Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

  • Svar 100
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Oh lord, jeg hørte fra oppdretter i dag om at den hvite hannen kunne passe oss godt, men så kom hun med den overraskelsen om at vi kunne få tilbud om den røde tispen! ! ! ! Den røde t i s p a ! Jeg b

Som flere vet, gikk valpeplanene mine i dass da tispen vi skulle få valp ifra, bare fikk 1 valp. Det var ganske surt, og vi måtte begynne på nytt igjen. Helt på nytt ble det dog ikke, siden vi har ha

Fikk bilder av halen i dag og oppdretter sa at de ikke hadde lovet bort den hvite hannen før vi hadde fått sett på bildene av halen for så bestemme oss i tilfelle vi ikke likte det. Altså hallo, vi si

Posted Images

Skrevet

Nye bilder av valpene! Vet fortsatt ikke hvem som bli min, men fikk en beskrivelse av dem i går. Den hvite høres mest livlig ut. Han er litt mindre enn de andre akkurat nå, siden han sugde dårlig på moren, men han kommer seg raskt nå som de får vanlig mat. Den fawne er den kraftigste, også sosial og leken. Den brindle er litt mer rolig utendørs, og de mente den kunne være den mykeste av hannene. Så det lover godt for vår del, da vi har sagt at vi må ha en frampå og tøff valp. (og jeg liker best de to andre valpene)

Såååå, håper iløpet av 1 uke burde jeg få vite hvem jeg får! Er så utåloooodiiiiiiig!! :w00t:

Har vært å fått kjøpt inn litt valpsnacks, letet frem halsbånd, kobbel og sele som Nitro brukte da han var valp. Vært å lånt flybur også, men usikker om det var stort nok. Det finner vi ut av etter hvert.

Bilder på http://www.epic.nu Link på forsiden under bildet.

  • Like 2
Skrevet

Åh! Skjønner godt at dere liker fawn og hvit. De hadde veldig pene uttrykk, sånn uten at jeg veit hva som er "riktig". Den brindle snakket ikke helt til meg. Men aner jo heller ikke hvorfor. Den hvite var jo eksepsjonelt søt da. Og den fawne hadde en lekker farge!

Forresten. Ser på bilder av faren. Han var utrolig lekker da. Fargen er jo uvant, men hallo - se så for en søt valp han var. Og han er jo vitterlig lekker selv om fargen er litt annerledes enn det man ser mest av. Nei.. Tror jeg falt veldig for den hvite jeg altså :D (igjen - uten å ha peiling! Hehe)

Dette blir spennende :D Krysser for at dere får den dere vil ha og at det blir en flott hund som dere blir fornøyd med :)

Skrevet

Tusen takk Maria! Koselig :) Jeg syns hvit er flott det, men liker ikke de prikkene som kommer frem med alderen. De virker helt gjennomsiktig :P Men man venner seg nok til det :) Nitro får også slike prikker på sine hvite partier når han er våt.

Det er svært få med Fawn- farge man kommer over, så det er spennende. Fargen er flott den. Jeg som har favorittfargen rød, syns fawn er ganske så fint det også, selv om det er en ganske så blass utgave av rød.

Jeg skal etterlyse nye bilder av far, for det siste bilde var han bare 2 år. De er slettes ikke ferdigutviklet i kroppen, og det ser man på han også. Nitro ble ikke orntlig flott i kroppen før han var 3,5 år og vel så det.

  • Like 1
Skrevet

jeg er superfan av fawn, så holder en bitteliten knapp på den altså. :D ah, samboer uttalte her om dagen at neste rase i hus etter whipsene muuuligens må bli en greyhound. sier ikke nei til det jeg, altså :D

  • Like 1
Skrevet

Den hvite likte jeg best kroppen på, sånn uten at jeg har peil da. Blir spennende å se hvem det blir :) mitt flybur er iallefall mer enn stort nok. Bare si fra om du trenger det.

  • Like 1
Skrevet

Jeg likte fawn veldig godt, og rød er jo en utrolig nydelig farge på greys. Blir ikke helt fortrolig med kroppen til hvit, da kanskje spesielt overlinjen dens, men jeg vet egentlig ikke hva som er riktig :P Lykke til, unner deg virkelig valp denne gangen! :D

Skrevet

De har sagt at rundt 7 ukers alder pleier de å bestemme seg. Så håper det blir senest da :)

Jeg syns fawn har best bygning, ut ifra bildene. Så den brindle og så den hvite. Men det er vanskelig å se ut ifra bilder.

Supert Kristin! At vi kan få låne. Oppdretter skulle undersøke om størrelsen så da får vi se om det blir for lite.

Guest Yellow
Skrevet

Så skjønne alle sammen! Blir supermisunnelig om du ender opp med den hvite, er sååå svak for mynder med mye hvitt, så ble fargeblind her. :drool:

Men enig i at Fawn så veldig fin og kraftig ut.

Likte og red girl, men se så annerledes hun ser ut i profil iforhold til de andre? Sammenlikne henne og hvit'en f.eks.

Skrevet

Alle er nydelige! Tispene også. Men jeg heier på at dere får fawn. Den vil jeg se hvordan vokser seg til! Har du tenkt på navn enda eller venter du til han er i hus?

Skrevet

Oh lord, jeg hørte fra oppdretter i dag om at den hvite hannen kunne passe oss godt, men så kom hun med den overraskelsen om at vi kunne få tilbud om den røde tispen! ! ! ! Den røde t i s p a ! Jeg ble helt satt ut! Hadde jo overhode ikke trodd at vi skulle få sjangs i havet på en tispe og spesielt ikke den røde. Hun sa at den røde var like sosial og fin som den hvite gutten, og hun var veldig fin i kroppen. Så da kunne vi velge en av dem. Og vi valgte tispa. Hun er vår! Vi har jo alltid hatt ønske om tispe, men var åpen for hanne også, og da vi fikk beskjed om at tispene var opptatt gikk jeg totalt inn for å fokusere på hannene og argumentere som besatt om det for å rettferdiggjøre valget. Og vips så ble det plutselig tilbake til den opprinnelige planen. Så da får vi bare tåle den hærsens løpetiden og alt det der, men det skal gå bra!

Jeg er så glad nå, og gleder meg masse til å få den lille, vakre, røde klumpen hjem! <3

post-41-0-32308300-1374608669.jpg

  • Like 25
Skrevet

Oh lord, jeg hørte fra oppdretter i dag om at den hvite hannen kunne passe oss godt, men så kom hun med den overraskelsen om at vi kunne få tilbud om den røde tispen! ! ! ! Den røde t i s p a ! Jeg ble helt satt ut! Hadde jo overhode ikke trodd at vi skulle få sjangs i havet på en tispe og spesielt ikke den røde. Hun sa at den røde var like sosial og fin som den hvite gutten, og hun var veldig fin i kroppen. Så da kunne vi velge en av dem. Og vi valgte tispa. Hun er vår! Vi har jo alltid hatt ønske om tispe, men var åpen for hanne også, og da vi fikk beskjed om at tispene var opptatt gikk jeg totalt inn for å fokusere på hannene og argumentere som besatt om det for å rettferdiggjøre valget. Og vips så ble det plutselig tilbake til den opprinnelige planen. Så da får vi bare tåle den hærsens løpetiden og alt det der, men det skal gå bra!

Jeg er så glad nå, og gleder meg masse til å få den lille, vakre, røde klumpen hjem! <3

attachicon.gif40dredgirlfront.jpg

Gratulerer! Ikke noe er bedre enn å få vite at man får den hunden man aller helst vil ha. :)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Dette avhenger nok en del av individ, men jeg tenker nå at både puddel og bichon-rasene er gode alternativer. Jeg mistenker at puddel generelt er mindre sære enn bichon, men de har også sine særegenheter. Jeg vil anbefale dere å dra på utstilling eller rasetreff for de ulike rasene og møte ulike individer og oppdrettere og eiere av alternativene, så får dere litt mer følelse med hvordan de er. En del av de små terrierrasene kan også være allergivennlig. De er strihåret og må nappes. Men de kan også være en del striere, ha mye jaktlyst og krever mer aktivitet.
    • Det kan være verdt å prøve ut ulike fôrtyper, men også gi lakseolje som tilskudd. Hvis hunden allerede er sensitiv så kanskje prøve ut sensitiv-fôr fra noen merker? RC er stort og kommersielt, og er nok helt greit fôr. Selv brukte jeg svenske Robur kombinert med Vom de siste årene og var veldig fornøyd med det. Acana og Orijen er populære merker som er ganske bra. 
    • Hei! Jeg har en Engelsk Toy Terrier gutt på litt over 4år. Han mister nesten all pels på vinteren for så å bli litt bedre på sommeren. Har pels på hodet og labber og litt på ryggen. Men han er så å si nakenhund nå. Pratet med ei som hadde samme problemet med sin Dvergpincher. Men så var det ei venninne av hu som passet hunden i en måneds tid. Og hun hadde visst byttet ut fôret og hunden hadde plutselig fått fin pels over hele. Hun husket ikke hvilket fôr det var, men hun trodde det ble solgt på butikken. Jeg bruker Royal Canin Small Dogs. Og det hadde hun og brukt, men hun synes ikke det var et bra fôr... Har en gutt til som har helt fin pels. De spiser de samme tingene. Ingen av de tåler noe med and i, de blir skikkelig dårlige i magen av det. Lurer på om det er noen andre som har hatt samme problem med sin hund og funnet en løsning?  Det skal sies at han er veldig følsom til vaskemiddelet vi bruker når klærne hans vaskes så vi bruker Nautral for det er det mildeste jeg har funnet.
    • Hei! Vi har en hund som begynner å bli en gammel mann og jeg er derfor på leting etter det som skal bli familiens neste familiemedlem etter han blir borte. I den forbindelse trenger jeg deres kloke hoder. Vi er en familie på tre, med et barn på 8 år. På grunn av allergi har vi vurdert det slik at Bichon Havanais og dvergpuddel fremstår som de mest aktuelle rasene.   Vi har en Havanais nå og han er litt spennende eksemplar. Fra han var valp har han vært ganske sær. Han er blant annet veldig lite kosete, ekstremt lite tilpasningsdyktig og har alltid hatt vanskeligheter med å slå seg til ro, så jeg kjenner vel han egentlig ikke igjen når jeg leser typiske rasebeskrivelser (nå fikk jeg dårlig samvittighet, så må legge til at han selvfølgelig er verdens beste hund!). Sønnen min har noen utfordringer blant annet på skolen og han trenger derfor å komme hjem til en bestevenn. Det var i søken på dette jeg kom over puddel, som jeg ser ofte blir brukt som terapihunder. Men når jeg leser rasebeskrivelser virker det som om Havanaise i all hovedsak er fantastiske med barn, mens det for puddler fremstår mer som om de kan være gode med barn. Så jeg lurer på om dere har noen erfaringer med disse rasene, gjerne begge? Vi kommer til å dele ansvaret med min mor som bor i samme hus, så den kommer ikke til å være noe særlig alene. Pelsstell er heller ikke noe problem. Krysser fingrene for at noen kan hjelpe oss i valget:)
    • Da er operasjon utført og alt gikk fint, vi er snart igjennom første døgnet og ho har gjort sitt benødne også slapper mye av i senga si. Ho har ikke spist enda men det kommer med tiden tenker jeg etter narkose og sånt så er jo det veldig normalt så. Godbiter har ho spist men ikke veldig mat interessert enda. Men alt i alt virker det veldig bra med ho ettersom forholdene. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...