Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Jeg har sett enkelte bernervalper som har noen sorte prikker på nesa ved fødsel, og en eller to som er født med helt sort nese - men da har også tispa gått over tiden, slik at valpenes pigmentutvikling som skulle vært i valpekassa trolig har skjedd i livmora.

Edit: Også har vi motsatt, med særdeles trege linjer, som ikke får helt sorte lepperender og pigment rundt selve nesa før de er i åpen klasse.

Hector val vel rett under 2 år når jeg anså han som "ferdig pigmentert". Så det er absolutt gøy å følge med på. :)

  • Svar 256
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Tusen takk for alle gratulasjoner!! Jeg er 99% sikker på at hun er tom nå, kjenner ingenting inni magen og Lotta har lagt seg til ro for første gang på over ett døgn. Lille gutten som kom til slu

Etter flere års drøm, flere forsøk og nå ENDELIG skal "my dream come true" Lotta ble parret med Hector den 18-20-21 & 22 Mai, og idag har vi vært på ultralyd og sett seks små bankende hjerter!! Je

Klokken 8:52 ble det født en stor vakker tispe! 185 gram!

Skrevet

946927_10153031809680161_1074375015_n.jp

Koser i sofaen (Lotta slapper så godt av her)

Matvrakene :wub: Har snart bikket tilbake til fødselsvekt, vel, guttungen er 10 gram over det igjen allerede. :)

  • Like 1
Skrevet

Du har sikkert sagt noe om det uten at jeg har fått det med meg, men skal du beholde en selv?

Beholder en tispe, eller setter hun ut på fôr, og hannhunden skal ut på deleie :)

  • Like 1
Skrevet

Ååå, så fine de er :wub:

Et lite tips; Jysk har dyner til bare 40,- Helt geniale, tror vi må løpe å kjøpe noen til :D

Tusentakk! og Awesome tips! :D Takk!

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Alle dyr har naturlige instinkter som styrer dem. Noen er byttedyr, som lever av gress, bær og annet de finner i naturen, og som har fluktinstinkter når det er noe i nærheten de oppfatter som fare. Typisk eksempel er hester, sauer, hjortedyr osv. Noen er rovdyr som lever av å fange, drepe og spise andre dyr. Både katter og hunder er rovdyr, samt ulv, gaupe, bjørn osv. Fra lenge før hunder (og katter) ble domestiserte og holdt som arbeids- og kjæledyr har dette vært instinkter som rett og slett har holdt dem i live. Det er naturlig adferd å jage og drepe, men vi har avlet bort veldig mye av de sterkeste instinktene. Ulike dyr har også ulikt språk og væremåte, og de aller fleste kommuniserer best med sin egen art. Og så er det noen som kommuniserer på tvers av arter, i varierende grad. Anbefaler å lese litt om språk og adferd både hos hund og katt, og som sagt få hjelp fra fagfolk.
    • Hvorfor er det sånn at alle katter skal jages?
    • Det er jeg også redd jeg må gjøre. Omplassere kattene. Men er vanskelig fordi har blitt så glad i dem.
    • Er det sånn at hunder kun kan gå overens med andre hunder? Og ingen andre dyr? Det samme med katt. Kun med andre katter? Hvis det er så vanskelig å få katt og hund sammen? Er det generelt lettere å få voksne hunder til å gå bra sammen med valper enn andre dyr? Synes det er kjekt å lære.
    • Det er mange som har hund og katt sammen, men det kommer helt an på individene, rasene og tilvenningen. Det høres ut som du har kommet litt skjevt ut allerede, og som sagt tror jeg det kan bli krevende. Når du ikke har kompetansen selv til jeg anbefale å få hjelp (direkte, annet enn tilfeldige på nett) fra noen som kan komme og hjelpe deg der du er.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...