Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

  • Svar 116
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Håper noen av sonisene kommer hjem med disse! Trophies for the Best in Group 1-4. FB link For noen premier

Bare ikke kjør altfor fort heller...... å bli stoppet på motorveien av finsk politi er en .... morsom opplevelse

Never mind hva jeg sa lenger opp i tråden... Jeg har booket ferge nå, og melder på Foenix til uka... Til mitt forsvar så hadde jeg planlagt to andre utenlandsutstillinger til høsten, som begge fal

Posted Images

Skrevet

Jeg kan vedde mye på at jeg drar - det er så mye bra finske bernere, at det må en få med seg. Det er spesial dagen før vi bedømmes på WDS, så da får en jo enda mer med seg.

Om jeg har noe å stille vet jeg ikke enda, men det kan en jo ta en vurdering på i mai. Det går fint an å dra på utstilling uten å stille. Da får en jo faktisk sett noe også.

Skrevet

Jeg kommer i alle fall ikke til å melde på noe, og antagelig kommer jeg heller ikke til å dra. Dommerne for min rase passer overhodet ikke til mine hunder. Så jeg sitter å venter på dommerlista for Milano i 2015 for å se om det er noen vits å dra dit.

I det minste er EDS 2015 en brukbar dommer, foreløpig.

Skrevet

Hadde tenkt.

Men det klaffer egentlig ikke med ferien.

Og det er jo såååå mye annet man kan dra på hvor man i tillegg til utstilling også får med seg noe som turist.

Har vært flere ganger i Helsinki, og på 2 WDS andre steder.

Så det frister ikke så voldsomt.

Men det kan jo helt klart endre seg, og plutselig durer vi nedover likevel...

Skrevet

Med den dommeren er sannsynligheten for at jeg flyr avgårde STOR. Tarzan har gjort det steike bra for ham ved flere annledninger, så det skal absolutt vurderes. Milano må jeg si frister enda mer, er jo bare 2 timer fra slekt der nede :lol:

Skrevet

ABSOLUTT! Hannhunddommeren på Mops har satt Hector til Beste hannhund på spesialen, og har uttalt at han ønsket å se han mer ferdig enn hva han var da. :D

Også har jeg med med meg to juniorer håper jeg da :P:lol:

Guest Jonna
Skrevet

Skulle jeg finne noen som vil ha oss med så kanskje. Men har da ingen juniorer, akkurat blitt 2, nesten 2, en gammel champion og Blaze på 10,5. Noe sier meg at jeg sparer pengene til 2015 :P

Og det kan være parring rundt hjørnet som kommer til å koste noen kr :P

Skrevet

Fin Dommer på Norsk Lundehund ihvertfall.Dommeren på de to andre aner jeg ikke så får jeg se om valpen rekker og bli junior innen den tid :P

Skrevet

Ooooooh... Arne Foss fra Norge som dømmer dalmatiner hannhundend :D meeee, litt langt å kjøre. Jeg stiller egentlig minst mulig for nordiske dommere med min hund ;-)

Skrevet

Hvordan kommer man seg enklest til Helsinki? Hvilke muligheter har man?

Fly, eller båt over fra Sthlm.

--

Æsj, kunne ikke Per Iversen dømt hannhunder i stedet da... Men vi vurderer vel uansett om veteranen fortsatt lever, får se ;)

  • 2 weeks later...
Skrevet

Jeg har både junior og veteran da, så må prøve å få tatt turen :)
Satser på å få stille Nora i junior, Mario i unghund, Jäger i åpen, Fredrik i champion og Bella i veteran!

Edit; Og det er for øvrig favorittdommeren min som dømmer tispene :D

Skrevet

Jeg har veeeldig lyst! Og kommer nok til å spare meg opp litt til å dra. (uten hund, men artig lell sant? :lol: ) Og da får jeg besøkt ei venninde jeg ikke har sett på lenge også :ahappy:

Skrevet

Ja lyssten er der.

Ikke er det langt. :P Ikke Hellas langt hvertfall, hehe. :P

Også er det jo i sommerferien.

Litt usikker på om jeg har ferie da, tviler vel egentlig, men det må da å ann å bli enig med sjefen. :P

Stor begivenhet jo. Hehe.

Sånn per idag, så ville det blitt med åpen klasse/nuch, om han får siste certet sitt til den tid, også en junior. Begge hanner.

Muligens også junior tispe. Men vi får se hvordan vi gjør det. :P

Skrevet

Siden jeg forhåpentligvis har en junior da så må man jo nedover:) Stiller sikkert de to andre da også og tar det som en ferie:)

Nedover? Nedover??? Jøjje meg, nå må du finne en globus og titte litt :D

Skrevet

Nedover? Nedover??? Jøjje meg, nå må du finne en globus og titte litt :D

Bortover? Oppover? Jeg har aldri fått godkjent en eneste geografiprøve så skylder på det:p

Skrevet

Bortover? Oppover? Jeg har aldri fått godkjent en eneste geografiprøve så skylder på det:p

Jeg ville sagt bortover. Helsinki og Oslo ligger omtrent på rett linje, så det blir lite av verken opp eller ned dit :D

Og jeg kan masse geografi nettopp fordi jeg drar på utstillinger :whistle:

Skrevet

Jeg ville sagt bortover. Helsinki og Oslo ligger omtrent på rett linje, så det blir lite av verken opp eller ned dit :D

Og jeg kan masse geografi nettopp fordi jeg drar på utstillinger :whistle:

Ahh:p Har aldri lært geografi på tross av utstillinger jeg :( hehe

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Det kan jo være det. Den våkner av at du er oppe og sliter med å finne roen igjen etterpå kanskje. Det er ikke uvanlig at det kommer perioder med mer stress eller usikkerhet eller hvor hunden ikke hører etter el. Så i utgangspunktet hadde det ikke bekymret meg noe særlig, men du som eier og som den som kjenner hunden godt må jo kjenne litt på om du tenker det kan være noe mer eller noe annet, for det kan jo også skje. Isåfall får man jo vurdere en tur til veterinær.  Men sannsynligvis bare en periode som går over igjen. Blir hunden veldig urolig ville jeg forsøkt å ha den inne med meg for trygghet og lukket døra for å begrense muligheten til å tasse rundt.
    • Det er gull verdt ja å finne en gruppe, side eller lignende hvor man finner folk som har bra informasjon å dele. Så kan man sparre litt med ekte folk istedet for å måtte finne ut alt på egen hånd.  Kan ingenting om fugl dessverre, annet enn at det er fine (og litt krevende) dyr på sin egen måte. Veldig spennende da 😁
    • Det kommer jo en del brukere inn her som har fått sin første hund, eller planlegger å kjøpe hund, og ikke kan noe særlig fra før. De fleste her svarer så godt vi kan, og har ganske mange års erfaring etterhvert. Og de fleste av oss er vel klar over at vi ikke startet ut som eksperter, vi heller, og har lært av våre feil opp giennom tiden. Det er mye å lære og navigere, og ikke minst å gjenkjenne god og dårlig informasjon og råd. Nå er jeg selv i den situasjonen. For de som ikke har vært lenge på forumet så er jeg altså kronisk syk med ME. Jeg har vært frisk nok til å drive aktivt med hundesport i mange år, men blitt gradvis dårligere. De siste årene med hundene var det stort sett korte turer, og nå er jeg for syk til å ha hund igjen etter at de vi hadde ble gamle. Derfor har jeg begynt å se på fugl som mulighet for litt selskap hjemme. Jeg passer en kanarifugl nå, og prøver å lære meg mest mulig om fuglehold. Og det er jamen ikke lett! Jeg hadde undulater som tenåring (litt sammenlignbart med de som vokste opp med hund som barn?), men mye både holdninger og kunnskap har jo endret seg siden den gang. Det å finne grupper å stille spørsmål i (jeg er ikke på Facebook), finne miljøer, og lære meg å se hva som er gode og dårlige kilder til kunnskap er virkelig en jobb.  Det er veldig interessant å være "på den andre siden" av det jeg vanligvis er. 
    • Hunden min på 9 måneder har plutselig begynt å bjeffe og å stresse om natta. Jeg må ofte på do om natta og etter jeg er ferdig så bjeffer hunden på alt og alle. Bjeffer for seg selv og går urolig i huset. Er dette spøkelsesalderen? Tenåringsfase?
    • Shit, 17 år, det er virkelig en brukbar alder.    Kjipt når det blir sånn. Håper det går seg litt til igjen. ❤️ 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...