Gå til innhold
Hundesonen.no

Hva gjør dere med premier?


Nirm
 Share

Recommended Posts

Helt OT, men får man premiekort for CK på NKK-utstillinger? Kan man i så fall hente ut premiekortet på en senere utstilling dersom man har kritikken?

Jupp. Et Jupp.

Du fikk premie helt ned til HP i gamle dager - og gjør for så vidt det enda, om en tenker på HP'en i avls- og oppdretterklassene.

  • Like 1
Lenke til kommentar
Del på andre sider

  • Rosetter: De jeg verdsetter mest henger på hunderommet, det vil si cert, res cert, BIR/BIM, cacit og BIG/BIS

    CK rosetter har jeg kastet.

  • Glasspremier: Fine glasspremier som eks drammeglass, whiskyglass etc står i skapet i stua, egen hylle til disse glassene og de benyttes

  • Andre glasspremier som krus, lysestaker med klubbens logo etc har vi foreløpig ikke gjort noe med, men kan hende de havner i eget skap i kjellern. Ikke helt bestemt oss enda.
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Guest Belgerpia

De rosettene jeg synes er fine har fått plass på gitteret i bilen, typisk NKK rosetter og sånn.

Premier henter jeg ikke ut med mindre det er ting jeg kan bruke. Dvs. jeg henter ikke stygge kopper med logo, (eller tar imot på LP stevner o.l.) - jeg henter kun ut premien om jeg ser at den kan komme til nytte. Steintøyboller, pledd og sånn. Ja, også samlekortene hos NKK da selvsagt. De kan jo brukes til noe nyttig når man får samlet nok.

Når jeg flyttet for 12 år siden parkerte jeg fire digre esker med pokaler i ymse varianter i garasjen til mamma og pappa. De ble kasta for noen år siden. Jeg har også kastet hauger og lass med stygge rosetter.

Det har jo hendt seg at man har blitt gruppeplassert og vunnet noe vasefjas med logoer på, de har også gått i søpla stort sett - med få unntak. De eneste pokalene jeg har hjemme er BIS2 og BIS4 (og BIR pokaler) fra spesialutstillingen som NBFK hadde i Moss for hundre år siden eller noe. Det var over 250 belgere totalt, og å bli BIR der var stort - så det har vi tatt vare på. Rosettene har gått fløyten dessverre. Men ellers - som sagt, jeg orker ikke å hente søpla engang jeg - det er bedre at arrangøren lagrer de enn meg tenker jeg - det er sikkert noen som vil ha dem neste år.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Rosettene til hundene som ikke lever lenger henger på hemsen sammen med ett bilde, evnt diplomer og merkene vi har oppnådd. Rosettene til nålevende hunder henger i stua, men har sluttet å kjøpe annet enn cert-rosetter. Glass og pokaler står i en hylle. Har heldigvis ikke så mange av de, synes det er litt tacky :P Andre premier så langt har vert leker eller fôr, og det blir naturlig nok ødelagt eller spist opp :)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

En hel vegg på hunderommet med rosetter, dog får ikke slike som hp og ck plass der (ikke er det plass heller). Av pokaler har jeg en samlehylle med alle de jævlige snapsglassene ovs. en hundeklubb presterte faktisk å kjøpe sånne billige vinglass på ikea og trykke på klubblogoen, hello - hadde vært bedre uten logoen liksom... Men har puttet inn noen spesielle ting på den hylla også da.

Utover det har jeg en egen hylle med de pokalene som henger høyest, dvs gruppeplasseringer på vinnerutstillinger/internasjonale utstillinger, samt en vandrepokal :)

EDIT; Angående kasting: Gamle HP/CK går i søpla nå, skal bare plukke frem eldstemann sin første CK for å beholde den ;)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg rydda (les: kasta) sånt nå for litt siden, det eneste jeg har beholdt, er cert-rosettene til Nora. Den fra spesialen kommer jeg nok aldri til å kaste, jeg har såpass dårlig avreagering at jeg syns det er morsomt at katta i sekken har fått stor-cert på belgerspesial :aww:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

De beste rosettene henger på gjesterommet, og pokalene står på en hylle der. I fjor sommer var to polske snekkere på det rommet. Da de så rosettene og pokalene sa de: Wow! You have beauuuutiful dogs!" (De sa ikke det første gangen de så hundene). :lol:

  • Like 3
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Guest Michellus

Jeg har ingen premier jeg :(

Kritikker ligger arkivert, og om vi en eller annen gang kan hente ut en slufse eller to, eller en pokal til og med skal den synes altså :P Synes godt også :P

Lenke til kommentar
Del på andre sider

vi har hele fem rosetter/sløyfer! :P De henger på kontoret, sammen med de små fargesløyfene (vi har stilt ut på 6 utstillinger, så vi renner ikke ned ustillinger akkurat). På løp har vi fått div utstyr (fra trekksele til 10 kg snackepølser)- det er veldig kjekt å få "brukbare" ting. I et skap i stua står det bikkjene har fått av glass (ikke alt for mye det heller). Diplomer har egen plastlomme i hundepermen. VM er nok den gjeveste- den burde kanskje hengt på veggen...men har det fint i plastlomma si!

Lenke til kommentar
Del på andre sider

TENK så fint hvis Norge en eller annen gang tar ideen fra Danmark og gir ut små gavekort som kan brukes på de tilstedeværende standsene istedenfor alt dette "rælet" man kan vinne.. Man får en liten 25,- "kupong" for hver Excellent - og da går jo såklart folk bort til nærmeste stands og kjøper et eller annet.

NKKs gavekort har jo en pengeverdi, og det blir jo foreslått til stadighet til dem at det burde gjøres avtaler med at slike (selvsagt) også skulle kunne veksles inn i andre stands enn NKK sin. DET hadde jo vært kjempefint om det gikk!

Sparer man lenge nok kan man jo da "få" større ting, ja til og med burer, fønere og sånn..

Susanne

  • Like 4
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Her har jeg en pokal med rosett stående på den ene høytaleren, og glass har jeg samlet fra NESK og da går det i whiskeyglass, tror jeg har en seks stykker nå. De brukes flittig.

Valperosettene til Yaris ligger i en bunt i kassen for hundeutstyr i boden... Og mamma har vel Iver og Chico sine i en kasse hjemme.

Vi får se hva som skjer med premier dersom det skulle dukke opp flere.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

TENK så fint hvis Norge en eller annen gang tar ideen fra Danmark og gir ut små gavekort som kan brukes på de tilstedeværende standsene istedenfor alt dette "rælet" man kan vinne.. Man får en liten 25,- "kupong" for hver Excellent - og da går jo såklart folk bort til nærmeste stands og kjøper et eller annet.

 

NKKs gavekort har jo en pengeverdi, og det blir jo foreslått til stadighet til dem at det burde gjøres avtaler med at slike (selvsagt) også skulle kunne veksles inn i andre stands enn NKK sin. DET hadde jo vært kjempefint om det gikk!

Sparer man lenge nok kan man jo da "få" større ting, ja til og med burer, fønere og sånn..

 

Susanne

Syntes det var veldig kjekt i Danmark ja. Jeg kjøpte jo diverse og litt rabatt skader ikke.
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Her kastet jeg rosetter og premier med hard hånd for ikke lenge siden.

Noen pokaler ble gitt til en lokal hundeklubb, men ellers ble ørten vinglass i øten str og masse pokaler kastet.

Jeg har noen LP rosetter hengende oppe (de nyeste + viltspor Ch rosettene) og jeg har spart på noen av de fineste NKK rosettene. Jeg har skapet overfylt av "vannglass"- nesten ingen som har lik str, men de kan brukes til daglig og da får de leve..

Utrolig synd alt skal være av forskjellig type, for ellers kunne det jo vært kjekt å spare...

Stemmer for gavekort, eller premier som kan brukes- type hundeleker eller spiseting

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Nei, en slik statistikk finnes ikke. Vi kjenner til titalls antall hunder som er avlivet, noen bare for bagateller og andre uten bevis, vi vet siden vi har fulgt med i sakene hva som lå til grunn og hvordan de endte. Ifølgje Martinsen har alle som har klaga på avlivingsvedtak sidan 2014 fått avslag. Det finst ingen nasjonale tal for kor mange hundar som blir avliva kvart år. Berit visste ingenting då hunden vart avliva Quercus og Nala De siste fire årene har politiet sørget for at 77 hunder er blitt avlivet på bakgrunn av den nye hundeloven. Fra 2014 til 2018   Det har ikke blitt bedre etter den nye hundeloven kom i 2021 - 2022 for politi og rettsvesen som selv mangler kompetanse på hunder og hundeatferd bruker bare klipp og lim fra tidligere vedtak og domsavgjørelser. Dette er bare så trist både for hundene og deres eiere og jeg lurer på hvor mange saker vi ikke har hørt om enda. Noen av sakene er tilfeldig at vi fikk høre om og det var dette som var bakgrunn for å spørre her på forumet.                
    • Utallige? Hvor mange hunder har blitt avlivet i Norge etter anmeldelser de siste 10 årene? Jeg antar det finnes klar statistikk på dette?
    • "Vi" er to uavhengige personer, se brevet jeg linket til for våre fulle navn, som selv ikke har hatt noen hendelser med egne hunder eller hunder jeg har hatt for trening før omplassering. Vi har kun fulgt sakene fra sidelinjen, for min del fra rundt 2010, og har gjennomgått vedtak og dokumentasjoner vi har fått fra hundeierne. Jeg skulle virkelig ønske at det var slik som du tror, men sånn er det dessverre ikke. Det er derfor vi har valgt å engasjere oss for bak dette finner man utallige døde hunder og ruinerte hundeeiere som har mistet alt de eide hvor de prøvde å redde livet til hunden sin som betydde alt for dem, men alene har de ikke hatt en sjanse mot maktapparatet som overkjørte dem på en skremmende kynisk og ulovlig måte. Hvis du har Facebook, jeg er ikke der, så er det en gruppe Hund hjelper hund hvor flere av sakene er omtalt. En hund Tonic som var i bånd hvor en unge kom løpende og tråkket ham på poten, Tonic glefset og det ble et rift i buksa til gutten, Tonic ble avlivet. Luna sitter på kennel nå hvor eier kjemper i retten, en nabo påsto Luna lagde et lite blåmerke på ham, men det finnes ingen bevis. En annen hund, Rex i bånd som forsvarte seg selv mot en løs hund som bet den, begge hundene ble skadet, men Rex ble avlivet fordi han var størst. Huskyen Luk, også i bånd, slåss med en annen hannhund og der ble Luk avlivet fordi politiet trodde en husky er større enn en tervueren. Sistnevnte hendelse har jeg beskrevet i en kommentar under dette innlegget publisert i avisa Nordlys. Saken om Milo beskrives i selve innlegget og i brevet til justisministeren. I denne videoen er Luk, Luna og Milo.
    • Hvem er "vi" i denne saken? Det har vært flere avlivingssaker de siste årene, og mange som kjemper mot. Enkelte av sakene har virket ganske urimelige, men uten å ha førstehåndskjennskap til situasjonen og saksbehandlingen så er det vanskelig å si hva som er riktig. Politiet har rutiner for dette, og jeg vil tro at det langt oftere er tilfelle at slike saker blir henlagt, enn at en hund avlives. Både på grunn av kapasitet, bevissituasjon og fakta. En avliving foretas ikke normalt etter vurdering av en enkelt saksbehandler og om de har en god eller dårlig dag. Politiet har hundekyndige folk der minst to ulike vurderer en hund før et slikt vedtak. Jeg er sikker på at noen som kjenner systemet bedre enn meg kan beskrive prosessen fra anmeldelse til potensiell avliving av hund. Likevel er politiet også mennesker med ulike meninger og motivasjoner og systemet kan svikte.  Jeg har vært på forumet her en del år nå, og kan ikke huske at noen her har fått hunden sin avlivet etter anmeldelse, selv om noen har vært borti uheldige tilfeller med bitt. Men flere av sakene som har vært i media har selvfølgelig vært diskutert her også.
    • Jeg ønsker å høre om hundeeiere her på forumet har opplevd å få sin hund avlivet etter uhell hvor saken ble anmeldt til politiet? Uansett, dette er viktig informasjon om du ikke har opplevd det - enda. Vi har fulgt en del slike saker over mange år og er sjokkerte over hvor små hendelser som skal til, et lite rift i et klesplagg eller et lite blåmerke, hunden blir omtrent alltid dømt til døden selv om den har opptrådt helt normalt i gitte situasjoner. Gjengangeren i sakene er at politi og rettsvesen helt uten kompetanse på hund bryter hundeloven, forvaltningsloven og dyrevelferdsloven for å gå til slike drastiske skritt. Nå har vi sett så mye urett er blitt begått at vi har valgt å skrive brev til justisministeren, der har vi tatt for oss den siste saken hvor hunden Milo skal avlives selv om han sto fastbundet i et bånd på ca. en meter og uten fluktmulighet bet han en unge. Det finnes sprikende forklaringer på hendelsen, men felles for de to vitnene som ble avhørt er at hundens handlinger ikke kan betegnes som uprovosert, og det var ikke flere bitt eller skadeomfang som oppfyller kravet til betydelig skade. Andre tiltak skal da etter loven prøves først, men politiet går rett til avliving som de nesten helt uten unntak gjør uansett foranledning og skadeomfang. Et fåtall, kan telles på en hånd, har hatt flaks og truffet en menneskelig saksbehandler eller noen som kan litt om normal hundeatferd, men sånn skal det ikke være at hundens liv avgjøres av hvilket politidistrikt som får saken. Brev til Justis- og beredskapsminister Astri Aas-Hansen ligger her: Vi krever at politi og rettsvesen følger loven Vil du forebygge at din hund blir neste offer for offentlig maktmisbruk anbefales det på det sterkeste å underskrive brevet. Alle kan være uheldige og neste gang er det kanskje deg og din hund det gjelder, men da er ingen der som vil kunne gjøre noe for dette er siste mulighet for å få stanset denne praksisen. Alt annet er prøvd.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...