Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Ja, teit som det er, er at jeg lurer på om det kan være tegn på noe galt når hunden alltid vil bli klødd på rumpa(eller krysset blir vel rettere å si). Liksom over hoftebeinene. Han liker veldig godt å bli klødd der, og snur seg alltid med rumpa mot oss når vi/andre mennesker koser med han :P

Tenker på HD/AD? Han vrir seg og koser seg, men hvis det blir for "hardhent" så kan han hoppe og kveppe litt, spenne seg og snu hodet bakover. Hmm... Er han bare snodig? :P Det dukket opp ved ca. ett års alder. Har sett én hund gjøre det samme da.

Skrevet

Alle hundene våre elsker det, og jeg tror ikke alle 14 hundene har HD/AD. Ene huskytispa vår snur rumpa til med en gang vi kommer for å kose, for ingenting er bedre :frantics: Men den kveppinga og spenningen har ikke vi opplevd. Tror egentlig ikke det er noe annet at du rett og slett tok litt for hardt i? Vi kvepper jo vi og hvis noen klemmer oss litt hardt i skinka.

Skrevet

Ja, alle mine har også det som et favorittsted å bli skikkelig klødd.. Vet ikke hvorfor, men tror det er ganske universelt blant alle hunder. Kanskje fordi de ikke når dit selv? Eller, det gjør de kanskje...

Susanne

Skrevet

Ja, teit som det er, er at jeg lurer på om det kan være tegn på noe galt når hunden alltid vil bli klødd på rumpa(eller krysset blir vel rettere å si). Liksom over hoftebeinene. Han liker veldig godt å bli klødd der, og snur seg alltid med rumpa mot oss når vi/andre mennesker koser med han :P

Tenker på HD/AD? Han vrir seg og koser seg, men hvis det blir for "hardhent" så kan han hoppe og kveppe litt, spenne seg og snu hodet bakover. Hmm... Er han bare snodig? :P Det dukket opp ved ca. ett års alder. Har sett én hund gjøre det samme da.

Det er ikke et typisk tegn for hd, jeg tror han ikke han hadde pressa rompa mot dere om han hadde vondt i hoftene...

Tegn på hd er halting, stivhet, bunny jump, at hunden ikke vil hoppe opp i feks sofaen osv....

Jeg har en sheltie på 2 år med hd c, på han så jeg at han var litt stiv til tider... søsteren har også hd c, eieren så ingen ting på henne.

Hvis du er redd for hd, så gå å røng han da vel :) Jeg drøyde rønginga et helt år fordi jeg ikke turte. Men glad det er gjort så jeg slipper å gå og lure mer

  • Like 1
Skrevet

Takk for svar, så fint at det finns flere slike, hehe. Er vel bare jeg som er så hønemor ;) Alle vi treffer syns han er kjemperar når han gjør det! Vi er jo blitt så vant til det at det nesten er merkelig når andre hunder ikke vil det samme. :P

Foreldrene er jo røntget fri, så det er jo ganske liten sjanse for at han har det, da.

Edit; Siterer maange gutter som har kost med han: "Er han homo, eller??" Hehe :P

Skrevet

Min forrige hund, en tispe, elsket det, og la halen til side selv om hun ikke hadde løpetid. Min nåværende pels, en hannhund, elsker det også. Kanskje det er ekstra vanskelig for ham å komme til der fordi han har krøllhale? Jeg har også sett på det som universelt, men trodde kanskje det var mer tispeatferd grunnet stimulering under løpetid, men ser ikke slik ut heller.

Skrevet

Milo er den eneste av alle hundene jeg har hatt oppigjennom livet som ikke har vært superbegeistret for kløing på "rumpa", så som de andre sier, ganske så universelt :D

Guest Yellow
Skrevet

Har aldri blitt mottatt dårlig når jeg har kost/klødd ved rumpa til en hund noen gang, og også mange katter liker dette.

Skrevet


Jeg trodde det var sånn universal greie som alle hunder elsker, har ikke møtt en hund som ikke digger og bli klødd på krysset.

Du får hilse på Calle en dag da :D

Skrevet

Liker han det ikke ? :o

Calle skal helst kløs høyt på ryggen, litt på siden. Ikke bakerst. Da knurrer han, eller går bort.

Han er litt sær, skjønner du.

  • Like 1
Skrevet

Alle mine har likt å bli klødd der, uavhengig av HD status og skjevheter i bekken. Så jeg trur ikke det har noen sammenheng. Nirm var den verste, og kunne klø seg mot bordkanter, og det endte nesten alltid med at bordet omtrent velta. :lol:

I følge en jeg trente sammen med for mange år siden, så var dette tegn på dominans, så han ville ikke klø hunden min der. :lol:

Skrevet

Oscar lener seg inntil folk med baken sin å bare venter på å bli klødd på rompa. Noe som har resultert i at han har velta et par stykk overende haha.

  • Like 3
Skrevet

Ganske vanlig ja, men fins individer som ikke syns noe om det også.

Vår whippet liker det godt - han klør seg selv også via soffaputene. Gnir trynskaftet/hals mot gulv og har rumpa i været. Bøyer lett i de kraftige :huh: bakføttene og spenner ifra slik at puta blir løfta godt opp i forkant. Skyver seg litt fram og tar neste pute osv

Skrevet

Ozzy er litt rar der, han syntes det er godt samtidig som han ikke liker det :P Men det er vel et kløpunkt de fleste hunder liker å bli klødd på :)

Guest Belgerpia
Skrevet

.....og om dere - etter å ha gitt hunden en heftig rompeklørunde - kjenner under på hannhundens kjønnsorganer (sånn ca. midt mellom åpning og baller) så vil dere finne ut HVORFOR hunder synes det er så innmari godt å bli klødd der......

Og ja, Noah elsker også å bli klødd på rompa - grisen

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Da får jeg prøve å se etter ett annet navn til den kommende valpen min da. Siden ingen av dem falt i smak. Har dere noen andre forslag på fine navn til tispe?
    • Hva gjør dere om 10-15 år? Kommer dere til å fortsette å ha ny hund da? Det er umulig å vite men hva tror dere? Hvor gamle er dere? Jeg selv aner ikke. Ser ingen liv utenom hund men nå har jeg hatt hund hele voksne liv. Men om jeg skal fortsette med hundetrening,kurs,utstilling vites ikke. Da må jeg ha noe annen hobby men jeg vet ikke hva. Hva tror dere dere skal?
    • Hvilket navn er finest av Emmy, Lilly eller Sally?
    • Det er variasjon i egenskaper innad i rasen, men generelt vil jeg påstå at Hovawarten er mer samlet mentalt. De skal ha arbeids- og samarbeidslyst. Til forskjell fra mange av gjeterne kan de nok virke litt sta og egenrådige, men mitt inntrykk er at det veldig ofte er fører som ikke har knekt koden for å motivere til samarbeid med en hund som gjerne arbeider selvstendig. Det som gjør at jeg tror hoffen kan passe deg ut i fra din beskrivelse av ønsker er: - "atletiske og friske bruksschäfere der «mykere» egenskaper vektlegges" - Hoffen er en generelt frisk rase, med en funksjonell bygning. Det finnes dessuten et enormt helseregister hvor det er god oversikt over forskjellige sykdommer.  -  "Hunden som jeg ser etter er atletisk og lett, elsker å bruke nesen til f eks smeller, fungerer bra til lydighet, veldig lite skarp og ikke like mye drifter og «heithet» som hos de heftigste bruksschäfere, men ellers med forventede egenskaper av en schäferhund i en sunn kropp." - dette er for meg egentlig essensen av en hoffe. De er veldig alsidige uten å være ekstreme, og perfekte som aktive familiehunder med kapasitet for langt mer. De er atletiske og holdbare (noe variasjon i størrelse er det). Elsker å bruke nesa og trener gjerne lydighet. Den gjennomsnittlige hoffen har lite skarphet. De har (og skal ha) en del drifter, men de aller fleste er mer moderate enn de heftigste bruksschäferne. Det en skal være klar over, er at det er en vokter. De skal dog ikke vokte på alt og alle. Mine følger for eksempel gjerne med på det som skjer utendørs, men varsler kun i veldig spesielle tilfeller (hvis det plutselig står en ukjent hund på gårdsplassen eller om det er unormal aktivitet på natta). De reagerer for eksempel ikke om det banker på døra. Lager ikke lyd når jeg kommer hjem eller om noen de kjenner kommer inn uanmeldt når jeg ikke er hjemme. Vet ikke hvor du holder til, men send meg en PM om du har spørsmål og/eller eventuelt ønsker å møte en eller flere hoffer så skal jeg finne noen i nærheten av deg
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...