Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Her er noen bilder som jeg tok av denne uka da jeg, samboer og jentene var i Hemsedal noen dager. Høstfargene er kommet for fult og gradestokken kryper under nullpunktet om natta. Deilig!

IMGP0426_zps2740fc5a.jpg

IMGP0451_zps99077417.jpg

IMGP0527_zps2081bb69.jpg

IMGP0546_zps0fe7bd36.jpg

IMGP0572_zps4dd4e8c5.jpg

IMGP0618_zps605a83a6.jpg

IMGP0650_zps595c1068.jpg

IMGP0717_zpsccec6f8c.jpg

IMGP0693_zpsca1e0b86.jpg

IMGP0792_zpse34a2f48.jpg

IMGP0833_zps99278377.jpg

Flere bilder i bloggen om noen er interessert :)

  • Like 16
Skrevet

Fine bilder av fine hunder!

Vet ikke om du er klar over det, men i Hemsedal er det utvidet båndtvang til enten 15. eller 31. oktober. Litt bitter over det, siden vi har hytte der oppe og snøen jo gjerne kommer før båndtvangen er over.... :(

Skrevet

Takk alle sammen! :)

Fine bilder av fine hunder!

Vet ikke om du er klar over det, men i Hemsedal er det utvidet båndtvang til enten 15. eller 31. oktober. Litt bitter over det, siden vi har hytte der oppe og snøen jo gjerne kommer før båndtvangen er over.... :(

Jeg er klar over det. Hundene var løs i områder der dyrene var tatt inn på høyfjellet, og de bildene ved vannet og myra er privat, inngjernda område som familien min eier :)

  • Like 1
  • 2 weeks later...
Skrevet

Sist helg ar vi 3 dager på Norefjell der jeg var turleder for en gruppe ungdom fra 18-27 år. Det ble ikke så mange bilder av hundene, men her er noen fra turen vår :)

IMGP1097_zpsc7192b3a.jpg

Hoppende glade jenter ved soloppgang på Høgevarde

IMGP1162_zpsa1c40b85.jpg

IMGP1164_zpse02b42ea.jpg

De er veldig gode på å overfalle stakars mennesker med malamutelove

IMGP1174_zpsdf8a52c4.jpg

Pakkeselet mitt!

IMGP1214_zps11221e3a.jpg

IMGP1219_zps70ce9152.jpg

IMGP1266_zps8040b52d.jpg

IMGP1274_zps24388749.jpg

IMGP1281_zpsd48a023b.jpg

Sovna i bilen til en av deltagerne etter turen :)

  • Like 4
Skrevet

Herlig å se hvor mange fine turer jentene dine får være med på! :D Selv om Maya og Nuka er blitt ganske like med tanke på størrelse og farge, så er det morsomt å se hvor forskjellig uttrykkene deres er, Nuka er helt lik seg selv :wub:

  • Like 1
Skrevet

Herlige bilder av flotte hunder i fine høst farger :D Men synes de ikke det var litt kaldt og bade nå?

Takk! :ahappy:

Nuka syns vist aldri det er kaldt.. Hun fikk tørke inne og slapp å sove ute den dagen :)

Skrevet

Kjempefine bilder (nå fikk jeg lyst til å dra på fjellet!!), og nydelige hunder. Takk for at du delte!

  • Like 1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Jeg brukte for det meste lek som belønning med puddelen, han krevde en del aktivisering men han begynte ikke å bli destruktiv eller pipete om jeg var litt treg en dag eller to, det var greit. I tilfelle det er interessant har jeg en video av en ekstra lang treningsøkt ute en kveld da han trengte litt ekstra hjelp til å få ut energi. Slikt går helt fint, så lenge hunden ikke sier ifra ved å ødelegge ting 😅   Kan jo hende det blir puddel igjen, men kjekt med input i tilfelle det var noe jeg ikke hadde vurdert. Spaniel var ikke på radaren min, vet ikke om det inntrykket jeg har av dem er helt riktig for meg. Og en tråd jeg fant her inne snakket om at de luktet sterkt for noen, det gjør meg litt skeptisk, lukt er grunn til at jeg ikke ville hatt Golden retriever feks 🫣 Korthår collie så jeg på for en del år tilbake men falt ikke helt i smak. Vurderte også chodsky pes, basenji, lundehund, sort elghund, whippet etc, veldig forskjellige raser med forskjellige behov 😅 
    • Det kommer jo litt på ambisjonene mtp lydighet og sånt også. Hunder som er lette å trene krever ofte også mer aktivisering.  Med labrador er det på godt og vondt mye matfokus, det er et godt verktøy i treningen, men også en utfordring. På samme måte som at mange pudler er kresne og vanskeligere å belønne med mat. Spaniel er generelt også mer matglade, men kanskje ikke så ekstreme som labrador.  Gjeterhundrasene har ofte også en del stress, og gjerne lyd med det.  Korthårscollie er en av de jeg synes er litt annerledes og som er ok hunder på aktivitet, de røyter en god del, men ikke noe pelsstell utover børsting og støvsuging. Jeg er litt usikker på lydnivå der. Men kan være verdt en titt.
    • Takk for svar 😁 Har vurdert labrador ja, men litt redd for at den hadde spist alt den kom over 😂  Har absolutt vurdert puddel på nytt, men fra en annen oppdretter. Jeg gjorde mye research og kontaktet flere oppdrettere da jeg fikk min første, men det endte ikke så bra allikevel. Var også ikke klar over at de brune var kjent for å være ekstra gal. Jeg startet en puddelgruppe i området da jeg fikk ham og vi dro på jevnlige treff der, så vet jo at ikke alle er like ikke, men det var en del av guttene som var vanskelige å ha med å gjøre.. så hadde valgt tispe om det ble puddel, tenker jeg. Springer spaniel har jeg ikke sett noe på, har ikke særlig erfaring med den type hund. Pelsstell går helt greit. Alle har jo noe stell. Puddel var ganske mye innimellom, men det var jo ikke verre enn at jeg bare kunne glattbarbere ham om jeg ikke orket en periode. Har også blitt klok av skade og innsett at jeg må prioritere trening på ro ute 🫣
    • Ah perfekt! Takk skal du ha for heads up! Hadde litt guffen magefølelse. Takk for tips, sjekker ut disse nærmere  
    • Nydelig puddel! Selv om du var uheldig med denne så finnes det nok stabile og roligere puddler av begge kjønn. Det handler mye om gener og litt om trening. Men jeg tenker med en gang standard labrador av beskrivelsen din. Det er sjelden mye lyd, de er arbeidssomme, men (som alle raser) tåler en rolig dag så lenge de ellers får det de trenger av aktivisering både mentalt og fysisk. Ellers ville jeg kanskje tatt en titt på springer spaniel, men de kan ha litt lyd. Faktorer som spiller inn er hvor mye aktivitet du ser for deg i hverdagen, og hvor mye pelsstell som er ok. Med puddel er du jo litt vant til pelsstell, så jeg antar det går fint?  Puddel med litt bedre research både på oppdretter og linjer kan jo også være en mulighet. De er flotte arbeidshunder, og det er jo en grunn til at de er brukt som servicehunder - da skal de tåle det meste av ulike situasjoner i ulike omgivelser. Hvis det kun var stresset hos denne hunden du ikke likte med puddelen så ville jeg dratt på noen puddeltreff og snakket med noen oppdrettere.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...