hus. Jeg har prøvd å snakke til henne via kamera for å roe henne når hun bjeffer så mye,men da eskalerer det enda mer fordi hun ikke ser meg. Og junior blir jo med i bjeffekoret,og står da å uler. Vi har heldigvis meget tålmodige naboer, men det går jo ikke i lengden når de hører lyden inn i husene sine i timevis. Jeg synes egentlig løsningen med at den gamle har hele huset med tilgang til kjeller, mens junior har gangen med en kompostgrind mellom de burde være en god løsning, men det synes altså ikke pensjonisten vår at var greit.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...