Gå til innhold
Hundesonen.no

Putle! <3 Urkaburka Od Rudej Wiedzmy - en liten minibull


Mari
 Share

Recommended Posts

Det var helt nydelig det bildet av Putle og H som ser på monstertruck. Fine fine bestevennene!! Hun er jo bare helt vanvittig nydelig. Jeg elsker at hun ser så lykkelig ut på turbildene, og hun kommer til å ha et så fint liv hos dere! Gratulerer både til Putle og til menneskene!

  • Like 1
Lenke til kommentar
Del på andre sider

  • Svar 214
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Så da har hun endelig flyttet hjem den lille Putle, og her har hun allerede falt til ro. Først litt om henne? Kjedelige ting, som at hun er to år og litt, hun kommer opprinnelig fra Polen, og har h

Hold dere fast, her kommer bildespam! Lille Putle begynner å trives i sitt nye liv, og vi digger henne storslått fortsatt. Her kommer det bilder fra dagen vår i dag. Vi har gått en tur i skogen,

Ja, fine tråden er helt riktig, Soppen. Nå er en veldig sliten liten gutt på vei ned for telling. Det var veldig vondt for ham at Putle ikke skulle sove inne hos ham. "Putleeee... Putleeee!" gråt h

Bump in the road! Den bittelille kulen som var på øret har det gått betennelse i, og øret har hovnet opp sinnsykt, og en byll sprukket. Så nå er vi til vetten , og hun har fått sovesprøyte. Øret må skjæres opp og renses grundig og hun må få antibiotika.

Ikke helt den starten vi hadde ønsket, men må vil jeg bare få henne frisk og rask igjen! Stakkar Putle. Så mye på så kort tid!

Postet bilde

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Bump in the road! Den bittelille kulen som var på øret har det gått betennelse i, og øret har hovnet opp sinnsykt, og en byll sprukket. Så nå er vi til vetten , og hun har fått sovesprøyte. Øret må skjæres opp og renses grundig og hun må få antibiotika.

Ikke helt den starten vi hadde ønsket, men må vil jeg bare få henne frisk og rask igjen! Stakkar Putle. Så mye på så kort tid!

ruse8eme.jpg

Joda, velkommen til (resten av) livet som eier av en bulle... Bare å bli kompis med vetten først som sist... :hug:

Neida, dette går nok så fint atte! Lykke til lille Putle og mamma Mari!

  • Like 1
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Det ble en kul fordi hun hadde et lite hundebitt som gikk gjennom et brusklag inni øret. Så ble det betent inni der, og så hovnet det opp på veldig kort tid. Over natta ble det dritsvært. Var en liten ert bare i går. Så sprakk det opp litt i morges og masse blod og puss rant ut. Jeg skviset ut det verste (søte fine lille protesterte ikke engang), men det fylte seg bare fort opp og hevelsen ble verre. Så da dro vi bare til veterinæren først som sist. Verten sederte henne og staket opp sår, renset dypt og godt inne der. Så får det være åpent slikt det som skal ut kommer ut.

Smertestillende og antibiotika ble det til slutt, og hun regnet med at Putle blir helt fin igjen.

Men det har vært mye for henne nå de siste dagene altså, og jeg får litt vondt av henne. Håper hun ikke har vondt lenge og at ting blir litt bedre for henne, hun er litt utafor i dag. Sov leeenge pakket inn i tepper og laken før hun fikk en kort luftetur. Nå er hun litt urolig.

9209744222_37850977ac_z.jpg

Heljar vil at hun skal leke! :D

9209742944_4fc1a76c22_z.jpg

Endret av Mari
  • Like 2
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Ååååå, for en nydelig Putle-dame du har fått deg der! Og det er som du skriver, hun ser slett ikke værst ut til å nettopp ha hatt et valpekull. Der var det ikke mye hengepupper nei, og om noen måneder med trening så er de nok der de skal være tenker jeg:)

Hun var bare så nydelig og jeg gleder meg til å følge dere fremover! Spam oss med bilder!

Og sist men ikke minst: GRATULERER!

  • Like 1
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Tusen takk alle sammen! Hun er bare så utrolig SØT denne lille tøtta! Gleder meg til hun kan litt mer slik at det blir lettere å ta bilder av henne. Om jeg setter meg ned nå så kommer hun bare diltene. :D

Men hun har noen snåle sovestiler altså!

9248296567_0384dedc0b_z.jpg

Og se alle hundehårene jeg IKKE har savnet! :lol:

Legger inn denne tråden her også, den hører ikke helt hjemme her, men den hører hjemme i historien om Putle, og jeg vil gjerne kunne se tilbake senere tipper jeg. Oppdaterer den litt senere i dag. :)

http://hundesonen.no/forum/topic/69692-du-putle-du-putle-du-er-ikke-god/

  • Like 4
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Snuppeluppa er så herlig og god. De humpene i veien vi har møtt går det bedre med, så det er bare å ta tiden til hjelp.

Jeg gleder meg litt til å få litt mer kustus på henne da, hun er den mest iherdige tiggeren jeg noen sinne har møtt på. Hun gir seg aldri meg å håpefullt hoppe opp på låret ditt når du spiser. Og en ramp! Hun har stjålet mat fra guttungen plenty, og han bare ler og ler. God sirkel for dem det tenker jeg... :shifty:

Slik tilbringer vi kveldene for tiden. :heart:

9285089031_08869e13aa_z.jpg

You called?

9284893741_409d502bc8_z.jpg

Og så fikk jeg nettopp melding fra en venninne vi var på besøk hos i dag: "Nå vet jeg hvorfor jeg liker Pharrell Williams, han ligner på en minibullterrier!"

421294_589287937760203_955087414_n.jpg

pharrell-williams-20051101-81667.jpg

That made my day! Det øverste er litt som drektigtrynet hennes. :D

8971426870_4968000236_z.jpg

  • Like 7
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Guest Belgerpia

Har grima kommet frem eller?

Jeg synes den burde ha kommet frem nå :).

...og ellers......... bilde 1 - kontra drektighetsbilde av Putle *latterkrampe* - snakk om blurred lines liksom

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Har grima kommet frem eller?

Jeg synes den burde ha kommet frem nå :).

...og ellers.... bilde 1 - kontra drektighetsbilde av Putle *latterkrampe* - snakk om blurred lines liksom

Grima er fremme og brukes aktivt. Tusen takk! Sjekk i den andre tråden hennes for oppdateringer på atferds-fronten. Skrev langt om første tur med grima. Jeg tror du kommer til å like det du leser! :D

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Bonusbilde!

En, for å vise fram at formen etter drektigheten er på vei tilbake. Hvordan hun bygger muskler fatter jeg ikke, for det er ikke masse tur på henne akkurat. Og to, for å vise fram hvor utrolig flink hun er til å tigge. Sønnen hjelper ikke til med den delen for å si det sånn. Det tok nesten to uker, men hun hopper ikke opp på lårene til meg og mannen lenger iallfall. :lol:

9295181476_f9c58685a1_z.jpg

  • Like 1
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Labrador Golden  Toller?  Det jeg gjorde når e skulle velge rase var å møte opp på treninger/konkurranse jeg synes var spennende og snakke med eiere og observere rasene e likte. Da får en bedre feeling for hvordan rasene er, hvis man møter flere individ av samme rasen. Mitt forslag -lykke til!  
    • Jeg tror hun bjeffer når hun blir stressa. Det brukes som en protest, under stress, som et språk hun bruker for det aller meste nå på sine eldre dager. Det hender hun tisser litt inne,som regel på min side av senga. Hun skjønner ikke helt greia med å gå på do før vi skal dra lenger. Hun er vant til åpen dør til hagen, så vi må følge henne rundt for å passe på at hun gjør det hun må før vi drar. Kom på at hun heller ikke vil være i et annet rom når vi er hjemme. Hun vil ikke ligge og hvile på et annet rom,da må vi være der sammen med henne. Vi hadde en som skulle reparere komfyren her ved to anledninger. Da var mannen oppe med reparatøren,mens jeg og hundene var i kjellerstua og på soverommet. Den ene gangen hadde jeg radioen på,da fikk hun ikke med seg at han kom. Den andre gangen bjeffa hun omtrent hele tiden de tre timene mannen var her. Hun vil ha tilgang til hele huset, slik hun har hatt siden vi flyttet hit for snart 6 år siden, og stengte dører er ikke greit. Da bjeffer hun hele tiden. Hun vil ikke være på soverommet og kjellerstua med stengt dør, ikke på soverommet, og hun vil ha oversikten slik at hun kan gå der hun føler for selv. Hun er fysisk sprek, men jeg er usikker på det mentale. Hun inviterer junior til lek selv,og synes det er veldig gøy en stund,men når hun ikke orker mer,så er hun så mild at hun ikke sier i fra klart nok til den yngste. Og junior er sterkere og naturlig nok mer utholdende,så da blir det for mye for henne. Junior vil mer enn gjerne løpe, leke og herje hele tiden,så vi må inn for å stoppe det ofte. Hun begynner jo å roe seg litt mer, men er fortsatt ganske umoden som lapphunden ofte kan være ganske lenge. Og da blir det mye bjeffing. Da skiller vi de. Det er jo ikke så lett å få gjort når de er alene,og derfor tenker vi det er best for den gamle at de er hver for seg. Men,hun bjeffer når de er alene sammen og junior ligger og sover også,så hvorfor,det vet vi ikke. Det eneste som stopper bjeffingen i alle situasjoner stort sett,er så lenge hun har en frossen kong eller noe annet å tygge på. Da er det som regel stille til hun er ferdig med det, og så er det på igjen med bjeffingen. Hun elsker mat,går helt i transe og koser seg så hun er helt i sin egen verden. Så ja,det er ikke bare en ting, men det mest utfordrende akkurat nå,er at det blir vanskelig når de ikke kan være alene i samme hus. Jeg har prøvd å snakke til henne via kamera for å roe henne når hun bjeffer så mye,men da eskalerer det enda mer fordi hun ikke ser meg. Og junior blir jo med i bjeffekoret,og står da å uler. Vi har heldigvis meget tålmodige naboer, men det går jo ikke i lengden når de hører lyden inn i husene sine i timevis. Jeg synes egentlig løsningen med at den gamle har hele huset med tilgang til kjeller, mens junior har gangen med en kompostgrind mellom de burde være en god løsning, men det synes altså ikke pensjonisten vår at var greit.
    • Hva får hun for stress? Min Odin var også en lettstresset type og fungerte bedre med Eldepryl på sine eldre dager. Jeg tenker det er ganske naturlig at hun foretrekker det vante og trenger kontroll på omgivelsene med alderen. Det trenger ikke å være slutt enda, så lenge hun ikke har mye smerter og virker glad og fornøyd.  Blir det bjeffing om du har dem sammen, men begrenser området, altså ikke hele huset? Yngste begynner jo også å nærme seg voksen, og herjingen vil nok gi seg. Hvor lenge holder de på når de er alene sammen? Jeg tenker kanskje det er like greit for begge, og så får de legge seg og slappe av etterhvert?
    • Junior ligger og sover når hun er alene. Uten lyd. Den eldste har generelt mer og mer lyd med alderen. Gamlemor vil ha tilgang på hele huset slik hun er vant til. Hun finner seg ikke i å bli stengt inne på et rom,som for eksempel soverom/kjellerstue,der hun uansett pleier å legge seg. Døra må være åpen,så hun kan gå opp og ned trappa. De få gangene det har fungert på et slags vis, har junior lagt seg i gangen oppe, og gamlemor har lagt seg frivillig nede. Men,døra kan ikke være igjen mellom dem, for da blir det altså et voldsomt bråk som høres helt inn i huset til naboen.  Merker jo at hun begynner å bli litt gammel, men klarer ikke helt å tolke om hun glemmer litt noen ganger,kanskje. Syn og hørsel er det ingenting galt med,og alle undersøkelser hos veterinær er helt topp.  Har ingen forklaring på hvorfor hun bjeffer hele tiden når de er alene,  for hun er så glad i den lille frøkna. Det kan bli for voldsom leking når lillemor får overtenning, og derfor tenkte vi det var lurt å ha dem adskilt,men det vil gamlemor heller ikke. Spesielt dette prosjektet hun hadde med å meget bestemt jobbe intenst med å skyve bort kompostgrinda mellom dem for å komme seg inn til junior var litt spesielt å se på video.  Hun passer alltid på at junior har det bra, og helt siden valpen var bitteliten,har hun passet på henne som om det var hennes egen. Skal legge til at det er MYE bjeffing fra henne ellers også, ikke når vi er alene i familien, men på det meste annet. Det har blitt betraktelig verre med alder, og vi prøver å skjerme henne så godt vi kan. Vi har på radio så hun ikke skal høre så mye lyder, vi drar for gardinene så hun ikke skal få med seg alt som skjer utenfor osv. Jeg tror kanskje vi har litt skylapper på fordi vi ikke ønsker å se hvor ille lydnivået har blitt med alderen, men vi føler at hvis vi tilrettelegger nok for henne,så er hun fornøyd og har det bra. Og vi ønsker å strekke oss langt for at hun skal ha det bra. Det er mulig at alt handler om at hun er stressa,  kanskje er litt forvirret til tider,og at det er en grunn til at hun ikke klarer å roe seg.  Hun løper opp og ned trappa, bort til vinduene og bjeffer hele tiden. Så kan det bli stille litt,så er det på igjen. Når hun er hos hundepasser,så fungerer det bra, de bryr seg ikke om lyden, og hos veterinæren er hun helt rolig,og sitter med et stort smil på bordet.  På tur er hun helt rolig, ikke en lyd hvis det ikke kommer noen,da. Og inne og ute er hun stille hvis ingen kjører forbi,eller dukker opp på døra. I sommer har hun elsket å ligge hele dagen i skyggen, og sove.  Hun får metacam hver dag fordi vi mistenker artrose i et bein. Og hun får antidepressiva for stress. Beklager,dette ble nok litt rotete,  men vi har altså litt utfordringer med å forstå hva dette handler om. Er det kanskje vi som ikke skjønner at dette egentlig handler om en gammel hund som kanskje bør få slippe snart. Usikker. Faren min og svigerfar mener det.  Jeg har dratt det for langt med en syk hund før, så vi prøver å være veldig åpne for innspill. Hun virker altså som om hun har det bra når alt er kjent og slik det pleide å være. Når hun er alene hjemme slik hun var før når hun var eneste hund i heimen. Det er sjelden hun må være alene hjemme, det er ingen som er på jobb hele dagen lenger. Men,når vi tar med oss mini og drar,ser hun veldig blid ut,og går ned og legger seg med en gang.        
    • Hvordan er unghunden alene hjemme uten gamlemor? Jeg tenker at det kanskje er den yngste som rett og slett trenger mer alenetrening for å finne roen alene først. Jeg regner med dere har gjort de vanlige tingene med begge, som å gå tur eller aktivisering før dere går fra dem, har på radio, ikke for mye eller for lite plass, osv.  Hvis de er alene sammen med tilgang på kun ett rom og senger lett tilgjengelig, hvordan går det da? 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...