Gå til innhold
Hundesonen.no

Sonenjakthelg - noen interresse?


Recommended Posts

Skrevet

Jeg vil veldig gjerne være med på fuglejakt ( da det er store sjangser for at jeg får meg fuglehund en eller annen gang iløpet av livet :D ) men jeg har ikke jaktprøve enda, så det blir som observatør, går det ann?

Skrevet

Jeg er helt klart interessert! Har jegerprøven, men ikke våpen og særlig skyteerfaring, så først og fremst som observatør jeg kunne tenkt å være med.

Hvis vi hadde funnet et godt småviltterreng, så er det jo gode muligheter for flere typer jakt iløpet av en helg. Er spesielt interessert i skogsfugl og hare.

Skrevet

Jeg kan sikkert stille med lokkefløyter om noen vil lokke på rev :) Jeg får det nesten til og regner med at vi skal lokke en god del fra 15 juli så får jeg erfaringen også :)

Om vi tar det seint på høsten så kanskje klarer jeg å få ta med Rappern, da har vi harehund :)

Skrevet

Jeg vil gjerne være med som observatør. Har ikke våpen, og kommer nok ikke til å få det med det første heller. Vil være med å nyte naturen og lære mer om jakt :) kan stille med kløvhund til å ta alles nistepakker :D

  • Like 2
Skrevet

Jeg kan stille med fuglehund med stor interesse for fugl, men har hverken jegerprøven eller veldig peiling på jakt ;) Men vi blir gjerne med :D

Skrevet

Jeg vil veldig gjerne være med på fuglejakt ( da det er store sjangser for at jeg får meg fuglehund en eller annen gang iløpet av livet :D ) men jeg har ikke jaktprøve enda, så det blir som observatør, går det ann?

Jeg har heller ikke jaktprøve, men mye man kan gjøre for det om da :) Har vært på flere treninger selv.

Jeg er gjerne med, får sikkert låne ES Iver, og har da som sagt ikke lov å bære børse men mye å gjøre for det om.

  • Like 1
Skrevet

Artig tiltak! Mulig jeg og Auris er med om det blir fuglejakt, om det da ikke kolliderer med løpetid eller fuglehundprøve :)

  • Like 2
Skrevet

Så gøy at flere vil være med :)

Alle som vil kan være med, både som observatør, fotograf og nysgjerrig

Hvis vi hadde funnet et godt småviltterreng, så er det jo gode muligheter for flere typer jakt iløpet av en helg. Er spesielt interessert i skogsfugl og hare.

Jeg kan stille fuglehunder til disp.

Om Kaja kan få med Raptus, så har vi harehund.

Det letteste er å finne et skogsterreng slik at vi kan jakte/trene på skogsfugl + hare.

Kan være vanskelig å få med fjell samtidig, men vi får se hva slags terreng vi finner.

Det største problemet blir å finne en helg, deretter terreng.

Jo senere ut på høsten vi kommer jo vanskeligere blir det, men for min del passer det egentlig best i november, selv om det gir vanskelig forhold for skogsfugl siden det kan ha kommet snø

Mulig at en helg i oktober passer, men litt tidlig å si enda.

  • Like 2
Guest Christine
Skrevet

Jeg vil!

Skal etter planen få ut dyret på jakt utover høsten, så går treningene bra hadde det vært kjekt om han hadde fått vært med for å få gå med mer erfarne hunder :)

Skrevet

Det eneste som er litt dumt er at Nora mest sannsynelig får løpetid igjen i oktober eller november, men får bare håpe det ikke kræsjer - for dette høres veldig spennende ut :)

Skrevet

Jeg kunne godt tenke meg å være med, fordi jeg liker all slags hundeaktivitet hvor de får bruke medfødte instinkter, og kan godt ta med Super-Samuraien så vi får demo av skikkelig allround-jakt med absolutt alle sanser. Hun reiser fugl (men er ikke i ro under oppflukt), ringer elg, hjort, rådyr og grevling tilbake til post, dreper alt som rører på seg på bakken med et treffsikkert bitt over nakken og er henrykt ved tanken på å få løpe etter hare med Raptus også. :lol:

På den mer alvorlige siden synes jeg dette er et utrolig kult tiltak! Håper å få delta på hjortejakt med Imouto i løpet av høsten sjøl. :)

  • Like 2
Skrevet

Vi må ta det litt utover hvertfall, polisen har EVIGLANG saksbehandling på våpensøknad, har 232 til låns hele sesongen, men hagle kan jeg ikke låne da ingen jeg kjenner har noe i nærheten som passer :P

Skrevet

Kos dere! Går ut ifra det blir på Østlandet :P

Men om dere går i skog, så er det ikke så lett å se fuglehunden jobbe da. Om poenget er at folk skal få se på hvordan den gjør det. Da er fjell mye bedre :)

Skrevet

Om det passer med mit skema i skolen vil jeg også gerne med :) Jeg ved heller intet om jagt, men elsker at se hunde lave hvad de er skabt til..

Skrevet

Vi må ta det litt utover hvertfall, polisen har EVIGLANG saksbehandling på våpensøknad, har 232 til låns hele sesongen, men hagle kan jeg ikke låne da ingen jeg kjenner har noe i nærheten som passer :P

Jeg kan jo muligens se om jeg får lånt med meg en hagle, men sikkert flere som har med da.

Skrevet

Jeg kan jo muligens se om jeg får lånt med meg en hagle, men sikkert flere som har med da.

Jeg kjenner mange med hagle, og har prøvd alle hagler de har i alle foretninger i nærheten og har enda ikke funnet en neste som kan passe uten masse ombygging. Nermeste jeg kom er bestilt og må bygges om. Hehe. Jeg skyter greit med andre hagler også, men prøvd en, en gang (som desverre bare er godkjent for konkuranse) som passet, og den skøt jeg så mye bedre med :P

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Min golden (jakt) røyter bare to ganger i året, men de vanlige goldene jeg vokste opp med røyta helt sykt mye😅 Ellers er de veldig fine hunder, så lenge de får brukt hodet nok. 
    • Jeg har min med på trening i all slags vær, og da kan det fort bli timer i bilen. Men ved å parkere i skyggen (hvis mulig), silvershade duk og alle vinduer åpne pluss glippe på bagasjerommet (med krok) så er det alltid behagelig i bilen, selv i 30 varmegrader. 
    • Det kan være mange grunner til at en hund ikke fungerer i hundemøter. Mye av grunnlaget legges i valpekassa, hvordan mor og søsken interagerer, og sosialisering med andre hunder i valpe- og unghundtiden. I tillegg kommer rasetypisk adferd og arvelighet. Avhengig av adferden til mor og hva slags sosialisering hunden har fått i ung alder så har hunden lært seg hvordan den skal eller kan oppføre seg rundt andre. Eller ikke lært det, forsåvidt. Det er aldri for sent å trene på sosialisering, men er viktig å lese språket til alle de involverte hundene og gå inn og avbryte adferd som ikke er greit. Hvis andre hunder sier fra og setter grenser uten at hun respekterer det er det ditt ansvar som eier å fjerne henne fra situasjonen. Om hun får fortsette lærer hun jo bare at det er greit å holde på slik.
    • Kan en hund ha null sosiale ferdigheter med andre hunder? Hun har konflikter med alle hunder hun møter. Akkurat som hun ikke skjønner at hun er for mye og ikke tar til seg til at andre hunder sier i fra til henne? Hun tar jo ikke hintet.
    • Det er nok ikke pga navnene du ikke har fått svar🙂I mange år nå har det vært fryktelig liten aktivitet på forumet her. Syntes alle navnene var fine jeg likte Lilly best. Masse lykke til med valp!!
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...