Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Pokalene ligger pakket ned i kjelleren.De gjeveste premiene står rundt om i stua,noe i skap og noe fremme.

De gjeveste rosettene henger på tavler i trappegangen og på matrommet :) .

Skrevet

Helt OT, men får man premiekort for CK på NKK-utstillinger? Kan man i så fall hente ut premiekortet på en senere utstilling dersom man har kritikken?

Jupp. Et Jupp.

Du fikk premie helt ned til HP i gamle dager - og gjør for så vidt det enda, om en tenker på HP'en i avls- og oppdretterklassene.

  • Like 1
Skrevet

  • Rosetter: De jeg verdsetter mest henger på hunderommet, det vil si cert, res cert, BIR/BIM, cacit og BIG/BIS

    CK rosetter har jeg kastet.

  • Glasspremier: Fine glasspremier som eks drammeglass, whiskyglass etc står i skapet i stua, egen hylle til disse glassene og de benyttes

  • Andre glasspremier som krus, lysestaker med klubbens logo etc har vi foreløpig ikke gjort noe med, men kan hende de havner i eget skap i kjellern. Ikke helt bestemt oss enda.
Skrevet

Glass premiene jeg har står i vitrine skapet. De gjeveste Rosettene skal bli hengt opp. Og alle bir valp osv pakkes nå ned pga ny valp.

Ch diplomet til Amiga vet jeg faktisk ikke helt hvor er :whistle:

Guest Belgerpia
Skrevet

De rosettene jeg synes er fine har fått plass på gitteret i bilen, typisk NKK rosetter og sånn.

Premier henter jeg ikke ut med mindre det er ting jeg kan bruke. Dvs. jeg henter ikke stygge kopper med logo, (eller tar imot på LP stevner o.l.) - jeg henter kun ut premien om jeg ser at den kan komme til nytte. Steintøyboller, pledd og sånn. Ja, også samlekortene hos NKK da selvsagt. De kan jo brukes til noe nyttig når man får samlet nok.

Når jeg flyttet for 12 år siden parkerte jeg fire digre esker med pokaler i ymse varianter i garasjen til mamma og pappa. De ble kasta for noen år siden. Jeg har også kastet hauger og lass med stygge rosetter.

Det har jo hendt seg at man har blitt gruppeplassert og vunnet noe vasefjas med logoer på, de har også gått i søpla stort sett - med få unntak. De eneste pokalene jeg har hjemme er BIS2 og BIS4 (og BIR pokaler) fra spesialutstillingen som NBFK hadde i Moss for hundre år siden eller noe. Det var over 250 belgere totalt, og å bli BIR der var stort - så det har vi tatt vare på. Rosettene har gått fløyten dessverre. Men ellers - som sagt, jeg orker ikke å hente søpla engang jeg - det er bedre at arrangøren lagrer de enn meg tenker jeg - det er sikkert noen som vil ha dem neste år.

Skrevet

Rosettene til hundene som ikke lever lenger henger på hemsen sammen med ett bilde, evnt diplomer og merkene vi har oppnådd. Rosettene til nålevende hunder henger i stua, men har sluttet å kjøpe annet enn cert-rosetter. Glass og pokaler står i en hylle. Har heldigvis ikke så mange av de, synes det er litt tacky :P Andre premier så langt har vert leker eller fôr, og det blir naturlig nok ødelagt eller spist opp :)

Skrevet

En hel vegg på hunderommet med rosetter, dog får ikke slike som hp og ck plass der (ikke er det plass heller). Av pokaler har jeg en samlehylle med alle de jævlige snapsglassene ovs. en hundeklubb presterte faktisk å kjøpe sånne billige vinglass på ikea og trykke på klubblogoen, hello - hadde vært bedre uten logoen liksom... Men har puttet inn noen spesielle ting på den hylla også da.

Utover det har jeg en egen hylle med de pokalene som henger høyest, dvs gruppeplasseringer på vinnerutstillinger/internasjonale utstillinger, samt en vandrepokal :)

EDIT; Angående kasting: Gamle HP/CK går i søpla nå, skal bare plukke frem eldstemann sin første CK for å beholde den ;)

Skrevet

Jeg rydda (les: kasta) sånt nå for litt siden, det eneste jeg har beholdt, er cert-rosettene til Nora. Den fra spesialen kommer jeg nok aldri til å kaste, jeg har såpass dårlig avreagering at jeg syns det er morsomt at katta i sekken har fått stor-cert på belgerspesial :aww:

Skrevet

De beste rosettene henger på gjesterommet, og pokalene står på en hylle der. I fjor sommer var to polske snekkere på det rommet. Da de så rosettene og pokalene sa de: Wow! You have beauuuutiful dogs!" (De sa ikke det første gangen de så hundene). :lol:

  • Like 3
Guest Michellus
Skrevet

Jeg har ingen premier jeg :(

Kritikker ligger arkivert, og om vi en eller annen gang kan hente ut en slufse eller to, eller en pokal til og med skal den synes altså :P Synes godt også :P

Skrevet

Rosettene blir før eller siden kasta. Men skåla kasko fikk på sin første utstilling har jeg tatt vare på. Men den står ikke fremme. Men vi er ikke akkurat bortskjemte med premier. :lol:

Skrevet

vi har hele fem rosetter/sløyfer! :P De henger på kontoret, sammen med de små fargesløyfene (vi har stilt ut på 6 utstillinger, så vi renner ikke ned ustillinger akkurat). På løp har vi fått div utstyr (fra trekksele til 10 kg snackepølser)- det er veldig kjekt å få "brukbare" ting. I et skap i stua står det bikkjene har fått av glass (ikke alt for mye det heller). Diplomer har egen plastlomme i hundepermen. VM er nok den gjeveste- den burde kanskje hengt på veggen...men har det fint i plastlomma si!

Skrevet

Jeg har 7 rosetter som henger på veggen på soverommet :) Går fint når det ikke er så mange. Får vi fler må de nok pakkes ned litt etter litt. Vil ikke ha så mange oppe.

Skrevet

TENK så fint hvis Norge en eller annen gang tar ideen fra Danmark og gir ut små gavekort som kan brukes på de tilstedeværende standsene istedenfor alt dette "rælet" man kan vinne.. Man får en liten 25,- "kupong" for hver Excellent - og da går jo såklart folk bort til nærmeste stands og kjøper et eller annet.

NKKs gavekort har jo en pengeverdi, og det blir jo foreslått til stadighet til dem at det burde gjøres avtaler med at slike (selvsagt) også skulle kunne veksles inn i andre stands enn NKK sin. DET hadde jo vært kjempefint om det gikk!

Sparer man lenge nok kan man jo da "få" større ting, ja til og med burer, fønere og sånn..

Susanne

  • Like 4
Skrevet

Her har jeg en pokal med rosett stående på den ene høytaleren, og glass har jeg samlet fra NESK og da går det i whiskeyglass, tror jeg har en seks stykker nå. De brukes flittig.

Valperosettene til Yaris ligger i en bunt i kassen for hundeutstyr i boden... Og mamma har vel Iver og Chico sine i en kasse hjemme.

Vi får se hva som skjer med premier dersom det skulle dukke opp flere.

Skrevet

TENK så fint hvis Norge en eller annen gang tar ideen fra Danmark og gir ut små gavekort som kan brukes på de tilstedeværende standsene istedenfor alt dette "rælet" man kan vinne.. Man får en liten 25,- "kupong" for hver Excellent - og da går jo såklart folk bort til nærmeste stands og kjøper et eller annet.

 

NKKs gavekort har jo en pengeverdi, og det blir jo foreslått til stadighet til dem at det burde gjøres avtaler med at slike (selvsagt) også skulle kunne veksles inn i andre stands enn NKK sin. DET hadde jo vært kjempefint om det gikk!

Sparer man lenge nok kan man jo da "få" større ting, ja til og med burer, fønere og sånn..

 

Susanne

Syntes det var veldig kjekt i Danmark ja. Jeg kjøpte jo diverse og litt rabatt skader ikke.
Skrevet

Her kastet jeg rosetter og premier med hard hånd for ikke lenge siden.

Noen pokaler ble gitt til en lokal hundeklubb, men ellers ble ørten vinglass i øten str og masse pokaler kastet.

Jeg har noen LP rosetter hengende oppe (de nyeste + viltspor Ch rosettene) og jeg har spart på noen av de fineste NKK rosettene. Jeg har skapet overfylt av "vannglass"- nesten ingen som har lik str, men de kan brukes til daglig og da får de leve..

Utrolig synd alt skal være av forskjellig type, for ellers kunne det jo vært kjekt å spare...

Stemmer for gavekort, eller premier som kan brukes- type hundeleker eller spiseting

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Beklager først innlegg, trolig en hang up. Ja vet det er avtalebrudd, men oppdrettere har mye makt. Har selv vært ute for det selv. Og kjøpte valp derfra. Prisen sto der, og jeg bare nevnte at det var en høyere pris en retrieverklubben hadde. Fikk da beskjed om at ho hadde masse på venteliste så jeg fikk betale eller miste valpen... 
    • Har ikke vært borti det selv personlig, men har hørt om andre som har det; og som da har betalt 'ekstra'. Dette har vært blandingsrase i tillegg.   Men som Simira skriver, avtalebrudd ja.
    • Det er avtalebrudd. Jeg har aldri hørt om eller vært borti det, men hvis de har annonsert en "vare" til en pris så er de forpliktet til den prisen hvis de har inngått en avtale med kjøper uten at noe annet er nevnt.  Hvis de FØR avtale om kjøp sier at annonsen bare er veiledende og valpen koster så mye mer så er det noe annet.  Jeg ville uansett tenkt meg grundig om før jeg evt. kjøpte av en slik oppdretter.
    • Jeg har opplevd det selv, nær familie har opplevd det, og mange jeg kjenner.    De er interessert i et kull, setter seg på valpeliste, blir godkjent som valpekjøpere, møter oppdretter. Oppdretter kyder av kjøper,og forteller at det er akkurat slike kjøpere hen er ute etter, og er veldig nøye med hvem hen selger til. Så skal valpen hentes, penger overleveres- og da har prisen vært en annen en det som sto i annonsen.  Oppdretters unnskyldninger er: Det er veldig gode valper Alle andre tar de prisene Raseannonsen er bare veiledende De har så mange på liste at de velger de som betaler mest   Og hvis en setter spørsmåltegn med det så: Ja hvis du ikke gidder å betale så mye så har jeg mange andre i kø Disse linjene selges ikke til hvilken som helst pris har du  et problem med det så er du ikke rett kjøper..   Har dere vært borti dette? 
    • Det kommer an på hunden, treningen og målet.Jeg vil alltid belønne innkalling og innkallingstrening med noe av de beste godbitene hunden kan få, fordi det er den absolutt viktigste treningen. Men belønning er ikke bare godbiter. Belønning er alt hunden vil ha. For noen hunder er det kos, mange liker leker, men godbiter er ofte den beste måten å belønne presist på. I valpe- og unghundtiden ville jeg alltid hatt en godbitpose tilgjengelig på meg, og gjerne en draleke/tauleke. De fleste som driver aktivt med hund bruker godbitposer som er enkle å åpen og lukke, og som flyttes over i lommen på det man har på deg. De første par årene er det mye godbiter "hele tiden", fordi hunden skal lære så mye nytt. Hva slags godbiter kommer an på hvor matfokusert hunden er og hva den liker. Her må du prøve deg fram litt. Til enkle hverdagsøvelser som "sitt", "gi labb" osv. kan du godt bruke tørrfõr fra dagens matrasjon hvis hunden er matglad. Godbiter fra butikk eller dyrebutikk er som oftest helt ok, men å skjære opp rent kjøtt fra påleggsskiver eller ost for eksempel er gjerne billigere. Rester av pannekaker, fiskepudding, pølser osv. er fint. Skinkeost på tube er en annen variant. Variasjon er også generelt fint. Ferske godbiter er ofte mer populært og sterkere enn tørre godbiter.  Når valpen/hunden har lært en øvelse kan man fase ut belønningen, men det kan være lurt å belønne innimellom og forsterke øvelsene over tid. Om belønningene plutselig forsvinner kan hunden miste motivasjonen for det, om den ikke finner belønning i øvelsen i seg selv. Jeg belønnet fortsatt mine hunder på 13 og 17 for innkalling (alltid), og innimellom for kontakt, lydighetsøvelser osv., men ikke hver gang slik jeg ville gjort med en valp eller unghund for eksempel.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...