Gå til innhold
Hundesonen.no

Dine beste arbeidstider


Recommended Posts

Skrevet

Starter denne tråden fordi jeg synes det er interessant å høre andres meninger - også kjeder jeg meg ltit. :P

Folk er jo forskjellige når det kommer til søvn- og jobbemønster. Noen trives med å jobbe skift eller natt slik at de kan sove lenge på morgenen, andre ønsker å starte på kontoret tidligst mulig for å komme tidlig hjem.

Så hvis du ser bort fra lønn og arbeidstype - hva ville vært den beste arbeidstiden for deg?

  • Svar 63
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Jeg trives veldig godt med å jobbe 06-14.

Jeg har min drømmeturnus. Jeg jobber natt, med en uke på og en uke av. Jeg er så B menneske, at det å stå opp tidlig for å gå på jobb klokka 8 om morgenen, er HARDT. Jeg venner meg ikke til det, og de

Skrevet

Sånn jeg har det nå. 12-20 4 dager i uken,så har jeg dagslyset hele vintreren igjennom. Èn dag 6-14 men da kan hundene være med den første timen og løpe fritt mens jeg jobber. Jeg er glad i å stå opp tidlig så jeg rekker et par timers tur med hundene før jobb,evt som i dag: å vaske huset så jeg ikke har noe som henger over meg når jeg kommer hjem :)

Guest Belgerpia
Skrevet

Jeg jobber gjerne fra 7 til 15 - jeg foretrekker å ha ettermiddagen fri til egne aktiviteter. Å stå opp tidlig for å trene hund før jeg går på jobb er ikke et tema. Har ingen problemer med å komme meg opp om morran heller så det går helt fint. Dessuten er det da hjernen er mest på.

Skrevet

Har alltid likt å jobbe tidlig, hadde 06.30-14.00 skift i butikken, det var kjempe deilig, for da hadde jeg hele ettermiddagen på hund, husarbeid, venner osv.

Men...det blir tidlig i seng av å jobbe sånne tider når man må opp 04.45 for å gå en god tur med hunden før man går på jobben, klarte aldri å se programmer som startet 21.30 ferdig, sovnet alltid på sofaen... :yawn::yawn::yawn:

Da jeg jobbet hos AquaDog så likte jeg sen skiftene (15/16-22.00), da var det mest hunder på listen (var to personer på jobb med fulle lister, MASSE å gjøre), tiden gikk fort og vi hadde masse trivelige hunder og eiere på besøk :wub:

Skrevet

Jeg liker best natta jeg, men ikke hver natt. 2 nattevakter på rad holder :) Deretter liker jeg kveldsjobbing, til sist kommer normal dagjobbing. Men det her er på den arbeidsplassen jeg jobber idag, på andre arbeidsplasser har jeg vært fornøyd med 8-16 jobb hver dag :)

Skrevet

Jeg syns jeg jobber bra nå jeg. Fra 0630 til 1315. Elsker å ha mer fri på ettermiddagen, får gjort mye mer da. Men samtidig er jeg veldig trøtt på morgenen så jeg fungerer best hvis jeg får sovet til kl 8- 830, men jeg legger meg 2130-2200 hver dag, så jeg prøver å få mine minst 8 timer hver natt.

Jeg kunne absolutt ikke jobbet natt! Og begynne sent på jobb og jobbe utover kvelden er ikke noe for meg. Hater å måtte sitte å vente på at jeg skal på jobb og følge med klokka hele tiden.

Skrevet

Mellom åtte og fem en gang, med litt fleksibilitet (mulighet til å komme en halvtime tidligere/senere eller dra tre kvarter før i blant). Kjekt at jeg utdanner meg til noe hvor jeg får skikkelig standard kontortidjobb. :D

Helgene og kveldene mine er "hellige", og jeg liker å ha forutsigbarhet. Jeg har dessuten en døgnrytme hvor jeg gjerne legger meg tidlig og kommer meg opp i rett tid om morgenen. Jeg jobber forsåvidt like bra på kvelden som på formiddagen, men kveldene mine vil jeg ha i fred. :aww:

Sent from my iPhone using Tapatalk - now Free

Skrevet

7 til 3, tror jeg. Egentlig er jeg ett A menneske. Klarer fint å stå opp halv seks, så lenge jeg er i seng til fornuftig tid.

Skrevet

Fleksitid.

Noen dager er det ok å stå opp tidlig, de fleste overhodet ikke. Er mest aktiv 23-03, men ville ikke jobbet natt allikevel.

Skrevet

Nå jobber jeg fra 09.00-15.00. Men er tilpasningsdyktig og kan gjerne jobbe tidligere. Innenfor rimelighetens grenser da.... :lol: Skulle jeg valgt arbeidstid selv, så hadde jeg nok begynt rundt 11.00 - 12.00 :P

Jeg har jobbet natt også, men det gjør jeg nok neppe igjen. Jeg synes det er usosialt og tungt i lengden. Jeg har ikke godt av å snu døgnet heller. Jeg har jobbet i turnus også, men jeg foretrekker å jobbe på dagtid som jeg gjør nå.

Jeg er avhengig av ca 8 timer søvn hver natt. Men så er jeg veldig hardt rammet av denne lakenskrekken og ikke noe flink til å komme meg i seng tidsnok.... :icon_redface:

Skrevet

På en måte tenker jeg at skift må være perfekt. Da jobber man noen ganger om dagen, og har ettermiddagene og kveldene på å være sosial, gå turer med hundene, gå på kurs osv. Også har man noen ganger muligheten til å sove lenge og gjøre ærender om dagen når man jobber kveld.

Men det vil nok være vanskelig også, fordi det gjør det jo vanskelig å f.eks melde på kurs hvis man ikke jobber fast hver ukedag. Og jeg tror nok jeg ville slitt med å jobbe om kvelden uansett.

For meg er det beste 08-16, men med fleksitid. For noen ganger liker jeg å komme syv og gå tre, andre ganger vil jeg sove lenger og jobbe åtte til fire. Også vil jeg ha muligheten til å jobbe overtid slik at jeg kan avspasere f.eks halve fredagen.

Interessant at vi er forskjellige, for jeg kan ikke tenke meg en verre arbeidstid enn 11-19. Da mister man jo absolutt hele dagen!

Skrevet

Jeg hater kvelds- og helgejobbing har jeg funnet ut. Jobba 50% tidlig og seint i min tidligere jobb pluss hver tredje helg, men har nå fått ny jobb med super arbeidstid; 07.00-14.30. Digger det! Og fri hver helg :D

Skrevet

Fra 14:00 og utover egentlig, men det betyr at en mister alt av hundetrening, og ikke minst får mye mindre tid til venner/familie, da alle som regel jobber om formiddagen. Så dermed sliter eg meg gjennom 08:00-16:00 jobb, og virker ikke skikkelig før etter lunsj :P

Skrevet

Først og fremst må jeg ha en jobb hvor jeg slipper helgejobbing, så foretrekker jeg nattejobbing også kommer dagtid, helst med start kl 6 eller 7, h***** og opp om morgenen, men det er så godt og ha ettermiddagene fri, god tid før man evt skal på hundetrening/kurs, besøk til venner etc. Kveldsjobbing er forsåvidt greit det også, problemet er jo da det sosiale livet iom at folk gjerne jobber når jeg har fri og motsatt, samt vanskelig og få vært med på fellestrening og kurs.

Skrevet

Tidligst mulig med tidlig slutt, eller natt. Kveld er absolutt pyton, og etter godt over 20 år med helgajobbing blir det nix mer av det. Å ha fri røddager, jul, påske OG sommer er ren luxus, ikke et must.

Skrevet

På en måte synes jeg det er best å jobbe kveld, for da slipper jeg å stå opp så tidlig :P På en annen måte er det veldig greit å slutte tidlig og ha hele kvelden. Det optimale for meg er å jobbe 60-80 % i turnus, deilig å ha fri midt i uka og ikke måtte jobbe mange dager etter hverandre, få litt variasjon.

Skrevet

Jeg jobber gjerne fra 7 til 15 - jeg foretrekker å ha ettermiddagen fri til egne aktiviteter. Å stå opp tidlig for å trene hund før jeg går på jobb er ikke et tema. Har ingen problemer med å komme meg opp om morran heller så det går helt fint. Dessuten er det da hjernen er mest på.

Samme her :).

Skrevet

Jeg synes det er veldig greit slik jeg jobber nå, fleksitid så jeg kommer og går nesten når jeg ønsker.

Da har jeg mulighet til å gjøre ærender iløpet av dagen og kan se ann dagsformen litt. Ikke minst har jeg muligheten til å jobbe meg opp litt tid og ta langhelger! At man har fri hver helg og alle røde dager er også ett stort pluss :)!

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Man må såklart ikke, men det kan ofte være greit å utelukke fysisk ubehag ved aggressiv adferd. Når det er sagt høres dette ut som et adferdsproblem. Uavhengig av alder så er det ikke bare å "vente til de vokser det av seg". Hvis en unghund starter med problematisk adferd er det utrolig viktig å jobbe med det, nettopp for å forme den hunden skal bli som voksen. Sånn umiddelbart høres det ut som hunden kan være overstimulert og at dette er et utslag av stress i møte med andre hunder. Hvis dette skjer i hilsesituasjoner eller løs lek med andre hunder så høres det ut som dere må ta ham ut av situasjonen og holde avstand lenge før han når det punktet at dette skjer.
    • Må man alltid ta med hund som ypper til bråk på noen hunder til veterinæren for ekstra sjekk om det er noe galt fysisk? Det er ikke alle hunder den ypper til å slåss. Er en unghund på 2 år. Hunden hopper opp på ryggen til de som hun skal yppe med og når jeg da tar den ned så blir den sint og flyr på enda mere. Vi hadde håpet det skulle bli bedre etter at hunden var fylt 2 år. Men man sier at de ikke blir voksne før 3-4 årsalderen.
    • Så fint at dere allerede har veileder og atferdsspesialist på laget, og at dere har testet både mer og mindre aktivitet. Det dere beskriver høres ut som en valp som ligger så høyt i grunnstress at han ikke klarer å regulere seg ned igjen. Da hjelper det sjelden med mer trening, for problemet er ikke mangel på aktivitet, men at nervesystemet aldri får landet. Det jeg ville prøvd: senk totalbelastningen kraftig i 10–14 dager. Korte, kjedelige turer, ingen søk, ingen kurs. Bytt aktiviteten mot ting som nedregulerer: tygging, slikkematter, snacks strødd i gresset. Og når han faktisk ligger rolig av seg selv, legg en godbit stille mellom labbene hans uten å si noe. Ro som blir belønnet, kommer oftere. At han blir «svart i øynene» og umulig å avlede tyder på at han er langt over terskel, og da lærer han ingenting. Nevn gjerne smerteutredning for veterinæren også, mage og ledd kan gi akkurat dette bildet. Jeg har skrevet mer om ro-trening her om dere vil ha en konkret plan: https://oslohundetrener.no/ro-trening-hund-slik-laerer-hunden-a-finne-ro-i-hverdagen/
    • Godt tenkt å forberede seg før katten kommer, det er da du har mest påvirkning på resultatet. Det viktigste er ikke utstyret, men introduksjonen. Planlegg at de to første ukene skjer bak grind eller lukket dør: la dem lukte på hverandre gjennom døra, bytt tepper mellom dem, og belønn hunden hver gang den er rolig i nærheten av kattelukt og kattelyder. Først når hunden kan se katten uten å låse seg fast, tar dere korte, rolige møter med hunden i bånd. Katten trenger alltid en fluktvei: høyder, hyller og minst ett rom hunden ikke har tilgang til. Kattedoen løser du enklest med en barnegrind hunden ikke kommer forbi, eller en hevet plassering katten lett når. Og følg med på hunden din underveis: stirring, stivhet og jaging betyr at dere har gått for fort frem, ikke at det er umulig. Gjør det kort og gøy, og gi det uker heller enn dager. De fleste hunder kan lære å leve fint med huskatten sin.
    • Gratulerer med valp på vei! I stedet for å anbefale en bestemt skole vil jeg gi deg spørsmålene jeg selv ville stilt før påmelding, for det varierer mer mellom instruktører enn mellom skoler. Spør konkret: Hvilke metoder bruker instruktøren, og brukes det noen form for korreksjon eller «konsekvens»? Du vil ha et tydelig ja til kun belønningsbasert trening, ikke et vagt «vi tilpasser oss hunden». Hvor mange valper er det per instruktør? Seks er mye bedre enn tolv. Og handler kurset om hverdagen (ro, håndtering, alenetrening, trygg sosialisering) eller mest om sitt og dekk? For en setter-valp er det første langt viktigere. Be gjerne om å få se på en kurstime før du melder deg på. En seriøs instruktør sier ja til det. Jeg jobber selv som hundetrener i Oslo, så jeg lar andre svare på de konkrete skolene, men jeg har skrevet om hva god sosialisering faktisk er, om du vil lese mer: https://oslohundetrener.no/hva-er-sosialisering-og-hvorfor-er-det-viktig-for-valpen/
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...