Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Jeg har vært litt usikker på om jeg skulle lage tråd før det lå noen valper i valpekassen min men.. Hell with it, jeg jinxer jo ikke ved å lage en tråd på hundesonen liksom :)

Første gangen ble hun konstantert drektig ved hjelp av UL men absorberte valpene mest sannsynlig pga av borrelia. Gang nr 2 parret ikke hannhund, så vi valgte å gå vekk ifra han.

Løpetiden til Lyra kom idag, 15 juli. Nøyaktig 6 mnd PÅ DAGEN siden sist. Snakk om å være punktlig! Jeg hadde meldt henne på utstilling, på utvidet påmeldingsfrist søndag kveld, så da fikk hun selvsagt løpetid dagen etterpå ;) Hihi!

Lyra heter Phrostmade's Victorious Blue. HD B AD A CEA UA. Hun har blitt sparsomt utstilt til nå da hun har brukt lang tid på å bli ferdig. Vi får ta det igjen neste år isteden, valper er viktigere enn å løpe venstresvinger ;)

63319_433632850255_7041371_n.jpg

63319_433632860255_5118745_n.jpg

601768_10150920830020256_2111480426_n.jp

165451_10150920831300256_1739042330_n.jp

1017555_10151687179110256_1492603356_n.j

47985_10151687179500256_2054225278_n.jpg

Hennes utkårede er

KORAD S uch D uch Runnerway's Atlas. Han har også 2 cert her i Norge. HD A, CRD minimum.

Han er en stillig hannhund, som jeg synes utfyller henne bra og gleder meg til å se hva som kan komme av de to :) Han har et kull fra før av, og jeg liker det jeg ser der til nå. Han er ikke ekstrem på noe måte, passelig pels for en Collie hannhund og "lagom".

1013981_605245912842843_749770494_n.jpg

523389_466739923360110_2123836015_n.jpg

148574_10151325331418599_1267881365_n.jp

Lyra har en fantastisk blåfarge der det blå er veldig klart blått uten noe skimmer av sobelt eller blast eller brunt. Det spørs alt ettersom hva som kommer, men jeg håper på å beholde ihvertfall 1 BM tispe, 1 TRIC tispe og 1 hannhund (ikke fargebestemt) på deleie ihvertfall.

Kryss fingrene for meg folkens, alle gode ting er tre :lol:

  • Like 26
  • Svar 473
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Jeg har vært litt usikker på om jeg skulle lage tråd før det lå noen valper i valpekassen min men.. Hell with it, jeg jinxer jo ikke ved å lage en tråd på hundesonen liksom Første gangen ble hun kon

Herregud. Tror jeg drømmer. 6 tisper og 1 hannhund!!

Lettere å skrive her enn å oppdatere alle Første er født, blue merle tispe klokken 20.18 326 gram

Posted Images

Skrevet

Han var jo veldig fin han utkårede da! Og akkurat passe pels syns jeg. (Jeg er ikke så veldig begeistra for de med store mengder overvokst underull, så han var fin :) ).

Krysser fingrene for mange friske og vakre avkom. :)

Skrevet

Herregud, det var 2 vakre hunder. Jeg elsker jo collier som ser sånn ut, jeg trodde ikke de lagde de sånn lengre. ..

Nå strømmet masse barndomsminner fra Goldie frem :wub:

Guest Jonna
Skrevet

Tvi-tvi, salt over skulderen, hestesko i kjelleren som står rett vei osv osv.

Denne gang blir det valper :D

Skrevet

Ai, ai, ai så spennende!!! :D:D

Lekkert par og for ett vakkert hode på hannen. Masse lykke til og krysser fingre og tær for småttisser. :wub:

Skrevet

Takk alle samme! Jeg reiser over med henne på onsdag/torsdag og henter henne igjen når hun er ferdig med å stå :)

Begge foreldrene er ganske moderate når det kommer til pels, og begge er fullpelset på bildene. Lyra har en pels jeg er veldig glad i, og hun trengs kanskje å børstes en gang i mnd bak ørene... Ellers har hun den mest lettstelte pelsen av langhårene mine, med god struktur i. Hun brukte lang tid på å få kragen, men det å bruke tid på utviklingen er jo greit :)

  • Like 1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Takk! Vi har vurdert Toller, Flatcoated Retriever og husky faktisk! Synes selv at huskyer er så fantastiske, men ville ha noe litt mer førerorientert. Tror selv at en flat og belgisk fårehund blir for mye hund igjen. Men tusen takk for gode tips! Og når det kommer til røyting har vi tatt dette i betraktning ja! Fordelen med husky er jo at de har røyte perioder! Så satser på at robotstøvsugeren vår får kjørt seg!
    • Tydeligvis. Har snakket med mange som har blitt "tvunget" til å kjøpe hund.  Personlig så ble jeg paff, og skuffet- fra en seriøs oppdretter som kydde så og vær så imøtekommende til skikkelig skarp sur stemme...    
    • Så bra du tenker på økonomien før du skaffer hund! Det koster en del, og som du har erfart kan det fort komme på ekstra kostnader. Når det gjelder timing så er det noen faktorer. Hvis du ikke allerede har vært i kontakt med oppdrettere så kan det ta tid å finne et valpekull med leveringsklare valper. Noen oppdrettere har reservert alle valpene før de er født. Så start med å kontakte ulike oppdrettere og sjekke tid for valpekull, om foreldrene oppfyller avlsrådene til raseklubben osv. Hvis dere skal flytte, slik jeg forstår det, så kan det være greit å ha kommet noenlunde i orden før en valp kommer i hus. Er huset "valpesikkert"? Er det hage/uteområde som er inngjerdet, er dette noe dere tenker å gjøre eller ha på plass før valpen kommer? Er det noen store oppussingsprosjekter i ny bolig som kan være greit å ha unnagjort før man får en nysgjerrig og aktiv krabat i hus? Personlig foretrekker jeg å få valp i sommerhalvåret, når man uansett er mye ute. Det gjør dotreningen så mye enklere enn å måtte pine seg ut i -15 annenhver time, og stå og vente på at valpen skal gjøre fra seg. Siden du kommer til å være hjemme så er ikke alenetrening et stort problem, men en valp er aktiv, så det kan være greit å få valp i en rolig periode, kanskje ikke rett før eksamensperioden f.eks. Når det er sagt så kommer jo alt an på når den rette valpen fra den rette oppdretteren er leveringsklar. Når valpen først er i hus så må man tilpasse seg det, men det virker jo som dere har gode forutsetninger tenker jeg.
    • Jeg synes golden virker som et bra alternativ for dere. Siden du er vant til husky så er du vant til høyt aktivitetsnivå, og det virker som du er forberedt på og klar over at golden trenger litt mer mental aktivisering, men også er mer førerorientert og lettere å trene. Den store negative faktoren for min del med golden er at de røyter MYE. Her er det enten mye børsting og støvsuging og/eller ofte bading. Men hvis dere fikser det synes jeg det høres ut som en golden vil trives hos dere. Det er mange raser som kunne passet, jeg tenker flatcoated retriever, belgisk fårehund, finsk lapphund eller setter. Men jeg synes golden virker som et veldig godt alternativ for dere.
    • Hei! Jeg (dame 23) og samboeren min (29) vurderer å gå til anskaffelse av en hund. Jeg er ganske turglad av meg og driver med friluftsliv som hobby (hengekøyeturer, fjellturer, teltturer, fisketurer osv.) samboeren min er mer hjemmekjær og liker å ta det mer med ro, det gjør også jeg i perioder. Pga. en kronisk sykdom kan hverdagen min være uforutsigbar, men så lenge jeg holder meg i aktivitet og med måte så pleier det å gå greit. Vi ser etter en hund som kan være med på alt. Alt fra familiebesøk til fisketurer til ferier med bobil og hele pakka. Vi ser etter en følgesvenn rett og slett, som ikke skal sitte alene hjemme hele dagen, men som kan inkluderes i våres hverdag. Vi bor ganske landlig og selv om leiligheten vår ikke er så stor, vurderer vi golden retriever som rase. Vi trenger en hund som kan være aktiv, men også tåler ett par dager på sofaen. Vi ser etter noe allsidig, en rase som er litt morsom og rampete, men også lett kan trenes og formes slik vi ønsker. Det er så utrolig mye å velge mellom og det er så mange raser jeg kunne tenkt meg. Jeg er oppvokst med støvere og jeg og min mor skaffet oss husky når jeg var 17, hun har vært min følgesvenn i så mange år allerede. Men nå har jeg lyst på en hund jeg kan forme litt mer slik jeg vil. Jeg er åpen for tips til hunderase som kunne passet annet enn en golden retriever også! Det viktigste for meg er at det er en rase som vi har kapasitet til å ha, slik at vi får en godt balansert hund som får behovene sine møtt. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...