Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

  • Svar 337
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Åååh, nå er jeg helt varm om hjertet - her dumpa det ned en pakke i posten. Og vi er ikke en gang med på leken! Tuva våknet av mareritt i det øyeblikket jeg satt med bamsen i hånda og så ut som et lev

BACON!!! DET ER MAAAARI!!!!!! hahahahahahahah!

Jaaa

Posted Images

Skrevet

OMG!!!! Og jeg er ikke engang med :lol:. Jeg skjønte ikke bæra, jeg heller (ja, det er pinlig å innrømme :aww:) - men dette var jo ren og skjær spenning og underholdning :lol:.

  • Like 7
Skrevet

Strøssel, hvordan skjønte du det uten hintet?

Ikke at jeg er Strøssel, men jeg skjønte ikke hintet, men antok at det var deg lell - den t-skjorta var veldig deg :)

  • Like 2
Skrevet

Herregud! Denne gangen SKULLE jeg jo være med jo! Men så ble det ikke noe av... husk å slå meg med en fisk hvis jeg ikke melder meg på i god tid neste gang! (Håper det blir en neste gang?)

  • Like 1
Skrevet

Ikke at jeg er Strøssel, men jeg skjønte ikke hintet, men antok at det var deg lell - den t-skjorta var veldig deg :)

Artig. :)

Tror kanskje hintet var enten eller, helt åpenbart eller komplett umulig. Sorry igjen, Enits!

Skrevet

Artig. :)

Tror kanskje hintet var enten eller, helt åpenbart eller komplett umulig. Sorry igjen, Enits!

ikke si sorry! Det var underholdende og sååå morsomt når jeg endelig skjønte det ! :D

  • Like 4
Skrevet

Hahahah det tok sin tid det, Enits!

Jeg løøper til postkassa hver dag, men intet enda. I morgen kanskje

Så bra du likte gaven, Ida :hug:

Gaven var jo helt perfekt! Lua er så fin og akkurat passe. Scilos la beslag på lekekongtingen, til Tinkas forferdelse. Alt skal da være til henne! :lol:

  • Like 1
Skrevet

Nå skal alle pakkene være sendt, så nå er det jo bare å vente i spenning, alle vi som ikke har fått noe enda :D jeg merker etter hintet til mari, at mitt hint suger balle.. :P

Jeg mangler forresten noen bilder av sendt pakke av noen av dere ;)

  • Like 2
Skrevet

Nå skal alle pakkene være sendt, så nå er det jo bare å vente i spenning, alle vi som ikke har fått noe enda :D jeg merker etter hintet til mari, at mitt hint suger balle.. :P

Jeg mangler forresten noen bilder av sendt pakke av noen av dere ;)

jeg glemte å sende bilde (har på tlf da) men min er allerede kommet fram :)

Skrevet

Jeg måtte bare ut eeen siste gang i dag og sjekke postkassa, og DER VAR DEN :D

20130820_225600_zpsc5466c70.jpg

20130820_225608_zps197b5847.jpg

Jeg fikk MANGE neglelakker i kjempefine farger, de var absolutt ikke for neon ;) Likte spesielt den rosafargen i manikyr-settet, den er til tørk på fingrene nå! Gleder meg til å prøve de andre også :ahappy:

I tillegg fikk jeg en supersøt hundering, og en skilpaddenøkkelring, digga alt sammen :D

Hintet var: "Hunden min er en "fotballspiller"". Jeg raida hodet mitt for hundesonen-nick, før jeg nærmest roper "MEZZI" inni meg. Men så kikker jeg i påmeldingstråden hvor jeg finner null Mezzi? Så denne må jeg tenke litt til på :P

Skrevet

Jeg måtte bare ut eeen siste gang i dag og sjekke postkassa, og DER VAR DEN :D

20130820_225600_zpsc5466c70.jpg

20130820_225608_zps197b5847.jpg

Jeg fikk MANGE neglelakker i kjempefine farger, de var absolutt ikke for neon ;) Likte spesielt den rosafargen i manikyr-settet, den er til tørk på fingrene nå! Gleder meg til å prøve de andre også :ahappy:

I tillegg fikk jeg en supersøt hundering, og en skilpaddenøkkelring, digga alt sammen :D

Hintet var: "Hunden min er en "fotballspiller"". Jeg raida hodet mitt for hundesonen-nick, før jeg nærmest roper "MESSI" inni meg. Men så kikker jeg i påmeldingstråden hvor jeg finner null Messi? Så denne må jeg tenke litt til på :P

Jeg vet jeg vet! :D

Skrevet

ÅÅÅÅ! Enits?? :D Haha, visste det var noe med Mezzi, men mente at nicket til den som eide Mezzi var Mezzi? :lol: Men tydeligvis ikke, uansett: Tusen takk! :)

Skrevet

ÅÅÅÅ! Enits??  :D Haha, visste det var noe med Mezzi, men mente at nicket til den som eide Mezzi var Mezzi?  :lol: Men tydeligvis ikke, uansett: Tusen takk! :)

Meg det ja :) glad det falt i smak. Alt er fra spania :)

Sent from my GT-I9195 using Tapatalk 2

Skrevet

Ellers må jeg bare si beklager for at esken til manikyrsettet er revet. Er ikke helt knirkefritt å reise i bagasjen :P 

Du, det har jeg ikke lagt merke til engang, så det går så fint så :)

Skrevet

Gjett hvem som hadde fått pakke i posten idag?! JEG! :D

post-12448-0-73960000-1377078492_thumb.j

Et kjempeøft kjede (som henger rundt halsen min nå), To knalltøffe neglelakker i rosa og lilla. Den rosa har vært heldig å kommet på neglene mine idag! ^^ Og en ELG! Den skal få plass vedsiden av den andre elgen min, så skal de bli bestevenner <3

Dette var kjempemorro! Jeg er såå fornøyd <3

post-12448-0-43360600-1377078866_thumb.j

Og så var det hintet da. Rosa prinsessekort, og det var det. Hmm.. Siden jeg er ganske ny her, så har jeg måttet lese meg opp og ned på alle dere flotte menneskene her inne for å i det hele tatt ha sjangs. Hehe.

Prinsesse. Hm. Kaaaan det var Ia?

Edit; ops, sidelengsbilder?

  • Like 4
Skrevet

Prinsesse. Hm. Kaaaan det var Ia?

Jaaa! :D Jippi! Så glad du likte pakken, og ikke minst Gunnar! Aner du hvor vanskelig det er å finne en elg? Måtte byen rundt, jeg, men da jeg endelig fant han, visste jeg at Gunnar måtte få komme til deg :ahappy:

PS: :queen:

Skrevet

Omg! Jeg er den dårligste til å hinte e v e r! Endelig sier jeg bare, og sorry for at det ble så vanskelig. Det var ikke meningen!

Håper skjorta passer og at du får brukt den! Neglelakken er neglelekker skal jeg si deg. :P

Strøssel, hvordan skjønte du det uten hintet?

Puh! Det har vært så vanskelig å ikke åpne kjeften! :frantics:

trykker ikke du tskjorter ? Sånn som heljar sin den med farskunge på ?:lol:

  • Like 1
Skrevet

trykker ikke du tskjorter ? Sånn som heljar sin den med farskunge på ?:lol:

Ha ha! Jo, jeg gjør det. :D

Kan godt lage flere av disse også om folk er interesserte. :)

  • Like 3
Skrevet

Ha ha! Jo, jeg gjør det. :D

Kan godt lage flere av disse også om folk er interesserte. :)

Lag en egen tråd med info om pris, porto og den smørja der :D :D

  • Like 2
Skrevet

Ha ha! Jo, jeg gjør det. :D

Kan godt lage flere av disse også om folk er interesserte. :)

Jeg vil gjerne ha en med det på ryggen jeg,og liten logo forran :) Har sendt deg eps filene :D lag tråd du mari-mor!

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Bare det lille du beskriver om dognanny gjør at jeg vil fraråde hva som helst hun anbefalte ihvertfall. Som dere jo har oppdaget så er det å korrigere, rykke eller kjefte på en allerede frustrert hund ikke konstruktivt. Det er helt fint å høre hva dere har prøvd å hva som skjer. Men jeg lurer litt på, hva skjer om dere deler opp turene? Maks 15-20 minutter på en tur. Skjer det like ofte på morgen og kveld som på den lengre turen på dagtid? Et par enkle oppgaver i løpet av turen (som allerede er grundig innlært inne og som han kan), en enkel sitt, kontakt, håndtarget e.l. Da tenker jeg en kort stopp og en øvelse, maks to repetisjoner, og så rusle videre. Hvis dere får lært inn igjen grime så kan det være tryggere med å prøve halsbånd, men det er nok lettere for dere å få hjelp av en instruktør som ser dere og hunden. Jeg er helt sikker på at dette er løsbart, selv om dere er kjempetålmodige og har prøvd masse allerede! Håper vi får en oppdatering her også når dere har fått litt hjelp.
    • Takker igjen for godt svar! Vi har brukt både sele og halsbånd, med de siste 6 mnd har vi utelukkende brukt sele som sitter godt. Har flere ganger vurdert å bruke halsbånd i stedet men ser at vi ikke tørr da han helt sikkert hadde klart å vri seg ut av det når han klikker. Flere ganger har jeg vært redd for at han skal komme seg ut av selen når vi krangler. Han river å sliter, ruller å hopper. Eneste gangene jeg er trygg på at han ikke kommer seg ut av sele/halsbånd er om han er bundet fast, for da står han helt stille. Og både sele og halsbåndene vi har brukt er passer han og er justerbart. Vi brukte også retrieverkobbel i starten (fikk anbefalt det av oppdretter) men bruker ikke det lengre. En av teknikkene dognanny viste oss var å bruke retrieverkobblet til å "få han av oss" når han hopper på, ved å rykke i båndet, men det fungerte i en halv dag så trosset han det også å vi ønsker ikke å bli stående å rykke i et så tynt med kraftig bånd, det økte bare stressnivået hans.  Vi har ila året som har gått tenkt at han kan være både over og understimulert og gjort endringer i hverdagen i perioder for å justere aktivitetsnivået både opp og ned. Men det har ikke blitt bedre. I periodene vi har justert det ned ser vi at han blir verre, og gjerne mer pågående inne også. Noe vi mener taler imot at han er overstimulert. Og vi har siden han var liten forsøkt å gjøre tydelig skille på at lek og oppgirende aktiviteter skjer ute, mens inne er det ro.  Mulig jeg ordla meg litt feil i forrige kommentar, men vi krever stort sett ingenting av han ute. Det resulterer i at vi henger etter han å han drar som en galing. Men slik har det blitt fordi hver gang vi prøver å lære han noe ute (gå pent, søke kontakt med oss, sladretrening ol) så ender det etter et pr min med et nytt utbrudd. Så frustrasjoenen vår kommer av at vi føler vi er i en ond sirkel. Han vimser rundt å vet ikke hva som er forventet av han > vi forsøker å korrigere han å lære han noe/forstyrre han ved å gi han en oppgave eller mål med turen > han klikker > vi rykker tilbake til start. Slik har det blitt da vi har tenkt at vi kanskje bare må stå i disse episodene til han lærer seg hvordan han skal oppføre seg på tur, det er jo tross alt en rase som er lærevillig og gjerne vil ha en oppgave. Men selv etter lengre persioder der vi prøver igjen å igjen så later det ikke som at han forstår tegningen. Så de siste pr månedene så har vi ikke krevd eller forventet noe av han. Å selv når han er løs å kan løpe som han vil, feks på inngjærdet hundepark (Maridalen hundepark og Nordkisa hundepark) å vi forsøker å kalle han inn, så kommer han løpende (som jo er bra) men kommer da flyvende med sine 40 kg rett på oss å begynner å bite. Så kort sagt så klikker han både av for mye frihet, for lite frihet, lite/ingen forstyrrelse fra oss og for mye forstyrrelse fra oss... Mulig jeg høres ut som jeg bare kommer med motargumenter til alle forslag, å det mener jeg ikke! Men vi har virkelig prøvd alle vinklinger og teknikker vi kan tenke oss til og finne ut + litt til.  Men tusen takk for konkrete tips til adferdskonsulenter og fysio 😀
    • Nå vet jeg ikke om alle instruktørene til Norges Hundeskole, men jeg har ikke kjent eller møtt mange instruktører derfra med adferdskompetanse. Dognanny kjenner jeg ikke til, men jeg synes bakgrunnen kanskje var litt tynn. Selv om dere ikke ser noe mønster i adferden og han er røngtet fri så kan det godt være muskulære eller skjelett-problemer som bygger seg opp over tid og trigger på ulike tidspunkter, når det bare renner over. Og når du nevner at han har hatt ryggproblemer så blir jeg raskt mye mer oppmerksom på at det kan være noe uoppdaget der.  Bruker dere halsbånd eller sele? Hvis dere bruker halsbånd ville jeg forsøkt en godt tilpasset sele. Om dere allerede gjør det ville jeg faktisk forsøkt halsbånd, for å se om det gjør noen forskjell. Som du sier, ut fra det du beskriver, kan det høres ut som stress, frustrasjon og overtenning. Har dere forsøkt å kutte langt ned på kravene? Og kutte ned på aktiviseringen? Det er ikke det vanligste, men det hender også at hunder er overaktiverte og overstimulerte. Og selv om det er en aktiv rase så finnes det alltids unntak.  Korte, rolige turer, med litt løping om det ikke trigger for mye, og mer ro og hvile hjemme. Prøv å ikke stille for mye krav, gi ham litt mer slakk, litt mer "forberedelse" på at "nå skjer ting", og om mulig la han heller gå en kort tur i lengre bånd og gå hjem før det smeller. Alt dette er såklart forslag til ting å prøve ut, uten at jeg har sett hunden og situasjonene. Dere trenger definitivt en kompetent adferdsekspert til regelmessig oppfølging. https://www.atferdskonsulenter.no/finn-konsulent/hund#Innlandet-hund Kjersti Bjøntegaard kan jeg personlig anbefale. Vi brukte henne mye med vår til dels krevende ridgeback unghund. Turid Hovland kjenner jeg bare såvidt til, men i likhet med Kjersti har hun en solid og god utdanning og mye god kompetanse ser jeg. Ta kontakt med en av dem, og de kan sannsynligvis anbefale andre om de selv ikke har kapasitet. De kan godt mulig også anbefale en fysioterapeut. I Oslo kan jeg anbefale smarthund.no (Hilde Iren).
    • Går det an å bruke kickspark i langrennsporene? Eller der de har oppkjørte løyper? Finnes det ski på dem? Har lyst på men må se om jeg kan kjøre det først da de vanlige veiene her jeg bor blir strødd. Hvordan trener man da hunden til å trekke? 
    • Glemte å legge til at vi gjør daglig korte økter med søk, hjernetrim, lek, «skattejakt» etter godbiter og leker både inne og ute. Øver mye på håndteringstrening ol.  Å han mestrer alt annet som en drøm, ingen problemer med å være hjemme alene, stueren på 1-2-3, trygg og veldig fin hund på alle andre måter, akkurat det vi så for oss. «Bare» dette ene problemet som skygger over så mye av det som har gått bra..
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...