Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Ja det hadde vært fint! Og Marvin er kjempeflink med valper, så han kan også hilse på om du vil :)

  • Svar 195
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Da er fødselen begynt

All About Me er nå 8 dager gammel og veier 401 gr.Så noen bilder..

Vesle gutt er nå 11 dager og veier 511 gr..Her er litt dårlige mobil bilder..

Skrevet

Ace er nå litt over 6 uker gammel.Han veier 1669 gr og er 18,5 cm høy.I dag har han vært på gård og hilst på kattunger,hest + at vi gikk en liten tur i skogen og kikket på rundering.Takk til Caroline som tok oss i mot..Ace er en tøff valp som tar alt på strak arm alt og alle er kjempe kule noe han tydelig viser med sin lille radio antenne hale å logring med hele kroppen.Bilder håper jeg kommer i morgen det har regna veldig her de siste dagene og linsa mi er for stor til og få tatt noe særlig bilder inne :P

  • Like 3
Skrevet

Kjekk er han ihvertfall, men hvordan utvikler han seg størrelsesmessig? Har du noen formening overhodet hvorvidt han blir innenfor standarden?

Håper virkelig jeg får til et besøk i helgen, for den kjekkasen må jeg rett og slett nusse på! Skikkelig fin er han!

Skrevet

Kjekk er han ihvertfall, men hvordan utvikler han seg størrelsesmessig? Har du noen formening overhodet hvorvidt han blir innenfor standarden?

Håper virkelig jeg får til et besøk i helgen, for den kjekkasen må jeg rett og slett nusse på! Skikkelig fin er han!

Foreløpig ligger han godt ann str messig :D Hvordan han blir når han er ferdig er ikke så lett og si foreløpig :P​

  • Like 2
Skrevet

Ace er i dag 7 uker gammel og veier 2034 gr så han har gått opp 365 gr på en uke noe jeg synes er en flott økning.Så litt bildespam..

1463038_10151995499316352_739523950_n.jp

1459047_10151995499371352_2121879213_n.j

544180_10151995499641352_1767322953_n.jp

1424534_10151995500466352_1475733571_n.j

1462944_10151995500746352_264478129_n.jp

1450067_10151995501051352_1998274431_n.j

1459885_10151995500996352_1991818458_n.j

  • Like 7
Skrevet

I dag har Ace blitt øyelyst (crd) og fått chip.Ikke en lyd fra han og like glad i dyrlege damen uansett hvor slem hun var :D

Etterpå reiste vi opp tl den nye hundeklubben for og hilse på folk som vi skal begynne å trene med..Ace var helt i 100 for alle der var selvsagt tilstedet for og leke/kose med han :P Han ble med ned på klubb lokalet etterpå og da snuste han etter godbiter i alle trenings vestene som hang på stolene.Der han luktet godbiter krabbet han likegodt opp i lommen for å stjele noen..Fikk masse skryt av vesle gutten og det er alltid artig. :D

  • Like 5
  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Fulger er veldig spennende dyr! Håper du finner en god vei inn i "miljøet". Også gleder jeg meg til nerdetråder om hvordan aktivisere/mosjonere/fore fugl. Du har jo hageplass nok til stort utebur (om det er innafor da, kan jo ingenting om sånt jeg), er vel viktig med variasjon for fugler også, så kan de få litt uteliv når forholdene er rett... Oi, kjente jeg ble litt engasjert nå😄  
    • Det kan jo være det. Den våkner av at du er oppe og sliter med å finne roen igjen etterpå kanskje. Det er ikke uvanlig at det kommer perioder med mer stress eller usikkerhet eller hvor hunden ikke hører etter el. Så i utgangspunktet hadde det ikke bekymret meg noe særlig, men du som eier og som den som kjenner hunden godt må jo kjenne litt på om du tenker det kan være noe mer eller noe annet, for det kan jo også skje. Isåfall får man jo vurdere en tur til veterinær.  Men sannsynligvis bare en periode som går over igjen. Blir hunden veldig urolig ville jeg forsøkt å ha den inne med meg for trygghet og lukket døra for å begrense muligheten til å tasse rundt.
    • Det er gull verdt ja å finne en gruppe, side eller lignende hvor man finner folk som har bra informasjon å dele. Så kan man sparre litt med ekte folk istedet for å måtte finne ut alt på egen hånd.  Kan ingenting om fugl dessverre, annet enn at det er fine (og litt krevende) dyr på sin egen måte. Veldig spennende da 😁
    • Det kommer jo en del brukere inn her som har fått sin første hund, eller planlegger å kjøpe hund, og ikke kan noe særlig fra før. De fleste her svarer så godt vi kan, og har ganske mange års erfaring etterhvert. Og de fleste av oss er vel klar over at vi ikke startet ut som eksperter, vi heller, og har lært av våre feil opp giennom tiden. Det er mye å lære og navigere, og ikke minst å gjenkjenne god og dårlig informasjon og råd. Nå er jeg selv i den situasjonen. For de som ikke har vært lenge på forumet så er jeg altså kronisk syk med ME. Jeg har vært frisk nok til å drive aktivt med hundesport i mange år, men blitt gradvis dårligere. De siste årene med hundene var det stort sett korte turer, og nå er jeg for syk til å ha hund igjen etter at de vi hadde ble gamle. Derfor har jeg begynt å se på fugl som mulighet for litt selskap hjemme. Jeg passer en kanarifugl nå, og prøver å lære meg mest mulig om fuglehold. Og det er jamen ikke lett! Jeg hadde undulater som tenåring (litt sammenlignbart med de som vokste opp med hund som barn?), men mye både holdninger og kunnskap har jo endret seg siden den gang. Det å finne grupper å stille spørsmål i (jeg er ikke på Facebook), finne miljøer, og lære meg å se hva som er gode og dårlige kilder til kunnskap er virkelig en jobb.  Det er veldig interessant å være "på den andre siden" av det jeg vanligvis er. 
    • Hunden min på 9 måneder har plutselig begynt å bjeffe og å stresse om natta. Jeg må ofte på do om natta og etter jeg er ferdig så bjeffer hunden på alt og alle. Bjeffer for seg selv og går urolig i huset. Er dette spøkelsesalderen? Tenåringsfase?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...