Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Ja, teit som det er, er at jeg lurer på om det kan være tegn på noe galt når hunden alltid vil bli klødd på rumpa(eller krysset blir vel rettere å si). Liksom over hoftebeinene. Han liker veldig godt å bli klødd der, og snur seg alltid med rumpa mot oss når vi/andre mennesker koser med han :P

Tenker på HD/AD? Han vrir seg og koser seg, men hvis det blir for "hardhent" så kan han hoppe og kveppe litt, spenne seg og snu hodet bakover. Hmm... Er han bare snodig? :P Det dukket opp ved ca. ett års alder. Har sett én hund gjøre det samme da.

Skrevet

Alle hundene våre elsker det, og jeg tror ikke alle 14 hundene har HD/AD. Ene huskytispa vår snur rumpa til med en gang vi kommer for å kose, for ingenting er bedre :frantics: Men den kveppinga og spenningen har ikke vi opplevd. Tror egentlig ikke det er noe annet at du rett og slett tok litt for hardt i? Vi kvepper jo vi og hvis noen klemmer oss litt hardt i skinka.

Skrevet

Ja, alle mine har også det som et favorittsted å bli skikkelig klødd.. Vet ikke hvorfor, men tror det er ganske universelt blant alle hunder. Kanskje fordi de ikke når dit selv? Eller, det gjør de kanskje...

Susanne

Skrevet

Ja, teit som det er, er at jeg lurer på om det kan være tegn på noe galt når hunden alltid vil bli klødd på rumpa(eller krysset blir vel rettere å si). Liksom over hoftebeinene. Han liker veldig godt å bli klødd der, og snur seg alltid med rumpa mot oss når vi/andre mennesker koser med han :P

Tenker på HD/AD? Han vrir seg og koser seg, men hvis det blir for "hardhent" så kan han hoppe og kveppe litt, spenne seg og snu hodet bakover. Hmm... Er han bare snodig? :P Det dukket opp ved ca. ett års alder. Har sett én hund gjøre det samme da.

Det er ikke et typisk tegn for hd, jeg tror han ikke han hadde pressa rompa mot dere om han hadde vondt i hoftene...

Tegn på hd er halting, stivhet, bunny jump, at hunden ikke vil hoppe opp i feks sofaen osv....

Jeg har en sheltie på 2 år med hd c, på han så jeg at han var litt stiv til tider... søsteren har også hd c, eieren så ingen ting på henne.

Hvis du er redd for hd, så gå å røng han da vel :) Jeg drøyde rønginga et helt år fordi jeg ikke turte. Men glad det er gjort så jeg slipper å gå og lure mer

  • Like 1
Skrevet

Takk for svar, så fint at det finns flere slike, hehe. Er vel bare jeg som er så hønemor ;) Alle vi treffer syns han er kjemperar når han gjør det! Vi er jo blitt så vant til det at det nesten er merkelig når andre hunder ikke vil det samme. :P

Foreldrene er jo røntget fri, så det er jo ganske liten sjanse for at han har det, da.

Edit; Siterer maange gutter som har kost med han: "Er han homo, eller??" Hehe :P

Skrevet

Min forrige hund, en tispe, elsket det, og la halen til side selv om hun ikke hadde løpetid. Min nåværende pels, en hannhund, elsker det også. Kanskje det er ekstra vanskelig for ham å komme til der fordi han har krøllhale? Jeg har også sett på det som universelt, men trodde kanskje det var mer tispeatferd grunnet stimulering under løpetid, men ser ikke slik ut heller.

Skrevet

Milo er den eneste av alle hundene jeg har hatt oppigjennom livet som ikke har vært superbegeistret for kløing på "rumpa", så som de andre sier, ganske så universelt :D

Guest Yellow
Skrevet

Har aldri blitt mottatt dårlig når jeg har kost/klødd ved rumpa til en hund noen gang, og også mange katter liker dette.

Skrevet


Jeg trodde det var sånn universal greie som alle hunder elsker, har ikke møtt en hund som ikke digger og bli klødd på krysset.

Du får hilse på Calle en dag da :D

Skrevet

Liker han det ikke ? :o

Calle skal helst kløs høyt på ryggen, litt på siden. Ikke bakerst. Da knurrer han, eller går bort.

Han er litt sær, skjønner du.

  • Like 1
Skrevet

Alle mine har likt å bli klødd der, uavhengig av HD status og skjevheter i bekken. Så jeg trur ikke det har noen sammenheng. Nirm var den verste, og kunne klø seg mot bordkanter, og det endte nesten alltid med at bordet omtrent velta. :lol:

I følge en jeg trente sammen med for mange år siden, så var dette tegn på dominans, så han ville ikke klø hunden min der. :lol:

Skrevet

Oscar lener seg inntil folk med baken sin å bare venter på å bli klødd på rompa. Noe som har resultert i at han har velta et par stykk overende haha.

  • Like 3
Skrevet

Ganske vanlig ja, men fins individer som ikke syns noe om det også.

Vår whippet liker det godt - han klør seg selv også via soffaputene. Gnir trynskaftet/hals mot gulv og har rumpa i været. Bøyer lett i de kraftige :huh: bakføttene og spenner ifra slik at puta blir løfta godt opp i forkant. Skyver seg litt fram og tar neste pute osv

Skrevet

Ozzy er litt rar der, han syntes det er godt samtidig som han ikke liker det :P Men det er vel et kløpunkt de fleste hunder liker å bli klødd på :)

Guest Belgerpia
Skrevet

.....og om dere - etter å ha gitt hunden en heftig rompeklørunde - kjenner under på hannhundens kjønnsorganer (sånn ca. midt mellom åpning og baller) så vil dere finne ut HVORFOR hunder synes det er så innmari godt å bli klødd der......

Og ja, Noah elsker også å bli klødd på rompa - grisen

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det kan jo være det. Den våkner av at du er oppe og sliter med å finne roen igjen etterpå kanskje. Det er ikke uvanlig at det kommer perioder med mer stress eller usikkerhet eller hvor hunden ikke hører etter el. Så i utgangspunktet hadde det ikke bekymret meg noe særlig, men du som eier og som den som kjenner hunden godt må jo kjenne litt på om du tenker det kan være noe mer eller noe annet, for det kan jo også skje. Isåfall får man jo vurdere en tur til veterinær.  Men sannsynligvis bare en periode som går over igjen. Blir hunden veldig urolig ville jeg forsøkt å ha den inne med meg for trygghet og lukket døra for å begrense muligheten til å tasse rundt.
    • Det er gull verdt ja å finne en gruppe, side eller lignende hvor man finner folk som har bra informasjon å dele. Så kan man sparre litt med ekte folk istedet for å måtte finne ut alt på egen hånd.  Kan ingenting om fugl dessverre, annet enn at det er fine (og litt krevende) dyr på sin egen måte. Veldig spennende da 😁
    • Det kommer jo en del brukere inn her som har fått sin første hund, eller planlegger å kjøpe hund, og ikke kan noe særlig fra før. De fleste her svarer så godt vi kan, og har ganske mange års erfaring etterhvert. Og de fleste av oss er vel klar over at vi ikke startet ut som eksperter, vi heller, og har lært av våre feil opp giennom tiden. Det er mye å lære og navigere, og ikke minst å gjenkjenne god og dårlig informasjon og råd. Nå er jeg selv i den situasjonen. For de som ikke har vært lenge på forumet så er jeg altså kronisk syk med ME. Jeg har vært frisk nok til å drive aktivt med hundesport i mange år, men blitt gradvis dårligere. De siste årene med hundene var det stort sett korte turer, og nå er jeg for syk til å ha hund igjen etter at de vi hadde ble gamle. Derfor har jeg begynt å se på fugl som mulighet for litt selskap hjemme. Jeg passer en kanarifugl nå, og prøver å lære meg mest mulig om fuglehold. Og det er jamen ikke lett! Jeg hadde undulater som tenåring (litt sammenlignbart med de som vokste opp med hund som barn?), men mye både holdninger og kunnskap har jo endret seg siden den gang. Det å finne grupper å stille spørsmål i (jeg er ikke på Facebook), finne miljøer, og lære meg å se hva som er gode og dårlige kilder til kunnskap er virkelig en jobb.  Det er veldig interessant å være "på den andre siden" av det jeg vanligvis er. 
    • Hunden min på 9 måneder har plutselig begynt å bjeffe og å stresse om natta. Jeg må ofte på do om natta og etter jeg er ferdig så bjeffer hunden på alt og alle. Bjeffer for seg selv og går urolig i huset. Er dette spøkelsesalderen? Tenåringsfase?
    • Shit, 17 år, det er virkelig en brukbar alder.    Kjipt når det blir sånn. Håper det går seg litt til igjen. ❤️ 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...